Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénz megy el nektek havonta? Min tudtok spórolni? fórum

Mennyi pénz megy el nektek havonta? Min tudtok spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. máj. 29. 06:36

Minden vásárlás előtt ezt a kérdést kell feltenni: "Szükségem van erre, kell ez most nekem?" Varázsmondat.


Pár tipp, hogy én miket csinálok (itthon vagyok GYED-en, tudjuk ez mennyire kevés bevétel mégis nagyon szépen megy félre a megtakarítás+fizetünk egy lakáskasszát, ami majd jól jön egy másik otthon megvételénél+nem szenvedünk nagyon hiányt semmiből):


- otthon főzni (4-5 adag otthon megfőzött étel annyiba van, mint étteremben/kajáldában/rendelve 1 adag)

- hó elején fizu levesz (persze van egy összeg, amit rajta kell hagyni a számlán, mert onnan is vonnak), csekkek, kötelező kiadások azonnal befizet

- én meghatároztam egy bizonyos összeget, hogy mennyit tudunk reálisan félretenni és ehhez tartom is magam, akkor is, ha 200 Ft marad a hónap utolsó napján a pénztárcámban. Van úgy, hogy többet is félreteszek a tervezettnél, de ha már egyszer félretettem nem nyúlok hozzá, akkor sem ha nincs egy fityingem sem, akkor nem megyek sehova fizuig (ez max 1-2 nap)

- nagybevásárlást érdemes havonta/kéthetente csinálni (én kéthetente szoktam kb, mert kicsi a lakás és nem tudok hol tárolni, egy lomosom sincs)

- csak azt vedd meg, ami majd kell a főzéshez (pl majd egyszer jó lesz ez a fehérborecet - felesleges)

- nagybevásárlás nagyobb áruházakban (LIDL-ben/ALDI-ban saját márkás termékek nagyon finomak, jók, olcsók), a közértbe vagy kisebb ABC-be csak max kenyérért, friss felvágottért vagy ha nagy hirtelen kifogy valami akkor megyünk mert iszonyat drága.

- tisztítószerekből sem kell túlzásba esni, nekem általános tisztító van (Ajax/Cif), Cif súroló, Domestos, ecet, szódabikarbóna. Ezekkel mindent le lehet takarítani

- ha veszek ruhát, mert úgy érzem, hogy kellene mondjuk 2 új póló, akkor amennyit vettem, annyit ki is selejtezek (ez esetben a 2 régi legrosszabbat). Így nincs módja felhalmozódni, mindig tisztán átlátom, hogy mim van

- ha tudsz tárolni érdemes akciós dolgokból betárazni (pl ugye nem olcsó az öblítő, mosószer, de ha van valami nagyobb akció érdemes megvenni belőle többet, hiszen egyszer úgyis el fog fogyni és jó áron jutottál hozzá, adott esetben egy flakon grátisz volt)

- csak akkor veszek kozmetikumot, ha kifogyott, pl nem kell 2-3 féle szempillaspirál, hiszen tudom melyik a jó, egyfélét használok, ha az kifogyott, akkor veszem újra. Így vagyok az alapozóval, szemhéjtussal, stb is. Parfüm szintén: nem kell 8 féle illat, legyen 2-3 féle, ha kifogyott lehet újravenni

- ajándéktasakokat mindig elrakom, így ha megyünk valahova nem kell venni (több ezer forintok). Csak arra figyelj ne annak vidd vissza, akitől kaptad :)


És még egy fontos dolog: az első időszakban mindent írni, írni, írni! Mert itt elmegy 2000, ott elköltesz 5000-et, itt egy 500-as, ott egy 1000-es és hó végén nem tudod mire ment el a pénz, ha leírod, ott meg feketén-fehéren tisztán látszik, hogy ténylegesen mire költöttél. Egy idő után nem kell írni sem, mert hozzászoksz.


És a legfontosabb: "Kell ez nekem?" Ezzel rengeteg pénzt és "lomtalanítást" meg lehet spórolni, soha nem lesz felesleges cuccod és feleslegesen kidobott pénzed.

2017. máj. 29. 06:11

Rendszeresíts egy perselyt: amikor valamit megspóroltál, a különbözetet tedd bele.

Meg fogod látni, hogy néhány hónap alatt mennyi jön össze mondjuk karácsonyra.

Mindegy, hogy olcsóbb gyümölcsöt, toalettpapírt vettél... bármit...

26. forrest2010 (válaszként erre: 13. - RockRcsacsi)
2017. máj. 29. 06:07
gondolom , ha már ennyire sok mindenetek megvan , akkor nem bútorozott -gépesített lakást szeretnétek bérelni , néhányan írták , h kicsivel kezdték , mert annak alacsonyabbak a költségei , a rezsije és akkor teljes energiájukat a megtakarításokra tudták fordítani , 2 emberkének , ha nincsen még gyerek , egy kisebb lakás is megfelelő tud lenni :)
25. forrest2010 (válaszként erre: 12. - RockRcsacsi)
2017. máj. 29. 06:02

ha nincsenek olyan káros szenvedélyetek , mint a cigi + a pia :( szerintem egy kis nasi azért belefér mindkettőtöknek :) Neked az oliva és társai nemi + a süti :) akkor azért fog az menni / a spórolás /

valamikor rengeteget sütöttem , mikor a gyerekeink kicsik voltak , suliba uzsonnára is pl kakaós csiga , búrkifli , kalácsféleség olcsó és finom . Mára már inkább csal a palacsinta maradt , abból is kevés , már csak 10-15 db-ot sütök / egyik kollégám mesélte hajdanán , h a felesége nem szeretett palacsintát sütni , ezért aztán ritkán és jó vastagokat sütött :) és régen , ha esetleg vacsira sütöttem a kölyköknek , akkor felvertem a fehérjét habnak , olyan könnyű lett tőle , mint 1 piskóta :) isteni finom a baracklekváros-diós , a meggyes-mákos ....... ha kaptok a szülőktől zöldséget , gyümölcsöt , az is klassz dolog ! szoktam a fagyosba tartani előkészített leveshez valókat , 5-6-7 féle gyümölcsből pici csomagokat , mert 1 vegyes gyümisalátához pl 1 almából készített alaphoz hozzáborogatom azt a többféle gyümölcsöt és isteni vacsi lehet az is :)

24. forrest2010 (válaszként erre: 10. - A03dd05915)
2017. máj. 29. 05:49
igen , de ha van egy kis tartalékod a honyhádban akkor lehet , h még az az 500-as is megmarad ! viszont , ha az ember lánya sorozatosan kifogy mindenből hóvégére , akkor sokszor kénytelen a drágább dolgot is megvenni , mert esetleg csak azt találsz az üzletbe :(
23. forrest2010 (válaszként erre: 6. - A03dd05915)
2017. máj. 29. 05:44
:D imádok vásárolni / még ma is ! pedig 60 és a halál között vagyok és sokszor vagyok úgy , h annak örülök , mikor már hazafelé megyünk a pénzköltésből :) /
22. forrest2010 (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 29. 05:38
Ma már vén fejjel sok dolgot másképp látok :( mit csináltam rosszul ? mit tudok ma még változtatni ? mert mindent lehet még jobban !! még kevesebből :) én is figyelem az akciókat és olyankor 2-3 főzésre valót veszek egyes dolgokból / na nem minden t ! / de pl a savanyú káposztából húsvét előtt akciósan vettem 1 öt literes vödörrel , húsvét után a maradékot rádobtam hagymazsírra és be a fagyosba , kis csomagokba , mert ha csak 1 korhely leveshez kell , akkor elég 1 cs , ha töltött v húsos v rakott káposztához , akkor 2- 3 csomaggal is felhasználhatok belőle :) mi 2-3 hetente 1x nagybevásárlást szoktunk , akkorra összeírom mikéne ? mi az ami pótlandó :) pl itthon papírzsepi helyett én konyhai törlőt szeretem jobban a 2 v 4 db-osat , auch.nba 120-130 2 db , wc papírból a 48 db-osat , amikor akciós , volt h 1.450 ft volt egy olyan cs , pl husokat is úgy veszek , h abból ami éppen akciós kiválogatok szép , kevésbé zsíros gusztusos csomagokat , daráltpörköltöt is készítek ilyenkor 2-3-4 adagot mert jó rakottnak, húsostésztához , milánóihoz ...... egyáltalán , a darált dolgokat azért szeretem , elég sokféleképpen felhasználható :) egyik régi kolléganőmék hetente 1x bevásárolnak , olyankor még zsömléből is vesz 1 hétre valót és elteszi a fagyosba , abból visz magának reggelinek valót a dolgozóba :) 1 másik régi kolléganőmék havonta csak 1x vásároltak , általában hó végén , mert akkor látszott ,h mennyi maradt még az egész havi bevételből :) / a jó pap is hóttig tanul .... ! mindent lehet még jobban .... ! a fiataloktól is lehet tanulni ! nem csak a sokat tapasztalt öregektől :) ezernyi olyan trükk és ötlet van , amit ha van az embernek 1 kis fantáziája hasznosítani tud a saját pénztárcája javára javára :)
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - A03dd05915)
2017. máj. 29. 01:36
Igazán hálásan köszönöm! :D
20. a03dd05915 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2017. máj. 29. 00:39

Nem nagy ördöngösség, lényegében olyan, mint egy négyzetrácsos füzet.:) A házipénztár vezetéséhez nem kell elmélyülni benne.

Nagyon jó kis videók vannak megosztva itt:

[link]

19. Guruljka (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2017. máj. 29. 00:00
Áááá én pont hiányoztam az excel-órákon. De tényleg! Azóta is ámulattal nézem, hogy mások hogy tudják használni.
18. moonlight13 (válaszként erre: 13. - RockRcsacsi)
2017. máj. 28. 21:48

Amikor megkapod a fizetésed, először minden csekket, utalást, bérlet vásárlást intézz el, a maradékkal gazdálkodhatsz. Akkor már fogod nagyjából látni, mit kell beosztanod az egész hónapra.

(Mondjuk van egy-két szolgáltató, aki hó vége felé küldi a csekkeket, arra azért figyelj!)

2017. máj. 28. 21:48

A tisztító és mosószerekről jut eszembe: itt is sok esetben a márkát kell megfizetni, mert összetételében nincs különbség.

Mosószerből nyugodtan megbízhatsz a noname olcsóbban is.

Takarításban az ecet mindent visz.:)


Ilyen praktikákat sokat találsz a neten.

2017. máj. 28. 21:13

Élelmiszerben ne vegyél sokat, fôleg ami romlandó, legyen az gyümölcs, zöldség.

Szendvicsbe csak nem gyorsan romlandó felvágottat vegyél - pick és társai (ha szeretitek).

Ha fôzöl, úgy fôzz, hogy vagy el tudod tenni a fagyasztóba adagolva, vagy csak annyit, amennyi 2 étkezésre elég.

A tücsökéletmód drága mulatság.

2017. máj. 28. 21:10

Ahány ház, annyi fajta spórolási szokás.

Én már évek óta egy excelben vezetem a házi költségvetést. Van egy (tapasztalat alapján kalkulált) keret élelmiszerre, tankolásra, aztán fix tételek: internet-telefon, hitel, állatok kajája. Előre beírva a biztosítás, súlyadó, stb.

Van egy terv és egy tényleges összeg oszlopom is, így látom, hogy mennyire megyek jó irányba hó közben is. A képletet úgy állítottam be, hogy a bevételekből vonódnak a kiadások és ez alapján kalkulálja, hogy mennyi marad hó végén. Valamint azt is tudom, hogy a bankkártyákon, tárcámban mennyi pénz van. A blokkokat elteszem, esténként beírom a napi költést. Heti menütervet készítek, én főzök, reggeliket is én készítem.

Napi kb. 5 perc időráfordítást igényel és már most tudom, hogy ez év utolsó napján mennyi pénzünk lesz (és a váratlan kiadásokra is látom, hogy mennyi pénz marad).


Ha nem akarsz sokat vásárolni, akkor oszd fel a napokat. Én minden másnap megyek csak boltba, hétvégén megveszem a főznivalókat következő hétre és utána már csak friss pékáruért, gyümölcsért ugrok be a közértbe. Ajánlom a havi egyszeri nagybevásárlást is, amikor meg lehet venni a fűszereket, tésztákat, tisztálkodó-, tisztítószereket. Ezeket már nem kell utána cipelgetni, vagy beugrani érte és közben 10 másik akciós cuccot mellévenni. :)

Ruhákból érdemes mindig passzoló színeket vagy összeállításokat venni, és akkor jól variálhatók, nem érzi az ember, hogy mindig ugyanabban van.


Remélem segítettem.

2017. máj. 28. 20:56
írj föl mindent az utolsó fillérig, hogy mennyit költesz el, és főleg mire. Nem látok be sem a piperéid közé, sem a ruhás szekrényedbe, így nem tudom mennyit tudsz megspórolni azzal, hogy kevesebbet, vagy jóval ritkábban vásárolsz ruhákat, kozmetikumokat. Meg ahogy más is írta, vidd otthonról a szendvicset, jóval olcsóbb, mintha büfében vagy akárhol veszed. Szóval azt neked kell tudnod, miről vagy hajlandó lemondani.
13. RockRcsacsi (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2017. máj. 28. 20:54
Szia! Nem az elindulással vannak gondjaink..már minden fontos dolog megvan véve, kivéve mosógép és hűtő, de ezt ajándékba fogjuk kapni...már az utolsó bögréig, bútorig mindent megvettünk..még pár apróság kell :) A spórolt pénzhez nem nyúlunk. Itt az aggodalom a havi költségekre irányul...mert mindketten megszoktunk egy életszinvonalat és félek túl sok pénz fog "elszállni"
2017. máj. 28. 20:49
Köszi! Nagyon hasznos ez a menü megtervezés és lista vezetés a költségekről...szerintem én is igy fogom :) Spórolást meg nagyon fontosnak tartjuk, mivel saját lakást/házat szeretnénk idővel. Mindkettőnknek nyitva van egy megtakaritási számla, szerencsére van is rajta bőven, csak most már a spórolás a negyedére fog csökkenni, dehát valamit valamiért.... :) Nyilván igazatok van, nem kell felesleges dolgokat venni, megeszem én az olcsó kajákat is, rakott krumpli és társai, nem vagyok bio meg pale-os őrült, csak szeretem az olivaolajat, a kávémat barnacukorral...de nem ezen fog múlni, mivel a párom nem él ezekkel, igy egymagamra szerintem 3 havonta elég vennem :D viszont ő meg imád nasizni, duplázni... :D Igazából úgy vagyok vele én is, hogy inkább lemondok cipőről, ruháról, amiből van már elég, minthogy tescos parizelt egyek....Természetesen nem kész kajákat fogunk enni, főzni fogunk....Még annyi segitségünk lesz, hogy itthon hatalmas a kert, tele zöldségekkel, anyóséknál gyümölcs és állatokat is nevelnek...Hát nagyon kiváncsi leszek...sajnos hajlamos vagyok a DM-ben is otthagyni ezreket egy alkalommal....
11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 28. 20:45
Ha nem feltétlen muszáj és sürgős az albérletbe költözés a helyetekben rászánnék egy évet arra hogy otthon összegyűjtsek egy kis pénzt az induláshoz. Ha csak nem kaptok a szülőktől hathatós anyagi támogatást.
10. a03dd05915 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2017. máj. 28. 20:35

Spórolni is akar.:)


Mikor spórolós időszakomat éltem, akkor betéti számlát nyitottam a folyószámla mellett.

Kifizettem a rezsit, minden szolgáltatót, bérletet. Kiszámoltam, mennyiből kell kijönnöm egy héten, hónapban, a többi ment megtakarításba.

Nem volt könnyű, mert volt, hogy fizu előtt egy nappal már csak 500 forint volt a pénztárcámban.

De nem nyúltam a megtakarításhoz, mert a cél a saját lakás volt.

2017. máj. 28. 20:31
sok mindennel lehet spórolni na igen azt akarni is kell és próbálni és lemondásokkal is jár mert van az a helyzet h nem tudni mit hozz a jövő lehet h most jó a bevétel de kitudja h mi lesz párhónap esetleg év múlva és persze jöhet váratlan kiadás is és azt veszi észre az ember h azt sem tudja miből futja majd holnapra, rosszabbik esetben el adósodik egyszer csúszik nagyot az ember utána nehéz fel állni,pl amit nem muszáj meg venni azt hanyagolnám mint a kozmetika,ruha,cipők mert vajuk be kell h legyen de h dugig legyen a szekrény ruhával vagy egyéb kozmetikai szerrel fölösleges,lehet élelmiszerrel is spórolni,meg a számlákkal is igaz ott esetleg a víz és az árammal lehet,de igazán akk látszódik meg mikor az ember benne lesz majd csak utána tud osztani szorozni h miből mennyit lehet ki spórolni.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - A03dd05915)
2017. máj. 28. 20:25
Miért lesz bűntudata? Jól keres, azt írja.
7. globus (válaszként erre: 4. - 9c485f67e8)
2017. máj. 28. 20:22
Azt kell mondjam, egyetértek. Igaz, hogy sok apróság csak pár forint, száz-kétszáz-ötszáz, de mégiscsak ezek tesznek ki több ezreket hónap végére.
2017. máj. 28. 20:22

Egészséges ételekhez akkor jutsz leginkább, ha magad főzöd. A készételek, meki drága a mindennapi étkezésre.

A szendvicsek is fillérekből kihozhatók otthon, míg 4-500 forint, ha készen veszed.


Kozmetikumokat sem kell minden nap vásárolni. Tudd, mire van szükséged, és ha elfogy akkor vegyél újat.


Ruházat, cipő: ha spórolni akarsz, a kényelmet, használhatóságot, anyagminőséget kell szem előtt tartani és nem a márkát.


Albérletbe takarékos led izzókat. Igaz, sokba kerülnek, de megéri.


A várárlást idővel nem fogod imádni, mert bűntudatod lesz.

5. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 28. 20:22

Ja, és valóban érdemes feljegyezni egy-két hónapig, hogy mire, mennyit költesz, így ki lehet

szűrni utólag, hogy mire megy el a legtöbb pénz,

és mi az ami felesleges volt!

(ebből tanulsz)

2017. máj. 28. 20:18
Az a legjobb megoldás, ha csak a legszükségesebb dolgokat vásárolod meg - úgy a minimalizmus jegyében.
2017. máj. 28. 20:17
Én füzetben megtervezem a következő hónapot, a közértezést hetekre lebontva. Ott jól látszik útközben ha elcsúszok. Menüt is tervezek egy hétre előre. Az utolsó üdítőt is beleírom. Hó végén összesítek, megnézem, mit terveztem rosszul, hol kell máskor jobban spórolni.
2. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 28. 20:11

Szerintem meg pont a kaján lehet spórolni.


(úgy értem, minimálisan étterembe járni, inkább

az otthoni főzés az olcsóbb)

2017. máj. 28. 20:05
Kíváncsiságból kérdezlek Titeket. Minden érdekel, ami háztartással kapcsolatos. Milyen élelmiszert vásároltok? Be szoktátok tervezni a heti menüt, bevásárlást, vagy ahogy esik úgy puffan? Hasznos tanácsokat várok a pénzbeosztással kapcs. Szülők mellől családi házból fogunk elköltözni albiba. Nagyon furcsa lesz az első pár hónap, mig megszokjuk a kiadásokat. Szerencsére jól keresünk, s spórolni is tudunk majd, mégis aggódom picit, mert eddig bármit meg tudtam engedni magamnak, ha épp ahhoz volt kedvem...gondolok itt oliva olajra, egészséges ételekre, kozmetikumokra, ruhára...sajnos imádok vásárolni :D Úgy vagyok vele, hogy próbálom mindig az akciósat venni, de szerintem igy is baromi sokat fogunk elverni kajára...Ti hogy vagytok ezzel ?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook