Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melléfoghatok sötétebb barna, esetleg fekete henna hajszínezővel? fórum

Melléfoghatok sötétebb barna, esetleg fekete henna hajszínezővel? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. 8122eadc5b (válaszként erre: 1. - Empanada)
2015. márc. 2. 07:37

Minden henna por vörös, aki sötét (barna, fekete ) hajat szeretne az a hennához indigót kever.

Ha csak sűrűbbé szeretnéd tenni a hajkoronádat, akkor cassiával próbálkozz.

3. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Empanada)
2015. márc. 2. 07:19
Egyet tudnod,kell minden hajfesték tartalmaz egy csomó mérgező anyagot,a sötét árnyalatú festékek a legtöbbet,ez alól a Henna sem kivétel...Ennyi megpróbáltatás után csodálkozom,hogy még van kedved kísérletezni.Hosszú évekig festettem a hajam,nagyon hamar elkezdem őszülni,egyszer valami miatt elkezdett sebesedni a fejbőröm...,soha többet nem festettem.Akkor levágattam teljesen rövidre,szinte a lenövésig.Azóta megnött,kaptam egy divatos frizurát és rendben a fejbőröm.Én soha többet nem festetem,örülök,hogy ennyivel megúsztam.
2. rinike (válaszként erre: 1. - Empanada)
2015. márc. 2. 07:18
Anyukám már kb. 22 éve, én pedig 16 éve hennázom a hajamat. Külföldről (Jordánia) hozatjuk a hennát, nem mondunk színt az ismerősöknek, csak annyit, hogy hozzanak nekünk hennát. Anyukám néha vett már gyógynövényboltban is hennát, gesztenyebarna színjelöléssel. Nekünk az alábbiak szerint viselkedik: mindegy mit kenünk a fejünkre, a középbarna hajunkat nem fogja be, csak erősebb, egészségesebb, fényesebb tőle a hajunk. Ahol viszont őszülünk, és ebből egyre nagyobb részek vannak, ott vörösre festi a hajat, olyan, mintha direkt melirozva lenne. Mivel beépül a hajba, lemosni, leszedni nem lehet, meg kell várni amíg lenő, annak ellenére, hogy mikor nedves a hajunk, az fog. Anyukám allergia miatt kénytelen hennát használni, én azért használom, mert tetszik.
2015. márc. 1. 23:47

Szóval a történetem nagyon röviden, hogy már kérszer meggyűlt a bajom a hajfestékekkel és többé nem tudom bevállalni. Az első hibát még 2008-ban követtem el, mikor természetes hajszínezőről Loreál Castingra váltottam, ráadásul sötétébarnára, ami ugye majdhogynem fekete színt eredményezett. Nagyon nehezen, de kb 1 év alatt sikerült elérnem, hogy hajam visszasűrűsödjön. Akkor megfogadtam, h soha többé... De ahogy az lenni szokott, 2013 őszén úgy éreztem újra megpróbálom. Akkoriban már az USAban éltemés gondoltam, h jobb, minőségibb termékek és különben sem olyan sötét barna, hátha nem lesz baj belőle. De sajnos lett, most kezd picit sűrűsödni a hajam. Ám kimondottan utálom világosbarna fürtjeimet, igazságtalannak tartanám, ha soha nem lenne rá esélyem picit változatni a színén.


Pár hónapja hallottam, h olyan hennapor is létezik, ami nem vörös és komolyan fontolgatom egyszer kipróbálni. Véleményeket szeretnék, esetleg tapasztalatokat, hogyan vált be és volt-e valamilyen kedvező, esetleg kedvezőtlen hatása a számotokra, esetleg ismerősötöknek.


Előre is köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook