Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik melatonin készítmény vált be nektek, amitől tényleg alszol? fórum

Melyik melatonin készítmény vált be nektek, amitől tényleg alszol? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. globus (válaszként erre: 25. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 6. 10:22
Amit 18 óra után megiszok, az mindig éjjel kelt fel trónolni 🙂
27. globus (válaszként erre: 26. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 6. 10:21

Nem kell szednem, sőt nem élek vele, csak van itthon egy üvegcsével, kipróbálásnyi mennyiség. Most hétvégén se vettem be, pedig semmi dolgom nincs, aludhatnék.

Frontint nem szedtem soha.

2022. nov. 6. 09:51
A rivotril az nem olyan gyorsan hato mint a frontin nem? Vagy mi a különbség? Miért kell szedned?
25. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 24. - Globus)
2022. nov. 6. 09:50
En jelenleg macskagyoker citromfű orbancfu teat iszok plusz a melatonin mert az nem segítene csak, tea az kicsit gyenge az en probkemamra, sot sajnos negyed frontin miota hetfon ritmus rohamom volt
24. globus (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. nov. 6. 09:47

Ez érdekes, mármint a felszívódás gyorsasága. Nekem még a Riv...ilt is 19 óra körül be kell vennem, hogy 22-re elálmosodjak. Mondjuk ettől jól alszom, de csak szökőévente, nem szeretnék rászokni.

Citromfűt próbáltad már? Azzal olyan probléma van, hogy este nem jó teázni 🙂

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Jennyvagyok)
2022. nov. 6. 09:40

Tudom hogy nem altato, csak azert irtam, h ne ajanlgassak..

A Triptofannak viszont utananezek.

22. 55Judit (válaszként erre: 21. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 6. 09:21
Én is vagyok úgy hogy 2-3 óra körül még fent koruttyolok. Ilyenkor beveszek 1-et, 1 órán belül elalszom. ha 1-et veszek be és bármikor, reggel nem vagyok kómás. Régen kipróbáltam hogy 2-t veszek, akkor viszont igen.
21. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. nov. 6. 09:10
Igen ezt enis eszrevettem hogy ne este 22 kor vegyem be mert masnapn komas vagyok mondjuk amikor ejjel megebredtem és úgy éreztem nem tudok aludni egyet befujtam pluszba es elaludtam,
20. 55Judit (válaszként erre: 14. - Cosmia)
2022. nov. 6. 08:17

A citrát is hatásos, de a legjobb hasznosulása a biszglicinátnak van. A Yiya oldalán nézzél rá erre is, teljeskörű tájékoztatás.


A melatonin sötét hatására termelődik a szerveztben. Normális esetben annyi, hogy hatására elalszik az ember. Külső pátlással bevéve akkor hat mikor beveszed. Itt nem a fényviszonyok határoznak, hanem a bevétel ideje. Ezért ajálják pl. repülőutakon, amikor időeltolódás miatt nem tudsz másutt elaludni. Bármikor veszed be hatása van. Ha nem alszol el, akkor nem melatonin hiány volt a szervezetedben, hanem más ok amiért nem alszol. A nem tudsz elaludni ezért 2-t veszel be, nem lesz hatásosabb, csak másnap kómásan kelsz fel mert nem képes anagy mennyiség reggelre lebomlani benned.

19. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 20:53

Mert a citromfű nem altató.

Ha gyógyteát szeretnél, akkor a macskagyökér és Komló.

Régebben CalMag vált be, de elég drága volt, akkor vizsga előtt életmentő volt.

A melatonin szedésétől mindig idegenkedtem, mert egyszer azt olvastam, megfordíthatja az éjjelt és a nappalt! :D

Aztán ajánlotta valaki az L-triptofánt, ez a melatonin előanyaga, egy aminosav. Ez segíti a melatonin termelést. Tehát nem zavar be. A nnyit termel amennyi kell. A Dr Herz félét szedem délben, ez B vitaminnal van, így nyújtott a hatása, és a Dr Chen-ből még beveszek egyet este, de van amikor lefekvés előtt még egyet. Attól függően, hogy álmos vagyok-e, vagy sem.

Ez elég jól bevált. Ha túl izgatott vagyok, akkor semmi sem használ! :D

(Ja.... akkor kellene a CalMag... az ellazít)

18. Cosmia (válaszként erre: 17. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 5. 19:47
Végülis olyasmi, mint a magnézium pezsgőtabletták, csak jobb és hatásosabb náluk, legalábbis a csontkovács szerint.
17. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 16. - Cosmia)
2022. nov. 5. 19:42
Erdekes, van vmi funkcioja?
16. Cosmia (válaszként erre: 15. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 5. 19:26
Tulajdonképpen igen, csak még citromsav is van hozzáadva.
15. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 14. - Cosmia)
2022. nov. 5. 18:58
Ez sima magnézium?
14. Cosmia (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. nov. 5. 18:39

Igen, én is ezt olvastam, hogy éjjel hat a Melatonin, de azért bíztam benne, hogy nappal majd nem leszek annyira stresszes, dehát eddig semmi.

Ezt a magnézium-biszglicinátot nem ismerem, de köszi, utánanézek. Én időnként magnézium-citrátot szedek, ezt egy csontkovács ajánlotta nekem egyszer, nagyon dícsérte, igaz ő a csontokra, ízületekre ajánlotta elsősorban.

13. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 18:00
Na hat en mar kb mindent probaltam de nem ittenieket hanem kinti osztrakot mert ott dolgozom. Szerintem a sprays valtozatok a legjobbak de enis szenvedek.. Hol hat, hol nem, volt hogy abbahagytam mert allandoan szedultem es azthittem ettol.. Probalkoztam massal, de aztan vissza tertem.. Valaki szerint lehet sokaig szedni valaki szerint nem, hat en szedem.. Es még igy is szarul alszok sajnos
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Secret8)
2022. nov. 5. 17:44
Csak mindenki úgy szedi a melatonint, hogy csak gondolja hogy az hiányzik a szervezetéből. nem, is ajánlatos folyamatosan szedni. Elég időnként ha tényleg arra van szükség, de leginkább utazás alkalmával az időeltolódás miatt.
11. 55Judit (válaszként erre: 7. - Cosmia)
2022. nov. 5. 17:41

A melatoninnak akkor éjjel kell hatni mikor bveszed. Ez nem olyan hogy majd ha felhalmozódik akkor lesz hatásos. Azoknak nem érzenek hatását, akiknek nem a melatonin hiány a problémájuk. Mosnjuk stresszes vagy, esetleg van egy belső nyugtalanságod amit lehet hogy nem is érzel nagyon, de hat az idegrendszeredre úgy, hogy nyugtalanná teszi az alvást, vagy nem hagy elaludni.


Én mióta a kemót kaptam, azóta küzdök álmatlansággal, és régóta próbálok ezt-azt. Valamikor írt orvos altatót, de azt olvastam, az altatók rövidítik az életet. És egyéb káros hatásai is vannak.


Most a magnézium-biszglicinát a soron következő, egyéb jótékony hatása miatt is ami nekem most fontos. Talán nézd meg te is. A Yiya magnézium biszglicinátot vettem.

10. secret8 (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 5. 17:17
A melatonin-pótláshoz hozzászokik a szervezet. Ha pedig hozzászokik, még annyit sem termel, mint addig. Pedig addig is keveset termelt, hiszen azért kellett pótolni. Ördögi kör.
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 16:24

Most DM-es van itthon, azelőtt Aranymozsarast vettem patikában, az nem emlékszem, hány mg-os volt. Első 1-2 alkalommal használ, de úgy érzem, pont olyan hozzászokás van, mint minden máshoz. Emelni kellene az adagot, de frászt. Ma 3/4 3-ig aludtam, utána fetrengés... szerintem létező fogalom az alvásigény, és ha ennyi, akkor ennyi.

Ha el tudod látni nappal a teendőidet, nem alszol el ülve, akkor nem érdemes erőltetni.

8. ,zumba (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 08:35
Én nem.Semmilyen étrend-kiegészítőt nem szedünk.
2022. nov. 5. 08:34
Én is a DM-es Mivolis melatonin tablettát szedem, igaz még csak kb. 1 hete, de semmi javulást nem érzek tőle én sem. Pedig kettőt is beveszek belőle lefekvés előtt. A Valeriana tabletták ill. a citromfű tea nálam sem hatott. Altatót még nem szedtem. Illetve pár napja szedek még Omega 3 halolaj kapszulát is, napi kettőt, állítólag az is nyugtat meg hatásos a stressz ellen, de még annak sem érzem a hatását.
2022. nov. 5. 08:30
Én a Yiya Melatonin kapszuláját veszem be, ha még 1 óra után se tudok elaludni. Szerintem ez a legjobb. Magyar készítmény. Minél kevesebb vízzel veszed be, annál előbb hat. Én 1 korttyal veszem be. Mi a Yiyától sok féle készítményt szedünk sok éve.
2022. nov. 5. 08:23
Nekem az l triptofán vált be. Nagyon jókat alszom, mióta szedem.
2022. nov. 5. 07:51
Senki nem szedi? :/
2022. nov. 5. 05:23

En lefekves elott egy oraval magneziumot veszek be.

Eleg jol alszom kb.egy hete,felebredek,de szerencsere vissza tudtam aludni.

2. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 05:08

En sem tudom aludni hetek ota, de nem hotmonozom bemagam.

Szep napot!

2022. nov. 5. 04:30

Kezdem en.A DM es 1 mg os nekem nem valt be.Egy van rairva,de meg se ereztem.Annyi volt rairva,ezert 1 et vettem be.2 tol aludtam par orat.3 at meg nem probaltam...


Csak az irjon,aki szedi,citromfu stb nem valt be.

Altatot,nyugtatot csak ritkan szedek.

Melyik marka,hany mg,hol mennyiert? Ez erdekelne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook