Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire fájdalmas a szülés? fórum

Mennyire fájdalmas a szülés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. gabivagyok (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 15. 12:34
Nagyon változó. Én négyszer szültem és mindegyik más volt. Volt teljesen fájdalommentes szülésem és volt olyan, ahol úgy éreztem belehalok. De a legvége a legszebb, azt érdemes átélni. :)))
2015. ápr. 15. 12:27
koszonom emberek..most nagy bajban vagyok ;( a dokimnak egeszsegugyi okok miatt 1 honapig nem szabad munkaba allnia mig fel nem epul es most itt vagyok orvos nelkul...hetfo kell befekudjek akkor mar mindenoras leszek jezusom..nagyon rendes volt, azt mondta bejonne de moccani sem bir, tudom mi lett vele csodalkozok hogy egyaltalan telefonalni birt a baleset utan.. mindegy is. most nagyon felek viszont...esetleg van itt olyan aki a szentesi korhazban szul/szult? Onnan kellene egy jo orvos nekem.. :(
40. Csicsi25 (válaszként erre: 39. - Cippora)
2015. ápr. 15. 10:37
Ja igen, a tágítás! Szerencsére arról meg is feledkeztem, pedig az aztán valami. Aki azt kitalálta, tuti nem nő volt... én megtiltanám!
2015. ápr. 15. 09:49

Igen,fáj,ezt kár lenne tagadni.Nekem 11 óra volt,fájdalomcsillapítás nélkül.

Viszont egy teljesen más tudat állapotba kerülsz,nem érzékeled az időt,aztán egyszer csak vége és ott a baba a kezedben.Hát az valami fantasztikus élmény :)

Én nem kiabáltam,eszembe sem jutott,arra összpontosítottam,hogy tudjak normálisan levegőt venni a fájások alatt.

Egyébként nekem nem is a tolófájás vagy a sima fájás volt a legrosszabb hanem a kézzel tágítás,azt ha lesz legközelebb tuti megmondom,hogy nem engedem.

Ja és azért valószínűleg én is epidurált kérnék...

2015. ápr. 15. 09:11
elegge fajdalmas,de annyian tuleltunk mar......
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Csicsi25)
2015. ápr. 15. 09:08
Nekem oszt mondhatták volna, hogy nem szabad kiabálni.. Inkább becsukták az ajtót...
2015. ápr. 15. 08:37

Én is csak egyszer szültem, de borzasztóan fájt. A fájások nem voltak vészesek, ki lehetett bírni, de a kitolás valami borzasztó volt. Talán nem lett volna annyira szörnyű, ha a szülésznő nem nyúlkál befelé, mert inkább az ő ujjait éreztem, mint a gyereket. Már mondtam, hogy lemászok az asztalról, mert ezt nem lehet kibírni. A legrosszabb meg az volt, hogy nem volt szabad kiabálni sem, pedig nagyon jólesett volna - hanem minden energiámat a nyomásra kellett fordítani.


Viszont szülés után azt mondtam: ha ezt a fájdalmat kibírtam, utána már bármilyen fájdalmat elviselek az életben, mert semmi sem lehet ennél rosszabb.


Valószínűleg nem szülnék többet, bár szerencsére kiöregedtem abból a korból, így ilyen veszély nem fenyeget - de nem halhat meg úgy az ember, hogy életében egyszer át ne élje ezt az élményt. A kisfiam meg mindenért bőségesen kárpótol - az életem egy nagy nulla lenne, ha ő nem lenne.


Szóval k...vára fáj, de megéri!


Azért ha újra csinálnám, tuti kérnék epidurált!

35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Bnedora)
2015. ápr. 15. 08:19
Nekem a legrövidebb szülések voltak a legsz.abbak.
2015. ápr. 14. 20:40
Mint sokan leírták, mindenkinél más és más. Két egyforma szülés sincs. Én mindenkinek azt kívánom, hogy úgy szüljön, mint én. 3,5 óra alatt "lerendeztem" az első fájástól a szobából való kitolásig. Persze, olvastam már olyat is, aki ennél sokkal rövidebb idő alatt szült. Természetes, hogy fáj, de nem kell ordítani, mint általában a filmekben látni lehet. Minden erővel a teendőkre kell koncentrálni, betartani a kapott tanácsokat.
2015. ápr. 14. 20:05

No most aztán kikapcsolni, és koncentrálni, hangolódni, az sokat jelent..

Utána meg majd meghallgatjuk a Te verziódat. :-) Akkor már nem fáj. Csak egy-két dolog..

2015. ápr. 14. 19:26
huuuha mennyi hozzaszolas :) koszonom mindenkinek! igen latszik mennyire nem egyforman eli meg mindenki :)
2015. ápr. 14. 18:08
5-re:)
2015. ápr. 14. 18:07

Nagyon!! Egyszer szültem, egy életre elvette a kedvem. Nekem szörnyű élmény volt, majd bele haltam.

Pedig fiatal voltam és minden annak rendje és módja szerint ment, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Reggel megindultak a fájások, rendszeres időközönként, egyre sűrűbben. 2-kor kórház, befeküdtem a szülőszobába és délután fél-5-re megszületett a lányom:)

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Syria)
2015. ápr. 14. 17:46

Érdekes, mennyire nem vagyunk egyformák. Én ezt pont fordítva éltem meg. A mai napig nem felejtettem el, és számomra bármilyen egyéb műtétnél, betegségnél szörnyűbb volt. A lelkemben bizony megvan a fájdalom okozta sérülés. Mert annyira fájt.

Ezzel nem ellentmondok, eszem ágában sincs.


Mindezzel együtt négyszer végigcsináltam, de a véleményem nem változott.

28. syria (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 15:54

Arra, hogy nem fáj sokkal jobban, mint sok más fizikai történés a testeddel. (Bizonyára volt részed valamilyenben.)

Csak az a különbség, hogy ennek a (többihez hasonlóan elviselhető) fájdalomnak csodálatos eredménye lesz.


Úgyhogy nyugi, lesz annyi dolgod, hogy nem érsz rá foglalkozni a fájdalmakkal, amik amilyen gyorsan jönnek, még gyorsabban fognak múlni.

2015. ápr. 14. 15:31
Én nem tudom:)
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 14:39

Ilyesztgetni felesleges.


De ha már rákérdeztél, én utólag kicsit a szemére hánytam anyámnak, hogy nem mondta, hogy ez azért nagyon fáj. A 20-as éveim elején jártam, sulis voltam, nem foglalkoztam előtte a témával. Én nem sokkal előtte voltam túl egy májdaganatos műtéten, azt hittem, engem már semmi sem fog meglepni, ez olyan női nyavajgás..


Konkrétan sokkot kaptam magától a meglepetéstől, hogy ez ennyire fáj.


Tehát azért számíts rá, hogy fáj. Nagyon.


De igaz, amit írtak, hogy el leszel foglalva..


Azért az a kevesebb, akinek csak úgy kipottyant, de van olyan is.

25. 9829024220 (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 13:45

Annyira,hogy akkor eldöntöttem,nem kell másik gyerek.Most 7 éves és az érzés csak erősödött.

De amúgy meg mindenkinek más.

24. 411eea0783 (válaszként erre: 20. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 12:08

meg annyit a hozzaszolasomhoz, hogy olyat. is hallottam, akinek kellemetlen hogy ferfi van a szulesenel (orvos,apa stb.)

en kifejezetten igenylem hogy ott legyen a dokik vegig, valahogy biztonsagot ad :) sot, hogy ferfi az megjobban.

szoval nem vagyunk egyformak kinek mi jo :) csak en is kellemetlenul ereztem magam legelso vizsgalatnal, de ez is valtozo mert mikor mas vizsgalt az durva volt, a dokimat szinte meg sem erzem, valaki meg az en domimra mindta hogy durva es neki meg a masik valt be :D a lenyeg az hogy szuljunk olyan helyen es olyan orvossal akivel megvan a bizalom esne stresszeljunk :)

bocsi hogy kicsit eltertem de azert irtam le mert ezt tapasztaltam :)

2015. ápr. 14. 11:17
en mar a babat varom hogy megfoghassam mert most mar belul nagyon rugdalodzik :p
22. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 11:02

Fáj, de megéri :D


És az emberi agy okos ám, simán elfelejti a fájdalmat :D

21. spinneli (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 10:57

Eléggé fájdalmas.

:)

2015. ápr. 14. 10:56

az az igazsag, hogy anyukam mar nincs kozottunk, igy tole nem tudtam megkerdezni :,( de igazabol nem stresszelek ra, eljartam minden vizsgalatra es mivel a doki tudja hogy anyukam nem lehetett mellettem meg mondta is hogy kulon odafigyel ram ne feljek. Ugy is volt, meg ejjel is hivhattuk szegenyt :D


nem baratnoim hanem apu felol nagymama aki alapbol gonosz sajnos, a masik meg parom unoka huga. De mostmar lattak ennyi eleg volt nekik :)

apu meg nemzetkozi kamionos es a szuletesre akar hazajonni 4 honapja nem lattam sajnos, de annyi mindent vett a babanak meg alakitvatta aszobat nagyon szep gesztus volt tole. :) nagyon varja a picit o is.


engem az lepett meg, hogy mikor mentem orvost valasztani meg anyuval akik egyutt szultek 2-t ajanlottak az egyik egy no volt a masik ferfi. En a ferfi mellett voksoltam le :D es nem bantam meg! Sokszor nagyobb lelkitamaszt nyijtott, mintha no lenne. Egyik volt osztalytarsam is most fog majd szulni 1 honap mulva es o a no dokit valasztotta. A terhessegunk nagyjabol hasonloan problemas volt, en szija erzekeny vagyok, o meg tej. Es tobbszor panaszkodott, mennyire nem erti meg a notatsa, a dokija. Szoval meglepett, hogy sokan mondtak nekem hogy ferfi es nem erzi at, de szerintem pont jo igy :)

ezt csak azert osztottam meg, ha van meg itt aki vacillal hogy ferfi orvoshoz vagy nohoz menjen. Ez az en szemelyes tapasztalatom.

19. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 10:27

Arra szamits, hogy eleted legnagyobb esemenye fog bekovetkezni es minden rendben lesz!

Ennek oromere be is keszithetsz egy tabla fekete csokoladet, ami jo szolgalatot tesz majd a szulesnel. Bele is kostolhatsz elore!

18. gribedli*** (válaszként erre: 5. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 10:08
Á, hallgass az orvosodra, ne rájuk. De valahol te is érzed, hogy ijesztgetésből mondták, mert írod is. Mindenesetre minden szülés más, minden nő máshogy éli meg, az pedig normális, hogy az ismeretlentől félünk. Nyugi!:)
17. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. ápr. 14. 10:04
Ha te mondod... :D
2015. ápr. 14. 10:02

:D De akkor meg már nem lehet!


Amúgy tényleg bunkóságnak tartom ilyen sztorikkal traktálni egy kismamát, szegényke már így is fél.

15. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 09:48

Jo nagy idiotak a baratnoid, mar ne haragudj. Igen faj, szerintem ezt senki nem tagadja, de a szulesi fajdalom (normalis szulesnel) olyan hogy lassankent kezdodik es lassan erosodik be. Mindig picit jobban faj, igy emelkedik a tureshatarod is. Ha ugy erzed mar vegkepp nem birod akkor ket lehetoseg van, vagy kerj epiduralist vagy mar jon a baba (a kitolas elott jon a nokre az az erzes hogy ok mar nem birjak, inkabb hazamennek, nem szulnek aznap megsem)

:-)

Sok sikert!

14. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 411eea0783)
2015. ápr. 14. 08:43

Ne olvasgass történeteket, nincs 2 egyforma szülés, fájdalom.:)

1 hét.......az repül, csak ne ilyenek olvasásával.:)))

13. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Puritan)
2015. ápr. 14. 08:41
:)))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook