Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? fórum

Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. 83e25137af (válaszként erre: 31. - Gera175)
2011. szept. 18. 09:47

:)

csak nem akartam csúnyát írni. :) mindamellett komolyan gondoltam. ne hagyd.

32. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 09:46
Értelmes felnőtt embereknek van annyi eszük,hogy nem puszilgatják egy kisbaba kezét amit a szájába vesz.Akinek nincs,arra rá kell szólni.Ha megsértődik,az legyen az ő baja.
31. gera175 (válaszként erre: 29. - 83e25137af)
2011. szept. 18. 09:42
Megnevettettél..., de tényleg!
30. gera175 (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. szept. 18. 09:42
Nem sterilitást akarok a gyerekem körül... de nem kéne fogdosni az 5 hetes gyerek kezét úgy, hogy a nyulakat, a galambokat, meg a disznókat eteti valaki meg fogdozza előtte. Meg csókolgatni piás szájjal... Félcentis koszréteggel a köröm alatt.
29. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 09:41
tudod mit kell mondani az ilyeneknek? a nénikéje azon felét csókolgassa amelyiket sosem süti a nap :)
2011. szept. 18. 09:38

És akkor mi van? Ezzel fejezik ki a kedvességüket, a szeretetüket...

Nem tarthatjuk a gyermeket sterilszobában.

27. tündér74 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 09:09
Nem normális dolog, ne engedd. Amikor ennyi idős volt a gyerkőcöm engem is idegesített /sőt később is:)/, hogy egyszerre a kezét fogdosták. Ilyenkor látványosan megtöröltem a kis kezecskéjét popsitörlővel (ilyenkor általában úgy néztek rám mint az ufóra) és megkértem őket, hogy mielőtt a babához nyúlnak mossanak kezet. Persze ha idegenek akartak hozzányúlni az utcán, akkor már előtte szóltam, hogy a kezéhez és az arcához ne nyúljanak.
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - Gera175)
2011. szept. 18. 08:37
Nekem apukám igazi parasztember... hm... nem mos kezet gyakran... túrja a földet, de annyi szeretetet adott a gyerekeimnek, amit soha nem fogok tudni meghálálni... és viszont, a gyerekeim úgy csüngtek rajt (anyum úgy mondta, hogy mint pótkocsi a teherautón), olyan szeretettel, amit én azt hiszem, soha nem tudtam megadni neki, pedig talán néha megérdemelte volna... hálás vagyok ide is ... oda is. :)
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - Tevecca)
2011. szept. 18. 08:35

Az én babám már nagybaba... :))) ... de kicsiként se volt ilyen, valószínű, hogy alap kiállásból tiszteletet parancsolok (ahogy természetesen azt is adok), nem volt etyele-petyele idegeneknek... el se tudom képzelni, hogy gondolják, hogy simán odaugranak, és babázni akarnak.

1,5 éves volt a leányom, akkor voltunk Olaszországban, nah ott mindenki taperolni akarta a szöszke gyönyörűséget... muris volt, téblábolt erre-arra, hol egy jégkrémmel került elő a ruhák mögül, hol egy hatalmas csokival az asztal alól :D... de ez az időszak már ismét más világ. :)

24. Tevecca (válaszként erre: 13. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 08:29
Örülök neki hogy a te babád idegenek nem támadják be. Konkrétan képzeld el ahogy sétálsz a csemetéddel és eléd ugrik egy vénasszony és már babázna is. Ez nálunk elég gyakran előfordul, de 300 km-re innen, anyósoméknál is. Lehet mert 21 vagyok és azt hiszik bármit megtehetnek a babámmal? Nem tudom, nem is érdekel, se engem, se a gyereket ne fogdossák
23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Gera175)
2011. szept. 18. 08:28
szólj rá és kész nem tudom miért nem azt teszed amit gondolsz, ha nem tetszik rá kell szolni, párszor mégha bunkonak is tart,persze ne bunko stilusban:D
22. gera175 (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 08:26
Csak itt egy kézmosás nem számít. Több éves retket az ember nem mos le magáról egy öblítéssel. Csak a békesség kedvéért nem szóltam, amit most már bánok!
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - Gera175)
2011. szept. 18. 08:22
Ha valami miatt fontos nekem a "tapizó", simán elküldöm a fürdőszobába, hogy mosson kezet szappannal... volt ilyen .... figyelemmel rá is és a bébire is. Soha nem mondták, hogy hjajjj, neeeeeeeeeeem... :)
2011. szept. 18. 08:21
Köszönöm a hozzászólásokat... A lényeget nem tettem hozzá olyan hozzátartozó tapizza, aki enyhén szólva nem épp tiszta, sőt....
19. trapiti (válaszként erre: 18. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 08:14
Pontosan :) AZ én lányom most már 4 és Ő is tisztában van vele, hogy kisbabákat nem fogdosunk. Tegnap is találkoztunk egy távolabbi ismerőssel és a kisbabájával, a lánykám csak nézegette és akkor simizte csak meg a lábszárát amikor az anyuka mondta hogy szabad.
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 08:12
.. hja, és az is alap, hogy én se közeledtem soha így kisgyerekhez ilyen helyeken... van, hogy összemosolygunk, kacsintunk, ujjacskánkkal jelzünk, szóval haverkodunk, de soha nem közeledem fizikálisan idegen gyerekekhez. :)
17. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2011. szept. 18. 08:11
Más helyzet... ott nem... anyukát tapizhatják, ha akarják, és ha én is akarom, a gyerekem TABU! :))
2011. szept. 18. 08:07

Nem normalis, mi nem hagytuk egyik gyereknel se es mivel bunko vagyok, ra is szoltam az emberekre, amikor lattam, hogy tapizni akarjak- ugy kozelednek, hogy allj, ne erjenek hozza.

Mivel nincs csaladunk, igy idegenekrol irok, boltokban, ettermekben, tenyleg ne fogjak meg, nem ismerem a tisztalkodasi kulturajukat, kozel se hajoljanak, ha valamit benyel a gyerek, az anyuka szivja meg es a kicsi.


A gyerektelen hozzaszolok meg majd mashogy csinaljak, ha ezen felhaborodnak, nekem sose volt fontos, hogy idegenek belemasszanak a gyerekem arcaba, ahogy az se kavar fel, ha mas mashogy csinalja.

15. trapiti (válaszként erre: 13. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 08:06
Van hogy muszáj idegenek közé menni... én anno hetenete 2x vittem át a lányomat tömegközlekedéssel Bp-en (busz+két metro) 6 hetes korától. Nem jódolgomban, hanem kényszerből. Kijutott nekünk is a fogdosni vágyó idegenekből, úgyhogy teljesen megértem a problémát.
14. trapiti (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 08:04

Szerintem sem normális. Én nem engedtem. De attól is nagyon ideges voltam (és szóltam is és meg is haragudott az illető) amikor a lányom 3 éves volt, és a nagymama szomszédasszonya szájoncsókolta. Undorító, nem kell engedni!

A keze-szája-arca-szája tabu egy kisbabának. Ha mindenképp fogdosni akarja, akkor a lábszárát, a hátát lehet. De egyébként azt sem szívesen engedtem idegeneknek. Én sem fogdosok idegeneket...

13. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 08:00

Kik az idegenek?

3 hónapos csecsemőt nem viszek idegenek közé, ez alap... Akiket szeretek, a kis- és nagycsaládom pedig igenis hogy fogdossa és puszilgassa (majd megmosom), majdan ők tanítják a szeretetre és figyelemre. :)

2011. szept. 18. 07:57

Szólj rájuk! A gyerek keze tabu, mert a szájába veszi, aztán benyelhet mindenfélét:( Egyébként is, akármilyen aranyos, senkit nem jogosít fel arra, hogy fogdozza!!! Azzal meg ne törődj, hogy mit mondanak rólad, neked is megvan a véleményed róluk ...

úúúúúúúúúgy utálom az ilyen bizalmaskodó embereket, akiknek szeretet- meg érintéshiányuk van, aztán máson élik ki :(((

2011. szept. 18. 07:26
Én ezt soha nem engedtem! Utálom az ilyen tudatlan buta embereket!
2011. szept. 18. 07:02
Nekem 3 gyerkőcöm van, én mindegyiknél szóltam, hogy ne csinálják. Persze nem bántón, sértőn, hanem mosolyogva, kedvesen (belül persze totál rágott)de hamarosan elérkezik az idő, amikor a kicsi állandóan az öklét rágja majd. Hát! Rossz belegondolni, hogy miket adnak át a picinek ezek a "figyelmes felnőttek". Persze, való igaz, hogy az immunrendszernek meg kell erősödni, de nem így! Hamarosan jön a tél, influenza meg egyéb vírusok, egy picit sokkal hamarabb megbetegít. Vész esetére esetleg hordj magadnál sterilkendőt.
2011. szept. 18. 07:00
Vírusjárvány van. Ne engedd senkinek se hogy puszilgassa. Gyűlölöm ha megfogják a lányom kezét vagy puszilgatják. Még vad idegenek is letámadnak minket az utcán azzal a felkiáltással hogy "baba" és méár tapiznak is. Vagyis tapiznának mert mindenkinek jó hangosan szólok. De így is sokan megfogják, de könyörtelenül rászólok hogy NE! Igen, sokan bunkónak mondanak miatta, volt aki beszólt hogy mi van, szülés utáni depim van? Anyósom szomszédja konkrétan gyűlöl amiért nem engedtem neki megfogdosni és a városban terjesztgeti hogy egy paraszt vagyok. De kit érdekel. Nem mindegy azért hogy egy 4 hós kezét csókolgatják vagy egy 1 éves eszi a földet. Nagyon nem mindegy. Főleg hogy az emberek koszosak..de nagyon.
2011. szept. 18. 06:50

Igazából nem tarthatod búra alatt.Nekem is 4 hónapos a lányom,szóval értem én,hogy félted,de picit nagyobb lesz,akkor meg mindent a szájába vesz majd,homokot fog enni stb,az mivel jobb?Engedd el egy picit magad,attól,hogy megfogják nem lesz baja,nem kellene,hogy baja legyen.Egy a lényeg,hogy beteg ember ne fogdossa,de gyakorlatilag akárhova is viszed,mindenhol millió baktérium,vírus van,lehet.Meg kell erősödnie az immunrendszerének.

Mondjuk az se mindegy,hogy ki az az idegen?A szomszéd,rokon?Mert azért nem mindegy.Egy vadidegen nylíván ne puszilgassa,de az miért is tenné...

7. gera175 (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2011. szept. 18. 06:26
Azt hittem, én viszem túlzásba... a lényeg, hogy nem szóltam, de szétvet az ideg miatta!!!!!
2011. szept. 18. 06:17

nálaunk ilyennel nem volt gond:) szerencsére...ezt mindenki tudta hogy alap hogy nem nyúlunk a kezéhez, fejéhez...

gyerekek nem értették simogatták a kezét, de nem zavart...simivel nincs gondom 3 hónaposan már, de azért puszilgatni nem kéne! az már más!

2011. szept. 18. 06:15
Ne engedd! És aki ez miatt megsértődik,kiállította magáról a bizonyítványát.
4. gera175 (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. szept. 18. 05:59
Kedves vagy :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook