Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik jó kutyakonzerv? fórum

Melyik jó kutyakonzerv? (beszélgetős fórum)


1 2
19. BBabba
2010. okt. 12. 14:26
Mi konzervet csak kiegészítésként adunk a kutyának, egyébként száraz tápot kap. Mindkettőből prémiumot nem adalékos-avas zsíros szójával telenyomott kaját. Nagyon szépen nő és egészséges is :) Az állatorvos szerint egyébként a konyhai maradékot nem szabad rendszeresen adni a kutyusnak mert nem tesz neki jót. Jutalomfalatnak virslikarikákat kap.
2010. okt. 12. 14:08
Amúgy ami minőségi:real nature,hills,eukanuba,royal canin,royaltól a special dog termékek még elég jó árban vannak és tartalmasak-illetve van még néhány kevésbé ismert,főleg német termék.
2010. okt. 12. 14:04

Én nem adok konzervet a kutyámnak.Ami normális összetételű,abból több száz forint egy dobozka.Ami olcsó,az olyan is...tele van adalékkal,amúgy meg igen nagy része víz-ezt a dobozon meg lehet nézni.Vizet pedig nem veszek a kutyának kajaárban.

Normális minőségű száraztáppal a kutya fogai is jobban járnak,tisztítja a fogakat,mivel rágni kell.A konzerv meg remekül beleragad a fogukba és szép csendesen fogköves,büdös lesz a szájuk az évek során.

A szomszédod gondolom olcsó táppal eteti a kutyát,vagy annak a kutyának nem megfelelő az adott táp.Rengeteg különféle van,sokféle árban,öszetétellel,minőséggel.

Bárki bármit mond a hiper-szuper,mindentudó konzervekről,tápokról,a kutya normális tápláléka a csontos hús,kevés szénhidráttal,némi növényi kiegészítéssel,nekem ez a véleményem.

Minden konzerv és táp tartalmaz adalékokat,mesterséges dolgokat,amire a kutyának abszolút nincs szüksége.Az emberi kész,félkész kaja is tele van ezekkel.

Én sem eszek ilyet,és az állataimat is kiegészítésként etetem csak kész kajával.

2010. okt. 12. 13:40
Szia! én a fressnapfban szoktam venni a real nature konzervet, az szerintem nagyon jó, de sajnos elég drága is, illetve a dm-ben szoktam venni neki konzervet, az valamilyen dm-es márkájú, de viszont az van ráírva, hogy 100% marhahúst tartalmaz... az ára is elfogadható.
15. Bcicus
2010. okt. 12. 13:30

A legtöbb konzerv méreg. AZ összes olyan amit sima boltban meg kapsz az tuti, hogyv az.

Egyedül a használható kozervek a eukanuba, a hills és royal konzervei.

A többi a megavasodott zsír van belenyomva, ami elöbb utóbb nagy esélyel hasnyálmiriggyulladást okoz.

A száraztáp a kutyáknak sokkal jobb táplálék, de természetesen csak a minőségi.

2010. okt. 12. 13:15
Általában a konzervek mindent tartalmaznak, vagyis sok szemetet, különben nem tudnának ennyit gyártani. Én a cicáimnak adom a kutyakonzerveket, de csak azért, mert az olcsóbb. Eddig ettől bajuk soha sem volt, tizenévesek a cicáim. A kutyáknak legtöbbször farhátat szoktam főzni, lábat semmi szín alatt sem, mert az a csont szilánkosan törik, és kárt tehet az állatban. A májjal kapcsolatban azt tudom írni, hogy az általában meghajtja az állatokat, főleg nyersen, de a konzervesek is. Legjobb, ha változatosan etetjük őket, vagyis kapjanak konzervet, főtt ételt, szárazat egyaránt.
13. emagdi (válaszként erre: 10. - Mendra)
2010. okt. 12. 13:10

száraztáp és száraztáp között ég és föld lehet a különbség.

ha jó minőségűvel eteti, és a kutya iszik vizet, akkor nem lesz ilyen problémája (vagy legalábbis a táptól biztosan nem).


(amúgy az emberi székrekedésnek is 3 oka lehet: 1. rosthiány táplálkozás és/vagy 2. kevés vízfogyasztás és/vagy 3. mozgáshiány... a kutyánál ha jó minőségű tápot kap és nem 3 négyzetméterre van bezárva, akkor max az ivás hiánya lehet probléma)

12. babli
2010. okt. 12. 13:07
Mi a kutyáknak főzünk,farhátat lábat vagy csirkefejet 4 kutyusunk van ill. szárazat is kapnak s maradékot is,de a főtt kaja jött be a legjobban:-)
11. danama
2010. okt. 12. 13:06
szerintem is felváltva kell adni, meg egy kis otthoni kaja is jöhet , leves, rizs stb
10. mendra (válaszként erre: 3. - Bar_byka)
2010. okt. 12. 13:01
Nem szeretnék vitatkozni már megetettem egy másik fórumon.A száraz táppal kapcsolatba csak azt tudom mondani,hogy van egy szomszédom akinek volt egy Német Juhász kutyája.Kérzedi tőlem miért fehér a kutya széklete?Persze nem vagyok állat orvos de az emberi szervezetből kiindulva ,mondom neki mert talán nincs neki olyan emésztése illetve epe festése ami beszínezi a székletet.Ráadásul por szerű volt .Kérdezem mit adtok enni? Mondja csak szárazat évek óta.Hol beáztatva hol burizsel.Mondom Jézusom elfog dugulni a kutya szó szerint .Sajnos így lett,már csak vér cseppeket kakilt és végül leállt a működése. Nem szeretnélek ezzel megijeszteni eszem ágába nincs ,csak leírtam 1 példát amit a saját szememmel láttam.Szoktam adni szárazat de nem a színeset.Mivel rávan írva ,hogy a sárga répás a zöld borsós stb,ez csak szép a csomagolásban de nagyon nehezen emészthető meg.
9. mendra (válaszként erre: 8. - Danama)
2010. okt. 12. 12:49
Nagyon köszönöm neked :) megnéztem mindenképp érdekel.:))))))
8. danama (válaszként erre: 7. - Maruszja)
2010. okt. 12. 12:45
én ott a jutalom falatot szoktam venni
2010. okt. 12. 12:44
Sziasztok! Mi a Rossmannból szoktunk vásárolni Winston kutyakonzervet. Többfajta ízben vásárolható és nagyon kellemes illata van. Ugyanott szoktunk venni kutyakolbászt, amit egyszerűen imádnak. Winston Knabber-Würstchen a neve és 399 Ft-ba kerül. Most pl. akciós a Winston termék, mert 5 % lejön az árból, amennyiben gyűjtöd a tőlük szerzett pontokat. 1.500 Ft-onként adnak pontot, amit beragasztva és ha betelt akkor további 15 % kedvezményt kapsz.
6. danama (válaszként erre: 5. - Mendra)
2010. okt. 12. 12:43
elküldtem .-) menj rá a kennels fav címkére és előjönnek a konzerv fajták is
5. mendra (válaszként erre: 4. - Danama)
2010. okt. 12. 12:40
Mindenképp köszönöm:)
4. danama (válaszként erre: 1. - Mendra)
2010. okt. 12. 12:37
szia én ismerek minőségi konzervet 96% hús van benn és megfizethető, ha érdelek elküldöm a web címét
2010. okt. 12. 12:37
Nekünk azt mondta az állatorvosunk, hogy a kutyáknak elég a száraz. Mi általában azt adunk nekik, de azért van mindig valami finomság is nekik. A milyeink nagyon szeretik a teszkós konzervet. De szerintem a legjobb ha veszel nekik mondjuk csirke farhátat mikor olcsó, le is lehet fagyasztani és azt főzöd meg nekik. Az husi meg csonti. A mieink imádják.
2010. okt. 12. 12:37

Figyu a csirke máj fagyasztott szokott kis pénzért akciós lenni azt nagyon-nagyon szeretik kutyuskák:)

Megfőzni vegetával kutya tészta és kész koszt.

2010. okt. 12. 12:32
Sziasztok! Van 3 kutyusom,valamelyik nap elvittem a kicsit az orvoshoz mert ment a hasa.Nincs semmi baj azonkívül,hogy elrontottam az etetést egy kicsit:(.A másik 2 kutyám már felnőtt kutyák de soha nem tudtam eldönteni milyen konzervet vegyek nekik. Megjegyzem nem vagyok nagyon a száraz kaják híve.Magamból ki indulva én sem tudnék egy évig kekszet enni.Tudom,hogy lesznek ellenérvek ,de inkább maradjunk a konzervnél.Rengeteg félét kipróbáltam már ,mindegyiket meg is ették.De volt szerencsém találkozni egy eladóval egy boltba aki 50 perces felvilágosítást adott a konzervekkel kapcsolatba.Legtöbb konzerv szója és min 4% húst illetve állati származékokat tartalmaz.Az bizony karcsú szerintem.Próbáltam az ízekre is gondolni ,mikor azt mondta az eladó,hogy 2 ízlelő bimbójuk van a kutyáknak.Ez elszomorít mert ha házi kaja maradék van akkor azt miért szeretik jobban?A kérdésem csupán annyi lenne,hogy ha tudnátok ajánlani olyan konzerv márkákat amiben nem csak 4 % a "hús akkor azt megköszönném.Egyébként szoktam venni jó húsos far hátat is és imádják.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook