Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig szoptattatok? fórum

Mennyi ideig szoptattatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. jan. 6. 22:00

Sziasztok! Én 19 hónapos koráig szoptattam a kisfiam, addig éjjel-nappal szopott, akkor meg úgy abbahagyta, hogy pl hétfőn még szopott rendesen, kedden meg már egy ml-t sem :) Érdekesek ezek a manókák.

Úgy imádtam szoptatni :) Olyan meghitt.

50. kft
2007. jan. 6. 19:46
az elsőt 3 hétig,műtöttek-elapadt.másodikat kevés tej miatt,és koraszülött volt 7 hónapra,így kb.2 hónapig kicsavarásig,de kaptunk mástól anyatejet.bár tudtam volna mindkettőt legalább egy vagy másfél évig anyatejjel táplálni!annál nincs jobb!!
2006. dec. 29. 18:40
Már 8 hónapja, még szeretnék.
2006. dec. 27. 14:36
Ikreim vannak, az egyikük kezdettől fogva szopott 23 hónapos koráig, a másik 3 hónapos koráig csak lefejt tejet volt hajlandó elfogadni cumisüvegből, aztán szerencsére meggondolta magát és ő is 23 hónaposan szokott le a szopcsiról, igaz, még most is odabújnak hozzám reggelente és megsimogatják a cicit :)
47. ascera (válaszként erre: 40. - D3edebbda4)
2006. dec. 23. 00:06
Nagyon igazad van! Elméletben én is tudtam ezt, mégis olyan nehéz volt megvalósítani. A nagyobbik gyereknél még sikerült, de a másodiknál már nem. Én is türelmetlenebb voltam, ő is többet-többet akart, nem volt ő sem elég türelmes, hogy szopjon. A lányom nyugodtan, lassan, akár egy órán át is szopizott. A fiam ezzel szemben 10 perc alatt behabzsolt mindent. És ha ez alatt az idő alatt nem lakott jól, üvöltött.
46. ascera
2006. dec. 23. 00:04

Sziasztok!


Én a kislányomat 13 hónapos koráig szoptattam, a fiam viszont már 7 hónaposan megelégelte a "küzdelmet", sajnos ő csak eddig szopott. Még utána 1 hónapig fejtem neki, de csak a főzelékébe tudtam beletenni, cumisüvegből nem itta meg. Utána pedig már nem volt tejem. Azt hiszem, az volt a fő probléma, hogy kicsi a korkülönbség a gyerekeim között (21 hónap), és nagyon nehéz volt kettőre figyelnem. Sokat aggódtam emiatt, féltem, hogy elhanyagolom a "nagyot", idegeskedtem, hogy nem lesz elég a tejcsi, és sajnos, elég hamar ki is merültem. Szerintem ezért tudtam csak 7 hónapos koráig szoptatni a fiamat.

45. hajas
2006. dec. 22. 22:45
Nagyobbik gyermekemet egy évig szoptattam, a kicsi most hat hónapos és most kezdtük el a főzeléket, gyümölcsöt bevezetni. Őt is egy évig szándékozom szoptatni, de a kisasszony sokszor sztrájkol nem akarja. Lehet hogy már unja? Viszont mivel más nincs, ha megéhezik muszály elfogadnia.
2006. dec. 22. 22:32

Az én fiam négy hónapos koráig szopott, pedig volt annyi tejem, hogy hordták. A lányom öt hónapig. Hiába volt tejcsi, nekik nem kellett, más szülők örömmel vitték. Próbáltam, hogy lefejtem és úgy kapták, de nem kellett nekik. A saját készítésű főzelékkel, kajával jobban el voltak. Akkor még nem nagyon volt turmixgép, szűrőn keresztűl paszíroztam át a főzelékeket.

A fiam amikor született átkerült Szolnokra a koraszülött osztályra, mivel a köldökzsinór a nyakára tekeredett. Gondoljátok el, hogy a maga négy kilójával, úgy nézett ki mint elefánt a porcellánboltban. Ott rajta kívül még négy picurt szoptattam, és a maradék tejet külön kellett lefejnem. Az akkori főorvos asszony (anyukám gyerekkori barátnője) mindig "cukkolt", hogy Icukám meglátszik paraszt "lyány" vagy, mert jó a tejed. Csak össze hasonlításképpen mondom, hogy a fiam négy kiló volt a legkissebb baba pedig kilencven deka akit szoptattam. Mai napig is tartjuk a kapcsolatot az anyukájával, ma már az a baba is huszonöt éves.

43. DODICA (válaszként erre: 41. - Kangaroo)
2006. nov. 23. 13:52
Miért kellett elvenni?
42. wanda8
2006. nov. 23. 12:46
mi még most kezdtük
2006. nov. 23. 11:37
Lányom 9 hónapig fiam másfél évig szopizott. De tőle már úgy kellett "elvenni"...
2006. okt. 31. 08:19
Az a tapasztalatom, hogy sokan azért nem tudják a tervezett ideig szoptatni a babájukat, mert van a babánál egy idő, amikor hirtelen megnő az igénye. Ekkor általában azt a helytelen megoldást választják, hogy hozzátáptálnak. Pedig jobb lenne, ha megpróbálna ilyenkor az anyuka kicsit sűrűbben szoptatni, akár óránként is. Viszonylag rövid idő alatt hozzászokna a szervezet a megnőtt igényhez, és a tejtermelés megnőne, igazodva a babához.
2006. okt. 30. 17:12
Mindkét lányomat 3 hónapig.Nem tudtam tovább.Hiába volt a helyes táplálkozás,a nyugodt otthoni körülmények,a tejképződést elősegítő teák....:(((
2006. okt. 30. 16:42
első gyermekem 6 hétig!!!lányom 9 hónapos koráig,ádám fiam 18hónapos koráig!!!:-D
37. f772199837 (válaszként erre: 26. - Hoxa)
2006. okt. 30. 15:16

Azt a riportot én is láttam, az emberi történetek-ben volt.

Szerintem tiszta hülye az anyjuk, hogy azt megengedte.

2006. okt. 30. 15:14
Sugi 10 és fél hónapos volt, amikor úgy döntött, nem szopizik tovább. Magától hagyta abba, egyszerűen nem kellett neki!:( Pedig volt még tejcsi...
35. Neske
2006. okt. 30. 14:32

Kisfiam 13 és fél hónapos korában döntött úgy, hogy nem kéri a tejcit. Hiába kínálgattam továbbra is, minden próbálkozásomnál határozott, de szerencsére nem túl erős harapással adta a tudtomra, hogy már nem akar cicizni.

Egyébként a tejtermékeket nagyon imádja, a joghurt a mindene. Tehéntejet még nem kap, csak ha ételben adalékként van benne (pl. burgonyapüré).

34. DODICA (válaszként erre: 18. - Nőci1)
2006. okt. 30. 14:05

Nagyon egyet értek! Én is hasonló cipőben jártam.

Hozzátenném: tanulni is kell, de még fontosabb, hogy higgyen benne anyuka! Legyen önbizalma! Hiszen képes szoptatni gyermekét, s van is elég teje mindenkinek!

33. d3edebbda4 (válaszként erre: 26. - Hoxa)
2006. okt. 30. 10:03

Azért a 8 év már beteges. Nem hiszem, hogy bárkinek (anyának, gyereknek)jót tenne.

Amúgy a szoptatás mellett vagyok én is, azt mondom, hogy amíg a gyermek igényli, szopjon. De ezt 3 év után már nem ajánlanám!

2006. okt. 29. 09:43
39 hónapig szoptattam.
2006. okt. 28. 18:36
6 hónapja, még szeretnék sokáig.Max. 2 évig, ha kéri Ági baba.
2006. okt. 27. 22:33
Még mindig. Lassan a 11. hónapnál járunk.
29. judis
2006. okt. 26. 14:58
9 hónapig
2006. okt. 17. 13:36
A nagy fiam csak 6 hónapos koráig de a kicsi 14 hónapos koráig bírta!!
27. virkó
2006. okt. 17. 11:23
Az én kisfiam 14 hónapos,és még szopizik.4 hónapos koráig nem is kapott mást az anyatejen kívül.A nagymamák eleinte csodálkoztak,mert az ő idejükben nem volt szokás a szoptatás.Most már nem úgy néznek rám mint egy csodabogárra.Addig fogom szoptatni a gyerekem,ameddig igényli.Nappal már csak nagyon ritkán,éjjel 2-3 alkalommal,de csak néhány percig.A szoptatás nagyon jó anyának és babának is!
26. Hoxa
2006. szept. 19. 22:57
Azt a műsort láttátok a viasaton, ahol a szoptatással foglalkoztak? Volt egy nő, aki 8 éves koráig szoptatta a lányát...
25. dawnka
2006. szept. 18. 23:50
Sziasztok. Tudom biztosan rossz lehet,ha valaki nem tudja addig szoptatni a babáját ameddig szeretné de az ellenkezője sem sokkal jobb. Az én fiam most szokott le a ciciről. 22 hónapos. És még csak most kezdjük átaludni az éjszakát, eddig kb. 3-4 óránként cicizett egész éjjel. :-(( Ez sem leányálom. De szerencsére tul vagyunk rajta. Még ha nehezen is.
24. veres (válaszként erre: 16. - A900f63755)
2006. szept. 15. 07:47
Most is van lehetőség az anyatejhordásra, csak meg kell találni és persze egy jó védőnő is kell aki segít intézni. Nekünk 6 hónapig volt tejtestvérünk, pedig egy 2000 fős községben lakom a tejtestvér pedig 35km-re. Megoldottuk!!!
23. Zsu76
2006. szept. 14. 23:07
Kislányom 1 éves koráig szopott, utána már nem volt hajlandó, és én nem is erőltettem.
2006. szept. 14. 23:04
Én 1 éves koráig tervezem szoptatni, ha nem rágja szét a cicimet. DE ha már elég érettenk látom, hamarabb elválasztom, de akkor sem 9 hónapos kora előtt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook