Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menjek és hagyjam itt végleg? fórum

Menjek és hagyjam itt végleg? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. bdf78cc352 (válaszként erre: 3. - 847d550d03)
2014. márc. 31. 12:46
:)
65. Porcica (válaszként erre: 64. - Tündérmanócska)
2013. márc. 14. 08:59
Szia! Hogy állnak a dolgok? Van valami újság? Jól vagytok?
64. tündérmanócska (válaszként erre: 63. - Porcica)
2013. márc. 5. 21:01
Köszönöm! :-) És a Cica is.
63. Porcica (válaszként erre: 59. - Tündérmanócska)
2013. márc. 5. 14:26

Hát igazán nincs mit!

Jó gondolat amúgy, hogy a "béke" után mégiscsak felkészülsz a vératlanra, vagy fogalmazzunk úgy, arra, hogy ne érjen újra "meglepetés".

Sok szerencsét! Cicának is! :)

62. Porcica (válaszként erre: 57. - Mézgapaula)
2013. márc. 5. 14:24

Elsőre is felfogtam!

Pont azért, mert te kutyás vagy, ne vonj le nagy következtetéseket a macskák lelki világáról! Nekem mindig volt macskám, amióta az eszemet tudom. Én tudom, hogy milyen tud lenni egy macska! A macska öntörvényű, nem szolgalelkű, mint egy kutya. Ha már innen nézzük...

De! Mivel én nem vagyok nagy kutyás, igaz már volt az is, inkább nem írok semmit. Mondjuk azért sem, mert a kutyákat is szeretem.

A naplóját is elolvastam. Nem látom, hogy meg kellene kövezni!


Amúgy engem te ne oktass ki! Hidd el, elég iskolázott vagyok hozzá, hogy tudjam mit írok, és olvasni is tudok. Még szótagolva is, bármily hihetetlen neked!

61. tündérmanócska (válaszként erre: 57. - Mézgapaula)
2013. márc. 3. 16:48
Kivételek mindig vannak, ezt azért tedd hozzá!
60. tündérmanócska (válaszként erre: 58. - Regin_a)
2013. márc. 3. 16:43

21 éves vagyok.


Úgy vagyok vele, hogy bármi jó mostmár. De legfőképp irodai meló, abban dolgoztam is már.

59. tündérmanócska (válaszként erre: 58. - Regin_a)
2013. márc. 3. 16:42

Már úgy néz ki lesz munkám!! :-) Ha mégse jönne össze, akkor de, megér annyit!


Már kibekültünk, nem tudom meddig tart, de inkább el kezdek félrerakni, amint lesz munkám, hogy többé ne kerülhessek ebbe a helyzetbe.


Porcica neked köszönöm, hogy kiálltál mellettem.


A többieknek is köszönöm a választ és a segítséget! :-)

2013. márc. 3. 10:33

Akkor most mi a helyzet?


Ha valakihez odanő egy állat, legyen bármi fajta, nem, vagy csak nagyon nehezen tud lemondani róla, elhagyni


Jó tanácsok "gyűjtögess pénzt albira"

Aha! Mennyi is egy albérlet min. havi díja?


Tesco árufeltöltő, takaritás valahol? Csak megér annyit a macsek.


Hány éves vagy és milyen munkakörben/szakmában szeretnél elhelyezkedni?

57. mézgapaula (válaszként erre: 56. - Porcica)
2013. márc. 3. 09:45

Légyszíves olvasd el még egyszer, amire reagálsz, szépen, lassan, szótagolva...

Ajánlott olvasmány még a kérdező naplója.


"A macskák másképp működnek" - úgy érzem, ez magyarázatra szorul: a macskák, a kutyákkal ellentétben, öntörvényű állatok, nem kötődnek annyira a gazdához, nem rendelik magukat alá neki. Csak ennyit akartam ezzel, nem kell semmi mást belegondolni.

56. Porcica (válaszként erre: 51. - Mézgapaula)
2013. márc. 3. 09:07

Mi az, hogy a macskánál nem így működik?

Úgy látom, te folyamatosan valami olyasmiről írsz, amiről fogalmad sincs hogyan működik.

Amúgy meg a gyerekvállalásról és hasonlókról... Ne szüljön, ha nincs biztos munkahelye? Az kinek is van manapság??? Még is mi az a dolog ebben az életben, ami totál biztos? Semmi! A felelős viselkedés pont arról szól, hogy a nehéz helyzetben, vagy ha már valami tönkrement, akkor is tudjunk felelősen viselkedni!

Általánosítani meg pont nem kéne...

55. tündérmanócska (válaszként erre: 54. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:59

Lemondtam végül, de általában a párom veszi. Máshonnan is kapok segítséget. És abból mondtam le.

Elírtam sajnálom! Ideges vagyok.


Mindenesetre köszönöm a hozzászólásod.


Azóta rendben van a cica, bár tényleg így adták ki... de hát szerencsére elvittem állatorvoshoz. Féregtelenítés is megvolt.

54. mézgapaula (válaszként erre: 49. - Tündérmanócska)
2013. márc. 1. 11:49

Na most akkor "lemondtál volna" vagy le is mondtál? Nagy különbség...


Továbbra is az a véleményem, hogy egy jobb sorsra érdemes kislány vagy. De drukkolok és remélem, hogy a macska veled maradhat. Az meg szégyen és gyalázat, hogy a menhelyről kiadták fülatkásan.

Remélhetőleg a féregtelenítés megtörtént (ha más nem, azóta).

2013. márc. 1. 11:49
Hogy érted azt: "a macskéknál nem így működik"
52. tündérmanócska (válaszként erre: 51. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:45

De, így működik a macskáknál. Nem egy halt bele, hogy a szeretett gazdija elment, vagy lemondott róla...


Nem hirtelen felindulás volt. Hetekig gondolkoztam rajta... Istenem, nem igaz, hogy bizonyítanom kell, hogy a cicusom számomra nem egy dísz, hogy de szép, de cuki... Nem hiszem el, hogy ezt írod.

51. mézgapaula (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 11:41

Jól van, írtam, hogy remélem, együtt maradhatnak.

Hidd el, én sok ilyen esetet látok, amikor hirtelen felindulásból kihozzák a kiskutyát/kismacskát a menhelyről aztán pár hónap múlva meg mégsem kell, mert "nincs pénz etetni", "nincs hol tartani". Persze mindenki hangoztatja, hogy mennyire szereti és mennyire bántja, hogy mégsem tudja tartani, de a szükség nagy úr...

A szerencsétlen állat meg koppan egyet aztán reménykedhet, hogy majd újra bízhat valakiben.

Persze a macskáknál nem így működik, én kutyás vagyok inkább.

50. tündérmanócska (válaszként erre: 46. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:40

Figyelj csak... írtam, hogy lemondtam róla! :-) Ennyit a cigiproblémáról!


Sért, hogy azt gondolod rólam, hogy "csak" hiányból kell a macska... Ez egy elhamarkodott írás volt a részedről... Innentől kezdve be is fejeztem a veled való vitát...

49. tündérmanócska (válaszként erre: 44. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:38

De könyörgöm, írtam, hogy ő nem foglalkozik a macskával!!! És nem szereti a cica... De mindegy, feleslegesen beszélek..

Jó lenne nélkülem. Lássuk csak. Ma aludtam és odajött hozzám a cica, felkeltett, puszit adott és bújt hozzám, egy pillanatra se mozdult el mellőlem! És ez általában minden nap így van. Ha nem vagyok itthon, akkor engem hiányol, addig nem eszik és sír utánam. Biztos jó lenne neki nélkülem... aha.


Szóval nem vagyok felelős állattartó. Végülis lemondtam volna egy havi cigimről (aki cigizik az tudja milyen) csak azért, hogy be legyen oltva. Amikor fülatkája volt és csak nekem volt pénzem, és tudtam, hogy nem marad majd nagyon kajára, akkor is ráköltöttem, mert nem akartam, hogy megsüketüljön. De én nem vagyok felelős állattartó. Szomorú, hogy ezt írod.


Lehet, hogy elhamarkodtam. VISZONT! Ha nem veszekedtünk volna soha, csak hirtelen tör rá, hogy legyen vége, akkor is megtörténhetett volna ugyanez. Nem értem, miért arra alapozol, hogy így nem vállalunk be semmi közöset... És, ha semmi problémánk nem lett volna látszólag és éldegélünk, aztán gyereket szülök neki és utána dob ki? Utána csal meg? Az is az é hibám lett volna?

Bíztam abban, hogy meg tudjuk oldani. Ez olyan nagy baj? Nem ismered a pontos körülményeinket, akkor miért ítélkezel?

És biztos, hogy elolvastad az egész fórumomat? Tökéletesen lerí róla, hogy a macska nem a páromnak való! Ő a kutyájával foglalkozik csak és kész. Ez nem baj, de akkor ha itt hagyom a macskát, akkor vele mi lesz? Biztos vagy benne, hogy jó sorsa lenne, ha 5000 Ft-ot nem áldozott a cica oltására? 4000 Ft-ot a füle kitisztítására? Nem eteti? Szerintem nem lenne jó sorsa.


A többieknek köszönöm, hogy kiálltak mellettem!

48. szafaripók (válaszként erre: 46. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:32
"mert tudom, hogy nem gondoskodna róla." valószínűleg ebből...
47. szafaripók (válaszként erre: 44. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:30

Ok.

Én írtam neki privit, ő is nekem. Jobban értem a helyzetet. Hidd el, nem csupán arról van szó, hogy hiányozna neki!!

46. mézgapaula (válaszként erre: 45. - D878fb6317)
2013. márc. 1. 11:28

Számodra miből derült ki, hogy a barát nem kedveli a macskát? Annyit írt, hogy a macska jobban szereti őt.

Szerinted melyik férfi tűri meg a lakásában a már elköltözött barátnője macskáját, ha nem szereti azt? Nyilván ha nem szeretné, megmondta volna, hogy vigye magával, csináljon vele, amit akar.

Az állatorvosi ellátásra is úgy értelmeztem, csak akkor lenne pénz, ha a fiú adna. Ha cigire van pénz, akkor sztem ez máris egy szép tett lenne, lemondani róla a cica kedvéért.

45. d878fb6317 (válaszként erre: 44. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:22

A barát nem rajong a macskáért, tehát lehet még enni sem kapna, nemhogy orvosi ellátást.

Akkor mitől lehet jó ez a macskának.

44. mézgapaula (válaszként erre: 43. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 11:14

Én nem ezt írtam, légyszi olvasd el.


Macska-ügyben ez nem a felelős gondoskodás, szimplán hiányzik neki a macska, rossz lenne neki a macska nélkül. Attól még nem biztos, hogy a macskának is rossz lenne, hiszen a barátjával közösen vállalták.

43. szafaripók (válaszként erre: 40. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:09
Az írásod alapján gyakolatilag senkinek nem szabadna gyereket se vállalni, mert senkinek nincs biztosítéka arra, hogy együtt marad a párjával, még ha épp úgy is gondolja...
42. szafaripók (válaszként erre: 40. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:08
Én szerintem pont a felelős állattartás jele az, hogy vállalná még azt is, hogy a cica miatt a nem épp jó kapcsolatban marad, amíg máshogy nem tudja megoldani. Ill., hogy keresi a lehetőségeket.
41. d878fb6317 (válaszként erre: 40. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 11:02
Szerintem jobb ha öngyilkosok leszünk még mielőtt felsírunk a szülőszobán.
40. mézgapaula (válaszként erre: 39. - Tündérmanócska)
2013. márc. 1. 10:57

Azóta elolvastam a naplódat és látom, hogy ez a macska-ügy egészen friss még, a veszekedések viszont régebbiek.

Nagyon kiforratlan kislány vagy te még. Még tanulnod kell a felelős állattartást és azt is, hogy nem szülünk egy bizonytalan kapcsolatba gyereket, ha tudjuk, hogy egyedül nem tudnánk felnevelni és azt is, hogy nem veszünk fel hitelt, ha bizonytalan, hogy lesz-e egyáltalán munkánk.

Ezek mind olyan dolgok, amiken érdemes előtte elgondolkozni, mielőtt beleugrik valamelyikbe az ember. A járdán is megállsz és körülnézel, mielőtt átszaladsz az úttesten.

Sajnos aki nem hozta ezt a gondolkodást magával otthonról, annak meg kell tanulnia, akár a saját kárán is.


A cicáért most már felelősséggel tartoztok. Remélem, hogy rendeződik valahogyan az életed és boldog lehetsz vele.

39. tündérmanócska (válaszként erre: 38. - Mézgapaula)
2013. márc. 1. 10:45

Nem értem miért én vagyok a hibás, hogy a cicám nélkül soha??? Meg miért írod, hogy hagyjam ott neki? Nem büntetném vele, leírtam, hogy engem szeret a cicám. De szerinted hagyjam ott neki? Értem... Tehát, ha otthagyom, attól minden megoldódik, én meg felejtsem el a macskámat, és a cica is engem, jó lesz a pasim gazdinak? Akkor te nem olvastad el rendesen, amit leírtam...

Eszem ágában sincs lemondani róla!!


Persze, hogy elgondolkoztam rajta, hogy mi lesz, ha vége... De miért is CSAK ezen gondolkoztam volna, hát milyen barátnő lennék, ha csak összejöttem volna vele, de mondtam volna neki, hogy csak semmi közös dolog, mert úgyis vége lesz egyszer?


Azt se értem, hogy hogy juthatott eszedbe a bosszú elmélet??

2013. márc. 1. 08:25

Szia,

hát ne haragudj, most olvastam el a történetedet, de nem értem. Nekem az jön le, hogy a pároddal örökbe fogadtatok egy macskát, aki jobban szeret téged, mint őt.

És most szakítani szeretnél, mert összevesztetek.

A párodnak viszont minden mindegy, téged is megtartana meg a macskát is, együtt vagy külön-külön is.

Tulajdonképpen most a pasit szeretnéd azzal büntetni, hogy nem hagyod ott a cicát? Amikor hazavittétek, akkor még minden szép és jó volt, úgy tűnt, hogy örökké tartó kapcsolat lesz? Egyáltalán gondoltál-e arra, hogy mi lesz a macskával, ha már nem lesztek együtt?

Ha akkor jó volt a párod arra, hogy megengedte a cicatartást, akkor most miért nem jó ugyanerre? Inkább visszavinni a menhelyre???

Gyanítom, ezek költői kérdések...


Az állatvédőknek amúgy be lehet jelenteni, hogy bár ugyanazon a címen, de más néven van már a cica, nem fogják leharapni a fejedet.

2013. febr. 28. 12:47
Írtam is. :-) Majd meglátjuk!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook