Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik iskola jobb? fórum

Melyik iskola jobb? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
12. Hajni0128 (válaszként erre: 10. - Butterfly87)
2017. júl. 8. 12:38

Én is közgáz suliba jártam, de nagyon utáltam a közgáz miatt, nehéz volt...az a sok grafikon ábrázolás meg ezek...


Igazából még nem döntöttem, hogy mit szeretnék csinálni, de biztos nem pénzügyi területre szeretnék menni...inkább a nyelv felé hajlanék, az jobban is ment mindig és jobban is szeretem. Matek mindenhova kell, csak valamelyik szakmához többet kell tudni, valahova meg nem, attól függ mit szeretne az ember tanulni.

11. Hajni0128 (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2017. júl. 8. 12:22

Köszönöm szépen! :)


Tudod, én nem hiszek ebbe ha akarom, akkor sikerül dologba :) Az ember sok mindent akarhat, de az élet nem mindig úgy hozza a dolgokat, ahogy szeretnénk és van, hogy egyedül nem megy. Hiába akarja az ember, mert nyilván azért iratkoztam be már vagy háromszor, mert akarom...de hiába akarom, ha falba ütközök, hogy bármit csinálok, nem tudok megtanulni tanulni...onnantól kezdve, ha fejre állok és bármennyire akarom, nem megy :D Ezért kellett volna már régen segítség, egy matektanár vagy tudom is én, csak sajnos velem nem sokat törődtek annak idején. De igen, abba is igazad van, hogy kell a kitartás és a szorgalom is, mert van olyan ember, hogy tudná ő, csak szarik rá, lusta stb...nálam más a helyzet...én nem vagyok lusta és nem szarok rá, hanem egyszerűen belefáradok és megunom, hogy 6 órája seggelek a könyv felett :)

Alapból egy nehéz felfogású ember vagyok és nehéz hagyományos dolgokkal a figyelmemet lekötni, pl az olyan oktatással, ahova csak beülök a padba és a tanár csak magyaráz, iszonyat tud untatni. Lehet, hogy pont ezért nincs is meg az érdeklődés, mert minden csak hagyományosan van tanítva...gyakorlatba csinálni az már más és úgy könnyebben meg is maradnak a dolgok és az úgy már nem unalmas...de egyhelybe seggelni és semmit nem csinálni, csak görcsölni, na azt megunom :D


Amíg más úgy jön ki az óráról, hogy lehet, hogy már otthon tanulnia se kell, mert valamit csak megjegyzet, én addig semmit és olyan, mintha nem is lettem volna órán. Mateknál meg sajnos van, hogy hiába magyaráznak valamit fél napig, akkor se értem...és ugye ha sok a tanulnivaló, sokszor bele se fér a fél nap, hogy csak a matekkal foglalkozzon az ember, mert mással is haladni kell, különben lemarad. Szóval itt is tudni kell gyorsan megérteni a dolgokat, ami hát nálam nehézkesen megy. Volt, hogy elment fél napom csak a matekra, aztán ott volt a többi tantárgyam, amihez még neki se áltam...akkor azt se tudtam, mihez kezdjek hozzá, vagy mit csináljak, mert tudom, hogy egy történelmet is 3-4 óráig tanulok és akkor mellette lehet van még 5 tantárgy és lehet bele se fér a napba, mert elment a matekkal az idő...de ha meg valamelyik részt nem fogom megérteni, akkor a következő anyagot se fogom tudni, mert egymásra épülnek a dolgok. Igazából minden tantárgynál simán elmegy nálam a minum 3-4 óra és még akkor se biztos, hogy tudom. Úgyhogy nem egyszerű azért ez így :D

10. butterfly87 (válaszként erre: 7. - Hajni0128)
2017. júl. 7. 15:55

Én csak egy évet jártam közgazdasági szakközépiskolába, sajnos utána már dolgoznom kellett.


Megkérdezhetem, hogy melyik szakmához van szükséged érettségire?

Én logisztikai ügyintézőként szeretnék majd elhelyezkedni, de ha lesz rá lehetőségem, elvégzek egy gyógy- és sportmasszőr tanfolyamot is.


A tanulással kapcsolatban megértelek, de ezt az utat végig kell járni.

Szerintem menne az jobban is, csak légy kicsit pozitívabb. Lehet, hogy már az is elég lenne a jobb eredményhez.

9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Hajni0128)
2017. júl. 7. 14:07

Szia!

A tanuláshoz kell a szorgalom, a kitartás, az érdeklődés!

Ha semmi sem érdekel, nehezen fog menni!

Mindent meg lehet tanulni, de azért tenni is kell, mert csak úgy, nem mindenkinek megy a fejébe a tudás.

A matekot meg kell érteni, ehhez rengeteg gyakorlás kell.

A szövegértést is meg lehet tanulni, de ha nem érdekel...

Itt egy kis segítség, használd fel!

Sok sikert kívánok neked - és jó tanulást! :)


„A TANULÁS NEM FELKÉSZÜLÉS AZ ÉLETRE, A TANULÁS MAGA AZ ÉLET.” - JOHN DEWEY


[link]

[link]

[link] töltsd le

8. Hajni0128 (válaszként erre: 6. - Butterfly87)
2017. júl. 7. 11:24
A másik baj, hogy sokat seggelek, akár 6 órán keresztül egyfolytába, de vagy úgyis 1-est írok, vagy sikerül bemagolnom 3, 4 ,5-re, de 2 nap múlva fingom nincs, hogy mit írtam a papírra.
7. Hajni0128 (válaszként erre: 6. - Butterfly87)
2017. júl. 7. 11:21

Az a baj, hogy nem beszélek idegen nyelven, még angolul se, meg se tapasztalat, se tanulmányi papírjaim, se semmi...10 osztályom van csak, úgyhogy én tanulmányilag sajnos még csak egy 16-17 éves szintjén vagyok.


Azért nem sikerült eddig, mert gondjaim vannak a tanulással, mmint hogy nem megy, nem tudom hogyan kell tanulni, nem tudom a dolgokat a saját szavaimmal elmondani, csak azt, ami szóról szóra oda van írva, így aztán mire elérnék az érettségi-ig, semmire nem emlékeznék, mert kb. 2 napig emlékszem rá. Ott van a matek is, az se megy...elkezdem, aztán egyszerűen legyintek rá, mert megunom, belefáradok a sok tanulásba, aztán ideges leszek és félredobok mindent, mert tele lesz a hócipőm a magolással, hogy csak szavakat tanulok, mondjuk 5-6 oldalon keresztül. Szóval csak görcsölök, hogy megjegyezzem, de igazából nem értem, azt se tudom, mit tanulok. Igazság szerint meg nem is érdekel, csupa olyan dologgal tömik az ember fejét, ami felesleges...csak kéne a papír, hogy aztán egy olyan szakmát tanulhassak, ami viszont érdekel. Magántanárra sajnos nincs pénzem. Sose voltam jó tanuló, végigbukdácsoltam a 9 meg a 10. osztályt is, aztán hiába íratkoztam be 2 éves képzésre, hogy minél rövidebb idő alatt meglegyen az érettségi, nem tudtam 2 év alatt 4 osztályt behozni...hiába van már meg kettő.

6. butterfly87 (válaszként erre: 5. - Hajni0128)
2017. júl. 6. 12:24

Nem döntöttem még. Talán Óbuda, de ez még változhat, mivel költözés előtt vagyunk.


Azért jobb állást is lehet kapni, ha jók a képességeid, szorgalmas vagy, és legalább alapfokon beszélsz idegen nyelven, de ez tényleg nem túl gyakori eset.


Mi az oka, hogy eddig nem sikerült?

5. Hajni0128 (válaszként erre: 4. - Butterfly87)
2017. júl. 6. 11:01

Köszönöm szépen, neked is sok sikert kívánok :)


Melyik suliba fogsz járni? Hát én már negyedszerre vágok neki az érettséginek, mert eddig sose sikerült...ez van, érettségi nélkül meg nem lehet meglenni a mai világba, ha csak nem nyitsz saját vállalkozást, vagy esetleg életed végéig vendéglátásba vagy kereskedelembe akarsz dolgozni, Rosszabb esetbe egy gyárba gürizni vagy takarítani.

4. butterfly87 (válaszként erre: 1. - Hajni0128)
2017. júl. 5. 22:27

Szia,


én is idén kezdek esti tagozaton. :)


Az említett iskolákkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de az biztos, hogy diákigazolvány igényelhető.


Sok sikert!

3. Hajni0128 (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. júl. 5. 22:08
Hát nekem az elég messze volna :/ Úgy vagyok vele, hogy minek utazgassak majd 2 órát csak oda, mikor itt van a számba több iskola is, és olcsóbban kijövök utazásilag. Azért köszönöm az ötletet :)
2. spann (válaszként erre: 1. - Hajni0128)
2017. júl. 5. 12:53
Szerintem az Apáczai. Bejössz a Nyugatiba vonattal, onnan 3 metrómegálló. Tuti jó suli.
2017. júl. 5. 11:58
Sziasztok! Idén szeretnék nekifogni az érettséginek. Olyan kérdésem lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata a Budakalász Gimnázium albertirsai iskolájáról vagy a ceglédi Gubody Ferenc szakközép iskoláról? Melyik a jobb iskola, van-e levelező tagozat, vagy csak esti, mennyi az érettségi vizsgadíj, jár-e diákigazolvány? Esetleg Irsához közel levő iskolák érdekelnének még, vélemények, tapasztalatok stb...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook