Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a legjobb operációs rendszer? fórum

Melyik a legjobb operációs rendszer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
44. cukilany (válaszként erre: 43. - 6810b7eca9)
2008. ápr. 30. 10:41
Azért háboródsz fel annyira mert valaki vistát használ és nem xp-t? asszem én is felháboródott lehetek, mert a szomszédom opellel jár én meg toyotával... :-)))
2008. ápr. 29. 20:43

nem tud hozzá meghajtó programot generálni, nem tudtam nyomtatni, nem tudtam képet feltölteni a gépemről, nem tudtam játszani a kedvenc ölős játékaimmal, semmit sem tudtam rajta csinálni.

én a sz. gépet azért tartom hogy használjam

napközben másra, este másra, hétvégén másra, stb.

de a vistától érzékeny búcsút vettem ledaráltam mint egy kiló combot, és többszöri format :C után feldobtam a tökéletessen működő xp-met, és a 2000-et.

más, más felhasználásra.

a 2000 .játékok alá profi, az xp minden másra.

és tökéletessen működnek.



Lentebb ezt írta valaki!!!!Igaza van

éljen a wístátók

42. 6810b7eca9 (válaszként erre: 35. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 29. 20:26
Norton System Work 2008-at használók, azért telepítem 3-havonta a gépet mert pőrgetem mint az állat sokat dolgozok rajt! Én is játszóttam már Linuxon! Ritkán írók vissza 12-éveseknek de veled most kivételt tettem, a soha nem visszont!!!
41. cukilany (válaszként erre: 40. - Pirosalma)
2008. jan. 19. 14:05

Nézd, 3 giga ramból minek akarsz te spórolni, az még több is mint elég, és prórolhatom az 512-es memomból!


Én azt olvastam, hogy a vista épp ezekre van kiélezve, médiafájlok, valamint szép megjelenítés. Minél jobb a videokártya és nagyobb a memo, nyilván sokkal jobban kiteljesednek az effektek, pl összehasonlításképpen a gyengébbik gépemennem jelentek meg a tálcán kis ablakképek, az ablakok nem olyan "szépen"nyiltak és zártak, stb. De ismétlem magam: Még mindig marad több mint 2 giga, miután a videokártya bezabálja azt a közel 800 megat, az nem elég?

40. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Cukilany)
2008. jan. 19. 11:25

Szia!


:-) Gyűjtöttem is rá rendesen...


Amúgy hihetetlen, hogy mennyit számít, ha az ember kikapcsol minden fölösleges programot, ill. hogy startupkor mi induljon el (Windows Defender). Egy rakat memóriát lehet vele nyerni. Én épp most nézegetem őket (csak óvatosan csinálom, persze, mert nem értek a számtechhez).


Amúgy lenne egy kérdésem: a gépemben az említett grafikuskártya van. Alapból van benne 256 mg ram, de a rendszer-RAM-ból lehet hozzárakni. Pontosabban rak hozzá magától. Amíg 1 gm ram volt a gépben, addig 256 mg-ot foglalt le (azaz a negyedét), most, hogy 3 gb van benne, 768-at (szintén negyedrész). De a francnk sem kell 1 gb videoram (persze csak akkor használja, ha szükség van rá, asszem...vagy mégsem?). Sehol nem lehet levenni, BIOS-ban semmi, elég korlátozottak a lehetőségek...

39. cukilany (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2008. jan. 18. 22:00
Na jó, akinek ilyen gépe van, annak kötelező is a vista... :-))
2008. jan. 18. 19:07

Én speciel Vistát (Enterprise-t, ahogy hallottam, stabilabb, mint a Home Editionök) használok, egyszerűen nem ment föl más a gépre (integrálni kellett volna az XP telepítőjébe SATA-drivert...), meg driverek (kamera, VGA még talán más modelltől, de ujjlenyomat-olvasóhoz nem) sem lettek volna hozzá.


De erőforrásigénye nagyon, nálam persze jól fut (Core 2 Duo T7300 - 2 GHz, 3 Gb RAM, Geforce 8600M GS 256 MB).


Akinek van vasa hozzá, annal Vista, ezé a jövő (Windows-téren).

2008. jan. 18. 18:43
Windows. ?
2008. jan. 16. 12:12

Hát, 1 napja szenvedek!


Vettem egy új laptopot, Acer 160 gigás winyó, duocore proci, 2 giga ram. Rátoltam Vista Ultimate-ot, cseszett jó, addig is láttam, de így használva, iszonyat megtetszett, erre mondom egye fene, kipróbálom régi laptopomon, annak ellenére, h lassítja a gépet. Na, a régi gépem NEC 2,2 pentium proci, 40 (!) giga vinyó és 512-es ram. Nagyon nehezen felment a Vista, 2-es minősítést sem kapott a gép, effektek többségét nem jeleníti meg, 10 perc, míg bejelentkezik a gép, nem beszélve arról, hogy több mint 10 gigát foglal le maga a rendszer alapprogikkal együtt, ami 40 gigámból már elég nagy fájdalom számomra, ráadásul olyan iszonyat lassú, hogy jáááj! 2 napig tesztelgettem, meguntam, Vista le, Xp fel! Visszakaptam a pici gépemet, már megint a régi és gyors!


Szóval, utánaolvastam, maga a Vista 1 giga ramot igényel, ami most vásárolt gépeknél sem minden esetben van, és vicces, h Vistával árulják kevésbé jó gépeket, de nem érdekel senkit ha esetleg nem tökéletesen fut rajta. Amúgy érdekessége Vistának, hogy ha fut a gépen épp vmi médiafájl (pl film), akkor minden mást leminimalizálja, internet sebességét is, és akár 3-szorosára is csökkenti azt; és ez mind direkt, mivel ennek op.rendszernek médiaközpont az elsődleges!


Amúgy a másik gépen gyönyőrű a rendszer, nagyon látványos, viszont tényleg csak látványosabb, nem feltétlenül praktikusabb. Amúgy van vmi ami borzasztóan zavar, minden egyes műveletnél közöl, h ehhez rendszergazdai jogok szükségesek és folytatom-e. Nem kicsit idegesít a dolgog időnként! De ez van...

35. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 30. - 6810b7eca9)
2008. jan. 15. 23:59

Winfost 3 havonta csak a hozzád hasonló idióták telepítenek újra. Egyszer kell jól feltenni, aztán jöhet a Ghost. Azzal utána 15 perc újrarakni az egész rendszert.

Ja, és játtszál már Linuxon vazze...

Én sem rajongok a winfosért, de lássuk be ez lényegesen felhasználóbarátabb, mint a Linux.

Az xp tényleg pénzbe kerül? Miket megtudok:)))

2008. jan. 10. 14:58
Én xp-t használok, évek óta, és semmi gondom nincs vele.
2008. jan. 10. 10:47

2. hónapja használom a Vista-t és azt mondom,hogy messze a legjobb! Teljesen áttekinthető,absz. felhasználó barát,és még szép,igényes is!

Bátran ajánlom mindenkinek!!

32. cukilany (válaszként erre: 30. - 6810b7eca9)
2008. jan. 8. 12:03

Hú de el van szállva magától valaki! Annak a Linux-nak a használata, amiről te beszélsz nem sokkal bonyolultabb Windows-nál, de a tapasztalatom, h linux felhasználók lenézik és leszólják windows-használókat és sorra annyira oda vannak maguktól, miért? Mert nem volt pénze egy Windowsra? Nekem Linux-szal az a gondom hogy a parancsmódú használat kevésbé felhasználóbarát mint ikon kattingatás, ezért án iinkább ikonokat kattingatok és érdekes, de nem telepítek újra 3 havonta talán 3 évente, nem lassú a gépem és nincs vele semmi bajom.


Ráadásul Linuxból nagyon sok fajta létezik, a napokban akadtam rá egy Linpus Linuxra, egy ismerősöm újonnan vásárolt gépén az volt, hát az igazán csodás volt! Másodszorra találkozva vele, azonnal Vistát raktam a gépre.


Amúgy azt olvastam, hogy Vistat nem érdemes olyan gépre rakni, ahol ram 2 giga alatt van, azoknak a gépeknek jobb ha XP fut rajtuk. Kipróbáltam, lassította a gépet!

2008. jan. 5. 22:22
Attól függ mire használod a számítógépet.
2008. jan. 5. 21:44

"egyértelműen XP" :D ezt állítja nagyon bátór beszólás és mien maga biztos!!! Innen mglátszik az értelmiszint!!!!

Én LINUXOT használok UBUNTUT ez nem dőklik be!!!

nincs 3hónapónta újratelepítés, nincs karbantartás, lelasúlás, tőredezetségmentesítés az ősszes Windows

a fenti beszólóknak való a Linux-ok meg azoknak akiknek nem dió van a fejűkbe!!! Bocs a helyesírásért!!!

2007. okt. 10. 15:54

Még nem hangzott el:


Mivel grafikusként ténykedem, így én azt mondom, hogy MacOS :)


SF

2007. okt. 10. 15:50

Amikor felteszik azt a kérdést, hogy melyik a legjobb operációs rendszer, akkor általában elfelejtik közölni, hogy mire is akarják használni a számítógépet.


Mert ha csak "célszoftvert" akar futtatni, akkor lehet, hogy más választ kap, mintha délelőtt zenét hallgat, délután videót vág, este filmet néz, éjjel meg lövi halomra a játékban a gyilkosokat, majd autóversenyezik egyet :)


A Microsoft termékei "könnyen használhatóak", viszont a legsérülékenyebbek. Arról nem is beszélve, hogy legálisan "az alap" is pénzbe kerül, szemben pl. egy Linuxszal.

A felhasználóbarát vs. üzembiztos meccsben sem mindegy, hogy te melyik oldalon állsz :)


Tehát a kérdésre adandó válasz az "soktényezős"...


SF

27. 8f2f7af735 (válaszként erre: 25. - 0a6ce1d48d)
2007. okt. 10. 11:41
Oda már asszisztencia sem kell:))))
26. arboc
2007. okt. 10. 07:01

En nagyon orulok, hogy a vista olyan amilyen

Mert ezaltal az emberek tobbsege hatha atter a linuxra.

2007. aug. 28. 17:37
A legjobb operációs rendszer a jól felszerelt műtő. :))))))))))
2007. aug. 28. 17:22
Egyértelműen az xp,de nekem nagyon bejön a Vista is,az egyik elektr-i boltban ki lehetett próbálni.De volt Linux-unk egy ideig,na az egy felejtős vacak!!!!
2007. júl. 10. 18:16
Az enyémben 256van és 3d-t meg preimert meg Macromedia Flasht szoktam egyszerre futtatni.:)
22. fde954d8c0 (válaszként erre: 21. - 5464505f6a)
2007. júl. 10. 17:47

mert zenéket írok a gépen.

és zeneszerkesztő progik zabálják a memóriát.

21. 5464505f6a (válaszként erre: 19. - Fde954d8c0)
2007. júl. 10. 17:44
Minek 2Gb memória?:)
2007. júl. 10. 16:44
Nekem az XP van.
19. fde954d8c0 (válaszként erre: 18. - 5464505f6a)
2007. júl. 10. 15:35

de kérdés hogy megéri-e?

a gépemben 2048 mb, memória van!

mitcsinált a vista?

gondolkodtt hogy elég..--e? neki.....no comment

18. 5464505f6a (válaszként erre: 17. - Fde954d8c0)
2007. júl. 9. 17:54
Majd lesz:)
17. fde954d8c0 (válaszként erre: 16. - 5464505f6a)
2007. júl. 8. 18:10

csak megjegyzem szerényen hogy egy gramm driver sincs hozzá!

ami van az nem működik!

ami a gépemben van alkatrész, és elfogadta a telepítéskor ??? mint megfelelő cuccot, a későbbiekben nem tud hozzá meghajtó programot generálni, nem tudtam nyomtatni, nem tudtam képet feltölteni a gépemről, nem tudtam játszani a kedvenc ölős játékaimmal, semmit sem tudtam rajta csinálni.

én a sz. gépet azért tartom hogy használjam

napközben másra, este másra, hétvégén másra, stb.

de a vistától érzékeny búcsút vettem ledaráltam mint egy kiló combot, és többszöri format :C után feldobtam a tökéletessen működő xp-met, és a 2000-et.

más, más felhasználásra.

a 2000 .játékok alá profi, az xp minden másra.

és tökéletessen működnek.

16. 5464505f6a (válaszként erre: 14. - Fde954d8c0)
2007. jún. 28. 19:18
Azért hogy megvedd hozzá az új drivereket.Ilyen egyszerű!
2007. jún. 21. 12:28
Nekünk is XP van,eddig bevált.Én egyébként sem értek nagyon a géphez,nem köt le különösebben,a férjem telepíti rá a dolgokat.Öcsém,aki informatikát tanul,úgy tudom a Linuxot használja.(régebben legalábbis tudom ez volt a gépen,mióta egyetemen van,nem tudom)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook