Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős koráig kell egy babának forralni a tejet? fórum

Mennyi idős koráig kell egy babának forralni a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. horakulum (válaszként erre: 6. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:33

Szerintem a legegyszerűbb választás, ha MAGYAR tejet adsz neki, amit Magyarországon gyártanak, nem csak forgalmaznak!!!


Ha azt figyelnéd mindig, hogy miben mi van, ami káros lehet, akkor aztán...tényleg itt kellene hagynunk a Föld nevű bolygót. :)


Szóval, mivel még a levegő is szennyezett, amit beszívunk, ezért ne aggódj annyit. Halgass az ösztönödre, ha úgy érzed forralnod kell, akkor tedd, ha úgy gondolod nem lesz semmi gond, akkor ne.


Én hallottam olyan nézeteket is, miszerint a pasztőrözött tejek, és tejtermékek már tulajdonképpen halott dolgok, mert elölnek benne szinte minden élő szervezetet...Hááááááát. :) A pasztőrözés nem 100°C fok fölötti forralás, így vitatható a dolog, mert vannak törzsek, amik már ezen fok alatt és vannak, amik csak felette pusztulnak.


Már majdnem két éves. Szerintem adhatsz neki tejet forratlanul, hisz a homokozóban is összeszedett már pár bacit. :)

2011. jún. 6. 20:29

Ezt e tej témát is kissé tultargyaljak sztem. Ne reggeli italt vegyünk a gyereknek,meg ne a tesznyos 0,5%-os tejet ertelemszerüen.


En pl normal bolti tejen nöttem fel,élek.


Adj neki nyugodtan,en a hazi tejjel vigyáznék,az veszélyes,mert nincs pasztörizalva.

2011. jún. 6. 20:28
Húha! Nagyon megoszlanak a vélemények. :D
11. ce53b9ff5e (válaszként erre: 6. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:27
na a mézzel vigyázz 3éves koraig!
10. Dominika33 (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2011. jún. 6. 20:26
Végülis 2 hónap múlva 2 éves lesz. Gondolom ez már nem számít. A tejallergia már kijött volna nem?
9. Indián lány (válaszként erre: 4. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:25
Nekünk azt mondta a védőnő,hogy másfél-2 éves korig ne adjunk tejet,csak babatejet a lányunknak,és ha majd tejet kap,azt mindig forraljuk fel(a boltit is,hogy a fehérjék szétbomoljanak).De nem tudom meddig kéne forralni,arról még nem beszéltünk.Mi is a 3 évre tippelünk,bár van olyan ismerősöm akinek közel 4 éves a gyereke és még főleg tápszert ad neki(a tejet-ha ritkán is-meg forralva).
8. Cszsuka (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:25

Szia!


Én két éves koráig nem is adnék neki tejet...


Érdemes elolvasni A tejről őszintén c. könyvet.

2011. jún. 6. 20:23
A bolti tejet ami pasztörizálva van szerintem nem kell forralni. A kisfiam 12 hós korától issza a tejet, én sose forraltam.
6. Dominika33 (válaszként erre: 3. - Ce53b9ff5e)
2011. jún. 6. 20:21
Szoktam bele tenni egy kis mézet,hogy édesebb legyen, már azt se tudom,hogy milyen tejet adjak neki,mert annyi rosszat hallok.
2011. jún. 6. 20:21

a bolti tej pasztőrözött, úgyhogy nem kell forralni. legalábbis mi egyáltalán nem forraltuk, bár az is igaz, hogy 2 éves koráig csak tápszert kapott, rendes tejet nem. de ezt inkább a tejallergia miatt csináltuk így.

amúgy a vizet pl. másfél éves koráig forraltuk. egy éves koráig fazékban, több mint 5 percig csírátlanítottuk, azután pedig másfél éves koráig sima vízforralóval, ami ugye csak illúzió, mert a baktérium-mentesítésre legalább 5 perc kell.

a tejet sosem forraltam.

viszont ha nem bolti tejet használnál, azt feltétlenül 10 percig kell forralni, mert abban bármi baci lehet.

4. Dominika33 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. jún. 6. 20:20
A boltit is felforralod? Mert a tehén tej az érthető.
3. ce53b9ff5e (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:19

jelentem én sosem forraltam:-)

K.18hos koratol bolti tejet iszik. Igaz itt sztem (Nemetorszag) mas a tej. 3,8%-os es valahogy edesebb,finomabb. Sztem nem kell forralnod.

2011. jún. 6. 20:18
Itt rágja a 60 a sarkamat, de forralatlanul sosem iszom tejet...
2011. jún. 6. 20:16
Sziasztok! 22 hós a kisfiam, reggel este bolti tejet kap, mától gondoltam,hogy már nem forralom, de akit megkérdeztem, az azt mondta,hogy 3 éves koráig kell forralni. szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook