Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire gyakori vajúdás és szülés alatt a hányás? fórum

Mennyire gyakori vajúdás és szülés alatt a hányás? (beszélgetős fórum)


1 2
18. d@nu
2009. nov. 28. 08:25
Rossz példa: mindkettőnél hánytam, többször is, hiába volt üres a gyomrom. Semmilyen gáz, zselé nem kellett hozzá, jött magától. :S
2009. nov. 28. 08:25
Ritkán fordul elő ne aggódj, általában 3 ujjnyi méhszájnál, de nálam a 3 év alatt, ha 3x előfordult szülésnél. Nyugi.
2009. nov. 28. 08:06

En mar az elejen hanytam, messze a 3 ujjnyitol, de valoszinuleg attol a gaztol, amit kaptam.

A masodiknal se gaz, se hanyas nem volt.

2009. nov. 28. 07:56
Nekem hányingerem volt vajúdás alatt és arra azt mondta kapásból a szülésznő, hogy akkor 3 ujjnyinál járok, ált. akkor jön elő.
14. kevian
2009. nov. 28. 07:46

Szia!

Én nagy "hányós", hányingeres vagyok. De a 9 hónap alatt és a szülésnél is csak az előbbi jött elő. A szülőszobán mindenki itta a vizet, én nem mertem mert féltem, hogy kijön. Állítólag a citrom erre is jó..összehúzza a gyomorszájat. Ne izgulj, akkor nem lesz időd ezen törni a buksit. :D

2009. nov. 28. 07:46
en is kaptam zselet, meg gazt is, hanytam is, pedig nem igazan reggeliztem.
12. kinni
2009. nov. 28. 07:39
Én többször hánytam a vajúdás alatt. Mivel túlhordtam zselével indították meg a szülést, dupla adagot kaptam és a magas hormontartalma miatt lettem nagyon rosszul.
2009. nov. 28. 07:19

Én szülés kezdete előtt kb. egy-másfél órával mindig hányni kezdek. Első szülésnél is volt, akkor szólt is a szülésznő, hogy ideje be mennem a szülőszobára, mert mindjárt szülni fogok,vannak anyukák, akiknek a szervezetük így jelez.

Utána már a kórházba is ekkor indultam be, hánytam, akkor tudtam, hogy indulhatok is, mert mindjárt baba lesz. A második és a harmadik gyerkőcnél épp időben értem be mindig, mintha kiszámoltam volna, hogy épp csak szülni kelljen bemenni:)

Nálunk ez volt a jel, hogy mindjárt baba lesz:)

10. mmacus
2009. nov. 28. 07:06
Hányingerem volt, de nem hánytam. De a szülés kellős közepén ki akartam menni kakálni, mert úgy éreztem, nagyon-nagyon kell. A doki mondta mosolyogva, ez nem az! És hogy már csak a kezébe nyomhatok. A kislányom volt:)
2009. nov. 28. 06:47

Én ssem hánytam, nem is tudtam volna... kimostak teljesen...és éjszaka történt a dolog, nem is ettem előtte...

De hallottam h valaki a gáztól is hány... nos nekem az tök jó volt:)

2009. nov. 28. 06:40

Nekem igen emlékezetes volt. Éppencsak beértünk a kórházba, kiléptem a liftből és még csengetni sem tudtam (hajnal volt, külön csengetni kellett, hogy beengedjenek a szülészetre)már hánynom kellett, ezzel egyidőben a magzatvíz is elfolyt. Amiről azt hittem akkor, hogy bepisiltem. Anyukám, aki bekísért mondta később, hogy ő hallotta a durranást, úgyhogy az a magzatvíz volt és nem bepisilés...

10 perc múlva már világra is jött a kicsi :)


Amikor elnézést kértem, hogy összehánytam a folyosót, akkor azt mondták, hogy ez teljesen természetes és nehogy elnézést kérjek, ennek így kellett történnie: időben távozott, aminek távoznia kellett...


Nem tudom, hogy milyen a hányásfóbia. De azt hiszem abban a pillanatban túl sok mindennel el leszel foglalva, két 2 perces fájás között nem ez lesz a legnagyobb problémád...


Én a gátmetszéstől tartottam a legjobban. Aztán észre sem vettem, hogy mikor és hogy vágtak...Másra, ami miatt pedig előre nem aggódtam, pedig örökre bevésődött....Szóval ennyit az előre felkészülésről és a félelmekről...

2009. nov. 28. 05:54
én nem hánytam, de viszont ment a hasam
6. bige
2009. nov. 28. 05:16

én is mindkét gyerekemnél hánytam. az elsőnél már jóval hamarabb bent voltam a kórházban, és mikor a tényleges szülés indult - behívták a férjem, aki erős dohányos volt. hát, legalább 2 doboz cigit elszívott addig, a szülésznő meg feltett kávét, és z a 2 szag úgy összekeveredett bennem, hogy hánytam. Én kifejezetten örültem, mert 2 ujjnyit tágultam:)addig meg csak 2 ujjnyira voltam tág.


a másodikkal a fájdalom érte el ezt a határt.


de én ezt nem hallottam, hogy mindennapos lenne..

2009. nov. 28. 00:54
Szia, a császár alatt hánytam.
2009. nov. 28. 00:34

Szia! Én az elsővel szintén hánytam, de a másodiknál nem volt ilyen problémám. Igaz, este még süteményeztem, és pár óra múlva már a szülőágyon voltam. El kezdtem hányni, pedig már lassan bújt ki a fiam. Meg is jegyezték, hogy "persze a kismamák mindig teleeszik magukat", ebből gondoltam, nem én vagyok az egyetlen. Azután erőt vettem magamon, le küzdem a hányingert, és rövid időn belül világrahoztam a fiam. Nem hiszem, hogy ez fóbia volt, de lánykoromban, amikor ideges voltam, akkor mindig rámjött a hányinger bárhol voltam. Nekem azt mondták, hogy gyomoridegességem van. Szerencsére elmúlt.


De jó lenne, ha ezen nem gondolkodnál, mert akkor mégjobban elő fog jönni. Azért említsd meg az orvosodnak, hogy ilyen problémád van.


Drukkolok, hogy minden simán menjen.

2009. nov. 28. 00:33
Szia!Én mindkét szülésemnél hánytam.Az elsőnél a vajúdás kezdetekor,amikor rámkötötték a fájáserősítő infúziót.A szervezetem kitisztította magát.A második babánál is hánytam,az sajna császáőr lett,és akkor hánytam amikor már bekötötték az epidurált.Sztem ott is csak kipucolta magát a szervezetem.Ne féljél tőle,csak pár perc az egész,és utána megkönnyebbülsz.Sok szerencsét.
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Wicky840713)
2009. nov. 28. 00:15
Nekem is van ilyen fóbiám, indult is erről nemrég egy topic. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ez mennyire gyakori vajúdáskor. Én egyszer szültem, de nekem szerencsére nem volt ilyen problémém, sőt a terhességem alatt sem.
2009. nov. 28. 00:11

Sziasztok!

Még kb. 2 hetem van a szülésig és érdekelne, hogy mennyire gyakori a hányás a vajúdás és a szülés alatt, mert sajnos hányásfóbiában szenvedek, van még valaki akinek ilyen fóbiája van, kérlek nyugtassatok meg hogy igen, persze csak ha van másnak is ilyen problémája!

Szóval mennyire gyakori a hányás a vajúdás alatt és mit lehet ellene tenni, mitől függ stb.

Előre is köszi a válaszokat!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook