Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyiket érdemes elvégezni? OKJ-s szak. Gazdasági informatikus vagy informatikai statisztikus és gazdasági tervező? fórum

Melyiket érdemes elvégezni? OKJ-s szak. Gazdasági informatikus vagy informatikai statisztikus és gazdasági tervező? (tudásbázis kérdés)

11. Eperfej (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. máj. 31. 12:16
Igazából nekem nem is az egyetem a lényeg, hanem olyan munkát szeretnék, ami tetszik is, nem fizikai munka, mert teljesen tönkretett idegileg, amit most csinálok 5 éve. Nem tudom, mivel lehetne elhelyezkedni igazán. Minél előbb szeretnék elvégezni valamit, mert nem sokáig fogom ezt már bírni...
10. virus2008 (válaszként erre: 7. - Eperfej)
2012. máj. 31. 11:54

Még annyi hozzáfűznivalóm van, hogy még ha nagyon az elején vagy ezeknek jól gondold át.


Ezek nagyon szép tervek,de bármi közbejöhet közben.

Ne azért akarj egy okj-s szakmát elkezdeni,mert utána van támogatott állami képzés egyetemen,kérdés meddig?A levelezős szakok sorra fizetősek lesznek, ez a tendencia.


Levelezősnek lenni meg nem könnyű munka mellett, és bizony kitartás kell hozzá,és ha azt veszed akár 5,5 év, még ráhúznál előtte 2 évet?

9. virus2008 (válaszként erre: 1. - Eperfej)
2012. máj. 31. 11:44

Szerintem nem érdemes ezzel elpazarolni 2 évet, hiszen a egy bsc-s képzés 3,5 év,úgyhogy és az sem biztos, hogy a bsc elég szóval ha kell msc-s végzettség az még 2 év.


Ha egyetem mellett dolgozni akarsz, és azért akarod, keress olyan munkát amihez nem kell okj.


Úgyhogy én inkább egyetemre mennék.

8. t_marcsi (válaszként erre: 7. - Eperfej)
2012. máj. 31. 09:55
A diplomát tényleg nem pótolja semmi. Csak akkor gondold át, hogy érdemes-e 2 évet elvesztegetni az OKJ-s képesítés megszerzésével... az már egy fél diploma :)
2012. máj. 31. 09:20
Úgy gondoltam, hogy ha elvégzem a statisztikust, akkor elmennék egyetemre, ugyanerre a szakra vagy hasonlóra, mert olvastam, hogy van államilag támogatott levelezőn ilyesmi. Diploma többet ér, mint egy OKJ-s bizonyítvány.
2012. máj. 30. 12:47
Nekem gazdasági informaitkus van. Kb. mint halottnak a csók... mindenből egy kicsi, de ahhoz semmiből sem elég, hogy használható legyen. Akkor már inkább a statisztikus és tervezőre szavaznék (nekem a pénzügyi szakügyintéző a másik, és a külker szakügyintéző a harmadik OKJ-s, a pü. szakügyintézővel tudtam elhelyezkedni eddig mind a két alkalommal).
2012. máj. 17. 18:49
akkor már az egyetemi végzettséggel fogsz elhelyezkedni nem ezekkel, de manapság rengeteg diplomás van munka nélkül, jelenleg semmi se garancia:S
2012. máj. 17. 10:05
Ha tovább mennék egyetemre úgy sem lehet elhelyezkedni velük?
2012. máj. 16. 20:02
egyikkel sem
2012. máj. 16. 13:04
szerintem OKJ-val mindenképp nehezen lehet elhelyezkedni (munkáltatók szemében nem jelent sokat az OKJ), azt csináld amelyikhez jobban van kedved, és ha jól megtanulod akkor talán lesz lehetőséged ezzel munkát találni. Esetleg ha kell hozzá nyári gyakorlat akkor ott jól bedolgozod magad és lehet maradhatsz.
2012. máj. 16. 12:50
Egyetemre mindkettővel tovább lehet menni majd, azt tudom, de melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook