Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig próbálkoztatok, míg megfogant a baba? fórum

Mennyi ideig próbálkoztatok, míg megfogant a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. febr. 25. 11:37
i év
2007. febr. 20. 17:51
Kb egy órát próbálkoztunk mindegyiknél. :-))) Szerencsések vagyunk. Elsőre összejött mindegyik.
14. Ancika
2007. febr. 20. 14:12
Azonnal összejött, vagyis nem is terveztük őket :)) jöttek maguktól :D
13. babi83
2007. febr. 20. 13:45
Igazán jó hallani, hogy azért vannak bőven azok táborában is , akiknek tervezetten, "könnyen" összejön a baba. Bár egyszer itt a portálon írtamegy kedves ismerősöm, hogy főként ne az itt írók tapasztalataiból induljak ki /a baba projekttel kapcsolatban/, mert itt főleg az a kis százalék van, akiknak ilyen olyan problémája van.
2007. febr. 20. 10:39

24 éves elmultam,mikor az első gyerekemmel terhes lettem.Sokat nézegettem a naptárat,számoltam,már elég idegesítő voltam magam számára is.

9 hónapig ért havonta a csalódás.

A 9. hónapban azt mondtam,ennek vége,majd jön a baba ha úgy gondolja.

Éppen OB tampon akció volt,egyet fizet ,kettőt kap,vettem is rendesen kb 12 dobozzal mérgemben:))

Mi történt a következő hónapban?))

Elpakolhattam jó hosszú időre az akciós tamponokat:)

39 hét mulva megszületett a kislányom,aki már nem is olyan kicsi.


Második gyerekemet 34 éves koromban vállaltam,vagyis a férjemmel beszélgettünk,milyen jó lenne..

Nem görcsöltem rajta egy percet sem,nem kezdtem számolgatni,nem érdekelt a ketyegő biológiai óra.

A következő hónapban megfogant a mi kiskirályfink,aki most 4 éves:)

11. babi83 (válaszként erre: 9. - KGyula)
2007. febr. 20. 08:30

Szia Gyula!

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat, jó volna, ha nálunk is ilyen terveszerűen menne végbe, egyébként mi is gondoltunk arra, hogy ne legyen se túl forróság, se túl hideg, de azért a baba télére megerősödjön.

arra meg nem is gondolok, hogy ne jösszem fő az optimizmus...

2007. febr. 19. 14:44
Mi nem próbálkoztunk, délután megbeszéltük, hogy akarjuk, este megfogant.Ez nagyon könnyen ment nálunk, más annál nehezebben, dehát ilyen az élet!
9. KGyula (válaszként erre: 1. - Babi83)
2007. febr. 19. 11:52

<b>Szia, kedves Babi83!</b>


Marika hat hónapig nem szedte a gyógyszert (egyéb módon védekeztünk), én ugyanannyi ideg próbáltam nagyon egészségesen táplálkozni és hasonló módon élni.


Tavaszra terveztük a szülést (nem akartuk nagyon melegben vagy hidegben): bejött. A hat hónapot követően néhány hét alatt megfogant Gergő (Görögországban, hol másutt).


Egyébként a gyakori közösüléssel mint módszerret nem értek egyet (de csak ebben az esetben nem), mert férfiaknál átlag kb. három nap kell ahhoz, hogy az ondófolyadékban a hímivarsejtek koncentrátuma megfelelő legyen. (Biztos ami biztos.)


Normál körülmények között nincs szükség praktikákra, módszerekre. Ha meg "nem jön össze", hát próbálkozhatsz (vagy sikerül vagy nem). Van ismerősöm, aki húsz év után adta fel, mert még az embrió beültetés sem használt (végül örökbe fogadtak két gyereket, azóta meg jól elváltak) és olyan is akad, aki ránéz az "ágyra és terhes" lesz.


Egy biztos: a gyermek nem szórakozás, játék, a gyermekvállalás felelősség. Előtte mindenféleképpen javasolt mindkét szülőnek mindenféle orvosi vizsgálat (ha már tervezzük).

8. c340ab82e3 (válaszként erre: 7. - Babi83)
2007. febr. 13. 18:43

Nem tudom mennyi az a súlyfelesleg amiről irtál, de az én véleményem az, hogy ne fogyózz, ha már rajtavagytok a babaprojecten!:-)

Ahogy te is irtad, a szervezetedből szükséges anyagok lehet hogy "elvesznének", és most tényleg nem ez a legfontosabb....

Majd szülés és szoptatás után ráérsz a fogyira..:-)

Amugy értem mire gondolsz, mert szerintem ez minden nő fejében megfordul ilyenkor (mennyit hízom meg stb..) és ez normális is!!!

A lényeg hogy egészségesek legyetek és mihamarabb teljesüljön ki a kis családotok!!!!

7. babi83 (válaszként erre: 6. - C340ab82e3)
2007. febr. 13. 13:57

Pont ettől tartok,ezért gondoltam arra is, hogy egyrészt lehet , hogy célszerű volna leadni a fölös kilókból jó néhányat, márcsak azért is, mert kevesebb súlyfelesleggel állítólag könyebb teherbeesni, meg ha ilyenre híznék vissza terhesség után, az még elviselhető volna.Másrészről viszont, lehet, hogy egy fogyikúra, tökre kiürítené a szervezetemből a fontos anyagokat....bár ha utánna szedem a terhesvitaminokat, gondolom megfelelő a pótlás!?!?

Na ezt most jól letárgyaltam magammal, de remélem érted, mit akartam mondani?

Mindenképp mindenkit értesítek, ha változás all be a kis életübkbe!

6. c340ab82e3 (válaszként erre: 5. - Babi83)
2007. febr. 13. 13:41

Igen még előtte állunk!

Remélhetőleg nem kell majd sokat várni!:-)

Nem tudom mennyire helyes hosszú időn át szedni a terhesvitaminokat?

Én mikor elmentem a nőgyógyászhoz,és mondtam hogy úgy döntöttünk, hogy kisbabát szeretnénk ő javasolta az elevit és a folsav szedését.

A nővérem 5 hónapja szült,ő amikor az elevitet elkezdte szedni, akkor meghízott tőle egy kicsit. Viszont ez nem jelentős-látványos- hízás, és szerintem a baba érdekében megéri!

Köszike a kedves szavakat, sok sikert nektek is!

Azért a fejleményekről szólj! Szorítok!!!!

5. babi83 (válaszként erre: 3. - C340ab82e3)
2007. febr. 13. 13:35

Szia Dancsi!


Én már 3 éve nem szedek gyógyszer, így már régen kitisztult a szervezetemből, tehát ilyen akadály nincs, viszont az Elevitről én is hallottam, hogy mielőtt babát szeretnél, 3 hónappal előtte ajánlott elkezdeni, de ha egy évig sem jön össze , akkor szedjem végig???Azt mondják, hogy igencsak lehet hízni tőle, nem tudom ez menyire igaz, de nem lenne jó!


Egyébként sok sikert, de ezek szerint még ti is előtte álltok, így akkor hasonló cipőben járunk!

4. babi83 (válaszként erre: 2. - Mandy)
2007. febr. 13. 13:32

Szia Mandy!

Akkor te igazán szerncsés vagy, én is pont így képzeltem el, de szerintem mindenki erről álmodik, hogy első próbálkozásra össze is jön, csak sokszor az élet nem ilyen egyszerű, sajnos!

Köszönöm a tippet, majd bogarászok, hátha sok okosságot találok!

2007. febr. 13. 13:18

Kedves Babi83!


Nálunk is megszületett az elhatározás, hogy szeretnénk kisbabát.

Jelenleg a bogyó abbahagyása utánni várakozós időszaknál tartunk!

Úgy döntöttünk a párommal, hogy az "ajánlott" 3 hónapot betartjuk, utánna ténylegesen nekiláthatunk...:-)

Addig is a szervezetemet készítem fel, ajánlották a folsav és az elevit szedését.

2007. febr. 13. 13:01

Szia Babi :)

Miután nálunk megszületett az elhatározás, az első védekezés nélküli hónapban teherbeestem. Én akkoriban azt az egyszerű receptet hallottam, hogy minél többször......minél több esélyt kell adni a természetnek.

De praktikák terén nézz be szerintem a Babát tervezünk topicba, ott nagyon sok érdekes dolgot olvashatsz a lányoktól!

Sok sikert :)

2007. febr. 13. 12:44

Megszületett a közös elhatározás, hogy babát szeretnénk!

Szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat, hogy menyi ideig, hogyan próbálkoztatok, hogy kétcsíkos legyen a tesztetek!:))))

Esetleg bevetettetek-e praktikákat, módszereket, gyógynövényeket, stb.?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook