Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős gyerekkel lehet menni előszőr nyaralni? Pl. Balatonra néhány napra? Vagy akár strandra? fórum

Mennyi idős gyerekkel lehet menni előszőr nyaralni? Pl. Balatonra néhány napra? Vagy akár strandra? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. tündér74 (válaszként erre: 27. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 11:14

Szerintem természetes dolog, hogy félti a szülő a pár hetes babáját. (és ez nem túlféltés)

Én egyébként fordítva tapasztaltam, az ismerőseim körében legalábbis: sűrűbben kaptak el mindenféle fertőzést azok a kisbabák, akiket már pár hetesen vittek mindenfelé, mint akik jobban óvták gyereküket.Ugye pl. egy bev.központba jár mindenféle ember és nemcsak az egészségesek:( Minél kisebb egy baba, annál nehezebben bírkózik meg a különböző fertőzésekkel.

2011. júl. 11. 10:01

Ugyan már! Szerintem sok szülő meg túlfélti a babáját és ezért lesz később beteges. Mi az egy hónapos gyerekkel már búcsúban voltunk. 6 hetes korában elutaztunk két napra Anyumékhoz. Azóta is vittük már mindenfelé, vásárba, Tescoba, Metroba és utazott már buszon is.

Egyébként egy pár hetes babának még mindegy, hogy hol van. Legyen ott Anya és történjen minden úgy, ahogy otthon is szokott. Vagyis mikor enni szokott, akkor ehessen, mikor aludni, akkor aludjon.

Én nem fogok remeteéletet élni, mert lett egy gyerekem.

26. tündér74 (válaszként erre: 21. - Babuci81)
2011. júl. 11. 08:36

Szia! Egyetértek Veled.:) Mi pl. nemrég az állatkertben voltunk 4 éves kisfiúnkkal (akkor még nem is volt ennyire meleg), és láttuk, hogy pár hetes kisbabákat a tűző napon cipeltek a szüleik. Ezt nem is bátorságnak nevezném, hanem felelőtlenségnek.

És, ahogy Te is írtad, a bevásárlóközpontok, strandok sem valók pár hetes piciknek.

25. sajert
2011. júl. 11. 00:38
Strandra 6 hósan vittem, este 5 után, egyet mártózni :-). Természetes tóba, nem medencés strandra. Feje nem ért a vízbe, csak a teste :-).
24. sajert
2011. júl. 11. 00:37

Azt nem tudom, hogy nyaralni mennyi idősen lehet vinni a gyereket, azt tudom, hogy én 2,5 hósamat vittem magammal a méhésztanyára. Víz, villany nélküli helyre. Túlélte :-). Pedig tápszeres volt, babavízzel :-). Víz csak fúrt kút volt, ivásra alkalmatlan (túl vasas, de szennyezőanyag nincs benne), de fürdére jó. Villany meg aksiról megy, ami egy Lada fényszórós égős megoldással van összekötve, nem süti ki a szemünket :-).


Kimondottan nomád körülmények között, április elején, bőszen fűtési szezonban mentem le vele. A gyereken konkrétan semmi se látszott :-)). Aludt, sírt, pisilt, kakilt, evett. Ezt csinálta itthon is :-).


8 hósan mentünk el vele nyaralni. Szuper jó volt! Belföldi úticél volt, bababarát szállással, előre megtervezve a programokkal (alvási időben vagy épp valami városnézés, vagy épp utazás).

23. Reno77 (válaszként erre: 21. - Babuci81)
2011. júl. 11. 00:23

ma már bátrak? és régen mi volt? dédanyánk kapálás közben megszült, magára kötötte a gyerekt vagy berakta a fa alá és kapált tovább.

szerintem túl van misztifikálva ez a dolog, a gyerek azt szokja meg, amit mi nyújtunk neki.

mi vittük mindenhova, utaztunk, jöttünk mentünk, ennek az lett a következménye, hogy a gyerek nyitott, mosolygós, egyáltalán nem fél az emberektől, bárhol elalszik, nincs vele semmi gond.

nem kevés ismerősöm "túlféltett" gyereke retteg az emberektől, sír idegen helyen, bújik az anyja szoknyájába....

22. Reno77 (válaszként erre: 17. - 069a6ecb6a)
2011. júl. 11. 00:19

ez egy hülyeség. nem megszokott helyre, hanem rád van szüksége. a gyerek alkalmazkodik, egy ágy kell neki és te. ennyi...

mióta megszületett a gyerek, ugyanazt az életet éljük, mint elötte.

utazgatunk, megyünk ide-oda. soha nem viselte meg.

7 hónaposan már Rómát is megjárta...

2011. júl. 10. 23:30

Sziasztok !

Szerintem ma már túl bátrak az anyukák a kicsikkel.

Nekem 2 gyerkőcöm van de megsajdul a szívem amikor egy pár hetes csöppséggel kószálnak egy bevásárló központban vagy izzadnak egy tóparton. Csak gondoljunk bele,hogy egy ilyen csöppség nem tudja a testhőét szabályozni ezért kell figyelni a folyadékra is. Mi is az első gyerek születése után vettünk légkondit mert szegényke nagyon izzadt nyáron (6hó-s volt), bevált. Nyilván nem a légkondi alá fekteti az ember így nem okoz gondot a babának csak jó lesz a lakásban lenni. Nyugodtabb babát és mamát eredményez :).

Szerintem jobban teszed ha még nem viszed nyaralni, neked is kényelmesebb ilyen picurral otthon mint idegen helyen.

Jó egészséget nektek! Üdv.

20. Bebe83 (válaszként erre: 18. - 069a6ecb6a)
2011. júl. 10. 22:59

Ez mindeg mindennel igy lesz, ahany embert megkerdezel, annyifelet fognak mondani. Bizz az osztoneidben, ha te elegedett vagy a babad is az lesz, ezt mondjak az okosak. Es tenyleg kell a kikapcsolodas mindenkinek.


Amugy mi 10 hosan vittuk eloszor a gyerkozot nyaralni vizpartra. Amugy is nagyon rossz alvo volt , amit ott muvelt ejszakaknkent az katasztrofa volt. 3.-4. napra kezdte megszokni a helyzetet, de mindennek ellenere nem bantam meg, sot, NYARALTUNK!

2011. júl. 10. 22:31

Szerintem ez gyerek függő. Ha egy baba sokat van a szobájában, kiságyában...stb., akkor biztosan fontos neki a megszokott környezet. Az én kislányom, az első fél évben csak az ölemben volt, vagy rám kötve, aludni is csak az ölemben vagy mellettem aludt el, a kiságyában nem igazán aludt soha egy percet sem. Így nem igazán érdekelte hol vagyunk, csak ott legyek és az ölemben lehessen. 4 hetes volt, amikor kimnetünk strandra 4 után. Míg apa úszott, én az árnyékban tologattam, mikor szopizni akart, akkor a félsátorban szopiztunk, amit vittünk magunkkal.

6 hetes volt, amikor 1 hétig a Balatonnál voltunk, igaz anyósoméknál voltunk. Nagyon élvezte, délelőtt és estefelé nagyokat sétáltunk a jó levegőn, napközben sokat aludtunk, pihentünk bent a szobában. Soha azóta sem aludt olyan jól, mint ott 1 hétig, mert amúgy nagyon rossz alvó. Szóval utólag nagyon örültem, hogy elmentünk, mert ott tudtam a legtöbbet pihenni.

2011. júl. 10. 22:14
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom megoszlanak a vélemények. Valaki bátrabb, és már vitte magával néhány hetes korában, valaki pedig több hónapig várt. Hát én is az óvatosak közé tartozom, én is inkább várok még vele. Csak néha jó lenne kimozdulni nekem is kicsit. :) De mindegy! Tudom, hogy ez most nem erről szól, hanem a babucimról. :)
2011. júl. 10. 22:11
Pont ez a "megszokott körülmény" dolog aggaszt még egy kicsit. A babának szerintem is a megszokott helyre van szüksége. Nem lesz nyűgös, sírós, ideges, ha elviszi az ember más, idegen helyre?
16. Orsy27
2011. júl. 10. 22:07
Nekünk fél éves volt a kislányunk amikor először strandra vittük, és 7 hónaposan mentünk nyaralni belföldre vonattal 5 napra. Nem volt semmi gond! 6 hetessel nem mennék sehová sem még.
2011. júl. 10. 22:07
Szerintem a kor nem számít. Mi mindig mindenhova vittük magunkkal a kislányunk. Azt hiszem az első alkalom 3-4 napos volt és ő még csak 4 hetes.
14. 069a6ecb6a (válaszként erre: 11. - Reno77)
2011. júl. 10. 22:06
A klímát most szereltettük fel, pont a bébim miatt. A doki azt mondta, hogy 23 fok az ideális hőmérséklet a babáknak. Ha lemegyünk sétálni, sokszor annyira forró a kis teste, hogy sír, mert melege van. Pedig este 6-7 körül viszem, amikor már nincs akkora hőség. Ezért kellett a klíma is, mert panelban lakunk, és elviselhetetlen a meleg.
13. de4b589afa (válaszként erre: 6. - 069a6ecb6a)
2011. júl. 10. 22:05

Hát tény, nem ugyan olyan a nyaralás, strandolás gyerekkel, mint nélküle. Ha társasággal mentek, esetleg te is tudsz pancsolni egyet. Ilyen melegben nem tanácsos piciket kivinni, napra főleg nem. Délután árnyékban azért jobb a helyzet. Jó szervezéssel sok minden megoldható.

Ha pedig csak egy napos strandolást terveztek, azt olyan időre iktassátok, mikor nem 40 fok van árnyékban.

2011. júl. 10. 22:04
Mi most voltunk "wellnesselni" az egy hónapos gyerkőcel.Az apja unokatesójának volt ez esküvője és a nagylányunk volt az egyik koszorúslány. Wellnesszállodába volt az esküvő ami nem volt messze pesttől így bevállaltuk két pici gyerkőccel.Az egyhónapos bírta a legjobban az egészet,de bizton állítom egy dologra jó volt ez a pár nap amit ott töltöttünk, hogy idén biztosan nem megyünk nyaralni két pici gyerkőccel:)
11. Reno77 (válaszként erre: 6. - 069a6ecb6a)
2011. júl. 10. 22:03
A klíma rosszabb neki, mint a meleg... Főleg ha nem félévente van tisztítva. Az én fiam 4 napos volt, amikor már kiköltözködtünk a teraszra, pedig ugyanilyen meleg volt. Azóta is imádja a meleget.
2011. júl. 10. 22:01
Szia! 4 hónapos volt a fiam, mikor elvittük kirándulni magunkkal több napra! Élvezte, semmi baj nem volt!
2011. júl. 10. 22:00

hát úgy biztosan nem tudsz kikapcsolódni, mint ha egyedül mennél:)

Mi 2,5 hónaposan vittük először a Balatonra a kisfiunkat 2-3 éjszakára. Nem volt semmi gond, nagyokat sétáltam vele, nagyrészt ebből állt a nap. Fürödni én sem fürödtem.

8. tündér74 (válaszként erre: 6. - 069a6ecb6a)
2011. júl. 10. 21:59
Nagyon pici a babád. Én a helyedben még nem vinném nyaralni.
2011. júl. 10. 21:59
14 hónapos a kisfiam, holnap indulunk Balatonra!
6. 069a6ecb6a (válaszként erre: 2. - De4b589afa)
2011. júl. 10. 21:57

Az én babum 6 hetes, de nem merem elvinni ebben a hőségben sehova. Itthon vagyunk a klímás szobában egész nap. Csak vízpart mellett lehetne kibírni, de még nem merem elvinni. Félek, hogy valami fertőzést kapna, vagy nagyon melege lenne.

Egyáltalán tud az ember kikapcsolódni, ha babával megy pancsolni valahova néhány napra?

2011. júl. 10. 21:56
8 hósan mentünk először Sárvárra négy napos hétvégére. Nagyon élveztük...
2011. júl. 10. 21:54
tavaly mikor 5 hós volt a kislányunk bevállaltunk egy horvátországi nyaralást:),nem volt semmi gond:)!
2011. júl. 10. 21:53
Mi mikor a kisebbik fiunk 1 éves volt akkor mentünk!
2011. júl. 10. 21:52
Akár mekkorával szerintem. Ha nyugodt baba, főleg ha szopizik, akkor miért ne lehetne menni akár egy egy-két hónapossal is?
2011. júl. 10. 21:51
Mennyi idős gyerekkel lehet menni előszőr nyaralni? Pl. Balatonra néhány napra? Vagy akár strandra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook