Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? fórum

Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
91. a74de3d08a (válaszként erre: 83. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 8. 09:39
ja, csak elég kevésnek van olyan állkapcsa.....
90. a74de3d08a (válaszként erre: 74. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 8. 09:37
ez nem igaz. nem véletlenül lett betiltva a tenyésztés.
2009. szept. 8. 09:32
Azt hiszem, ha engem pl. éveken keresztül nem kennelben, hanem ketrecben tartanának, vagy rövid láncra kötve és soha senki nem szólna hozzám és nem mondaná el mi a helytelen, én is elvadulnék. A kutyák is ettől vadulnak el és a különböző külső behatástól, mint a verés, folyamatos ordítozás, mert ha jobban belegondolunk, az emberekben is ezek a típusúak válnak labilis idegzetűvé, kiszámíthatatlanná. Aki magához vesz egy négylábú-szeretetbombát-annak rákellene eszmélni, hogy ugyanoyan tudatlanok, mint a gyerekek és a tanulás folyamata igen hosszú, néha fárasztó.
88. pemete
2009. szept. 8. 08:27
Én nem mondom semmilyen kutyára, hogy rossz, csak azt, hogy nekem nem kéne. Nekem nem kéne rottweiler, mert nekem az már túl nagy, plusz van vele rossz tapasztalatom is. Voltunk tavasszal egy kerti partin a gyerekkel, és ott volt egy roti, meg egy keverék kutya, be voltak zárva. Véletlenül kiengedte őket a házigazda apja, és rögtön mentek volna rá a gyerekre, még szerencs hogy ott voltunk mellette, az apja felkapta, én meg ráüvöltöttem a kutyákra, meg elkezdtem püfölni a roti fejét a táskámmal, közben meg üvöltöttem vele, hogy mit csinálsz. Ez hatott, megijedt egy pillanatra, és addigra pont odaért a srác, és elvitte őket. De én nem mondom ettől függetlenül hogy rossz kutyák, ez speciel nem volt megnevelve, és még a saját gazdáját is megmorogta. Rám csak egyszer morogna a mi kutyánk, azt hiszem megtanulná a magyarok istenét!
87. pemete (válaszként erre: 81. - Vigyorex6)
2009. szept. 8. 08:18
Nekünk nem volt, de a kutyaiskolába járt egy pár, akiknek van egy gyönyörű kanjuk, nekik is gyerek mellett, és nagyon jól megférnek. De rájuk is igaz az, hogy keményen kell fogni, mert ezek is nagyon kemény kutyák!
86. pemete (válaszként erre: 72. - E773b192c8)
2009. szept. 8. 08:16

Látom egyáltalán nem értesz a kutyákhoz, és benned is csak az előítéletek élnek. Bizony keményen meg kellett nevelnünk a kutyát, ezért is írtam, hogy nem való bárkinek ilyen kutya, csak annak, aki képes elég keményen fogni, és megmutatni neki, hogy ki a főnök.

Mint azt már mondottam volt, olvass már el egy fajtaleírást, és gondolkodj el rajta, aztán utána mondj véleményt. Nem ismersz közelebbről egy ilyen kutyát sem ugye? Talán nem is láttál még közelről, vagy ha igen, akkor is rögtön visítva menekültél előle. Esélyt sem adtál egynek sem, hogy megismerd a jellemét, és az igazi tulajdonságait. Ezek a kutyák nem emberevők, ugyanolyan kutyák, mint bármelyik másik. Ugyanannyira veszélyesek is. Ezeknek a gazdi az isten, és sak az olyan emberek kezében veszélyesek, akik nem szeretik a kutyájukat, láncraverve tartják, nem foglalkoznak vele, de ilyen embereknél bármilyen kutya agresszívvé és veszélyessé válik...

85. e773b192c8 (válaszként erre: 84. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 19:34

Mi Lordnak megmutattuk a lányomat nem is bántotta sosem, csak valahogy furán viselkedett vele, a párom volt az akinek neki támadt egyszer és akkor mondtam hogy ennyi elég volt.A rotik meg idegi alapon labilisak, nála meg nagyon is látszott.



6 hetes volt a lányom mikor korházba kerültünk gyomorszükület gyanuval. Egyik este az osztályra behoztak egy 6 éves kisfiút. A mamájánál volt éppen, készültek az esti fürdésre. A kisfiú bement hogy lefürdik az apukájával, a mama kiengedte a kutyát a kenelből, mert látta hogy az unokája bement apához. Egyszer csak a kisfiú kiabálására lettek figyelmesek, mert vissza ment az udvarra valamiért: a kutya neki támadt.

A combján sérült meg és az arcán. Még aznap este megműtötték. Szegény néni egész este csak sírt magát okolta a történtekért.


Nem elrettentés csak egy történet amit én akkor ott tapasztaltam.

84. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 79. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 17:08

Cézár kutyánk is kiszámíthatatlan. Egyszer sem bántotta a gyerekeket, de kisebb korában kővel dobálták a szomszéd gyerekek, így nem igazán kedveli ezt a korosztályt (szerintem értehető okokból). Benne inkább a németjuhász vonal erősebb, úgy is néz ki, de nem bízom benne. A lányok megszületésekor kellett volna ismerkedniük, de ez sajnos kimaradt. Most már nem fogadná el őket, ezt biztosan tudom. Marad a keneles megoldás.:(

Sajnálom a kutyádat, hasonló esetben valószínű én is így döntöttem volna, bármennyire is szeretem. Elajándékozni sem merném, rajtunk kívül mást nem fogad el, azt pedig végképp nem szeretném, ha komolyabb bajt okozna.

83. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 76. - 223cf40dc0)
2009. szept. 7. 17:04

Tudom, hogy sokan már eleve negatív jelzőkkel illetik ezeket a kutyákat.:( Anélkül, hogy bármit is tudnának róluk.

Bármelyik kutyafajtát lehet úgy nevelni, hogy agresszív legyen...ezért lennénk mi, emberek a felelősek, hogy ne így legyen és a kutya valóban azt a szerepet töltse be az ember mellett, amire hivatott. De ez csak álom!

82. e773b192c8 (válaszként erre: 81. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 16:09
Csak annyi hogy szép :DD
2009. szept. 7. 15:58
Ha már így eltértünk a tárgytól ,akkor van valakinek tapasztalata az argentin dogról?
2009. szept. 7. 15:57

Egyénként gyerekkoromban egyszer megharapott egy kutya...egy kis zsebpiszok :)))...kiharapott egy kisebb darabkát a combikámból :) Hüppp-hüppp

Keverék volt. Visszagondolva muris is, mert olyan volt, mint egy kis tacskó meg egy tengerimalac keveréke.

79. e773b192c8 (válaszként erre: 75. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:50
Mi 6 hetesen hoztuk el Lordot. Imádtam, amellett hogy mindig úgy ugrált rám, hogy fellökött, meg több kárt csinált a portán mint hasznot. Sokszor korholtuk a kutyát, de megütni sosem mertem volna mert azért csak félig roti. Sajnos el is kellett altatni, mert a lányom megszületett és furcsán kezdett viselkedni. Volt ezzel egy szörnyű tapasztalatom és az altatás mellett döntöttem.
78. Vigyorex6 (válaszként erre: 72. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 15:47

A kemény nevelés nem azt jelenti, hogy seprűnyelet kell szétverni a hátán...

A harci kutya elég balfék elnevezés, mert nem harci kutya, hanem harcra használták.

Ez olyan előítélet, mint a pókokra ragasztott, vagy a cápákra, hogy mennyi embert esznek, mert sok idióta cápás filmet néztünk, ellenben nekik csak kis %-uk támad támad emberre, mert a kis cuki vizilovak több embert fogyasztanak évente.

77. e773b192c8 (válaszként erre: 74. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:46

Adja isten hogy nektek legyen igazatok de közhiedelem szerint (mikor az apuka kutyái széttépték azt a szegény kisfiút és még sorolhatnám) mások is azt mondják majd mint én, ami a fajta egy hátulütője.

Mert tény hogy szép kutyák nekem is tettszik, de ezt a bélyeget már sajna rájuk nyomták..

76. 223cf40dc0 (válaszként erre: 74. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:42
kár, hogy ezt sokan nem fogják neked elhinni (és most nem magamra gondoltam)
75. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 72. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 15:42
Nekünk is az egyik kutyánk roti-németjuhász keverék, ő kenelben van, amíg a gyerekek kint játszanak. Az egész viszont a mi hibánk, nem mertük összeszoktatni a gyereket és a kutyát. Most pedig már nem lehet.:(((((
74. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 72. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 15:40
Ezeknek a kutyáknak nem a vérében van a harci kedv, hanem a neveltetésében.
73. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 71. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:39
Rengeteg kutyafajtát használtak régen harcikutyaként(shar-pei, csau-csau, akita), ma pedig már a legnagyobb kedvencek.
72. e773b192c8 (válaszként erre: 34. - Pemete)
2009. szept. 7. 15:39

Hát hallod nem gyenge amit leírtál már ne is haragudj! Tudod te egyáltalán hogy a pitbull és a bullterrier kutya az harci kutya?? És te gyerek mellé olyat kutyát mersz engedni?? Az mindegy hogy a 2 kutya keveréke, de akkor is harci kutya marad.

Ráadást keményen meg kell nevelni?? Csoda hogy még nem ugrott nektek?? Nekünk rotink volt amit 2,5 évesen el kellett altatni és az is keverék (németjuhász-roti) volt.

71. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 69. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 15:37
Egy ismerősömnek volt pitbullja...nagyon cuki pofa!:))) Egyáltalán semmi jelét nem mutatta, hogy agresszív lenne...nevelés kérdése az egész. Bármelyik kutyafajta lehet agresszív, ha kölyök korától fogva úgy nevelik.
70. pemete
2009. szept. 7. 15:29

De azok a szerencsétlen kutyák nem is tehetnek róla:S

Nem a kutya tehet arról, hogy ilyen emberek vannak, akik egymásra uszítják a kutyáikat, meg had ne részletezzem miket csinálnak velük...

Egyébként nagyon szeretetreméltó, és hálás kutyák, akik nagyon jó munkakutyák, hobbikutyák, és akár ölebek is:) Csak rengeteg az előítélet velük szemben a mocsok emberek miatt, akik azt tették velük amit tettek.

69. Vigyorex6 (válaszként erre: 68. - Pemete)
2009. szept. 7. 15:23

Az a baj, hogy ha az emberek azt hallják, hogy bull, akkor mindjárt a pit jut eszükbe és arról pedig az, hogy kutyaviadal, veszély, harapás...

Sok évvel ezelőtt, mikor annak a bizonyos barátnőmnek ,akinek bullterrierje volt, miután elmentem dokihoz és tévedésből az került a papírjára, hogy pitbull terrier, kiküldtek egy csinos csekket. Szegény rohant a jegyzőhöz a törzskönyvvel ,hogy köze nincs hozzá a kutyájának.

68. pemete (válaszként erre: 63. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:17

Csak a pit bullt tilos tenyészteni, a többi bulltipusú terrier szabadon tartható, és tenyészthető. Ezek közé tartozik a staffordshire terrier, az angol bullterrier, a miniatűr bullterrier, a staffordshire bullterrier, a boston terrier, és természetesen az amerikai pit bull terrier. Aminek a tenyésztése a szomszédos országok nagy részében nincs betiltva, csak nálunk, mert itt amit nem ismerünk, azt meg kell bélyegezni, félni kell tőle, és betiltani...

Egyébként a mi kutyánk staffi, és bulli keverék orvosi igazolásunk is van róla, a rosszindulatú emberek miatt... Amúgy meg a házunkban még az öregek is imádják, mindig megy puncsolni nekik:)

67. 223cf40dc0 (válaszként erre: 66. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 14:58
igen, ezzel egyet értek .... főképp felnőtt kutyánál, hiszen mi is rigolyásak vagyunk egyedenként, akkor a kutyától se várjunk el kevesebbet :DD
66. H.Ancsi (válaszként erre: 64. - 223cf40dc0)
2009. szept. 7. 14:56

azért irtam, hogy 10 kg alattit nem ajánlanék, mert egy kisbaba is komoly fájdalmat tud okozni egy két-három kilós kutyának, akár komoly kárt is tehet benne véletlenül.

igazad van, nagyon sok mulik a nevelésen, kb 70 %, de ne felejtsük el a géneket, az alaptermészetet, ami legalább olyan fontos, ezért javasoltam, hogy mindenképpen meg kell nézni a szülőket ha lehet, menhelyen pedig alaposan kikérdezni a gondozókat a kutya természetéről.

65. H.Ancsi (válaszként erre: 62. - Pemete)
2009. szept. 7. 14:53

köszönöm jól vagyunk

azt figyelem, ma minden fórumon olyan gyorsan robbannak az emberek, mi van front????

64. 223cf40dc0 (válaszként erre: 60. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 14:52

az enyém 5,5 kg és ebből baj még nem történt, nem nagy, de nem is mini .... nagyobbat nem mertem volna vállalni - ez a kutyus lett, mert a gyerek falra mászott a félelemtől és sikítozott, ha meglátott egy kutyakölyköt - zárt lakásba nagyobbat pedig én nem vállalnék, meg a gyerekem is félne a nagyobbtól, tehát a kutyus az ő igényei szerint lett kiválasztva .....


de még mindig azt tudom mondani, amit már leírtam az elején, legyen bármilyen féle-fajta-méretű mindig a gazdin és a nevelésen múlik, hogy mennyire lesz gyerekbarát és társ a kutyus!!

63. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 61. - Pemete)
2009. szept. 7. 14:51

Nekem is nagyon tetszenek!:) Tényleg nem lehet tenyészteni őket? A pitbullok miatt emlegették, hogy nem tenyészthetőek itthon. Vagy ez csak arra a fajtára vonatkozott?

Mindekinek megvan az élete nagy szerelme...kutyában.:) A pulik előtt a magyar vizsla volt a nagy kedvenc...és akkor kaptam egy tündéri kis rosszaság pulit:DDDDD Azóta (24 éve) csak pulijaim vannak.

62. pemete (válaszként erre: 60. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 14:49

Tudod, hogy nem vagyok én olyan bosszankodós:)

Csak szeretem megosztani a véleményemet másokkal is. Szia egyébként:) Hogy vagytok? Láttam írtál a kutyás naplódba nemrég, el is olvastam, jópofa az a vetítés a kuttyok fényképeivel!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook