Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen adtad be a gyereked a bölcsibe? fórum

Mennyi idősen adtad be a gyereked a bölcsibe? (beszélgetős fórum)


1 2
19. csezi
2008. aug. 8. 12:58
Sziasztok!Az ikreimmel anno nagyon megjártam a bölcsit.Nem szerették sírtak így 2-3 próba nap után lemondtunk róla.A kicsi fiam 21 hónapos volt amikor kénytelen voltam beadni,az első perctől imádja,most készülünk oviba és azt is nagyon várja.Szóval gyerektől függ mikortól lehet közösségbe adni.
18. nicci
2008. aug. 3. 14:49
Májusban múlt 2 éves,tehát majdnem és fél lesz mire kezdjük a beszoktatást!
17. nicci
2008. aug. 3. 14:45
Az én nagyobbik fiam most májusban lesz két éves,a kicsi pedig 4hónapos múlt.A nagyobbik sajnos halálra unja magát itthon,pláne,hogy nemtudom egyfolytában szórakoztatni,a kicsi miatt.Megvan örűlve a gyerekekért, ha szomszéd házban meghallja,hogy kint vannak a gyerekek az udvaron akkor sír,hogy oda akar menni.Hetente 2szer játszóházba hordom,ami kocsival is több mint 30percre van tőllünk.ilyenkor viszem a kicsit is.Nálunk sincsennek mamák.A nagyobbik nagyon jól érzzi magát a játszóba,de csak akkor ha én is ott vagyok.Találtunk egy alapítványi Óvit akik ennyi időssen is bevennék szeptembertől,így beírattuk.A beszoktatás biztos nagyon nehézz lesz,mert kifog akadni,hogy én miért nem maradok ott.Lelkiismeret furdalásom van az miatt,hogy beadom,de attól is megszakad a szívem amikor sír a gyerekek után.Mások is kezdenek majd szeptemberben beszoktatást?
16. 5a071c9eeb (válaszként erre: 13. - Dus)
2008. aug. 3. 10:10
Igen "sajnos" igazad van, hogy ma már hamar kiteszik az embert a munkahelyéről.Egyébként nálam is nagyobb korkülönbség van a fiaim között, 8 év. Az enyémek már 24 és 32 évesek, tehát régen volt, de olyan hamar elszalad az idő,hogy hihetetlen. Őszintén, nem szeretnék most fiatal lenni, nagyon nehéz a fiataloknak, állandóan toppon lenni, szerintem nincs biztonságérzésük mint nekünk régen. Minden tiszteletem a tiétek és minden fiatalnak erőt és kitartást kívánok.
2008. aug. 2. 21:40
Az én kislányom november 18.-án lessz 3 éves,igy szeptembertől lenne rá lehetőség,hogy beadjam az oviba de sajnálom.Olyan picike még.és ne tudom mi lesz ha nem látom egész nap.Még soha nem volt távol töllem 1 napra sem.Van egy kisfiam aki 6 éves lessz,ő most lesz nagycsoportos.Ő 1hónap híján 3 éves volt amikor elkezdett oviba járni.Őt is nagyon sajnáltam.Sokáig szokattam.és évközben is ha sírt reggel hazavittem.Volt hogy 2 hétig annyi volt az ovi,hogy elmentünk,ő elkezdett sírni (othol soha nem sírt hogy nem akar oviba menni)én pedig hazavittem.De azért egy kislány csak más,sokkal érzékenyebb,gyengébb.Ugyan beirattam szeptembertől ovodába,de szerintem nem lesz belölle semmi.
2008. aug. 2. 20:32

Másfél éves volt a lányom engem is hívtak vissza, és nemet mondtam. Jó lenne három évig itthon maradni, de sajnos anyagilag nem tudnánk megoldani.

Viszont a munkahelyemre már nem mennék vissza, máshol szeretnék dolgozni.

13. dus (válaszként erre: 12. - 5a071c9eeb)
2008. aug. 2. 16:28

Igyekszem, minél tovább vele maradni!

Nálunk még az is mérvadó volt, hogy a nagyobbik fiam most kezdi az iskolát, így semmiképpen nem sietek vissza! Ezzel a bölcsibe adás is tolódik! Csak attól félek, ha még párszor vissza utasítom a munkahelyemet, nehogy kitegyenek! Idén már 3x hívtak. Nálunk "előjegyeztetni" kell a gyerekeket a bölcsibe, így nem akkor adom be, amikor akarom! Persze, ha nagyon S.O.S. sürgős, akkor beveszik!

A gyerekeknek az a legjobb, ha az anyuka minél tovább tud otthon maradni, de sajnos a szükség (pénz/telenség) nagy úr!

12. 5a071c9eeb (válaszként erre: 11. - Dus)
2008. aug. 2. 16:15
Egy évesen én is nemet mondtam volna, mert úgy érzem még most is, hogy fontos és meghatározó az együtt töltött első pár év.De azt is tudom, hogy a szükség törvényt bont! Ha van lehetőséged használj ki minden percet a babáddal, mert olyan gyorsan felnőnek!
11. dus (válaszként erre: 10. - 5a071c9eeb)
2008. aug. 2. 16:09
Igen, nálunk is ez a helyzet! Engem is várnak vissza, már most áprilisban hívtak, de a fiam csak 1 éves volt, így nemet mondtam. Majd jövőre, ha betölti a 2 évet. Amúgy is Gyed mellet nem is lehet dolgozni. Annyira pedig egyébként sem érte volna meg (anyagi szempontból sem) visszamenni dolgozni.
2008. aug. 2. 16:01
Régen volt, de mindkettőt két évesen, mert szóltak a munkahelyemről, hogy várnak vissza, kevesen vannak. Azért élveztem volna a három évet otthon, de szerencsére szerettek bölcsibe járni.
9. dus
2008. aug. 2. 16:00

Szia!

Én a nagyobbik fiamat 2 évesen és 2 hónaposan adtam bölcsibe, de előtte nem volt sehova "szoktatva" (mamákhoz sem), így elég problémás volt a dolog! Sokat sírt, de 2 hónap után már nem volt semmi baj vele! Muszáj volt beadni, mert alkalmam nyílt dolgozni.

A kicsikém jövő áprilisban kezdi a bölcsit, mert lejár a Gyed-em és vissza megyek dolgozni. Ő már szoktatott baba, sokat van mamáknál, remélem könnyebben marad majd meg.

De 2 évesnél hamarabb én nem adnám be.

2008. aug. 2. 15:25
nem adtam bölcsibe!
7. 9cb35398ff (válaszként erre: 6. - Akvamarin)
2008. aug. 2. 09:45

Én sem, még így is korai volt az én lányomnak.

Van egy ismerősöm, ő másfél évesen adta bölibe a kisfiát, mert hiányzott neki a munkája ( hivatásos katona ) de az ő fia nagyon szerette és jól érezte magát. Ez a kisgyerektől is függ hogy milyen.

2008. aug. 1. 22:32
Szia.Az én lányom szeptembertől fog járni,akkor lesz 2 éves,3 hónapos.Két év alatt én meg sem próbálkoztam volna.
2008. aug. 1. 22:26
köszike
2008. aug. 1. 22:24

Szia !

Én két évesen vittem bölcsibe a lányom, lejárt a Gyed-em és visszamentem dolgozni. Nem igazán szerette....

2008. aug. 1. 22:23
Ezekbe nézz be szerintem...
2008. aug. 1. 22:23

Magánbölcsi (Totyogók) Mennyi idő alatt szokják meg a kicsik a bölcsit? (Totyogók, Viselkedés)


Mikor mehet egy gyermek bölcsibe? (Egyéb babás témák)

2008. aug. 1. 22:18
Mennyi idősen adtad be a gyereked a bölcsibe?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook