Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire normális, ha az egyik ismerősöm heti 2-3 alkalommal velem jön haza, de soha nem akar fizetni? fórum

Mennyire normális, ha az egyik ismerősöm heti 2-3 alkalommal velem jön haza, de soha nem akar fizetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2019. dec. 28. 20:28
Helyi viszonylatban ez bizony nem jellemző. Minden munkahelyemen én fizettem a bérletemet. Aki vidékről jár be, annak Budapestig fizetik az utazását, de bp-i bérletet már a dolgozó fizeti.
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2019. dec. 28. 19:53

Még annak is volt jelentősége, az autós hoz-e másik dolgozót is. Mármint a költségtérítésben.

Egyébként ezt rendelet biztosítja.


"A Munka Törvénykönyve előírásai alapján a munkáltató többek között azt a kötelezettséget vállalja, hogy megtéríti a munkavállaló azon költségeit, amelyek a munkaviszony teljesítésével kapcsolatban indokoltan merülnek fel.


A munkavállalónak a munkavégzési kötelezettség teljesítéséhez rendszeresen el kell jutnia a lakóhelyéről munkahelyére. Az utazással kapcsolatos költségtérítés részletszabályait a 39/2010 (III.26.) Kormányrendelet rögzíti, az adózási vonzatról pedig az SZJA törvény rendelkezik."


Aki €-ban tartja fenn az autóját, az más. Arra nem vonatkozik a magyar Munka Törvénykönyve.

58. Guruljka (válaszként erre: 47. - 4477403e12)
2019. dec. 28. 19:46

A fiam egy német cég itteni egységében dolgozik.

A buszbérletének 85%-át térítették, most már van gyári buszjárat.

Régebben, míg én jártam egy másik német céghez 3 műszakba, az autóval járóknak is térítettek valami költséget.

Különösen, ha egyáltalán nincs hazafelé buszjárat, furcsának tartom, hogy a cég nem próbál segíteni. Akár egy pár személyes kisbusszal is, ha csak néhány főről van szó.

57. 55Judit (válaszként erre: 52. - Manó2000)
2019. dec. 28. 14:56
Ja, hogy felajánlotta? Akkor nem kell pénzt várni érte. Teljesen más, ha ő kérte a szállítgatást.
56. 4477403e12 (válaszként erre: 55. - 4477403e12)
2019. dec. 28. 14:25
Elnézést a hibákért,a telefon átírta
55. 4477403e12 (válaszként erre: 54. - Gigi>)
2019. dec. 28. 14:24

Én is elvittem mindig aki rászorult.

De az,hogy nekem van autóm,a másuknak még nincs,miért jelenti azt automatikusan,hogy el kell hoznom-hinném minden nap?

Ha nem lenne,akinek autója van,akkor muszáj lenne egyedül megoldania a munkába járást.

Plusz itt csak arról volt szó,hogy a fuvarozottnak fel sem merül a kis buksijában megkérdezni,hogy esetleg szálljon e be valamivel.

Az a tapasztalatom,hogy akinek nincs autója,az el se tudja képzelni,hogy mennyibe kerül egy autó fenntartása,csak azt látja,hogy nekem van,reggel lemegyek a ház elé,beülök,mibe telik őt is elvinni?

Benton,szerviz,vizsga,biztosítás,törlesztő esetleg,ezekbe már nem gondol bele,hogy míg neki egy habi buszberlet amiért nyígott 60 €,nekem meg havi 400€ fölött van simán az auto fenntartása.Csak az én kollégám példáját írtam.

Nem vagyok rászorulva a 20 € benzinpenzre szerencsére,ez elvi kérdés és szerintem a foruminditonal is.

54. gigi>
2019. dec. 28. 13:16
Az én munkahelyemen is van így. Aki kocsival jön,össze szedi azt aki szintén műszakban van,de útba esik neki befelé, és haza felé.Soha gondot ebből nem csinált.Van egy kolléganő akiért a férje jön rendszeresen.Olyankor van akit a közeli buszmegállóba,vagy a vonat állomáson tesznek ki de előfordul,hogy egészen hazáig viszik a delikvenst.Soha nem kért érte semmit.Engem is vittek már párszor a megállóba,és én éreztem kellemetlenül magam. Megpróbáltam anyagiakban rendezni,de leharapta a fejemet :) Megoldottam másképp,amit nehezen de elfogadott.(Egy kis jelképes ajándék csomag)Ha én megyek kocsival,én is össze szedek mindenkit aki útba esik,és haza is viszem.Problémát nem csinálok belőle,és nem is várok érte semmit.
2019. dec. 28. 11:38
hát lehet bunkó vagyok, de én eleinte csak kitalálnám, hogy dolgom van és csak észbe kapná magát. Nekem is volt szerencsém ilyen emberhez, aki full természetesnek vette, hogy haza viszem. De én letörtem a szarvát és hoppon maradt. Egyszer megkérdezte, hogy miért. Én megmondtam őszintén, hogy nem ingyen járok én se. Utána nem akart velem jönni. Irták már előttem, hogy a taxis se ingyen visz még akkor se ha ismerős.
2019. dec. 28. 11:09
Én mondjuk megkérdezném a helyében, hogy mivel tartozom, de sztem is azt hiszi, hogy belefér hiszen felajanlottad. Az elején így kellett volna felvezetni. Bár egyszeri alkalommal nem kér pénzt az ember.
2019. dec. 28. 08:59

Csak a kérdést olvastam.

Nem lehet, hogy arra gondol ismerősöd vagytok ti annyira jóba hogy ez simán belefér? Gondolja annak fényében, hogy ami szívességet ő szokott tenni neked, az van ilyen értékű.

50. l.luiselotte (válaszként erre: 49. - Bless the child)
2019. dec. 28. 08:56
2600 ft x 22 munkanap = 31.200 Ft
49. Bless the child (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2019. dec. 28. 08:20
Nálunk fix taxi van, asszem 800 ft, de ez kisváros. Amekkora távolságra itt taxival el tudok jutni, azt simán megteszem biciklivel. Az 1400 ft taxi díj nem lehet nagy távolság
48. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2019. dec. 28. 08:10
Tegnap óta ezen töröm a fejem,mekkora távolság az ahová ennyiért elvisz a taxi?
47. 4477403e12 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. dec. 28. 07:07

😂😂😂

Költségtérítés?

Dolgoztam már pár helyen,de még soha senki nem adott hozzájárulást az útiköltséghez.

A férjem is egy elég nagy cégnél dolgozik,van 250 üzletük Németországban,senkit nem érdekel,miből megy be dolgozni.

Majd az adóból lehet kilométerenként 30 centet visszaigényelni.

Azért az nem olyan általános,hogy fizetik a munkába járást.

46. semleges (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2019. dec. 28. 06:59
Ez egy jó apropó arra, hogy fizessen, ő kéri, simán meg lehet neki említeni, hogy akkor innen legyen úgy.
45. semleges (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2019. dec. 28. 06:57
Ez benne is felmerült.
44. michelle.r (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2019. dec. 28. 00:42
700 forint az alapdíj, 300/km. Ha vidékről beszélünk, ott sem lehet sokkal olcsóbb, pár kilométert akár sétálhatna is.
43. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 28. 00:03
1300 ft ért hova megy taxival? A szomszéd utcába?
42. Guruljka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 23:57

Fura helyen dolgoztok. Még autós költségtérítés sincs? Sem gyári kisbusz legalább?

Még a munkahelyen is lehetne reklamálni. Persze ha csak ti ketten jártok ilyen lehetetlen helyzetben munkába, akkor nem szóltam...

2019. dec. 27. 20:31

"Most ott tartunk, hogy már ő ír nekem, hogy x,y napokon délutános, nem jöhetne velem haza, hogy ne fizesse a taxit." -

Ez viszont már a kihasználás pofátlanság kategória, ha még be is ismeri, hogy spórolni akar rajtad. Én ezért nagyon megsértődnék.

Dolgozzon olyan helyen, ahol megoldott a munkába- és hazajárás.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Maban)
2019. dec. 27. 20:03

No, akkor olvasd el lassan, figyelmesen az 1. hozzászólást, a fórumnyitó első beírását.


Ha meg is értetted, akkor tehetsz majd megállapításokat.

2019. dec. 27. 19:34

Heti 2-3 alkalmat sokallom. Szerintem ez már nem az a kategória, te is akadályozva, feszélyezve vagy.

Mondd meg neki, hogy januártól valahogy gondolja át, vagy oldja meg a hazautazását, főleg, hogy kerülnöd kell. Valaki írta a 6-700.- ft-ot, az neked kb. 2000.-

Mindkettőtöknek megéri.

2019. dec. 27. 18:23

gondolom, hogy a legelején te sem gondoltad, hogy mindennapos ügy lesz, És magamat a helyedbe képzelve engem nemcsak a benzinpénz izgatna, hanem feltételezem hogy munka után Te sem mehetsz szabadon miatta vásárolni gyerekért, ügyet intézni stb.

El kellene döntened, mi a jobb, ha viszed és fizet, vagy nem utazik veled többet.

Temészetes hogyha rendszeressé válik, akkor be kellene szállnia az utiktg-be

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Maban)
2019. dec. 27. 18:21
Nem ismerőse, barátnője. Azért nálam az többet jelent, mint egy ismerős.
36. df1e1c376c (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 27. 17:54
A párszor felajánlástól az elvárás, hogy előre megüzeni mikor kell felszedni, már messze áll. Mondjuk ez azon nem változtat, hogy egyszerűen ki kellene nyitni a száját. A téren is, hogy bocsi, de kicsit dumálni akarok a kollégáimmal, bevásárolni akarok, vagy bármi közbejött, ha nem akarsz várni, hívj taxit.
35. maban
2019. dec. 27. 17:53

Gyermekeim! Elöször is, a téma nagyon gyenge. Másodszor, itt nincs szó barátnöröl, csak ismerösröl.

Ha egyszer föl is ajánlom, hogy hazaviszek valakit, az nem jelenti azt, hogy minden nap így lesz. Ha mégis, úgy alakul, akkor természetes, hogy valami kis ajándékkal, kávémeghívással, ebéd, vacsora - meghívással, vagy egyszer - egyszer tankolással, ö ezt kompenzálja nekem, mert én is így tennék, ha engem fuvarozna valaki. Ha az ismerös erre nem jön rá, akkor egy ideig nem hazafelé megyek meló után, hanem még dolgom van máshol. :-)

34. Scherlock (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 17:35

Miért nem Vele beszéled ezt meg?


Ilyen barátnőm se legyen, mint Te.

33. Scherlock (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. dec. 27. 17:34

Mi a naj az őszinteséggel?

Minek hazudni?

32. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Af86a99684)
2019. dec. 27. 17:28
Egyetértek. Nem a háta mögött kell puffogni, hanem őszintén beszélni a barátnővel. Ha nem, az nem is barátság.
31. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2019. dec. 27. 17:26

Azzal egyetértek, hogy az önkéntes segítségből ne csináljon senki kötelező ingyenes szolgálatot. És meg kellene kérdeznie, hogy mennyivel szálljon be a költségekbe.


De a fenntartás, a kötelező biztosítás, jogosítvány nem a barátnő sara, bocs, de az kell akkor is, ha nem visz senkit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook