Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire visel meg egy kutyát a gazdik szakítása? fórum

Mennyire visel meg egy kutyát a gazdik szakítása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. kriszta773 (válaszként erre: 44. - Maku2434)
2014. okt. 26. 16:12

akkor meg, ha majd valóban konkrét döntésre jutsz, és úgy gondolod, ennyi volt, kezd el szervezni a következő lépéseket. hogyan jutsz haza, mihez kezdesz itthon, hová mész lakni, keress állatorvost stb.

ha ennyire egyértelmű, hogy a kutya veled maradna, gondolom a párod sem kezd majd el ezért harcolni és veszekedni. ha rossz a kapcsolatotok, akkor neki is rossz lehet benne, még ha ő nem is érzi úgy, hogy vége. sokkal nehezebb szakítani, mint eldönteni, hogy ki legyen az új állatorvos, vagy vigasztalni a kutyát :)

45. kriszta773 (válaszként erre: 42. - Maku2434)
2014. okt. 26. 16:10
remélem, hogy ezt a kutyás dolgot nem gondoltad komolyan, csak rosszul fogalmaztad meg. mert egy szakítást fontolgatva az emberben annyi rossz érzés és kétség merül fel, hiszen azért sok minden összeköthet a pasival. persze, ha ilyenkor ránézel a kutyára, azt gondolhatod, hogy csórikámnak is milyen rossz lesz. de ugyanúgy rossz lesz a párodnak is, ha még szeret téged, és ugyanúgy rossz valószínűleg lesz neked is, mert nem könnyű kilépni egy kapcsolatból, kivéve, ha már annyira nagyon szörnyű, de gondolom, akkor nem hezitáltál volna rajta sokáig
2014. okt. 26. 16:08
Dehogyis!!! Eszembe nincs 10 évig olyam ember mellett maradnom akivel nem vagyok boldog
43. kriszta773 (válaszként erre: 42. - Maku2434)
2014. okt. 26. 16:05

ezzel nincs is probléma, hiszen az ember ha szereti a másikat, ha szeretné még helyretenni a kapcsolatot, akkor mindent megtesz azért. ha meg már elmúlnak az érzések, vagy ellehetetlenül a kapcsolat, akkor az egyik vagy a másik fél úgyis lépni fog


de ennek mi köze van a kutyához? :) az tök jó, hogy van, és szeretitek, de azért el kell ismerned, "kissé" nevetséges lenne azt mondanod, majd 10 év múlva, hogy csak a kutya miatt maradtunk együtt. oké, poénnak klassz, de ha komolyan gondolnád, az agymenés :))))))))))))))

2014. okt. 26. 16:01
Eddig probaltam helyrehozni a kapcsolatom tudod? Ha neked problema van a kapcsolatodba egyből eldobod? Nyilvan ha mar teljesen nem működik akkor lépek..nem vagyok hulye
41. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Maku2434)
2014. okt. 26. 15:51

bocsi, de én ezek után is halál röhejesnek tartom, hogy a közös kutya egyáltalán szempont volt abban, hogy nem szakítottál. azt megértem, hogy szempont lehet a közös lakás, közös élet, közös ország, de azt nem, hogy egy szar kapcsolatot bárki is azért tartson fenn, mert van egy közös kutya.


valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki ezt röhejesnek tartja, és nagyon meglepődnék, ha hirtelen özönlenének ide azok, akik ugyanilyen helyzetben vannak, hogy a kutyájuk miatt nem szakítanak.


én jóval többet tettem meg a kutyámért, az eddig kutyáimért, mint te, de attól még sosem volt szempont egy kapcsolatomban a kutya. legfeljebb abban, hogy nem jönnék ki jól olyannal, aki utálja a kutyákat

2014. okt. 26. 15:46
Aki ennyi mindent megtesz a kutyajaert mint en sztem az nem.lehet erzelmi fogyatekos..vannak erzeseim.törödöm masok erzelmi vilagaval akar allat akar ember..tudod mit jelent az a szó hogy fogyatékos?? Lehet nem irogatnék itt ha az lennek..nem latsz bele a fejembe, a szivembe..nem tudod mennyi ideje tart ez a vivodas..nem regota..nyilvan nem fogom egy olyam ember mellett leelni az eletem aki mellett boldogtalan vagyok..probaltam.helyrehozni a dolgokat es igen a kutya is döntő szempont volt h idaig nem szakitottam vele de ez nen azt jelenti hogy evekig igy fogok még élni..ez csak egy kerdes volt h volt e mar valakivel ilyen h hogyan veszelte at a kutya...de mar egybol fogyatekos vagyok
39. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Maku2434)
2014. okt. 26. 15:44

próbáld meg kicsit kívülről nézni. ha egy barátnőd azt mondaná, te, a józsival már nagyon szarul vagyunk, csak azért nem szakítottam vele, mert a morzsi kutyát ez megviselné, te mit mondanál neki? azt, hogy igazad van, szegény morzsi miatt nehogy szakítsál, vagy azt, te julcsi, te tök hülye vagy :)


én arra tippelnék, a kutyánál valószínűleg téged jobban megvisel majd a változás, még akkor is, ha már semmi érzés nincs benned a párod iránt, de gondolom, azért nem utálod, és vannak közös emlékek, nehéz váltani, hirtelen egyedül lenni. a kutya, ha te vagy az elsőszámú gazdája, simán ellesz veled, boldogan. attól még mindig meg fogja ismerni a párodat és mindig is örülni fog neki. lehet, hogy ő is meg lesz zavarodva a környezetváltozástól, de még ez sem biztos. szakítottam és költöztem már a kutyámmal, semmiféle változást nem tapasztaltam nála


úgyhogy ne legyél már ennyire butuska, ezt te sem gondolhattad halál komolyan :)

38. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Maku2434)
2014. okt. 26. 15:31

mert szerintem szellemi, de minimum érzelmi fogyatékos az, aki azért nem költözik el a párjától, akit már nem szeret, és akivel rossz a kapcsolatuk, mert a kutya mit fog szólni ehhez :)))))))))))))


megértenélek, ha az lenne a probléma, hogy szakításkor mindketten ragaszkodnátok a kutyához, nehéz ezt eldönteni, de sok ilyen eset előfordult már, megoldották.


de áruld már el nekem, ha szakítani akarsz a pároddal, a kutya hozzád van nőve, veled marad, akkor mégis mi tart vissza a szakítástól? halál komolyan arra akarod fogni, hogy de hát a kutyának milyen rossz lesz? azért fogsz együtt maradni egy pasival külföldön, mert a kutyának rossz érzései lennének egy szakítással? ha még pici a kutyus, akkor tizenvalahány évig még maradnod kell :)

37. maku2434 (válaszként erre: 36. - Kriszta773)
2014. okt. 26. 15:26
Uuuuristen hogy lehet valaki ennyire rosszindulatu..kepzeld hogy nem vagyok fogyatékos..nyilván nem fogok az egész életemről itt beszámolni hogy mi történt velem az eletem folyamán de megvan rá az okom hogy miért kellene hazamennem..es kepzeld h engem nem kell eltartani mivel konkretan nalunk pontosan en vagyok az aki keres..a btom mar kb egy eve munkanelkuli...rengeteg penzt kifizetttem a kutya mutetjere es a vizsgalatokra..tobb mint fel millio forintot es azota anyagilag is meg vagyok rottyanva..tehat hidd el ha nem lenne meg ra az okom akkor nem mennek haza..hpgy mersz ilyet kijelenti igy ismeretlenul hogy fogyatekos vagyok es h azert vagyok itt h eltartsanak..tiszta szanalom
36. kriszta773 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2014. okt. 26. 15:05

az nem számít :) hamar eldől, hogy ki az igazi gazdi a kutya számára, még akkor is, ha mindketten egyformán imádják :)


de itt nem erről van szó, hajmeresztő, hogy valakiben egyáltalán ilyen baromságok felmerülnek, bár szerintem ez is csak egy kifogás szakajtás ellen, de istenkém, ennél lehetne jobb is


ha annyira szar a pasival, simán lehet szakítani, és nem hazacuccolni, hanem ott maradni, gondolom a munkája amúgy is odaköti a csajt. és akkor a kutya is láthatja a palit, az orvost sem kell lecserélni


jah, hogy valószínűleg nincs meló, és ha szakajtás van, muszáj hazajönni, mert nincs eltartó? gondolom, hogy ez van mindezek mögött. akkor meg nem kell csóri kutyára fogni. mondjuk ebből a fórumból az jön le, hogy egy kutya többet érthet, meg több esze lehet, mint egy embernek, de azért az ember is számítson már annyira, hogy ha nem szeretem és szakítani akarok, akkor őszintén megteszem, és nem maradok vele. majd biztos azért teszi szét neki nemszeretve, mert szegény kutyuskának milyen rossz lenne a pali nélkül, hihetetlen :)

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Kriszta773)
2014. okt. 26. 14:58

Közösen "beszerzett" kutya, ezt megkérdeztem már.

Tehát mindkettejükkel van a kezdettől fogva.

34. kriszta773 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2014. okt. 26. 14:53
én is jobban megérteném a problémát, ha arról lenne szó, hogy vitát szülne, kinél maradjon a kutyus :) bár szerintem minden kutyának egy gazdája van, és ez nem lehet kérdéses. nem is engedném az enyémet másnak :) de hogy azért ne szakítsak, mert a blöki a páromat is szereti, akit én már nem és húznék tőle el, az gáz :))))))
33. kriszta773 (válaszként erre: 30. - Maku2434)
2014. okt. 26. 14:51

ha nem akarsz szakítani a pároddal, mert macerás hazaköltözni, és önálló életet élni, és inkább a kutyát hozod fel okként, az egy dolog, bár nagyon hajmeresztő :)


ha nem akarsz még szakítani, akkor ne szakíts. ha majd úgy érzed, már végképp nem akarsz a pasival maradni, akkor majd dönthetsz a hogyan továbbról

32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Maku2434)
2014. okt. 26. 14:51

No ezt nem tudhattuk, hogy országhatár is van.


A mostani orvos is megadhatja esetleg itt élő orvos vagy klinika elérhetőségét.

Vérvételes kontrollt itt is végeznek megbízhatóan.


Biztos, hogy Veled maradna a kutya? Fel sem merül, hogy a párodnál maradna?

31. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Maku2434)
2014. okt. 26. 14:50

te ezeket ugye csak kitalálod? :)

persze, hogy az ember szereti a kutyáját, de nem lehet mérvadó egy magánéleti kapcsolatban. kivéve, ha mindketten a kutyával háltok, de remélem, hogy erről itt szó nincs


nehéz elhinni, hacsak nem vagy szellemi fogyatékos, hogy azért maradnál egy idegen országban egy pasival, akit nem szeretsz és rossz a kapcsolatod vele, mert a kutyád, aki hozzád nőtt, a párodat is szereti, meg amúgy is macerás lenne Magyarországon keresni egy állatorvost

2014. okt. 26. 14:19
Még nem teljesen egeszseges sajnos..minden honapban vervetelre kell vinni..ezis bant hogy itt van a kezeloorvosa..ha hazakoltozok magyarorszagra akkor megint talalni egy olyan megbizhato orvost mint amilyen most van neki..
2014. okt. 26. 13:54
Az indító kérdésed viszont a kutyára vonatkozott. Nem viseli meg annyira a kutyát a szakítás, mint gondolnád.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Maku2434)
2014. okt. 26. 13:53

Ha együtt küzdöttetek, akkor ez erős érzelmi kapocs közöttetek is.

Volt férjemmel együtt egy hőn szeretett autónk volt, és miután eladtuk, elváltunk. Mert csak az autó volt a közös.


Nálatok talán most a kutya az, ami még a másikhoz köt. De úgy értelmezem, hogy most már egészséges a kutyi. Vagy még mindig ápolásra szorul?

2014. okt. 26. 13:40
szoval nem ez az elsödleges szempont, de azért egy kutyának is vannak érzései..és igenis annyirahozzámnött hogy olyan mintha a gyerekem lenne. Nyilván nem ugy kezelem mintha a gyerekem lenne, viszont ugy mint egy csaladtagot. ezenkivül ez a kutyus kiskorában sulyos beteg volt, egy mütéttel azonban sikerült megmenteni az életet, es a parommal együtt küzdöttünk a kutya életéért..ezert is szorosabb a kötelék..ha egeszseges lenne a kutya akkor nem gondolkodnék.
26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Maku2434)
2014. okt. 26. 13:39

Normális emberek módjára meg kell beszélnetek a dolgot.

A máltai eszes fajta, megszokja, ha nagyon nagy változás nem történik az életében a szeretett személy hiányán kívül.

25. maku2434 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2014. okt. 26. 13:35
igen közös.máltai selyemkutya
2014. okt. 26. 13:30
atyaég, nem csodálom, hogy ennyi rossz kapcsolat van, ha felnőtt emberek ilyen szempontok szerint döntenek
2014. okt. 26. 13:15

Akár anya, akár gazda, ha nem köti már semmi a másikhoz, akkor szakítani kell, nem szabad tovább mérgezni egymás életét.


A kutya majd hozzászokik.


Hány házaspár tartja fenn a házasságot, míg a gyerekek felnőnek...hallottam már ilyen gyerektől, hogy hálistennek elváltak végre.

Ha az embergyerek érzi a feszültséget, a kutya még inkább.

22. andi6020 (válaszként erre: 11. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 26. 13:04
De.
21. mrfoglalt (válaszként erre: 3. - Maku2434)
2014. okt. 26. 13:04
ez vicc?
20. Felhoo (válaszként erre: 11. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 26. 13:00
Ehhez még hozzászólva: igen sok ember/pár vállal be valamilyen háziállatot akiről gondoskohatnak, ebben nincs meglepő, pláne ha a mai viszonyokat nézzük, amikor egyre kitolódik a gyerekvállalás. Bár nem helyeslem egy állat gyerekként való kezelését, nálunk is "anya"-ként vagyok emlegetve, mások által is, ettől függetlenül kutyaként gondozom és nevelem, nem pedig gyerekpótlékként.
2014. okt. 26. 12:59

A kutya életösztöne jól működik.


Ha a kettő gazda helyett egy marad, megelégszik azzal.

Mindig bámulom a kölyköket, pár hetesen elkerülnek vadidegen környezetbe, se anyja, se tesója... és simán elkezdi imádni a Gazdáját. Aki ráadásul egészen másképpen kommunikál.

18. marylin. (válaszként erre: 3. - Maku2434)
2014. okt. 26. 12:57

Ilyet még nem hallottam, bocsi:)

Ez most komoly?

2014. okt. 26. 12:56
Pfffffff.......
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook