Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik sampontól lesz szép selymes, egészséges a haj? fórum

Melyik sampontól lesz szép selymes, egészséges a haj? (beszélgetős fórum)


1 2
26. a10e31f3b5 (válaszként erre: 24. - D344aee4de)
2010. szept. 30. 12:26

Már kétszer mostam hajat a házi tojássamponnal, és jelentem ugyanolyan fényes, mintha bolti samponnal mostam volna. Nem ragacsos és még be is lehet szárítani, mert a citromtól (gondolom attól) van tartása. Mintha éreznék egy enyhe tojásszagot - még rövid, nem elég hosszú az orrom, hogy rendesen megszagoljam - de az illóolaj ezen is segít.


Azért is jobb, mint a bolti sampon, mert eleve hosszabb ideig tart bemasszírozni a fejbőrbe, utána pedig rendesen kiöblíteni. A hajmosás tovább tart, de a fejmasszázst nem lehet kihagyni, hogy bele ne ragadjon a tojás. Furcsa, hogy nem habzik. Lehet, hogy pár csepp sampont lenne értelme beletenni?


Van a fórumon olyan, aki tartósan tojássampont használ? Arra vagyok kiváncsi, hogy serkenti-e a hajnövekedést és milyen jó hatása van még?

25. a10e31f3b5 (válaszként erre: 24. - D344aee4de)
2010. szept. 25. 14:08

Áhh, köszönöm a linket, ki fogom próbálni. Festem a hajam már vagy 20 éve, de unom, hogy száraz a bolti samponoktól.


Igazad lehet, a tojással történhetett valami azalatt a pár óra alatt, amíg beépült a hajamba:)


Nem, a Herceg már nincs meg, találkoztam egy másik Herceggel, aki el is vett feleségül. A hajammal kapcsolatban csak a házasság hetedik évében tett megjegyzést, mégpedig azt, hogy jobban tetszettem festett szőke hajjal.

24. d344aee4de (válaszként erre: 23. - A10e31f3b5)
2010. szept. 25. 12:24

Remélem a Herceg még azóta is megvan, és nem ijesztetted el a halszaggal. :) Mindenesetre aranyos történet. :)

Szóval az én hajam nem szokott ragacsos lenni és elnehezülni sem. Lehet, hogy mégis azért volt halszagú a hajad, mert órákon át rajtahagytad és bezápult a tojás? :) Nem tudom.

Mindenesetre szerintem próbáld ki, hogy "csak" bedörzsölöd a fejbőröd vele és nem hagyod fenn sokáig, és utána bő vízzel leöblíted. Ha nem leszel elégedett az eredménnyel, akkor pedig megmosod samponnal. :)

23. a10e31f3b5 (válaszként erre: 22. - D344aee4de)
2010. szept. 24. 20:23

és nem is ragacsos utána? nem nehezíti el?

Lehet, hogy azért éreztem a tojásszagot napokon át mert órákon át a hajamon volt a pakolás? :)


Sőt, egyszer randevú előtt kentem fel és a Herceg csókolózás közben megkérdezte: "mitől halszagú a hajad?"

22. d344aee4de (válaszként erre: 21. - A10e31f3b5)
2010. szept. 24. 15:31
Szia Cordelia1! A tojássampon alatt a házilag elkészített tojássamponra gondolok. :) Én nem pakolásként szoktam felkenni, hanem azzal mosom meg a fejbőrömet. 2 tojást összekeverek, teszek bele egy kis levendula és teafa illóolajat (utóbbit azért, mivel zsírosodára hajlamos a fejbőröm), összekeverem. A hajamat benedvesítem és a fejbőrömbe belemasszírozom az előbbi "kotyvalékot", majd pedig bő vízzel lemosom. Nekem soha nem szokott büdös lenni a hajam tőle.
21. a10e31f3b5 (válaszként erre: 20. - D344aee4de)
2010. szept. 24. 14:39

nem lesz tőle büdös a haj? Ha tojásos pakolást kenek fel, utána napokig érzem a tojás szagát.


Melyik tojássamponra gondoltok? A házi kutyulékra, vagy ami a kereskedelemben kapható? Ezer éve nem láttam tojássampont a boltokban. A felmagasztalt Pantene meg kiszárítja a hajam.

2010. szept. 24. 12:23
Egyetértek Éduáh-val! A tojássampon tényleg csodákat művel a hajjal!
19. a10e31f3b5 (válaszként erre: 16. - Naomagic85)
2010. szept. 21. 10:08
a felsorolt dolgokat mindig használod. Tehát hajmosás és balzsamozás után, teszel rá pakolást? Ilyet még nem hallottam, de kipróbálnám. Nem nehezíti el a hajad? Hol kapható Satinique sampon?
18. Panna!! (válaszként erre: 16. - Naomagic85)
2010. szept. 13. 11:57
Ha már Satinique sampont használsz próbáld ki az intenzív regeneráló hajpakolást és a magasfényű hajszérumot:)
2010. júl. 20. 14:40
Nekem zsíros a hajam. Most úgy tűnik, a shauma gyógynövényes bejön és most próbálom ki hozzá a gliss kur kifésülő balzsamot - ettől remélem nem fog könnyebben zsírosodni...
2010. júl. 19. 02:37

Nekem önmagában a sampontól nem lesz selymes a hajam. Hosszú hajam van, és azt az elvet vallom, hogy a szép, egészséges hajnál nincs szebb, ezért nagy gondot fordítok az ápolására. Meg is van az eredménye, nem törik, és egészséges.

A recept: Biovanne szépségvitamin, utána festett hajra való sampon (Satinique - nem olcsó, de jó, bár továbbra is azt vallom, a sampon önmagában nem sokat ér), utána persze kiöblíthető balzsam (ugyanaz a márka, mint a sampon). Ezután jön az Elseve méhpempős hajpakolás, utána Gliss Kur pumpás spray, és még a Nivea hajegyenesítő balzsam. Ha ki szeretném vasalni a hajam, mindig Tony & guy hővédő sprayt használok. És mindezek után lesz csak selymes és egészséges a hajam, ha valamelyik lépést kihagyom, azonnal érzem, hogy száraz a hajam.

15. Éduah
2010. júl. 19. 02:05

A tojássampontól. Jó, jó, nem írom be több helyre :)

Méreganyagoktól mentes, természetes összetevőkből álló sampon. [link]

2010. júl. 10. 16:51
Én mondjuk a Pantene-re szavazok, de meglepő módon a hozza illő balzsammal nem volt jó. Most kombinálva használok pantene sampont és fructis hajegyenesítő balzsamot..
2010. júl. 10. 15:48
gliss kur mindenekfelett :D
2010. jún. 18. 21:29
nekem is a Syoss jött be
2010. ápr. 16. 19:48

Nekem ez jött be:

"Erbario Montechiaro:shampoo con proteine del grano e olio di oliva"


kimondhatatlan neve ellenére a hatása szuper.


És havonta vágatom a hajam végét,szerintem ez is fontos hogy szép legyen a haj.

2010. ápr. 16. 14:59
Nálam most a Gabi babasampon, de bármelyik jó, mert utána balzsam jön, és szárítás, a rowenta forgófejes körkefés szárítóval, hát az volt életem legjobb vétele. Mosás, szárítás mindenestül 16 perc. Tényleg mintha a fodrásztól jönnék, sőt jobb valahogy. Puha, fényes a hajam. A körkefe, szárítás, felcsatolgatás, a múlté.
2010. ápr. 16. 11:46
Nálam a Syoss a favorit... van egy olyan érzésem, h. mindenkinél más válik be. :)
2010. ápr. 16. 11:38

Nekem az Elséve- tükörfényű sampontól lett csodaszép, puha a hajam.

De lehet kapni herbáriában teafaolajos sampont és nem drágább mint pl az elséve vagy a pantene vagy akármelyik középárkategóriás sampon. És én is hallottam róla sok jót!

7. Ficu00 (válaszként erre: 6. - Ficu00)
2010. ápr. 16. 11:38
akarom mondani: illeti.
2010. ápr. 16. 11:37
nekem a tigi vált be. a glisskur is jó volt, de csak addig míg ki nem próbáltam a tigit. végülis teljesen külön kategória, már ami a minőséget ileti.
2010. ápr. 16. 11:32

Én az ökonettől veszem a samponomat, ami gyógynövényes. Azóta nem korpásodik és nem zsírosodik a hajam. Mind a 2 megkeserítette a napjaimat...

Nekem ez vált be, pedig már piszok sokat kipróbáltam!

Ráadásul azt vettem észre, hogy "dúsul" a hajam.

A fodrászom is észrevette a különbséget!

2010. ápr. 16. 11:32
Nekem a Pantene vált be!
3. csodapók (válaszként erre: 1. - Hanna123)
2010. ápr. 16. 11:30
Szia! A családom az elmúlt hetekben próbálta ki a teafaolaj sampont és nagyon jó! Gyulladásos folyamatokra, korpára is hatásos, de a hajam természetes tapintású, selymes, lett tőle. Nme olcsó, de nagyon gazdaságos!
2010. ápr. 16. 11:29

Head & shoulders

Ebben az egyben még soha nem csalódtam:D

2010. ápr. 16. 11:26
Melyik sampontól lesz szép selymes, egészséges a haj? Mik a tapasztalatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook