Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mesterképzés fórum

Mesterképzés (beszélgetős fórum)

1 2
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - Moncsóóó)
2009. okt. 19. 12:07
De ez nem csak akkor támogatott, ha így, rögtön a mesterképzést megjelölve kezdeném meg a felsőfokú tanulmányaimat?
12. Moncsóóó (válaszként erre: 11. - 021a029148)
2009. okt. 19. 11:55
Mesterképzésből is van költségtérítéses és államilag finanszírozott. Az első mesterképzés lehet ingyenes, ha eléred a felvételinél az ott szükséges pontszámot.
2009. okt. 19. 09:28
Ha megvan az alapkézés egy bizonyos területen és ugyanazon szeretnék mesterképzésre menni, az már mindenképp költségtérítéses, ugye? Ott már nincs államilag támogatott, mert megvan már az első diplomám?
2009. okt. 18. 20:57
Köszönöm a válaszokat, mindnképpen megfontolandó!!
2009. okt. 18. 14:46
Van, ahol az eddigi 5 éves képzést osztották meg, ott pl. semmit nem ér a Bsc diploma, mindenhol elvárják az Msc-t, ha munkát keres az ember.
8. Moncsóóó (válaszként erre: 1. - Varga.nora)
2009. okt. 18. 14:13

A mesterképzés magasabb szintű végzettséget ad és több lehetőséged nyílik elhelyezkedni vele. A Te esetedben szerintem érdemes lenne elvégezni, mivel így több szakterületet el tudnál látni.

A BA/Bsc nyújtotta diploma egy idő után olyan lesz, mint ma az érettségi, mert sokan csak ezt végzik majd el, kevesen mennek mesterképzésre.

Én jelenleg mesterképzésen vagyok és nem gondolom, hogy ez olyan nagy túlképzettséget adna, hogy esetleg emiatt ne vennének fel. (Mondjuk az én szakterületem teljesen más.)

Szerintem egy mesterképzéssel még nem leszel túlképzett.

7. varga.nora (válaszként erre: 6. - Meliga)
2009. okt. 18. 14:07
Igen, én is erre gondoltam mondjuk.
6. Meliga (válaszként erre: 4. - Varga.nora)
2009. okt. 18. 14:03
ha elvégzed a gyógypedagogus mesterképzést a meglévő mellé,az már akár külön szakterületen is lehetőséget ad elhelyezkedni.
5. knezsu (válaszként erre: 1. - Varga.nora)
2009. okt. 18. 13:59
pl. egy tanári szaknál érdemes elvégezni, mert akkor több osztályban és több szinten is lehet tanítani. a többiről nem tudom..
2009. okt. 18. 13:58
Csak tényleg nem olyan szakon vagyok, ahol erre lenne rá pénz, ill igény. Jelenleg szociálpedagógus alapképzésben vagyok, és szociális munka vagy gyógypedagógus mesterképzésben gondolkodom.
2009. okt. 18. 13:57

ha a munkáltató nem kéri és nem kérdez rá én be se írnám,ha meg kell akkor meg van,de akkor se biztos,hogy pont te kellesz.

Ebből csak arra akartam kilyukadni,hogy ha van kedved és erőd nyugodtan csináld végig.Veszteni valód nincs

2009. okt. 18. 13:57

nem mindenhol kell használni,csak ha az adott területen hasznositható,illetve elöny.

Érdemes,nem tudod mit hozz a holnap,mikor lesz rá szükséged,ha van rá lehetőség érdemes elvégezni.

2009. okt. 18. 13:54

Szerintetek érdemes tovább menni mester képzésre?

Mennyire lesz az ember túlképzett akkor (gondolok itt pl. a munkavállalásra - sok munkahely nem tudja megfizetni ilyen embereket és inkább nem is veszik fel).

Véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook