Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menjen a gyerek, vagy maradjon? fórum

Menjen a gyerek, vagy maradjon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. okt. 9. 08:59
Engem is ez a kérdés foglalkoztatt mostanság,mivel nekem is el kell döntenem januárig..Az én kislányom is júliusi jövőre 6 évesen menne iskolába.Azokkal kezdene akik bár 1 évvel idősebbek,de lányok és jól elvannak. Viszont,ha visszatartom még 1 évet,csak kisebbekkel,és magas arányban fiúkkal lenne,így pár lány és sok fiúval kezdené az iskolát(ha 7 évesen megy) Ami még a suli mellett szól,várja már,és az oviban nagyon unatkozik.Szeptemberben a difer-mérés nagyon jól sikerült,esze meg van a sulihoz,viszont elég érzékeny..Féltem a nagyoktól..bár ha 7 éves lesz,akkor is érzékeny lesz,és akkor is félteném..szóval filózok..
2014. okt. 9. 08:41

nekem nyári a fiam. Júliusi. Ment suliba 6 évesen. És nagyon nem bántuk meg. Illetve a fiam mivel iskolaérett volt,nem volt igazi kérdés megy e. Oviban már kezdett kijönni rajta az unalom. Mondjuk benne van versenyszellem rendesen, ezt már ki se tudta volna ott élni.

Szóval ha mégegyszer nekikezdenénk is vinnénk. Annyi különbsé lenne, hogy egyből vinnénk az erős suliba:) mert elsőben iskolát kellett váltani... no nem a ygerek miatt, nekem mondta az arcomba a tanítónéni, hogy mint szülő nem vagyok szimpatikus. Én meg nagy naivan visszakérdeztem, miért nem a ygerkkel törődik? velem nem kell. :):) Végül átmentünk egy helyre, ahol nem a szülővel foglalkoznak, hanem tanítás van. Így én nem is beszélgetek a tanárral, mondjuk nagyon nincs is min, mert tanul a fiam, bekapcsolt a versenyszellem, és annyi.


Én csak a játékért nem hagynék senkit oviban. suli mellett , sőt a suliban is van játék. egy dolog vacak, suliba reggel korán be kell érni ... de eu is csak nekem gond.


Iskolaérett ygereket szerintem nem nyerő visszatartani.

16. mmacus
2014. okt. 9. 07:46
Az én gyerekeim május, március, február hónapban születtek, mindhárman mentek 6 évesen iskolába. Semmi ok nem volt rá, hogy oviban maradjanak, nem is szerettek annyira oviba járni, unták már a végén. Az iskola sokkal érdekesebb volt nekik.
2014. okt. 9. 07:36

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

A fiammal még nem beszéltünk a dologról,mert még csak középsős. Szóval,egy éve még mindenképp lesz itt,az oviban,de természetesen,ha itt lesz az ideje,megkérdezem.

Addig viszont szeretnék tapasztalatokat olvasni,véleményeket. Nem siettetni akarom a döntést,csak alaposan átgondolni,hogy a számára legjobbat hozzuk ki a lehetőségből.

Jelenleg imádja az ovit,most is menne,de sajnos beteg (bárányhimlő+torokgyulladás).

Azt,hogy vissza fejlődne a kicsik miatt,eddig nem vettem észre,pedig kiscsoportban is mentek hozzájuk még márciusban is akkor 3 évesek. Persze,ez is változhat még,de majd erre is figyelek.

14. unom (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2014. okt. 9. 07:33

A lányom januári, 6 évesen ment suliba.

Nem volt belőle semmi gond, bár egy lány kivételével mindenki idősebb volt nála, mégis ős voltak a leghobb tanulók.

5 osztályos gimibe ment, így is 19 évesen érettségizik :)

Szerintem jobb volt így neki.

De tényleg gyerekfüggő, ő az oviban unatkozott már.

13. andi6020 (válaszként erre: 7. - 109be579a1)
2014. okt. 9. 07:31
7 és fél az a 8.
12. anya4005 (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2014. okt. 9. 07:31

A faiam is augusztus 23.-i!:-)

Én májusi vagyok,de más eset,mert én meg 5 évesen kezdtem a sulit...hátrányom nem volt belőle,de választásom sem volt.

11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. okt. 9. 06:49

Gyerek függő szerintem is a dolog. Az én fiamon én azt vettem észre (már nem tudom, hogy bölcsiben, vagy oviban volt ez), hogy amikor ő volt a "nagy", és a többiek kisebbek voltak nála, elkezdte átvenni a kisebbek viselkedését ismét, tehát nem előre fejlődött, hanem vissza.

Az iskolában viszont kifejezetten érezhető volt, hogy akik nagyobbak voltak, már okosabbak voltak első osztályos korukban, mint azok, akik 6 évesen kezdték a sulit.

Nehéz döntés!

2014. okt. 9. 01:08

Attól függ, hogy a gyermek várja-e a sulit, hogy végre iskolás lehessen, vagy marad még egy évet óviba.

Ha játszani akar, akkor tegye még addig ameddig lehetősége van rá.

9. Bcicus (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. okt. 9. 00:57
Én biztos, hogy iskolába vinném illetve fogom is vinni a fiamat majd 6 évesen, ha minden ok lesz nála (májusi). Én aug 23-ai vagyok, és 6 évesen mentem suliba. Sosem volt gondom belőle.
2014. okt. 9. 00:05

A játék, a gondtalanabb ovis élet szerintem vonzóbb egy gyerek számára. Egyébként a fiadat kérdezted már erről? Nem azt mondom, h. ő döntsön, hisz nem tudja összehasonlítani a kettőt, de azért érdekes lehet az ő véleménye is.

Én egyébként ovi párti vagyok (ahogy szerintem Te is;)), legalább még magabiztosabban kezdi majd az iskolát, lesz még a suliban eleget...

7. 109be579a1 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. okt. 8. 23:32
Akkor majdnem nyolc évesen mentek iskolába?De én is az ovira szavazok!
6. anya4005 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. okt. 8. 23:19
Örülök,hogy tapasztalatból írod,azért is tettem fel a kérdést,mert nyilván semmiképp nem akarok a fejlődése útjába állni,de azt gondolom,addig legyen gyerek,míg lehet!
2014. okt. 8. 23:17
mér=még
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. okt. 8. 23:17
Nálam februári mindkét gyerek, mégis hagytam őket oviban. Jó döntés volt, sosem csinálnám másként. Mér egy év játék, szerintem pótolhatatlan.
3. anya4005 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. okt. 8. 23:15
Nekem is az ovi a szimpibb! Ott még csak játszani kell! Ráadásul az óvónénik is maradnak velük.
2014. okt. 8. 23:10
ovit javaslom.
2014. okt. 8. 23:01

Lehetőségünk lesz az óvoda 3. évében eldönteni,hogy a fiúnk maradjon még oviban,vagy menjen iskolába. Az iskolaérettséggel nincs gond,a gondozók is úgy látják,kezdhetné 6 évesen. De! Maradhat,így lenne még egy év kötelezettségek nélkül,felhőtlenül.

Szerintetek mivel teszünk neki jobbat? Ha megy suliba,vagy marad az oviban?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook