Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legkevésbé ártalmas cukor? fórum

Melyik a legkevésbé ártalmas cukor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 7. 16:38
No cukor. Semmilyenből semennyi.
2013. okt. 7. 16:33
Az összes cukoralkoholnak hashajtó hatása lehet, ha sokat fogyasztunk belőle, vagy érzékeny rá szervezet... nekem nem okoztak ilyen problémát. Attól is függ, hogy mi okból kell az alternatív édesítő, mert inzulin- cukor problémákban nem jó a méz sem sajnos. Ki kell próbálni kinek mi válik be.
2013. okt. 7. 16:25
A nyírfacukor.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 4b713bfe75)
2013. okt. 7. 16:14

Amelyiket nem eszed meg.

Én próbáltam mindegyiket. A barna cukorra mondják az jobb a fehérnél. Én súlyban és vércukorszintben sem tapasztaltam eltérést.

A xilitnek nem szeretem az ízét, olyan, mint a mesterséges sacharin...nekem olyan. Ráadásul hashajtó hatása is van.

Én a mézre szavazok,ha mindenképpen édesíteni kell valamit, lassabban szívódik fel, mint a cukor.

2013. okt. 7. 16:14
Eritrit: minimális a szénhidrát tartalma, így nem számít bele az étkezésbe, az íze jó, csak kevésbé édes mint a kristály cukor, stevia: ez is 0 szénhidrátnak számít, de borzalmas az íze, én nem tudtam vele megbarátkozni, xilit: az íze jó, szénhidrát tartalmának csak a felét kell számolni, édesebb, mint az eritrit, de kevésbé édes, mint a "rendes" cukor, szorbit:íze jó, sütni, főzni lehet vele, szénhidráttartalma 100, de lassabban szívódik fel mint a sima, finomított cukor, maltit: dettó, mint a szorbit, a fruktóz annyiból jó, hogy nem vált ki a szervezetben inzulinreakciót, de a cukrot ugyanúgy emeli, 100 a szénhidráttartalma és még gyorsan is szívódik fel, és a máj működését terheli; a nádcukor kb. olyan mint a kristály cukor, kb a méz is. az elsők drágák, de régóta használom őket és beváltak, tudok olcsó helyet is, ahol beszerezheted, ha gondolod.
2013. okt. 7. 16:04

Mire szeretnéd használni és miért? Egészségügyi oka van? Vagy szimplán csak egészségesebben szeretnél enni? Fogyni is szeretnél?

A kókuszcukor, xilit, eritrit és a maltit a legjobb cukor a dietetikusok szerint egyébként.

A barna cukrok nagy része színezett, emiatt egészséges(ebb)nek hat a sima kristálycukornál. De a GI- je magas nagyon.

2013. okt. 7. 16:02

a finomítatlan nádcukor a legkevésbé rossz cukor talán


a legjobb édesítő szerintem a stevia

2013. okt. 7. 15:58
Csak tipp.A szőlőcukor.
2013. okt. 7. 15:57

barnacukor ha "rendes" cukor

ha meg nem rendes akkor egyértelműen nyirfacukor

2013. okt. 7. 15:53
Sziasztok. Olyanok véleményére lennék kíváncsi, aki nem csak hallotta, hanem tudja és tapasztalta a cukrok hatását. Szóval melyik a legkevésbé ártalmas CUKOR??
2013. okt. 7. 15:52
Cukor. Melyik a legkevésbé rossz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook