Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire tudja tönkre tenni egy előházaságból hozott gyerek az új párkapcsolatot? fórum

Mennyire tudja tönkre tenni egy előházaságból hozott gyerek az új párkapcsolatot? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
198. Anka71 (válaszként erre: 197. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 13:58

Persze, ez tényleg csak egy kiragadott példa, mondhatni nevetséges is, de tényleg érzékelteti a mindennapokat.

Én bármit próbáltam nyújtani, az csak rossz lehetett alapból.

És egy idő után tényleg nem strapáltam magamat, mert minek csináljak komplett hülyét magamból:(

197. csgybzs (válaszként erre: 196. - Anka71)
2011. júl. 7. 13:49
Erre a többség nem fog reagálni, mert nem tudja hajkurászni az igazát...... Én meg tudom érteni, ha valaki egy idő után belefárad a próbálkozásba... főleg ha a másik oldalról ilyen a hozzáállás, és most nem erre a kiragadott példára gondolok, hanem úgy általánosságban...
196. Anka71
2011. júl. 7. 13:24

Hadd írjak le egy szituációt, jó? Csak érzékeltetés:

Lány 14 éves, derékig érő hajkoronája van, tépi a hajkefével, közben 5 centiről ereszti rá a 2000 wattot a hajszárítóval (mostohalányom volt ez).

Szelíden mondom neki, hogy : figyu, vigyázni kell a gyönyörű hajadra, pakold be a balzsammal, amit vettem, aztán öblítés után szobalevegőn ha szárítod, nem károsodik, és gyönyörű marad.

Leány: vág egy pofát, és rángatja a vállát, és tovább szárít.


Egy hét múlva: Jön a kiscsaj, hogy ő most volt a barátnőjénél, és a barátnő anyja mondta neki, hogy nem szabad erősen szárítani a haját, mert töredezik, és inkább szobalevegő,...bla...bla..bla... És hogy ő ezentúl így fogja csinálni, mert az X néni mondta.


Na, ilyenkor mi van? Én ha a lelkem kitettem, sem voltam jó, de egy kívülálló, az szent.

(Nekem mondjuk egy pszichomókus megmondta, hogy nem velem, XY-nal van bajuk a férjem gyerekeinek, hanem a státuszommal, hogy az apjuk felesége vagyok. Ha a szomszédasszony lennék, lehet, hogy ugyanilyen paramétereimmel imádnának). Hát, de sajna nem a szomszédasszony vagyok:(

195. e5679164d5 (válaszként erre: 194. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 13:10
A nők sokszor nagyon felszínesen választanak apát a gyereküknek, aki le is lép a színről. Egy konkrét példán is látom hogy megy ez. Kolléganőm kapcsolatának első évfordulója már az esküvő volt, rá fél évre jött a gyerek, mert hogy ketyeg a "vekker". Mondanom sem kell semmi sem felhőtlen a kapcsolatban. Részemről esküvő 3-4 év együtt élés után kerülhetne szóba.
194. a14deb9047 (válaszként erre: 193. - E5679164d5)
2011. júl. 7. 12:55

Sok az "együttélés", a "megismerés", és mégis mindezek ellenére - hiszen tudja, hogy kivel köt házasságot, sok a válás. És a gyermek rendszerint egy "kapcsolat" következménye, nem pedig valóban kívánt. Együtt élni, együtt aludni nem ugyanaz, mint közösen, tudatosan vállalni döntéseink hosszútávú következményeit. Mert kompromisszumokat kell kötni.

Ha végiggondoljuk, manapság egy gyermek szüleinek hány "kapcsolata" van... Az ember otthona, teste, lelke nem olyan mint az autó, hogy 3-5 évenként lecserélem újabbra.

2011. júl. 7. 12:45
Csak tudnám miért egyre gyakoribb a téves választás. Jobban is megnézhetnék a felek, legyen az a nő vagy a férfi, hogy kivel hoznak meg egy ilyen fajsúlyú döntést. Kezdünk két végletben létezni. Vannak a 22 éves elvált anyukák (láttam ilyet), és van aki még 38 évesen is csak tervezi a gyereket. E kettőt kéne közelíteni, összefésülni egy kicsit. Manapság eluralkodott a ha nem megy legfeljebb elválunk szemlélet. Sajnos ez téves megközelítés. A lakva ismeri meg az ember a másikat elvet jobban kéne alkalmazni lehetőleg még a házasság előtt.
192. 0c7cb4959f (válaszként erre: 191. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 11:42
Igen, és szerintem itt kell erre pontot tenni!:))
191. anyucika3 (válaszként erre: 190. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 7. 11:21

Hát igen,sajnos tényleg sok az ilyen példa is.

Ezért kellene annak akinek gyereke van körültekintően társat választani,és mindig a gyerekét az első helyre helyezni.Azt nem mondom,hogy maradjon élete végéig egyedül akinek tönkrement a kapcsolata,vagy megözvegyült,de ha nem működik az új kapcsolat,akkor be kell látni nem megy együtt,talán nem a megfelelő embert találtuk meg.De a gyerekünk akkor is a legfontosabb ember kell(ene) legyen az életünkben.

190. 0c7cb4959f (válaszként erre: 189. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 10:58

Nézd én azt figyeltem meg hogy nagyon sok ilyen hozott gyerekes kapcsolat előbb utóbb tönkre megy! Eleve ha már megcsalásos szituból indul! Hiszen mindig ott lesz a felek fejében, hogy ha a másikkal megtette vele is, a féltékenység a szertőből avanzsált pár esetében, sokszorta erősebb mert magukból indulnak ki! Na és ekkor szokták ki találni a közös gyereket!

Na akkor jön a " te gyereked, meg az én gyerekem veri a mi gyerekünket" szitu, illetve a kivételezés, féltékenységek... kapcsolat romboló dolgok! Nem egészséges egy ilyen felállás és kész!

Legtöbbször e miatt van annyi 2.,3,4, élettársi viszony, a sok csonka család!

189. anyucika3 (válaszként erre: 185. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 7. 10:49

Hát,én is így gondolom,de ezzel kevesen vagyunk sajnos.Gyorsan és sokszor felébrednek ezek az "álompárok".Csak az a nem mindegy,mit hagynak maguk után.Szerintem új kapcsolatba "bevinni" a gyerekeket nagy felelősség,és nagyon meggondolandó.Akinek már van gyereke,Ő kell(ene) legyen a legfontosabb az életébe,felelősséggel tartozik érte minden téren.

Ha ezt az új pár nem tudja elfogadni,akkor keressen független társat magának.A gyerekek mindig áldozatok csak ha nem működnek a dolgok.Nem is értem,hogy felnőtt ép gondolkodású emberek,hogy hibáztathatják a saját tehetetlenségük miatt Őket?!

2011. júl. 7. 10:45
Jó lenne, ha a gyermek szemszögéből is látnák a dolgokat. Mi történik a feje felett, körülötte, vele..., segítenek-e neki, megbeszélnek-e vele dolgokat, stb.
187. 0c7cb4959f (válaszként erre: 182. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:43
A gyerek van született, mert annó így döntöttek a delikvens szülők! Nincs kecmec viseljék! Senki kívül álló ebbe be nem szólhat, normális esetben helye se lenne a családban! Ezt az álláspontomat tartom! Minden körülmények között a betolakodónak kell, muszáj alkalmazkodni, ha nem foghatja a kilincset és mehet! Ennyi! A vérségi kapcsolat a legerősebb!
2011. júl. 7. 10:42

Van egy ismerősöm,tavaly vált el másodszor.Az első házasságából van egy lánya,és a másodikból is egy.Az első gyerek a "mostohaapuval" él,és most már annak élettársával.Nem volt hajlandó az anyjához költözni.(Ő hagyta el a családot egy 3-ik miatt)

Szóval azért szerintem vannak olyan példák is,ahol jól működnek ezek a dolgok,csak tenni kell érte.Méghozzá elsősorban a felnőtteknek,és nem a agyerektől várni sokszor képtelen dolgokat.

185. 0c7cb4959f (válaszként erre: 174. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 10:39
Féltékenység? Teljesen normális szerintem! Imádom a fiaimat, de soha se tenném tönkre a családi idílt ami körbe veszi őket, bármiről lemondok az ő boldogságukért( b á r m i r ő l)! Ez nekem így természetes! Más, máshogyan gondolja! Nem vagyunk egyformák! Az abnormális erkölcstelen dolgokat mindenki úgy vállalja be ahogyan akarja, csak NE favorizálja, se itt se a médiában! Teljesen kiveri nálam a biztosítékot amikor közismert emberek a médiában isten tudja hanyadszor szerelmesek őrülten, és a 3. feleség 4. gyerekének születésén hullámzik és adja elő micsoda csoda, de az előző gyerekeit, és azok anyját meg le sza....a! erről ennyit! Rendet kellene tenni mindenki fejében, elsősorban a közép korosztálynál Tisztelet a kivételnek!
184. csgybzs (válaszként erre: 181. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 10:37
Én azt hiszem nem is mondtam ilyet soha.....
183. anyucika3 (válaszként erre: 177. - Df2a740c00)
2011. júl. 7. 10:37
Így van.Neki van választása,szabad döntése, a gyereknek nincs.
182. csgybzs (válaszként erre: 177. - Df2a740c00)
2011. júl. 7. 10:36
Ő úgy döntött, hogy szereti a férfit és vele akar lenni, és elfogadja a másik gyerekét. Na de azért álljon meg a menet, hogy ezt tűzön-vízen át kell csinálni, bármilyen is egy gyerek... vannak határok, amiket egyik félnek sem szabad átlépni, akár gyerek, akár felnőtt. De senki nem érti, hogy én nem a gyerek ellen beszélek...
181. anyucika3 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:36

Mi az,hogy az anyja?!Annak a gyereknek 2 szülője van,Ők nevelték(elvileg).Ha nem,akkor az nem az anyja hibája csak,ugyan úgy az apjáé is.

A mostohának pedig nem nevelni "kikupálni" kell a gyereket,pláne ha nem vele él.Ez a szülők feladata kellene legyen válás után is.A mostohának elég elfogadni,szeretettel közeledni felé,ha nem kér a gyerek belőle azt is elfogadni,és támogatni,hogy az elvált szülőjével normális kapcsolata lehessen.Ha ennél jobban alakulnak a dolgok,annak csak örülni lehet.De nem a gyerek felé kellene csak elvárásokat támasztani.

180. csgybzs (válaszként erre: 179. - Df2a740c00)
2011. júl. 7. 10:35
De igen, igazából egyre megy. A lényeg, hogy bármilyen is legyen a gyerek, mindig a mostoha a rossz. És ez így azért nagy hazugság...
179. df2a740c00 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:31
Azt meg majd elfelejtettem, hogy a gyereknek apja is van (legalábbis ha a mostohakérdés szóba jön, akkor biztos). Ha a gyerek "rossz", az egyben azt is jelenti, hogy "nem tanította meg az apja", vagy nem?
178. 0c7cb4959f (válaszként erre: 173. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:31
:) Örülök!
177. df2a740c00 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:30
Szerintem ez azért "nem érdekel senkit", mert a mostoha döntött úgy, hogy ezt a szituációt bevállalja.
176. csgybzs (válaszként erre: 174. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 10:25

Te pedig biztosan egy szent vagy... örülök, hogy megannyi tökéletes ember vesz itt körül....


A hsz-re pedig.. ha az anyja nem tanított meg neki 10-15 év alatt, akkor kezdje a mostoha? Az senkit nem érdekel, hogy ő esetlegesen egy rosszul nevelt gyereket kap, akit neki kéne kikupálni.....

175. anyucika3 (válaszként erre: 172. - Df2a740c00)
2011. júl. 7. 10:19
Így van.Csakis a felnőttek tehetnek a dolgokért,és ellene is.Nekik van szabad döntésük, a agyerek meg mindig kiszolgáltatott.
174. anyucika3 (válaszként erre: 168. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:17

"Sok kisgyereket ismerek/ismertem rokon vagy barát családban, vagy akár az én "nevelőszülői" tapasztalatom is, hogy a gyerekek nagyon rafináltak, és önzőek és legfőképpen féltékenyek."


Ezt le sem írtad volna,ha nem lennél az.

Ezek teljesen természetes reakciók egy gyerek részéről ilyen helyzetekben.A felnőtteknek kellene példát mutatva megtanítani nekik,hogy hogyan viselkedjenek,kezeljenek bizonyos helyzeteket.

173. csgybzs (válaszként erre: 170. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 7. 10:08
Az volt hála istennek. Rájöttem, hogy a hasával meg lehet fogni.. :D Így aztán mindig kívánságlista volt, hogy mit szeretne enni, cserébe segített mosogatni, én meg cserébe játszottam vele rengeteget, és megdicsértem, mert nagyon okos feje volt. Sokszor már egymást pártoltuk az apjával szemben, aki igazából egyikünkkel sem foglalkozott sokat. Igazán jó fej srác volt!
2011. júl. 7. 10:08

Nekem nincs gyerekem (és nem is akarok a vitába beszállni), de azért leírom a véleményem.

Mindig a felnőttnek kell lépni, és okosabbnak lenni, elvégre ezért felnőtt. Egy felnőtt bármikor léphet, megszakíthat egy neki nem tetsző helyzetet, egy gyerek nem. Neki nincs más a kezében, csak az undokság, ha nem tetszik neki a helyzet. Sokkal összetettebb ez annál, hogy a gyerek "bunkó". Nyilvánvalóan vannak olyan helyzetek, ahol okkal az, mert a mostoha részéről sincs semmilyen kompromisszumkészség, elfogadás, és vannak olyan helyzetek, ahol ok nélkül, de meglátásom szerint ilyenkor előbb-utóbb rendeződnek a dolgok.

171. 0c7cb4959f (válaszként erre: 163. - 00a194caf9)
2011. júl. 7. 10:07
Az örökbe fogadás teljesen más téma!
170. 0c7cb4959f (válaszként erre: 165. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 10:06

Honnan tudod mi volt a kamasz fejében, lehet csak nem mondta ki, és inkább kompromisszumot kötött! Lehet meglepődnél ha a barátaitól megtudnád!:)

Ha viszont valóbban olyan tökéletes volt a kapcsolatotok, gratulálok!

169. e705905164 (válaszként erre: 1. - Kék Óceán)
2011. júl. 7. 10:03
és mit csináljon az anyja???a gyere a gyereke akármilyen is! nem választhat köztetek..vagyis,ha igen a gyerekem választanám..
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook