Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a helyes a gyerekre nézve? fórum

Mi a helyes a gyerekre nézve? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. ápr. 28. 12:39
Nős pasival lenni, ehhez is minimum ketten kellenek ugye... valóban jobb lett volna előtte gondolkozni, de ha már ez így van, ezt a helyzetet kell megoldani mindenkinek. A pasi egy görény, mint ilyen helyzetben általában szokás, szépen kihátrál és nem vállalja a következményeket. A nőnek meg ugye ott a gyerek. De ha már ez így van, ebből kell a lehető legjobbat kihozni, és szerintem ennek első lépése hogy ezzel a pasival minden kapcsolatot megszakít és szépen éli világát a gyerekével úgy ahogyan azt jónak látja.
40. trapiti (válaszként erre: 38. - Cippora)
2015. ápr. 28. 12:34

Én biztosan nem tartanék semmilyen kapcsolatot az apával, még akkor sem ha fizetne. Vagy felvállalja nyíltan vagy nem az apja. Ennyi.

De azzal mindenképpen tisztában kell lenni, hogy a gyerek kérdezni fog, és őszinte válaszokat fog várni, tehát előle eltitkolni nem is lehet és nem is szabad majd, bármennyire is fájó a történet.

De addig is, a tiszta helyzet az, ha egyedül neveli az anya és az apával semmilyen kapcsolata ne legyen, ha az még a nevére sem hajlandó venni.

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Cippora)
2015. ápr. 28. 08:38
Egyértelmű..
38. Cippora (válaszként erre: 33. - 6b006fc769)
2015. ápr. 28. 08:32

Én is így gondolom.

Annak a gyereknek előbb-utóbb kérdései lennének (meg lesznek is) elég rosszul érintheti,hogy apámnak amúgy van egy igazi családja,meg tesóim is,de nem vállal engem mint gyerekét.Általában az ilyesminek előbb-utóbb úgyis az a vége,hogy megszakad a kapcsolat (láttam erre példát a környezetemben) szerintem nem éri meg azért a 20.000 körüli pénzért amit gyerektartás címén fizettetnek az apákkal.

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Angelika250)
2015. ápr. 28. 08:31
A helyzet az, hogy innentől nagyon rajtad múlik az, hogy szegény gyerek lesz, vagy nem lesz szegény gyerek..
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 28. 08:21
nem így
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Lia0603)
2015. ápr. 28. 08:21

Ez egy dolog.

Nekem is van barátnőm, ő eleve egyedül vállalta. Én gy gondolkodom, de ő szuperül csinálja, nem gondolom, hogy sajnálni kellene, jófej, idősebb csajszi. Kiáll a dolgaiért, ő mer szólni, ha a bölcsiben gáz van, ha valami méltánytalanság éri. de nem bunkón, inteligensen. Dolgozik, él, virul, nagyon jófej kisfia van.


Én még néha irigyelem is, amikor ők este addig maradnak a játszón, amíg nekik jó, nem kell nagyobb gyerekhez sietni, nem kell férjhez alkalmazkodni.


Csak élnek a világba.


Nem, önmagában az egydüllét miatt nem kell rossznak lennie semminek.


Az a kérdés, hogy ezt hogyan dolgozza föl valaki, milyen szemszögből nézi.


Meg azért ugye az se mindegy, hogy hogyan jut ide..


Volt olyan barátnőm is, aki nős pasitól lett terhes. Ott a pasi egyértelművé tette, nem vállalja őket, marad a családjával.. Ezt a barátnőm megértette, egyedül vállalta a gyereket, és azóta se kereste a férfit, ők meg köszönik, jól megvannak. Azt gondolom, nagyon sok kellemetlenségtől, görcsöléstől kímélte meg a GYERKET és saját magát..


Egyszer még belefér egy rossz döntés, de sorozatban..


Azok a fránya ósdi erkölcsi normák azért valának bizony, hogyha azokat betartanák, akkor senki sem kerülne ilyen helyzetbe..

34. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Angelika250)
2015. ápr. 28. 07:33

Egyszer szívesen fogadod, máskor meg felháborodsz a negatív véleményeken.

Nem ismerjük a teljes történetet? Hát nem, mert azt nem írtad le.

Maradtál volna az előző fórumnál!

A családos pasiról ne is álmodj, perelheted, pénzt fogsz látni, de annál fájdalmasabb lesz, hogy csak azt.

2015. ápr. 28. 07:02
Én, sokakkal ellentétben úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy kell annak a gyereknek egy ilyen apa és apakép. Sokkal jobban járna mindenki, ha nem maradnának kapcsolatban és a fórumindító egy teljes értékű kapcsolatban élne valakivel, akire a születendő gyerek apaként tekint. Mondjuk nm tudom, hogy erre mennyi az esély
32. unom (válaszként erre: 16. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 22:36

Ő is hibás, de a pasi családját nem kellett tönkretenni, ahol ilyen az apuka az nem jó család.

Én a ti. helyében beperelném gyerektartásért simán, legalább az anyagi felelősséget vállalja.

31. andi6020 (válaszként erre: 1. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 22:34

Mit tennék ha csak ennyi eszem lenne??

Megenném amit főztem.

30. Cippora (válaszként erre: 17. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 22:27
Mind a ketten megéritek a pénzetek.Szerintem minden félredugó pasi ezt a dumát nyomatja,és még van aki elhiszi,őrület...
29. Angelika250 (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 27. 22:02

Ez igy van. Természetesen a negatív véleményeket is szívesen fogadom amíg emberségesek és a témába vágnak.

Az hogy hogyan alakult ki a helyzet mar megint más tészta, de nem tűrők el semmien személyeskedo megjegyzést főleg nem a gyerekkel kapcsolatba. Senkinek nem esne jól, nekem

Főleg de persze rugjatok belém megegyet hiszen nos pasival

Voltam mekkora szemétláda vagyok. Kar hogy nem

Ismeritek a történetet. Minden jót

28. Csipkerózsika (válaszként erre: 26. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 21:59

Aki fórumot nyit, annak fel kell készülnie rá, hogy nem biztos, hogy csak neki tetszőt fognak írni oda.

Le degradálni? Én nem minősítettelek téged, csak a helyzetet. Azt pedig be kell látni: vacak. Nem kellene ezen így megsértődni, ha nem "csúszik be", akkor te is más körülményeket kívántál volna a gyermekednek (gondolom).

27. Lia0603 (válaszként erre: 26. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 21:44

Hasonló helyzetben vagyok, igaz nem egy nős ember gyerekét várom, de én is egyedül maradtam.

Nekem is írták/mondták jaj szegény gyerek de elfogadtam, hogy ők így gondolják mivel teljesen nem látnak bele az életembe.

Kaptam én is negatívat, roszul estek de nem vettem fel. Itt mindenki az ír amit akar, mert csak a véleményét fejti ki.

2015. ápr. 27. 21:26
Mar bocsi de nem ki oktatást kertem hogy jöttök ti ahhoz hogy azt mondjatok szegény gyerek? Miért kell mást igy le degradálni? Becsúszott nem vetettem el fel nevelem tisztességesen. Koszonom szépen ennyi elég volt ebből az oldalbol. Szép estet
25. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Manó2000)
2015. ápr. 27. 21:22
Hát jah. Az egész történetben csak a gyereket sajnálom, remek kezdet...
24. kriszta773 (válaszként erre: 17. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 21:16

őszintén, igen, te vagy a hibás. úgy terhességet bevállalni egy nős pasitól, hogy még csak közös életetek sincsen, mégis mit vártál? de ha független lett volna, akkor sem kell gyereket vállalni olyannal, akivel még nincs semmi komoly elköteleződés


valószínűleg nem azért nem akarja felvállalni, hogy ne kelljen fizetnie vagy egyéb kötelezettségnek eleget tennie, akkor inkább kerülne és nem akarna látni sem. biztos tart attól, hogy ha megtudja a neje, akkor elhagyja

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 27. 20:44

Egyetértek.


Nem tudom a terhesség teljességgel véletlenül jött-e össze, de ez már végülis mindegy.

A pasi nem vállalja a felelősséget, ez egyértelmű. Sehogy sem. Sem erkölcsileg, sem anyagilag, sőt, nekem az a benyomáson, hogy még ki is használná a helyzetet arra, hogy a gyereket alibinek használva továbbra is megtartsa a szeretőjét és minden maradhasson a régiben. Féreg.


Én lekoptatnám. Mindenképpen. A gyereket látogathatja, HA legalább anyagilag támogatja.

22. manó2000 (válaszként erre: 1. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 20:36
Nem értem, hogy mit vártál egy olyan embertől, akinek családja van és ahhoz se hűséges??? Ez sajna ilyen. Nem lesz jobb ez az ember. Ezzel így kell már együtt élni.A másik családja egész életeteket végigkíséri. ettől szabadulni nem lehet.
21. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. ápr. 27. 20:33
Biztos, hogy nem fog bíróságra menni, hiszen el akarja titkolni otthon, sehogy sem akarja, hogy kiderüljön, micsoda "rendes" pasas ő...
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 20:32
Micsoda egy gyáva pöcs. Hogy tudtál pont egy ilyentől teherbe esni? :S
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 19:51

Olyan szituáció nincs, amilyenben bele lehet más kapcsolat mellett menni. A sorrend az, hogy előbb az első tisztázni, és utána a másik..


De ha már így van, ahogy van, akkor tiszta lappal kéne kezdeni.


Előbb-utóbb úgyis kiderül minden, és akkor aztán lesz nagy balhé, amit jobb lenne megelőzni.


Sokkal rosszabb, ha van valaki, akire számíthatsz is, meg nem is, szeret is, meg nem is.. Így eléldegélni lehet, de a gyereknevelés nem ez a műfaj..


A pasi meg egy tetű..

18. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Tavasz007)
2015. ápr. 27. 19:15

Mert nem értem, hogy miért kell példának Czeizelt felhozni?

Sokan vannak így, akiknek házasságon kívüli kapcsolata, gyereke van.

Czeizel megoldotta, a női is megoldották.

Most ez a fórumindító kiindulhat abból, hogy a C .-zel is így van?

Egyébként is fordított a helyzet, mert nem az apa kér tanácsot.

Hamarabb is eszébe juthatott volna, de lehet, a gyerek volt a csali, hogy elhagyja a családját.

De nem akarja.

Én köszönöm, csak régimódi vagyok.

2015. ápr. 27. 19:10
Tehát akkor én vagyok a hibás mert ígért fut fát és bizonyította is ugymond hogy velem akar lenni és a feleségével csak a gyerek miatt van, de mar néztünk lakást is össze költözni stb. Fogalmatok sincs milyen szituációban voltam ezért ne torjetek pálcát a fejem felett.
16. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - Tavasz007)
2015. ápr. 27. 19:06
Miért?Azért mert nem ért egyet egy nővel aki kikezdett egy családos emberrel?Ergo ha kiderül tönkretesz 2 családot is!Az apáét és a sajátját.
2015. ápr. 27. 19:06

kényelmes szitu lenne neki, fel járna hozzam én addig is csendbe maradok,hogy a másik két gyereke meg ne tudja mekkora s.emét,milyen megható,hogy így törődik a gyerekei lelkivilágával, igazi mintaapa. :D

gyerektartást se akar fizetni, hisz akkor az asszonynak feltűnne,hogy eltűnik x összeg.

14. tavasz007 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. ápr. 27. 19:00

Fincsi, te nem egy b.....tlan csaj vagy?

Ne hari, h ezt mondom, de egy kiegett, frusztralt no benyomasat kelted...

13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Tavasz007)
2015. ápr. 27. 18:58
Nem, nem érhető, hogy jön ide.
12. 8122eadc5b (válaszként erre: 8. - Angelika250)
2015. ápr. 27. 18:57
Nem tartom okos ötletnek a gyereket szivatni, és megfosztani tőle az apját.Ő nem kérezkedett a világra, most már felelősséggel tatozol.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook