Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire fáj a spirál felhelyezése? Mire kell számítsak ha ez mellett döntök? fórum

Mennyire fáj a spirál felhelyezése? Mire kell számítsak ha ez mellett döntök? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. mandy (válaszként erre: 35. - Tücsimücsi)
2009. jún. 26. 08:33
Hát igen...tudom, hogy 100% csak az, ha az ember nem csinálja :)
35. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - Mandy)
2009. jún. 25. 22:29
Nyugi, akkor is lehet. Nagyon ritka, de már volt rá példa.
2009. jún. 25. 21:36
Kellemetlen mikor felhelyezik (egy kis határozott nyomás és fenn van) ennél csak az rosszab mikor közben vérzel.Utána 2-3 napig görcsöltem,de azóta semmi bajom vele:-)
2009. jún. 25. 20:18

az első hónap rossz volt, véreztem sokat, le akartam vetetni, de a doki még egy kis türelmet kért

azóta -ennek 2 év semmi bajom vele!

32. 00346cf747 (válaszként erre: 25. - Eni35)
2009. jún. 25. 19:29
Nos, majd referálok róla, ugyanis nálam dupla idejű túlhordás esete forog fenn... :D
31. mandy (válaszként erre: 30. - Renata 26)
2009. jún. 25. 19:18

Ahogy olvasod tényleg más és más szinte mindenkinél. Én - nem azt mondom, hogy nem is éreztem, de - simán kibírtam, pedig én nem igazán bírom a fájdalmat. Meg hát megéri.

Ahogy a szülés is nagyon fáj....de az is megéri :)

És tényleg nincs vele gond 3-4 évig. (kivéve ha nem bírja a szervezeted, de bízzunk benne, hogy minden rendben lesz)

2009. jún. 25. 16:46
Sziasztok! Szeretnek spiralt tetetni,de amiket itt olvasgattam,nemelyik megilyesztett,en nagyon felek tole,hogy fajni fog! Tudom minden ember mas,igy mas mindenkinek a szervezete is ,es van aki jobban(konnyeben) viseli a fajdalmat es van aki nehezebben! Igazabol nem tudom en melyikben tartoznek,mert eddig jol viseltem a fajdalmat de nem tudom hogyan viselni a spiral felhelyezeset!:-( Valakinek valami jo tanacs esetleg! Azert szeretnem a spiralt mert azzal nem igazan van gond,mar olyan teren,hogy nemkell menni mindig iratni meg stb.... persze a befogadja a szervezetem akkor jo de ha nem akkor....!
2008. júl. 14. 10:28
Kellemetlen, de nem vészes. Én beszélgettem közben az asszisztenssel és így nem is figyeltem a fájdalomra. Én sem görcsöltem tőle, csak egy pár napig véreztem. Viszont nekem 3 hónap után kilökődött, de azt mondta a doki hogy attól hogy az első kilökődik, nem biztos hogy a második is ki fog.
2008. júl. 14. 10:23
Kicsit kellemetlen volt,mikor a méhszájat nyitotta.De a többi nem volt vészes.Utánna görcsöltem többször...A doki azt mondta,hogy addig kellemetlen lehet amíg "megtalálja" a helyét.Két és fél év után levetettem, de nem probléma miatt:)
27. hizsuz
2008. máj. 8. 18:56
Nem fáj,csak egy kis szúrást érzel.Nekem semmi gondom nincs vele,de van aki görcsöl tőle.
26. bb52f751dd (válaszként erre: 20. - Galeva)
2008. máj. 8. 15:34
Nekem különösebben nem fájt,kicsi kellemetlenség volt csak,és nekem is sokszor volt fertőzésem a spirál mellett,ami teljesen sose akart elmúlni,így 2 év után levetettem.
25. eni35
2008. máj. 8. 15:19
nekem a menzesz első napján tették fel a spirált. elviselhetlenűl, pokolian fájt! a feltevés vagyis a méhszáj tágítás fájt nem a sima görcsök. csak sejtem ez orvostól függő lehet! kíváncsi lennék rá hogy akinek kb 18 évig van fent annak hogy veszik le?altatásban? és aki elhagyja az hogy lehet? mert én rettenetesen félek a levételtől a történtek után! de jó lenne ha én is csak úgy elhagynám! szokott valaki valamilyen érzéstelenítő félét kapni? mert egy jól zárt méhszáj pokolian tud fájni ha turkálnak benne.
24. supin
2008. máj. 1. 20:58
erósen görcsöltem a havikor..
23. mandy (válaszként erre: 22. - Supin)
2008. máj. 1. 20:16

Az hogy lehet? Nem jól tették fel? :-/

Vagy kinyílt a méhszájad?

22. supin
2008. máj. 1. 19:12
Az is előfordulhat,hogy leesik, saját esetem...
21. mandy (válaszként erre: 20. - Galeva)
2008. máj. 1. 18:32

A sterilizálás teljesen más kategória azért.

A spirál levétele után még lehet gyereke, de ha sterilizálatja magát, akkor már nem.

20. galeva
2008. máj. 1. 14:28
A spirál elhelyezése nem fájdalmas,cak kellemetlen 1 kicsit,kevés kis vérzésre számithatsz utánna. Nekem sokszor volt gombásfertözésem tölle+a tampon használatától. Jól gondold át a dolgot. Nézegess bele a sterilizálásba is,azután döntsél!
2008. márc. 24. 08:28
Nem fáj,de hallottam miatta problémákat is.
18. Donyta
2008. márc. 24. 07:06
Nekem 18 évet volt spirálom, mert nem szedhettem gyszert. Nagyon féltem tőle, de a doki azt mondta, hogy akkor menjek amikor megjött másnapján. Ilyenkor kissé megnyílt a méhszáj, és könnyebb felhelyezni. Annyira féltem, hogy észre sem vettem, csak szóltak, hogy kész vagyok. Cseppet sem fájt.. Mindig szabályos volt a menzeszem mellette.
17. K.Timi
2008. márc. 24. 03:25
nem fáj ,olyan mint a rákszűrés.mensesnél jobban vérzek mint máskor,és peteérésnél pattanásos leszek...én ezt vettem észre,,,
2008. márc. 24. 02:13
Szia! Nekem is volt spirálom sok évvel ezelőtt. Úgy emlékszem, kissé kellemetlen volt a felhelyezés, utána a menzesz környékén néhány hónapig még kicsit kellemetlen volt és erősebb volt a vérzés is, de nem ez volt a legnagyobb gondom. Terhes lettem mellette. Sajnos, ez nem rendkívüli esemény! Izgultam is rendesen, hogy nem lesz-e gond a kicsivel. Szerencsére nem lett! Ma már 10 évesnél is idősebb a fiú.
2008. márc. 23. 21:17
Szia! Egyáltalán nem fáj! mintha rákszűrésen lennél!!Nekem már több, mint 2 éve fenn van, és semmilyen problémát nem okoz. Ne félj tőle!!!
2008. márc. 23. 21:17
Nem fáj, én egy pici csípést éreztem amikor feltették.
2008. márc. 23. 20:58

Nekem minden úgy történt, ahogy a könyvben olvastam. (Enyhe hasi fájdalom,pici vérzés) Semmi komoly, amúgy is mi ez egy szüléshez képest. A menzesz vége felé mentem, hamarabb kellett volna azt mondta a doki, de fel tudta tenni.

Menzeszem nem lett több. Én inkább a levételtől tartok(6 éve van fenn).

12. mandy
2008. márc. 23. 20:58

Én csak ajánlani tudom a spirált :)

Nagyon ici-picit éreztem a feltételt, és tény, hogy a menses kicsit erősebb lett, de az a gondtalan négy év, hogy nem kellett fogalakozni a védekezéssel, többszörösen megérte!!! És akkor még nem is beszéltem az anyagiakról :)

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - 867f9adc74)
2008. márc. 23. 20:54
Én is ezt gondoltam a hozzászólások olvasása közben. Nekem a dokim a Mirénát írta fel, ez az ötéves, hormonos. Van valakinek ilyen?
2008. márc. 23. 20:51
Nem lehet,hogy sokat számít a spirál fajtája??
2008. márc. 23. 20:51
Nem lehet,hogy sokat számít a spirál fajtája??
2008. márc. 23. 20:50
Nekem most 1 éve,hogy másodszorra felrakták.Először nem fájt a feltevés se meg a levétel se.Másodszorra már nem mondanám,hogy nem fájt a feltevés.Kisugárzó fájdalmat éreztem a petevezetékem felé.Azóta mióta fent van a meses előtt szoktam ugyan ezt a fájdalmat érezni.Most megyek majd vissza ellenőrzésre áprilisba.Remélem nem lesz semmi baj.
7. dus
2008. márc. 23. 20:41

Nekem 4 hónapja tették fel, semmi fájdalmat, görcsöt nem éreztem és nem bántam meg!

Sokan riogattak, hogy fáj, görcsölni fogok, bővebb vérzésem lesz,tovább fog tartani, de szerencsére nem így lett! Én is nagyon féltem a dologtól, de nem kellett volna, minden rendben volt/van/és remélem lesz rendben is lesz !! :))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook