Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire hat ki gyermekkorunk későbbi életünkre? fórum

Mennyire hat ki gyermekkorunk későbbi életünkre? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mennyire hat ki gyermekkorunk későbbi életünkre?

1 2 3 4 5 6
2011. okt. 13. 09:42

Csak egy vélemény....



Azt hiszem, neked az önbizalmadat irtották ki, gyomlálták ki belőled. Tisztán látszik, jól kiolvasható és a sok szépészeti műtét is csak kompenzáció, de műtétekkel nem lehet önbizalmat növelni. Amíg az nem jön meg, nem találsz magadra, nem fogod szeretni magad, addig tartós, szeretetben eltöltött kapcsolatod sem lesz.


Mert szeretni igazán csak az tud, ki saját magát is szereti és tiszteli. Hiába a művileg megnagyobbított mellek, hiába más, a külső nem mércéje az embernek. Az ember mércéje belül van, saját magában. Sajnos jól elbántak veled a "drága" szüleid, de felállni csak te tudsz a padlóról, különben anyukád mintáját fogod lekövetni, sok pasas, férfi lesz az életedben, de egy sem tartós kapcsolat amit jó részt magadnak köszönhetsz majd, mert a saját önbizalmadat a férfiak nyújtotta görbe tükrön keresztül próbálod majd elérni, de mivel saját önbizalmad nincsen, így ez nem fog sikerülni és mindig újabb férfi után kell majd nézzél. Ezt persze majd a férfiak is kihasználják és a végén oda juthatsz, ahová anyukád.


Tanuld meg szeretni önmagad. Tudom, hogy azt nevelték beléd, hogy semmit sem érsz, és a nagyi a kedves még most is ezt erősíti, de ha eljutsz oda, hogy semmivel sem vagy kevesebb, vagy több mint mások, akkor eljuthatsz oda is, hogy vannak jó tulajdonságaid (belül) ami által szerethető ember vagy és szeretheted magadat. Akkor talán találsz majd valakit, aki téged is fog szeretni, de addig marad a testi kapcsolatok és játszmák sokasága. És a műtött mell nagy dekoltázzsal ezt csak erősíti a külvilágban és benned is. A test, amit kaptunk alapvetően nem erény, mert az odabent lakik a testen belül...

2011. okt. 13. 09:17
Gyermekkorunk, a szüleinktől kapott szeretet és gondoskodás, vagy éppen a gyermekként bennünket ért sérelmek, traumák nagyban meghatározzák későbbi életünket. Sokat olvastam erről, tanultam is róla, de nem hittem benne. Sokáig abban a hitben ringattam magam, hogy személyiségünk fejlődése legfőképpen a genetikán múlik, fő jellemvonásainkat szüleinktől örököljük, de belátom, tévedtem.

Ugrás a teljes írásra: Mennyire hat ki gyermekkorunk későbbi életünkre?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook