Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik ország lenne jobb a gyerekemnek? fórum

Melyik ország lenne jobb a gyerekemnek? (beszélgetős fórum)


1 2
15. da16da8965 (válaszként erre: 14. - Derya)
2015. ápr. 18. 11:48

Mert az ötödik legfejlettebb ország a világon. És még az időjárás is elviselhető. :)

Mondjuk Hollandiát is mondhatnám még, Ő a negyedik.

14. Derya (válaszként erre: 13. - Da16da8965)
2015. ápr. 18. 11:42
Nemetorszag miert lenne jo?
13. da16da8965 (válaszként erre: 1. - EgylányÍrországból)
2015. ápr. 18. 11:29
Németország
12. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 18. 11:00

Angliaban nem annyira rossz az ellatas. jo haziorvost kell talalni, az biztos. Valoban nem tomik tele a gyerekeket gyogyszerrel abban a pillanatban hogy tusszentenek egyet, de ez nem is olyan problema. Idopontot ugy lehet kerni legtobb haziorvosnal hogy felhivod reggel es aznapra adnak idopontot. Ha nem sikerult elintezni akkor el lehet setalni a kozeli korhazba a walk-in centrebe, ahol idopont nelkul ellatnak, csak tovabb kell varni. Viszont ez meg nyitva van keso este is es hetvegen es lehet menni kisebb balesetektol kezdve akarmivel ami nem emergency.

Az iskolak valoban kesobb nyitnak es korabban zarnak, de ket fizubol mar lehet fizetni egy au-pairt, nanny-t vagy childmindert aki megoldja a reggeleket meg a delutanokat.

2015. ápr. 18. 10:47

Férjem Írországban dolgozott most egy darabig. Ott kérdezgetett gyerekeseket, ott az volt a gond, hogy a suli 9-kor kezdődik eleve. Azt nehéz megoldani két dolgozó szülőnél.


Ausztriában a barátnőméknek inkább az a gond, hogy - szintén két dolgozó szülőnél - hogy a délutáni napközi, gyerekfelügyelet elég drága, ott nem úgy van államilag, mint Mo.-on, hogy 6-ig nyitva az ovi..


Norvégiáról tényleg jókat mondanak, bár ők nekem már az a túl-túl-túl steril, meg túl toleráns társadalom, de hát semmi sem tökéletes..


Én nem akartam se Írországba, se Angliába menni gyerekekkel, elsősorban az orvosi ellátásról hallottak miatt.


Másodsorban meg azért nem, mert ott azért alapvetően nem két 8 órában dolgozó emberre vannak a gyerekintézmények berendezkedve. Mi megéltünk volna a férjem fizujából, de nálunk én nem akarok otthonülő, délben a gyerekekért menő anyuka lenni...


Hát sok bajom van ezekkel az imprlistákkal - ahogy jó Hofi Géza mondta volna..


Azt nézzétek meg elsősorban, hogy az intézmények mit tudnak, és azt hogy tudnátok a munkátokkal összeegyeztetni. A másik az orvos, hogy emberi biztosítási díjért legyen azért mindig orvos, ahova levihesd a gyereket, ha lázas, ha beteg, én nem vagyok híve ennek a "majd meggyógyul, sebaj" dolognak. Meg a 2 hétre előre adandó háziorvosi időpontoknak.. Azért az kisgyerekkel más érzés, mint amikor magunk vagyunk, és azért valahogy csak kibírjuk a dolgokat...

10. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - EgylányÍrországból)
2015. ápr. 18. 10:38
Ezert csinaljak sokan azt hogy apuka elore jon, elekezd dolgozni, talal szallashelyet es mikor minden megvan akkor jon anyuka a gyerekkel. Referenciara itt nem igen adnak, legalabbis nem a kezdo helyeken. Persze mas ha diplomas munkat kerestek.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - EgylányÍrországból)
2015. ápr. 18. 10:36

Ha csak Írországba mernél menni, akkor nem is kérdés a kérdés.

Amúgy Norvégiát javasolnám.

8. EgylányÍrországból (válaszként erre: 7. - 3a5c305959)
2015. ápr. 18. 10:29
De igen, én szívesen mennék oda is, nagyon tetszett Anglia amikor ott töltöttünk pár napot. A problémám csak az vele, hogy ott tényleg 0-ról kéne kezdeni mivel ott se kapcsolataink, se referenciánk. Ezek azért megvannak írben... van adószámunk, bankszámlánk stb....Pici gyerekkel nem mernék belevágni a "semmibe" de lehet csak én komplikálom túl
7. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - EgylányÍrországból)
2015. ápr. 18. 10:11
Anglian nem gondolkoztatok? Ha beszeltek angolul talan itt jobban tudtok boldogulni mint Ausztriaban.
6. EgylányÍrországból (válaszként erre: 4. - Mafalda)
2015. ápr. 18. 10:11
Köszönöm, szoktam olvasni. Tudom, hogy a megoldást nem itt kell keresnem de olyan jó végre kiírni magamból és meghallgatni másokat konkrétan ebben a témában...
5. EgylányÍrországból (válaszként erre: 3. - Claire1990)
2015. ápr. 18. 10:09
Gyerekek mellett megoldható mindkét szülőnek a teljes (heti 40 órás) munka? Mert ahogy számoltam csak így érné meg...De ahogy elnéztem sok helyre csak 20-30 órás alkalmazottat keresnek, főleg a kereskedelemben.. Óvodák mennyibe kerülnek? Mert Írországban nagyon drága..
2015. ápr. 18. 10:06

Nézd meg a Határátkelőt,ott rengeteg írást találsz minden országból.

[link]

vagy a facebookon is megtalálod őket

2015. ápr. 18. 10:04
Mi Ausztriában élünk 2 gyerekkel. Mindketten átlagos fizetést kapunk, teljes munkaidőben dolgozunk. Nagyszülők a közelben laknak, 15 perc Magyarország innen. Nekünk nagyon bejön, semmi negatívumot nem tudok írni, esetleg annyi, hogy drágák az ingatlanok, de ha sikerül hitelt kapni, és venni egy házat, akkor sima ügy.
2. syria (válaszként erre: 1. - EgylányÍrországból)
2015. ápr. 18. 10:04

Nem éltem sehol máshol, csak Mo.-on (sajnos).

A gyereknek abban az országban lesz jó, ahol nektek, ahol jól tudjátok magatokat érezni. És természetesen ahol egzisztenciát tudtok teremteni kis családotok számára.

2015. ápr. 18. 09:58
Írországban éltünk a férjemmel évekig,jó munkánk volt, szakmába vágó,angolul beszélünk, jól éltünk. Valami hiányzott mégis, az időjárásból is elegünk lett és hazajöttünk, de úgy érzem túl korán....Ausztriában akartuk újrakezdeni az életünket (németet nem beszéljük, én csak kicsit). Férjem minimálbéres osztrák munkát talált, én részmunkaidőset amit rövidesen ott is hagytam mert nem bírtam a megaláztatást....munka nélkül voltam hónapokig, majd rövidesen teherbe estem..Gyermekünk még nincs 1 éves, de szinte minden nap azon törjük a fejünket hová települjön a család. Mi most Magyarországon vagyunk a gyermekkel, férjem ingázik....ez sem túl jó, eddig minden percünket együtt töltöttük most meg egymástól távol.:( Szóval munka szempontjából jobb lenne Írország, de a gyermek szempontjából vajon jó döntés??Melyik ország lenne biztonságosabb?? Aki A-ban vagy Írben él gyerekkel , elmondaná a tapasztalatait?? Nagyon megköszönném!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook