Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi esély van arra, hogy Budapesten munkát találjak? fórum

Mennyi esély van arra, hogy Budapesten munkát találjak? (tudásbázis kérdés)

1 2
23. Titánia83 (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2010. dec. 15. 11:03

Én is így voltam vele régen. :S

Szerintem elkeserítő ez az egész.

Na meg, hogy 1. biztos állás nincs.

2. hiába az ismeretség, ha becsületes az ember, akkor stresszelik, és terhelik, mint a málhás szamarat. (Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz...ugye a bölcs mondások hada erről szól!)


Ráadásul most én is ebben a cipőben járok, mint a Fiad. Megint. :S


Nekem még egy hátrányom van! Fiatal, fogamzóképes nő vagyok, amit utálnak a munkáltatók. Mert még el találok menni szülni. Bocs, ha alpári voltam, de sajnos így gondolkodnak. Arra ugye nem kérdezhet rá, hogy mikor akarok szülni? Arra igen, hogy van e már gyerekem, és mióta vagyunk házasok a férjemmel. :( Ugyanaz. Burkolt diszkrimináció. :S

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2010. dec. 15. 10:41

Nekem most nem kell keresnem állás, de stresszel a főnököm rendesen:(


A fiam viszont nincs állása, még kezdő és csupa munkaerő kölcsönző cégbe botlunk. Sajnos emiatt el vagyunk keseredve. Az egyik állásnál túl képzett a másiknál alul, a harmadiknál az a baj, hogy suliba jár, a negyediknél nincs fix pénz, az ötödiknél csak határozott idejű, stb. Fiatal, munkatapasztalata szinte a nullával egyenlő. Még esélyt sem kap, hogy tapasztalatot szerezzen....

21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2010. dec. 15. 10:17

Most hogy mondod, tényleg van különbség hátszeles és hátszeles között. Nekem is volt egy kolléganőm, aki a főnökasszony nagy barátnője volt. De abban a lányban annyi szeretet volt, és mindenkinek csak segített, tök sokat túlórázott, és nem volt vele sem semmi extra.


Viszont a legtöbb hátszeles sajnos könyökölős volt. Basszus, késő volt, mire megtudtam, hogy a helyettesem is puncsos volt, és még kitúrt a helyemből is. Na mind1. Azért most már nem fogok általánosítani.


Tudod, én is szeretnék inkább ismerősnél dolgozni. Valahogy a problémákat is jobban meg lehetne beszélni. Amikor voltam gyakorlaton suli mellett, ott is tök jó volt, hogy a tanárom volt a főnököm.


Basszus, jó nagy átverés ez a "közvetítő" cég duma. Ja, valami olyasmi volt a nevük... :S


Engem stresszel ez az álláskeresés. :D

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2010. dec. 15. 09:32

Én hátszeles vagyok jelenlegi munkahelyemen. A cégvezető egy másik munkahelyemen volt már a főnököm, de sajnos én pont nem az a hátszeles vagyok, akiről te írsz. Engem folyamatosan stresszelnek, nem kapok jutalmat úgy, mint a többiek, stb. Mert tudják, hogy velem meg lehet csinálni. Én nem hisztizek, stb.

Én is voltam ennél a bébiszitter közvetítőnél. A micimackónál. Röhejes. 30 ezerért akarnak adni egy 3 napos tanfolyamról egy oklevelet, ami senkit nem érdekel. Munkát pedig nem igen adnak. Van ismerősöm, aki elvégezte a tanfolyamot, és meg van az oklevele évek óta. Sosem adtak neki munkát és évente 15 ezret kérnek azért, hogy esetleg kiközvetítsenek állásra. De ugye nem lehet munkaközvetítésért pénzt kérni így ezt az összeget ha jól tudom regisztrációs díjnak szólítják és így rögtön nincs semmi kötelezettségük arra, hogy munkát közvetítsenek ki. Tehát átvágás az egész. Ebből a pénzből él a cég, amit a semmiért szednek be. Vannak még a munkaerő kölcsönző cégek, akik pedig azért kapnak pénzt a munkáltatótól, mert rajtuk keresztül alkalmazzák a munkavállalót, így a munkaerő kölcsönző cégnek az az érdeke, hogy minél több ember cserélődjön folyamatosan, ezért már próbaidőn belül, vagy a letöltés után elküldik az embereket.

19. Titánia83 (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2010. dec. 15. 08:31
Én is voltam kezdő, és pont Budapesten. (Vidéken nőttem fel, de ideköltöztünk a Párommal, mert nekünk is azt mondták, hogy itt minden fán terem állás.) Bejelentkezik az ember a munkaügyibe, és két hónap múlva visszahívják, ha nem talál állást magától. Mindenféle helyre beregisztráltam, mindenhova feltöltöttem az önéletrajzomat. Elég elkeserítő volt az elvárás rögtön öt év szakmai gyakorlat. Aztán én is el kezdtem mindent nézegetni, telefonos ügyfélszolgálatot, banki melót... A legtöbb helyre kellett nyelvtudás. Pff... Na végül elengedtem ezt a görcsölést, és azt mondtam, jöjjön, aminek jönnie kell. Elmentem egy bébiszitter közvetítőbe (Imádom a gyerekeket). Ott közölték, hogy fizessek 30 ezret azért, hogy kiképeznek, és "lehet" tudnak majd még nekem munkát is adni... A semmiből hogy fizessek? Na mind1. Aztán egy kis agykontrollos rásegítéssel az első helyre, ahová behívtak, fel is vettek. De egy vagon helyre küldtem önéletrajzot, és még az anyagot sem küldték vissza. Persze miután felvettek, már hívtak volna máshová is... Szóval engem eléggé megviselt az az álláskereséses idő (Közel hat hónap). Olyan helyre kerültem be, ahol nem volt hátszelem. Mindig is utáltam a protekciósokat. :) De azt a saját bőrömön meg is éreztem, hogy rohadt nehéz, ha nincs hátszele valakinek (Pl.A nem puncsosokat stresszelik ezerrel! A többinek legalább nincs félnivalója...) Most a budapesti pályafutásom véget ért, neki látok új munkát keresni egy másik megyében, mert elköltözünk innen. Aztán legalább lesz összehasonlítási alapom Budapesttel.
2010. dec. 15. 06:50
Igen, az biztos, hogy Pesten van a legtöbb munka lehetőség, de akkor sem könnyű találni. Régen nem igy volt. Én azt vettem észre, hogy hátszél kell szinte minden munkához.
2010. dec. 15. 06:32

Iriszt én is megértem, én se szívesen vállalnék ilyen jellegű munkát.... Pont hasonló okok miatt...

Viszont nekem az a tapasztalatom, h sokan nem jó helyen keresgélnek. És ugyan valóban elmondható az, h nézelődik, de valóban kotlik a nem létező tojásain, és ténylegesen nem tesz meg mindent azért, h legyen is állása. A kezdő diplomásokról ne is beszéljünk. Arra nem tanítják meg őket, h hogyan keressenek munkát, hogyan kell állásinterjúra menni, miylen egy jó önéletrajz, stb.... És csak az idő telik felettük....

De van olyan ismerősöm is, akinek már majdhogynem a szájába teszik a munkát, de még akkor is a langyos xarban totyog, és halogatja a dolgot. Aztán, mire ráveszi magát, h elmenjen, és intézze a dolgokat, persze már nem üres az állás, mert hónapokat egyik munkáltató se fog várni senkire, akárki is protezsálja az illetőt.....

Ezeket látva, nekem is az a véleményem, amit előttem a többiek is leírtak. Aki akar, az talál. Lehet, h elsőre xarabbat, de ha pénz van belőle (biztos pénz), akkor elvállalja, és mellette keresgél....

Sokaknak a siránkozás, az önsajnáltatás egyszerűbb, járhatóbb út, mint a munka..... Sajnos....

És igen, BPesten sztem is legjobb a helyzet munkalehetőség terén!

16. Titánia83 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2010. dec. 14. 21:24
Teljes mértékben meg tudlak érteni!!!
15. meli84 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. dec. 14. 20:54
Szerintem lehet találni, persze ahogy előttem is leírták, sok mindentől függ. Én kb. egy hónapja költöztem Budapestre a párommal, és mindketten elhelyezkedtünk jó helyeken, úgyhogy biztos, hogy nem lehetetlen!
14. Aidababa (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. dec. 14. 20:15
Hát, biztos, hogy több, mint vidéken!
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 204b456479)
2010. dec. 14. 19:36

Nem szeretnék vitatkozni!

Valóban sok ilyen munka van, sőt már mást nem is találsz. A fix bér, akkor jár, ha kötöttél valamennyi üzletet, ami ugye elég nehéz. Hiszen a legtöbb cég, úgy alkalmazza az embereket, hogy vállalkozónak kell lennie, saját telefon költséggel, saját utiköltség fizetéssel, stb. Van egy mentorod, aki általában lenyúlja azt a pénzt, amit az ő nevére kötünk, annak ellenére, hogy az ügyfelet én szereztem. Mert azt mondja, hogy majd átirjuk, de ebből nem lesz semmi.

A fix összeg elég kevés, a jutalékhoz pedig kötni kell. Egy családot eltartónak a talán lesz fizetés nem megfelelő, én igy nem tudok megélni.

Én mindig bankban dolgoztam, van megfelelő végzettségem a pénzügyi szakmákhoz. Én nem tudok embereket átvágni, lehúzni, nem veszem be a sok baromságot, amit a tréningeken adnak elő, ráadásul tisztában vagyok azzal, hogy bizonyos biztositások, hogy működnek, kinek a legjobb a kötése. Volt 2 évem, amikor nem volt állásom. Ezért bármit bevállaltam, köztük az ügynökösködést is, de ott a sok gerinctelen, ostoba, szakmailag nulla emberek miatt csak ráfizettem. Nekem az olyan állás nyújt biztonságot, ahol tudom, hogy minden hónap x napján x összeg a számlámon van. Arra lehet tervezni, az ügynökös munkára nem. Egyébként e kitérő nélkül is be lehet jutni bankba dolgozni a megfelelő végzettséggel, majd a felvétel után bizonyitással.

Örülök, hogy neked bejött, de hidd el a legtöbb ilyen munka átvágás.

Az egyik ilyen hires cég az Aegon volt, ott dolgozik a legtöbb gerinctelen ember, a másik az unicredit, ott rendesek voltak, de éhen haltak majdnem....Nekem erre nem volt szükségem, úgy is belebetegedtem a munkanélküliségbe...

12. 204b456479 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. dec. 14. 17:00

Budapest tele van munkával, telefonos értékesítőnek szinte bárkit felvesznek aki kicsit is tud beszélni, és ilyenekkel tele vannak az újságok, net, stb...és fix bérrel+jutalék, az is valami, a semminél biztos több.

Nem kellemes munka az tény, Én is ilyennel kezdtem, és egy nemzetközi banknál kötöttem ki pont emiatt a tapasztalatom miatt és nem kell értékesítenem. Akkor utáltam, de hálát adok magamank h elválalltam akkor, mert akkor most nem jutottam volna el idáig.

2010. dec. 14. 16:54
Attól függ, milyen munkát.
10. Baby0309 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. dec. 14. 16:50
Egyet értek Veled!!!
2010. dec. 14. 16:44

Azért ez nem csak akarástól függ!!!!

Mindig volt munkahelyem, és ennek ellenére volt olyan, hogy 2 évig munkanélküli voltam. Mindent elvállaltam volna és még sem kaptam állást.


Csak akarni kell??? Én akartam dolgozni, mert nem szeretek éhezni, nélkülözni és még sem volt munkám. Időnként kaptam a 2 év alatt alkalmi munkára lehetőséget (pincérkedés, konyhalánykodás), de egyebet nem.


Tehát azért ne olyan könnyedén jelentsétek ki, hogy pusztán akarat kérdése az egész...

2010. dec. 14. 16:22

Amúgy jó eséllyel lehet munkát találni Bp-n, Nekem sose volt olyan, hogy ne lett volna munkám.

Tényleg csak akarni kell dolgozni és akkor nincs baj. Nem olyan vész a helyzet, mint ahogy beállítják, Én a válság kellős közepén váltottam munkát, azóta is ott dolgozom.

2010. dec. 14. 16:17
hát ez két elég eltérő munka, és elég tág fogalom mindkettő...konkrétan?
6. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2010. dec. 14. 16:17
Egyetértek! :)
2010. dec. 14. 16:16
ha akarsz, akkor fogsz találni:)
2010. dec. 14. 16:15
eü, irodai munka.. stb.:)
2010. dec. 14. 16:15

Ez sok mindentől függ.

Képességek (pl.jól beszélsz, meggyőző vagy, stb...), végzettség, stb...

milyen munkát szeretnél csinálni?

2010. dec. 14. 16:14
Sokat befolyásolja, hogy milyen munkakörben....
2010. dec. 14. 16:10
Mennyi esély van arra, hogy Budapesten munkát találjak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook