Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mesterséges intelligencia, Chat GPT fórum

Mesterséges intelligencia, Chat GPT (beszélgetős fórum)


12. 45e71ccc79 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2023. jún. 22. 06:16

Binget használom, rendszeresen. Az igaz, hogy orbitális csalások történhetnek a mesterséges intelligencia használatával, akár egy szakdolgozatot is meg lehet írni a segítségével, de ugyanakkor a legkülönfélébb területekhez nagyon jól lehet használni. Most vonatkoztassunk el a visszaélésektől, illetve a vulgáris konspirációs teóriáktól. Az oktatásban még mindig masszívan uralkodik az a szemlélet, hogy egy adott ismeretanyag elsajátítása akkor történik meg, ha azt a diák megtanulja és képes visszaadni. Át kellene már ezt értékelni, a magolás tompít és butít, az így felhalmozott ismeretanyag halott, ha nem történik meg a valódi megértés. Ráadásul éppen az információ mennyisége miatt tarthatatlan. Olyan ez, mintha a könyvnyomtatás megjelenése után is kódexeket másolnánk, valamint hosszú szövegeket memorizálnánk. Szerintem az információ értelmezésére kellene helyezni a fókuszt, ehhez sokkal jobb az esszé. Ha csak valaki magol és nem gondolkozik, miként fogja eldönteni, hogy egy adott információ releváns-e számára? Valamint itt van a fake news is, amit sokan nem vesznek észre.

A mesterséges intelligencia szinte mindenhez kiválóan használható, főleg nagy előny ez akkor, amikor valaki felnőtt fejjel szeretne új dolgot elsajátítani. Pl. megtanulni egy idegennyelvet, vagy programozni. A Bing kiválóan elmagyarázta az objektumorientáltság lényegét a programozásnál, példákkal szemléltetve. Az egyes részeket külön-külön is kifejtette. Nyilván ez csak egy példa a sok közül.

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Katt2)
2023. febr. 20. 12:32
Na jó, de ezt pont azért tették a cikkbe, hogy hatásvadász legyen. Ha terveztetünk valamit egy programmal, nem kell elfogadni az első javaslatát. Meg lehet neki mondani, hogy ennél legyen "barátságosabb" a kinézete, és újra fogja generálni. Valószínűleg ezek a képek is úgy születtek, hogy aki kérte őket, megadott valami batmobile stílust kiindulási alapnak. Ha azt kérdezte volna, hogy milyen lesz a jövő Barbie autója, nem ez a válasz született volna.
10. katt2 (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2023. febr. 20. 09:27

Ez így van. Hiszen be is tenné a kaput, ha nem használhatnánk számítógépet a munkánk során. Tehát nem tiltani kellene, hanem megtanítani a használatát.


Persze nem így, mert ettől egy normális ember hideglelést kap:


[link]

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 20. 08:35
Az iskolában nem problémát kellene jelentsen, hanem új kihívást. Most már olyan feladattípusokat kell kitalálni, amit nem tud ilyen könnyen kijátszani a gyerek. Sőt, ahol előny, ha a megoldásba bevonja a mesterséges intelligenciát.
8. tien
2023. febr. 20. 07:14

Nem használtam (digitális bevándorló 🙂)

Egy csoport tagja vagyok a Facebookon :AI Art Universe.

7. katt2 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2023. febr. 19. 15:28

A fiam íratott MI-vel egy mesét. 2 másodperc és ott volt a mese. Utána feltette a kérdést, hogy mi ebben a tanulság? MI olyan tökéletes választ adott, hogy elgondolkoztató, hogy lehet, hogy lelke van?


A diákoknál nem lesz probléma, csak egy kicsit fel kell készülni, pl. a vizsgákra. Nem az a baj, ha MI szedi össze nekik a tudnivalót, hanem az, ha ezt sem tanulják meg. Vagyis, szóban kelljen vizsgázni MI előtt, aki pontosan fogja tudni, hogy mit hall... Most még MI nem tud belekérdezni a tananyagba, de ez sincs messze. Az, hogy szóban megy a kommunikáció, már biztosan létezik, csak a ChatGPT nem tudja. De ezekből az MI-ből már sokféle van. A Google azt nyilatkozta, hogy ők is használnak MI-t de ez a chatGPT a fasorban sincs az övékéhez képest. Lesznek majd nagyon jók is. Lehet velük élni és persze visszaélni, mint mindennel.

6. trapiti (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 19. 10:45
Olvastam 😀 de ő ott inkább azt próbálta kideríteni hogy hogyan kezel érzelmeket a MI. Abban nyilván kevésbé fejlett.
5. trapiti (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 19. 10:37
Nálunk is már erősen gondolkoznak az iskolákban hogyan lehet jól használni ill. szabályozni a használatát. Itt kb. hetedik-nyolcadik osztálytól már minden beadandó és iskolai dolgozat, vizsga is digitális. Mondjuk vizsgákon, dolgozatoknál még egyszerűbb korlátozni.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2023. febr. 19. 10:33
Attól függ mire tanítják. Pár éve olvastam róla könyvet, hogy milyen csodásan szolgálhatná az embert, pl orvostudományban, nyomozásokban. De ehhez az kellene, hogy ne akarjon vele senki előnyt, hatalmat, befolyást szerezni. Emberek vagyunk, ezt is el fogjuk bacni.
3. Ildi (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2023. febr. 19. 09:41
Ezt is mondtam évek óta és konteós voltam🙂🙃😀 jóra is lehet használni de nem ez a cél. Ja,az ufók már készülőben , ez lesz a következő.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2023. febr. 19. 09:06

OldPinokkio már írt erről a témáról.

Biztos vagyok benne, hogy gyökeres változásokat fog hozni.

Már most problémákat okoz külföldön az iskolákban.

Az a kérdés, az embert mennyire fogja méginkább lebutítani.

2023. febr. 19. 08:44

Használtátok már valamire, vagy kipróbáltátok már?

Ez egy mesterséges intelligencián alapuló chat, bármit lehet kérni, kérdezni tőle.

Mi Norvégiában élünk, itt már foglalkoznak azzal hogy pl. diákok a beadandó írásbeli feladataikhoz elkezdték használni, és hogy mennyire nehéz kiszűrni ezek után hogy ki az aki magától írja a szöveget és ki használ AI-t. Volt egy kísérlet is amiben diákok már kijavított és leosztályozott dolgozatait adták meg neki, hogy értékelje és adjon jegyet rá. Meglepő eredmények születtek, a tanárok által adott osztályzatokkal szinte teljesen megegyezett az AI értékelése. Nagyon érdekes lesz látni, a követező évtizedekben hol és hogyan lesz ennek helye az életünkben, mire és hogyan lehet majd jól használni és hogyan változtatja meg a dolgokat körülöttünk, akár a mi hétköznapi életünkben is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook