Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi idő után mondanátok igent a párotoknak/ kérnétek meg a párotok kezét? fórum

Mennyi idő után mondanátok igent a párotoknak/ kérnétek meg a párotok kezét? (beszélgetős fórum)


64. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 16:00
Talán nem nekem szólt, de csatlakozom. Én is még csak tanulok. A jövő majd alakul, halvány terveim persze nekem is vannak de nem tűzön-vízen, minden további nélkül alakitok rajta ha kell. Igy értettem.
63. rca20 (válaszként erre: 62. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 16:00
Dehogynem. Minden ember más. :) Az anyagiak is fontosak, de ha vki terveket sző az még nem kerül pénzbe, szerencsére. :) &ezeket valósítjuk meg az anyagiak segítéségével.
62. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 59. - Rca20)
2009. febr. 3. 15:57

Ebben lehet valami. Unalmas is lenne ha mindenben egyetértenétek, nem? :)

Én mindig azt hallom, hogy teremtsük meg elöbb az anyagiakat. Sokszor nem is értem ha ennyit dolgozik és nincs ideje rá minek neki kapcsolat. MIért nem teremti meg először ami kell, és utána nekiállni párt keresni? Ő tervez előre, én élek a vakvilágba.

2009. febr. 3. 15:55
Amúgy lenne rá lehetőségetek hogy összeházasodjatok?Értem ezalatt a munkát,lakást stb. Nálunk én még egyetemre járok így nincs keresetem.Sajna ezért még lehetetlen is lenne a dolog.
2009. febr. 3. 15:55

Mi is egy éven belül szerettünk volna esküvőt, de nem jött össze. Majd máskor.

És nekem fontos a gyűrű és hogy a vőlegényemnek nevezhessem. De ez egy másik fórum témája.

59. rca20 (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 15:53
Szerintem tervek nélkül mit sem ér az élet. Ezek viszik előbbre az embert... az álmai. Ezt próbálom megértetni a párommal is, de nem nagyon sikerül.
58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 56. - Rca20)
2009. febr. 3. 15:51

Szerintem a kettő mehet egy füst alatt, jegyesként együttélni :)

Álmodozzak csak...Azt hiszem én leszállok a témáról nem szoktam előre tervezni mert az úgyse jön be. Ahogy esik úgy puffan majd lesz ami lesz.

57. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 54. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:49
A 7 év extrém példa volt. Annyi idő alatt frankón el is hagynám azt a gyűrűt :D
56. rca20 (válaszként erre: 54. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:48
Én is egy véleményen vagyok veled. Először együttélés, aztán eljegyzés és uzsgyi lagzi. De minden ember más.
55. rca20 (válaszként erre: 53. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 15:47
+ha mindenki megházasodik+tervez a környezetben. Akkor persze, h vágyik a másik is ilyenekre. De a pasiknak miért nem nő már be a feje lágya időben?
54. diegóóó (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 15:46
Jó ötlet előtte jegyben járni csak azt nem értem,hogy az miért olyan fontos?!Miért jobb hét évig jegyben járni mint csak úgy együtt járni...csak egy plusz gyűrű.De lehet,hogy én gondolom rosszul.Nekem az eljegyzés nem fontos...mármint nem szeretnék sokáig jegyben járni.Ha megkéri a kezemet akkor azért legyen mert egy éven belül mondjuk el is vesz!:)De mindenki más...másra vágyik!
2009. febr. 3. 15:45
Nem szabad görcsösen akarni ezt (sem). De ha az ember környezetében mindenki gyűrűs, nehéz nem gondolni rá. Van aki 15 évesen :)
2009. febr. 3. 15:39

Első közös karácsonyozásunkor azt hittem, hogy gyűrűt fogok kapni - ehelyett egy ronda, hatalmas fürdőköpenyt kaptam.. :) Akkor egy kicsit csalódott voltam, de nem adtam hangot neki, hisz tényleg még csak fél éve éltünk együtt. Hamar el is felejtettem a házasság témát, egyáltalán nem foglalkoztatott, annyira jó volt minden. Három év együttélés után valentinnap megkérte a kezem. Meglepődtem, mert mondom, valahogy nem foglalkoztam a házassággal, de igazából kellemes meglepetés volt - rá fél évre összeházasodtunk :)

Valójában semmi nem változott, de mégis kellett mert ha nem kérte volna meg a kezem egy idő után talán elkezdtem volna ezen agyalni.

51. rca20 (válaszként erre: 48. - Sziszikeccs)
2009. febr. 3. 15:38
Gratulálok nektek! Bárcsak már mi is itt tartanánk.
50. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 48. - Sziszikeccs)
2009. febr. 3. 15:36
Gratulálok!!
49. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 46. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:34

Én az eljegyzést nem bánnám, összeköltözni is hasznos lenne majd, az esküvőt viszont jóval későbbre halasztanám. Szerintem jó elötte pár évig jegyben járni. Volt olyan ismerősöm akik 7 évig jártak jegyben, aztán egyszer csak szakitottak. (nem hiába mondják hogy a 7 év a kritikus)

Egy másik ismerősöm nemrég ment férjhez és sajnos már el is vált mert a férje nem akar gyereket. Ő pedig már 30 felett van és szeretne. Csak azt nem értem hogyhogy nem beszélték meg elöbb, esetleg abban reménykedett hogy később úgyis meggondolja majd magát?

Sajnos vannak szomorú példák. :(

2009. febr. 3. 15:34
2005 augusztusában jöttünk össze. 2007 Valetin napján megkérte a kezemet. Idén június 27-én lesz az esküvőnk.
2009. febr. 3. 15:30
Mi 2 éve vagyunk együtt, de még nem terveztünk semmi komolyat, majd ha úgy érezzük :)
46. diegóóó (válaszként erre: 40. - 1e8f358d6a)
2009. febr. 3. 15:28
Gratulálok!Olyan izgalmas lehet tervezgetni az esküvőt!:)
45. rca20 (válaszként erre: 40. - 1e8f358d6a)
2009. febr. 3. 15:25
De jó! Gratulálok nektek! Akkor már javában mennek az előkészületek, igaz?
44. rca20 (válaszként erre: 43. - Leonee)
2009. febr. 3. 15:24
Még az a szerencse, h nincs hitel. Sajnos most nekem sincs munkám, de én adom a házat a párom+segít fizetni, mert én is eleget segítettem már neki.
43. leonee (válaszként erre: 39. - Rca20)
2009. febr. 3. 15:21
Hitelük nincs szerencsére, de a lány most munkanélküli, és nem tudjuk mikor lesz megint munkája. Kérdés, hogy a fiú meddig tűri, mert néha bunkó emiatt, meg a döntéseket egyedül akarja meghozni.
42. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 35. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:20

Egyetértek! Az én emberem 27 éves, többször hívták babanézőbe a 25 éves haverjai.

Szerintem úgy van vele, hogy aranyos, aranyos de otthonra nem kéne! :D

41. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:18
Mindkettőtöknek jó! Nálunk még az összeköltözés is távoli jövő, szóba sem kerül mostanában szerintem. Mindketten a szüleinkkel élünk.
2009. febr. 3. 15:18

4 éve vagyunk együtt.

3 és fél évesek voltunk, mikor megkérte a kezemet, idén július 18-án lesz az esküvőnk. Akkor leszünk 4 és fél éve együtt. :-)

39. rca20 (válaszként erre: 37. - Leonee)
2009. febr. 3. 15:18
Tyűha. Az is nagyon durva dolog. Nálunk is volt ilyen a családban. Ők is nagyon régóta együtt voltak. Vettek fel jó sok hitelt, aztán szétmentek, most meg a lány fizet mindent, mert a fiúnak nincs munkája. :(( Szomorú helyzet. :(
38. rca20 (válaszként erre: 35. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 15:16
Ez a kényelmesség.+ a mama főztje az a mama főztje. :)) Ezt nem igazán akarják feladni a pasik.
37. leonee
2009. febr. 3. 15:15

Nálunk a családban van olyan pár, akik már több, mint 10 éves együtt vannak, és a fiú egyszerűen nem akar nősülni, a lány pedig szeretne házasságot. Ott tartanak, hogy a lány már arról is letett, hogy valaha gyereke lesz, mert annyira semmi jelét nem adja a párja, hogy elvenné. Ebben az a rossz, hogy a fiú lakásában élnek, amibe a lány is beleadott már elég sokat, és, ha egyszer mégis különmennének, akkor neki semmilye sem lesz, mert feltételezhető, hogy a fiú nem fizetné ki.

Ha egy ilyen hosszú kapcsolatban van gyerek, akkor azért az valamennyira összekötő kapocs lehet, de ha nincs, akkor maradhat a bizonytalanság. Persze ez is pároktól függ.

36. rca20 (válaszként erre: 33. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 15:15
Nem értettük félre egymást. Mert én arra gondoltam, h az én párom is elszaladna. Jajj ne is mondd. De azért az ember 22 évesen ne üldögéljen az anyja szoknyája alatt. Én már 17 éves korom óta önálló vagyok. Muszáj volt.
35. diegóóó (válaszként erre: 33. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 3. 15:12
A Bátyám 2 éve van együtt a barátnőjével!A lány már nagyon szeretne összeköltözni,de tesóm hajthatatlan.Pedig már 25 éves a lány pedig 24.Pedig azt sem mondanám,hogy Bátyám nem szerelmes.Egyszerűen szerintem csak jó dolga van itthon!:)Vagy tényleg pasi függő a dolog,mert a barátomnak is jó dolga van otthon,de ő mégis szeretne velem összeköltözni.Hát igen...kiismerhetetlenek a pasik!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook