Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menstruációs görcs tini korban fórum

Menstruációs görcs tini korban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. dec. 12. 12:57
A mensi görcs az tényleg alattomos dolog. Én 20 éves vagyok, s bár már nem minden hónapban jelentkezik az erős görcs, de a legtöbbikben még mindig majd bedilizek tőle. Nekem is sokszor haza kellett jönnöm az iskolából miatta. Sőt még most főiskolás gyakorlatomról is el kellett jönnöm mert nem bírtam. Ami nekem mostanság beválik, de csak nagyon indokot esetben a vízben oldhatós Cataflam V tabletta. Van olyan görcs mikor az se stimmel, olyankor meleg vizes palack és egy kis zene hogy elterelje a figyelemet. Fontos hogy olyan feküdjön lazítson és ne a fájdalomra fókuszáljon (nem könnyű) . Én általában valami szomorú dologra szoktam gondolni, amitől a szívem majd meg szakad pl volt páromra és érdekes, a sírástól elmúlik :D Tudom iszonyat hülyeségnek hangzik de nekem ez 1 óra alatt elmulasztja.
93. 5e0c262058 (válaszként erre: 92. - 099c0bed40)
2012. dec. 12. 09:08
Igen, sajnos.
92. 099c0bed40 (válaszként erre: 89. - 5e0c262058)
2012. dec. 12. 07:23
Azt hiszem meg is van az oka hogy mind gyakrabban előforduljon ilyesmi. :(
91. SF (válaszként erre: 81. - Lencsy)
2012. dec. 11. 20:35
Te jó ég. A történetedtől kirázott a hideg!:-(
2012. ápr. 30. 18:54
89. 5e0c262058 (válaszként erre: 87. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 21:28
Az ügyeleten legutóbb egy nő ordított az orvossal. Azt hiszem ez egyre gyakoribb jelenség lesz.
88. kisstehen (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 17:39
Aviva torna
87. Lencsy (válaszként erre: 85. - 5e0c262058)
2012. ápr. 20. 17:04
Kértem a doktornőt ..hidd el ! Ha egyszer nem ad beutalót , mondván, hogy minden addigi eredménye negatív , akkor nem tudok mit tenni .
86. Lencsy (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2012. ápr. 20. 17:01
Onnan veszem, hogy az orvos mondta ! Csak nagyon indokolt esetben kérhet egy évnél sűrűbben de akkor is minimum fél év ! Eddig is tudtam, hogy üres hólyaggal nem célszerű odamenni ..most sem volt üres . Zárójelben megjegyzem, hogy ha csecsemőt viszünk UH-ra ott sem lehet elmagyarázni, hogy gyerekem most ne pisilj ! Üres vagy netán félig lévő hólyaggal is vehette volna a fáradtságot hogy legalább megkísérli megnézni ..
85. 5e0c262058 (válaszként erre: 83. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 15:58

Ha nem jön a sugallat, talán a legrosszabb...

Még jó hogy rátermett anya vagy...


Egyébként, ezzel az ultrahanggal egyetértek, hogy erőltetni kellene, ha másként nem írja rá a háziorvos, hogy sürgős, hát ha nem csak éves kontroll, hanem sz*rul van, akkor sürgős, a jó édes anyjukat!

84. zebracsikó (válaszként erre: 79. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 14:01

honnan veszed ezt az évi max 1 UH vizsgálatot?

abból többet is lehet csinálni!


Kérjetek újra beutalót a háziorvostól és most már tudjátok: sokat igyon előtte a lány, hogy telve legyen a hólyagja.

83. Lencsy (válaszként erre: 82. - 5e0c262058)
2012. ápr. 20. 13:56
Rossz belegondolni, ha nem jön egy sugallat,hogy adjak neki hashajtót meddig fajult volna a dolog ..
82. 5e0c262058 (válaszként erre: 81. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 13:28
Hát ez eszméletlen!
81. Lencsy (válaszként erre: 80. - 5e0c262058)
2012. ápr. 20. 10:43

A mi városunkban sajnos nincs ilyen magán rendelés . Magán nőgyógyász ugyan van, de az meg nem foglalkozik gyerekkel .Aggaszt ez a sok hasfájás !

Tavaly előtt októberben iszonyatos görcsei voltak , de olyanok, hogy elájult . Egy oldalon fájt neki , kb vakbél magasságában. Természetesen azonnal orvoshoz vittem . A gyerekorvos azt mondta vakbél nem lehet , mert annak mindig vannak kísérő tünetei , láz vagy hányás vagy valami ..ilyen tünetei meg nem voltak . A vizelete is rendben volt így valószínűsítette , hogy csak pszichésen van , mert épp iskolaváltás előtt álltunk . A kislány görcsei csak nem szüntek , sőt egyre rosszabbodott , akkor már 2-3 napja tartott .Felkerestem a kórházunkban a nőgyógyász főorvost aki nagyon kedves ember ..megkértem, hogy csináljon neki egy UH-ot,hogy legalább a nőgyógyászati gondokat ki tudjuk zárni . Fű alatt megcsinálta , mert elvileg gyereket nem láthat el ..ott is minden negatív lett .Még aznap délután annyira begörcsölt, hogy összecsomagoltam a cuccait és bevittük az ügyeletre , mert biztos voltam benne, hogy vakbél lesz . Az ügyeletes orvos megnyomogatta ..és nem értette mi fájhat neki, mert semmire sem talált utaló jeleket , de a biztonság kedvéért csináltatott egy sürgősségi labort . A labor eredmény egy órán belül meg is érkezett , teljesen normális eredményekkel, így a vakbelet kizárták és hazaküldtek, hogy biztos csak bélgörcs . Újabb két nap telt el ..ekkor már több,mint egy hét folyamatos görcsnél jártunk . Kínomba már nem tudtam mit kitalálni , minden eredmény negatív , orvoshoz vinni már szégyeltem meg hová is vigyem mikor szinte mind megnézte már ..így a saját fejem után menve adtam neki hashajtót ..lesz ami lesz , hátha ... A kislánynak megjött a széklet ..telis teli hatalmas férgekkel ! Földigiliszta szerű 5-6 centis vastag férgekkel volt teli a wc . Azt hittem elájulok !!! Azt a hagyományos cérna gilisztát láttam már székletben , az ugye néha állatsimogatás után előfordul ..de ilyet még nem ! Azonnal hívtam a doktornőt aki féreghajtót írt fel , de vagy 2 félét hogy biztosan hasson . A férgek elpusztultak , hasfájás megszűnt . Egy kicsit utána jártam ezeknek a férgeknek és felhívtam az ÁNTSZ-t . Azt mondták ez egy olyan féreg fajta volt ami nálunk nincs , tehát nem állat simogatástól lehet összeszedni hanem külföldről behozott mosatlan gyümölccsel kerül a szervezetbe . Iszonyatosan élősködik , képes minden táplálékot elvonni a gazdatest szervezetéből és ha nem veszik észre időben illetve nagyon elszaporodnak,akkor átfúrhatják magukat a bélfalon és a véráramon keresztül bárhová eljutnak a testben ! Na ennek tudatában még egy hét para volt bennem, de hál istennek semmi következménye nem lett !

És akkor kérdem én ..csoda hogy minden kis hasfájás megijeszt már ? :(

80. 5e0c262058 (válaszként erre: 79. - Lencsy)
2012. ápr. 20. 09:26
Ó szegénykém, azt tudom mondani, szánjátok rá a 8 ezer forintot, és vidd el egy magánrendelőbe. Kb annyiba került legutóbb, és akkor normálisan megnézik, várni sem kell. Teljes hasit kérjél, ahol mindent megnéznek. Szurkolok!!
79. Lencsy (válaszként erre: 78. - 5e0c262058)
2012. ápr. 18. 13:25
Ultrahang ..képzeld , kikönyörögtem neki egy hasi ultrahangot kb 1 hónapja az örökös húgyúti fertőzések és az azzal járó has meg derék fájás miatt . Mivel már a sok gyógyszer után a doktornő is tanácstalan volt , így adott is beutalót . Örültem , mondom kitudjuk vére zárni a vakbél gyulladást , a köveket stb..hogy legalább ideges ne legyek egy -egy hasgörcs miatt . Hangsúlyozom még egyeszer húgyúti gondja volt ..amihez ugye sürű pisilési inger is jár .Szóval ..indulás előtt a kislány elment pisilni , de mire odaértünk az uh-ra már újra érezte hogy teli a hólyagja . Tudtam, hogy üres hólyaggal nem tudják normálisan elvégezni a vizsgálatot , így mondtam neki tartsa vissza . Bemegyünk a vizsgálatra ..a doktornő rá teszi a vizsgálófejet a hasára .majd szó szerint 3 mp után megszólal " nem vizsgálható, mert üres a hólyag " ...mondom ..ez hogy lehet , hisz most is kell neki pisilni ? Ő nem tudja de üres ,mert nem lát semmit a kismedencéből ! Erre már szinte könyörgően mondom neki , hogy kérem nézze meg a gyereket mert örökös hasi gondja van és nagyon aggódom ..ha kell kimegyünk ráérünk várni , iszik és visszajövünk a következő beteg után .. Mire a doktornő .."nekem erre nincs időm " ..Hát így jártunk a legutóbbi hasi Uh-al ..és ismétlést az idén már nem is kérhetek, mert ha nem sürgős akkor évi max 1 !
2012. ápr. 16. 22:25

Mondjuk meg őszintén lánynak születni rengeteg hátránnyal jár...

...azért jobbulást, és remélem változik ez szegénynél.


Nálam petefészek probléma is okozott görcsöket, de ha ilyen kicsi még, a hüvelyi ultrahang nem túl jó ötlet.


Esetleg egy hasi ultrahanggal meg lehetne ilyenkor nézni, mennyi érett petesejtje van. Nekem sok volt, és a petevezetékem is begyulladt. Úgy viselkedtek, mint a felfújódott ciszták., és fájtak, amikor kipukkantak. Ez nem feltétlenül kóros, de jobb tisztában lenni vele.

77. Lencsy (válaszként erre: 76. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 16. 20:55
Az a baj, hogy ha akarnának sem tudnának úgy öltözni, mert minden ma kapható farmer csípő farmer ! No meg aztán ez a divat ..a divatot meg követni kell, mert ha nem teszik akkor jön a suliban a kicikizés .. Nem helyes ,de ezt a világot éljük .
76. moncsicsi83 (válaszként erre: 74. - Lencsy)
2012. ápr. 16. 13:02
De a felfázással lehet egybekötni a húgyúti fertőzést, és a felfázás a menstruációra is hat, ha akkor van, ha később... Csak ebből gondoltam. A mai tini lányok nem öltöznek már úgy, mint ezelőtt 10-20 éve, könnyebben felfáznak, több egészségügyi problémájuk lehet :(
75. Lencsy (válaszként erre: 73. - Adelusz84)
2012. ápr. 16. 10:55
Igen, tudom ..köszi
74. Lencsy (válaszként erre: 72. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 16. 10:55
A húgyúti fertőzések során is voltak görcsei ,de akkor nem volt meg neki így tudtuk mitől van . A menstruációs görcsnek a húgyútihoz nem sok köze van . A menstruációs görcs kimondottam az első 1 max 2 napban érinti és nem is mindig egyforma erősségű fájdalom . Ha éjjel jön meg neki akkor van az hogy brutális , de akkor nagyon . Most épp elmúlóban van neki ..valamiért ezt a ciklust átvészelte egy napos görccsel . A cickafark teát iszogatja és rutaszkorbin tablettát szed ..nem tudom, hogy ez segített vagy ez csak egy ilyen hónap volt ..
2012. ápr. 15. 22:41
felfázásra a tőzegáfonya kapszula is nagyon jó,jó sok folyadékkal kell bevenni,hogy rendesen átmossa ott a dolgokat.
72. moncsicsi83 (válaszként erre: 55. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 21:48

Ha húgyúti fertőzése van, akkor lehet felfázással kapcsolatban is a dolog. Nekem gyógyszer szedése közben volt egy húgyúti fertőzésem és utána lettek menstruációs görcseim fogamzásgátló mellett is.

Remélem hamar rájöttök, hogy mitől van, vagy tudtok valamit enyhíteni rajta. Ha csípőnacit hord, attól, hogy nincs ki a dereka, lehet érzékenyebb az a rész. Egy vékony kis felső nem sokat véd...


Kívánom, hogy mielőbb enyhüljenek a fájdalmak és tudjatok rá valami jó gyógymódot, praktikát alkalmazni!

71. 5e0c262058 (válaszként erre: 70. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 21:06

Én csak segíteni próbáltam, azt hitttem, 17 éves is elmúlt már, és esetleg innen eredhet egy húgyúti fertőzés, picsi pacsiból :)

Nem akartalak megbántani.

70. Lencsy (válaszként erre: 69. - 5e0c262058)
2012. ápr. 15. 20:25
Valóban írtam, hogy sokszor felfázik, de a felfázásnak még mindig semmi köze a szexuális élethez és az oda-vissza fertőzéshez ...
69. 5e0c262058 (válaszként erre: 62. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 20:22
Mondtad, hogy sűrűn felfázik. Vagy figyelmetlen voltam, és nem Te írtad.
68. adelusz84 (válaszként erre: 66. - Lencsy)
2012. ápr. 13. 20:08

Igen a cickafarknak nagyon jó íze van,kicsit olyan mintha mentolos lenne,de csak nagyon kicsit.Aztán lehet,hogy rosszul fogalmazom az ízt,nem tudom,de nem lehet összehasonlítani a kamillával az biztos.

Itt tudsz olvasni róla egy kis érdekességet:

[link]


ja és javaslom,hogy a zacskós teát vedd ne a filtereset.A filteresben nem látjuk,hogy mit tesznek bele.Sokszor olyat is beletesznek amik nem bele valók.Ezt úgy olvastam valahol.Szóval én mindig szálas teát veszek,mert így látom a növényt rendesen.

67. Lencsy (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2012. ápr. 13. 19:34
ahha ..ezek szerint bármelyik Ibuprofen tartalmú gyógyszer + nospa megfelelne ..
66. Lencsy (válaszként erre: 64. - Adelusz84)
2012. ápr. 13. 19:31

Okés ! Vettem neki ma és issza is szívesen,mert jó ízű . A kamillára próbáltam még rábeszélni, mert az is jó sok mindenre , de azt valamiért nem hajlandó meginni .


Akkor én kivételes nő vagyok, mert 24 éve menstruálok, de még sosem görcsöltem , illetve ha elő is fordult nagyon minimálisan . A menstruációs görcs gyakorlatilag ugyanaz ,mint a vajúdási fájdalom , mert ugye mind kettő eredete a méh összehúzódás . 3 gyereket szültem , de azt is nagyon jól viseltem , sőt a 3 gyerekemnél a kitolási szakaszban egyáltalán nem volt fájdalmam ..az orvos szólt mikor nyomjak, mert nálam semmi visszajelzés nem volt . Ő sem igazán látott ilyet még :) No ezt csak ,mint érdekesség említettem meg ..

2012. ápr. 13. 17:30
Amúgy szerintem nincs olyan nő,aki ezeken a napokon ne görcsölne,ez normális folyamat,csak marha szar! Nekem például a combomba sugárzik ki afájdalom,az is rettenetesen rossz.És ezzel nem lehet mit csinálni a dokim is megmondta.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook