Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mesterkulcsrendszer - a vonzás törvényének alapjai fórum

Mesterkulcsrendszer - a vonzás törvényének alapjai (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 5. 23:05
Az így működtetsd a Vonzás Törvényét című könyv is jó??
13. c4f059c04b (válaszként erre: 12. - 362f169ace)
2009. febr. 3. 11:36
Szia! Úgy érzem nagyrészt tudom alkalmazni. Amikor meg nem, akkor hamar észreveszem és átgondolom.
12. 362f169ace (válaszként erre: 11. - C4f059c04b)
2009. febr. 2. 22:09

Szia,

Teljesen igazad van.

Vannak az életben u.n. alaptételek, amit egy kereső aránylag rövid idő alatt megtalál.

Ne legyen az a bánatod, hogy mindenhol ugyanazt olvasod!

Alkalmazni kell az ismreteket.

Megmondom mi az én "bánatom".

Az, hogy ha ismeri is az alapelveket valaki, 10-ből 9 nem alkalmazza a gyakrlatban. (Sőt, utána még hőbörög, hogy ez ökörség - noha nem is alkalmazta.)

Ismétlem, igazad van, kb. 4 - 5 megfelelő könyv, s az abbanlévők alakalmazása már gyakorlatilag rendezné az életünket.

De az alkalmazás hiányzik. Időnként nálam is.

Emberek vagyunk.

Üdv: Travels

2009. febr. 2. 18:46
Sziasztok! Nekem meg az a bánatom, hogy annyi ezoterikus és vallásos könyvet olvastam már, hogy a boltban szinte bármelyikbe ha belelapozok, semmi újat nem olvasok benne. Már vadászok az olyan könyvre, aminek 3 sorát elolvasva ,nem tudom a logikáját és a mondandóját folytatni. A Titok címűt is ezért nem vettem meg. Persze azért nem adom fel.Majd ebbe is beleolvasok ha látom valahol.
2009. febr. 2. 16:56
én is beszerzem, és megpróbálok túljutni a bajaimon a segítségével, ha már ennyire ajánljátok
2009. jan. 31. 16:37
Tegnap megakartam venni a könyvet.Kíváncsi vagyok!
2009. jan. 30. 12:32

Sok kérdésemre választ kaptam a könyvből, pedig még a felét sem olvastam el!


Köszönöm neked Travels

7. 362f169ace (válaszként erre: 5. - Kijózanító)
2009. jan. 30. 04:51

Hello,

Pápai instrukcióra tiltatta be a katolikus egyház Haanel könyvét, mivel "érdekellentét" volt az ő tanításuk, és az Egyetemes Elme elvének tanítása között.

Ilyen egyszerű /volt akkor még.../

Üdv: Travels

2009. jan. 29. 22:00

A Mesterkulcsrendszer megnyitja előtted a teljes – testi, lelki és szellemi – siker kapuját. Nem arra tanít, hogyan legyél sikeres alkalmazott vagy vállalkozó – az anyagi jólétnél sokkal nagyobb ígéretet hordoz magában.



Arra összpontosít, hogyan hajtsunk végre egyetlen nagy tettet. Haanel gondolatai és megfigyelései ugyanazok, amelyek Van Gogh-ot, Carnegie-t… is irányították. Segít felébreszteni különleges képességeinket.


Ha áttanulmányozzuk ezt a rendszert, megismerjük azokat a titkokat, amelyek segítségével:

• teljesen száműzni tudjuk életünkből a félelmet és az aggodalmat;

• magabiztosak, erősek leszünk, és ösztönösen tudni fogjuk, mikor cselekszünk „helyesen”;

• felszabadítjuk rejtett képességeinket;

• olyan személyeket és eseményeket vonzunk életünkbe, akik és amelyek segíteni fognak álmaink és céljaink megvalósításában;

• megtanuljuk, hogy gondolkozzunk konstruktívan;

• bepillantást nyerhetünk minden idők legnagyobb lángelméinek, pénzügyi szakértőinek és üzletembereinek a fejébe, és megtudhatjuk, ők hogyan gondolkodnak;

• megtanuljuk, hogyan birkózzunk meg az életünkbe befurakodó problémákkal, és végül azt is megtudjuk, hogyan szabaduljunk meg egyszer és mindenkorra ezektől;

• kifejlesztjük magunkban a „milliomos-gondolkodást”, ami segít több pént keresni és összegyűjteni.



Nem szükséges külön elsajátítani ezt a képességet. Már bennünk rejlik. De meg kell értenünk, használnunk kell, tudnunk kell irányítani, áthatóvá kell tennünk, hogy előbbre juthassunk, és ne csak kullogjunk a világ után.


Napról napra, ahogy előrébb haladunk, ahogy nő a lendületünk, ahogy az ösztöneink kifinomultabbá válnak, ahogy a terveink kezdenek kikristályosodni, ahogy minden egyre világosabb lesz, rá fogunk jönni, hogy a világ nemcsak élettelen kövek és gerendák halmaza, hanem élő szervezet! Sok-sok dobogó emberi szív alkotja. Élettel és szépséggel van tele.

2009. jan. 29. 21:55

A verebek azt csiripelik, hogy egy közelebbről meg nem nevezett „felekezet” 1933-ban betiltotta Haanel könyvét. És mivel nem volt kapható, ritkasága okán ára az egekbe szökkent. Bill Gates mindenesetre hozzájutott a Harvard hallgatójaként. Állítólag ennek a kötetnek köszönheti bátor lépését, hogy kimaradt az egyetemről, és megalapította a Microsoftot.


A Szilícium-völgy nagy titka, hogy szinte valamennyi vállalkozó, aki az utóbbi időben itt hatalmas vagyonra tett szert, Mr. Haanel könyvéből merített ösztönzést, habár szavait a szerző több mint nyolcvan éve vetette papírra! A Völgy csaknem összes milliomosa és milliárdosa olvasta a Mesterkulcsrendszert Charles F. Haanel tollából. Mivel ez a könyv egészen a közelmúltig nem volt kapható, példányai kivételesen keresettek lettek a Völgyben.


Szerencsére mostanra a szöveg teljes egészében hozzáférhető.

2009. jan. 29. 21:50
A Mesterkulcs rendszer a teremtő gondolat ma létező legvilágosabb, legtömörebb, mégis legátfogóbb ismertetése. Ez a szisztéma bemutatja mindazokat az alapelveket, okokat, okozatokat és törvényszerűségeket, amelyek minden eredmény és siker hátterében megtalálhatóak. Bármit is akarunk elérni, megmutatja, mit tegyünk.
2009. jan. 29. 19:15

Szia KeA,

Olvastam a bemutatkozó szövegedet, s a legutolsó szavak igen érdekesen hatottak rám.

Azért írom a nyilvános fórumban, mert szerintem "közérdekű duma".

"...na, és akkor mi van?"

Ez az ominózus szöveg.

Édesapám, aki sok évvel ezelőtt meghalt, szokta volt mondani ezt, s én tizenévesen abszolút nem értettem, hogy mire gondol.

Ezért tetszett ez a visszacsengés, és azért, mert most már tudom, hogy micsoda mély értelme van ennek.

Mi ebben a közérdekű?

Az, hogy - ismerve a fórum egy részét - milliónyi esetben mondhatjuk (vagy gondolhatjuk), hogy "és akkor mi van?".

Direkt nem mondok példát.

E fórumon a gondolatokról fogunk beszélni.

Legyetek aktívak, mikor mondtátok volna azt legszívesebben, "...és akkor mi van?"

Üdv: Travels

2. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - 362f169ace)
2009. jan. 29. 14:51
Na, akkor ma meglepem magam ezzel a könyvvel :)
2009. jan. 29. 14:49

Kedves Fórumozók!

"The Secret" címen már van ugyan a vonzás törvényét tárgyaló téma, de az azon könyv alapját képező, Charles F. Haanel: MESTERKULCSRENDSZER c. műve nagyságrendekkel részletesebben, és jóval több magyarázattal világít rá arra, hogy hogyan alakítjuk önmagunk a környezetünket, és a körülményeinket.

HOGYAN S MIÉRT ALAKÍTJUK MI AZT, AMI VELÜNK ÉS KÖRNYEZETÜNKBEN TÖRTÉNIK.

A "The Secret" c. fórumon is elmondtam ezt, de csak azt követően gondoltam arra, hogy új topikot nyitok, mivel át- és átgondolva arra a következtetésre jutottam, hogy egyrészt ez a téma nagyon fontos része lehet a mindennapi, építő életünknek, másrészt a fórumokban felvetett gondok nagyrésze ezen elv alkalmazásával kezelhető lenne.

A cím, hogy "Mesterkulcsrendszer" (The Master Key System)- az angol cím tükörfordítása, megmondom őszintén, nemkem nem nagyon tetszik, mert a magyar nyelvben nincs tartalom mögötte - szerintem.

(Szerintetek lehetne jobb címe?)

Ettől teljesen függetlenül nagyon jó, építő és valóban segítő könyv.

/Nem vagyok könyvügynök...:)/

A lényeg: alaposan átgondolkodtam az írás koncepcióján, s végül jó lelkiismerettel merem megnyitni ezt a témát, mert a lehetőségei a "vonzás törvényének" - jó értelemben - beláthatatlanok.

Az a kis aggályom van, hogy ezt a könyvet még kevesen olvasták, az azonban felbátorított, hogy A Titok c. könyvet már jópáran olvasták, s gyakorlatilag a "Mesterkulcsrendszer" "A Titok" alapja, s nagyon részletes kifejtése.

Remélem nem veszitek duplikációnak ezt a témát, hiszen olyan lehetőségeket tartogat ez a számunkra, amely mellett elmenni enyhén szólva könnyelműség lenne.

A könyv magyar nyelvű, elektronikus változatát még nem találtam meg, de jelenleg 3.000.- Ft-ért beszerezhető. 2008-as kiadás.

Megítélésem szerint megéri a befektetést - akinek lehetősége van rá.

ISMÉTLEM: A FÓRUMTÉMÁKBAN EMLÍTETT PROBLÉMÁK ZÖME MEGOLDHATÓ VAGY ENYÍTHETŐ EZEN GONDOLKODÁSMÓD KÖVETÉSÉVEL.

Ebben a könyvben van magyarázat, és technika is az elsajátításhoz.

Üdvözlettel: Travels

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook