Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írnátok mentes süti recepteket, amik finomak? fórum

Írnátok mentes süti recepteket, amik finomak? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 10. 14:28
Recept-mentes sütire gondolsz?
11. Evalan
2022. aug. 10. 13:47

Nagyon köszönöm mindenkinek:) Igen végülis inkább a tej meg a vaj az amit nem ehetnek de akkor a Ligával azt tudnám helyettesíteni. Igen a gesztenyemasszásat is csináltam vaníliapudinggal (panna mentes puding) az jó volt mondjuk :))

A tésztával vagyok néha bajba mert ezek a mentes dolgok sokszor olyan kemények lesznek hiába néz ki a képen jó puhának szaftosnak. Piskótára én is gondoltam tojás az mehet. Csak a piskóta nem tud valamiért nekem jól megemelkedni mostanában pedig régen szép nagy volt. És ha tortaformába szeretném hogy 2-3 fele vágja összepöttyed és elég alaktalan lesz a torta. Amúgy fini a tészta rizsliszttel szoktam és felverem a tojásfehérjét is és sütőport is teszek bele:)

10. kannanana (válaszként erre: 9. - Kannanana)
2022. aug. 10. 08:20

Jaj, és Liszt: mandulaliszt/rizsliszt/szafi süti liszt és akkor gluténmentes is

Én szafival készítettem

2022. aug. 10. 08:18

[link]


Növényi tejjel is működik

Most csináltam, isteni és abbahagyhatatlan

2022. aug. 10. 05:55

"Nóra mindenmentes" oldala: mindenféle allergiára érzékenyek részére van sült-főtt kaja receptje. Egész biztosan találsz köztük kedvedre valót:


[link]

7. Bichi (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. aug. 9. 22:55
Én mandulával már csináltam pudingot, nagyon finom volt :)
6. globus (válaszként erre: 1. - Evalan)
2022. aug. 9. 20:49
Süssél linzert. Igaz, nem krémes, de összeragaszthatod jó sok lekvárral.
5. globus (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. aug. 9. 20:48

Növényivel tényleg ócska a puding... tapasztalat szerint kevesebb folyadék kell bele és a tejzsírt pótolni kell valamivel, különben majdnem olyan, mintha vízzel főztem volna.

Legnehezebb pótolni a tojást. A tojáspótló por összetétele szerint keményítőből készül. Tészta összeállításánál segít, de sütés után szétesik. Panírozni próbáltam vele, kétséges eredményekkel: szépen rátapad, szépen megsül, aztán az olajból kivéve egyben leesik a húsról, vagy ott marad a serpenyő fenekén és lesz egy szép kopasz hússzeletem :D

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Evalan)
2022. aug. 9. 20:44
Szerintem először azt kéne eldönteni, hogy milyen mentes legyen. Vagy egyben tej, vaj és gluténmentes? Bár ami tejmentes, az már eleve vajmentes is. A vajat margarinnal simán bármiben helyettesíteni lehet, a tejet meg növényi itallal, így alapból már csak gluténmentes receptet kell keresni...
2022. aug. 9. 20:12

Én általában innen szerzem be. Vagy a hagyományos kedvenceimet alakítom át.


testszerviz.hu

kalivodatimi.hu - az instán is rengeteg receptet megoszt

pinterest is tele van receptekkel.

2. globus (válaszként erre: 1. - Evalan)
2022. aug. 9. 19:36

Rizsliszttel finom piskótát lehet sütni, bár azt tojásra allergiás nem eheti.

Pudingos krém miért lett rossz?

Abszolút tejmentes a Liga margarin, már ha krémről van szó, abba nem jó zsír vagy olaj. Én nem szeretem a kókuszzsírt. Hidegen tartja magát, de ha ilyen melegben elöl hagyod, paff.

Esetleg kihabosítod a Ligát cukorral v. édesítővel és keversz bele gesztenyemasszát?

2022. aug. 9. 18:36

Sziasztok!


Tudnátok írni nagyon finom tejmentes (és amibe nincs sok vaj)

sütirecepteket? Már csináltam párat az internetről de mind nagyon rosszul sikerült pedig a recept alapján készítettem és tök más lett, kemény szafttalan, semmi ízű kotyvalékok.

Szülinapi buliba megyünk és szeretnék mentes süti(ket)t is vinni hogy az is tudjon enni aki nem ehet tejet, vagy glutént vagy vajat (epére nem jó)

Valami egyszerűt szeretnék ami nem száraz, valami finom krém van benne. Mentes pudingosat már vittem vagy próbáltam kesudióból kókusztejszínnel krémet de elég rossz lett és elég kis mennyiség is. Avokádós csokikrémet is próbáltam már azt is vittem már. Valami jó szaftos finom ízűt szeretnék:))


Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook