Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mell eltávolítás fórum

Mell eltávolítás (beszélgetős fórum)


22. asztanaviszta (válaszként erre: 17. - Channa*)
márc. 29. 17:18

Egy évig jár a táppénz.

Utána lehet bármit is kezdeni.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
márc. 29. 13:27
Sajnos mond ennél cifrábbat is. De vannak kivételek szerencsére.
20. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Tai)
márc. 29. 09:18
sajnos ilyen vélemény is van.hogy mondhat ilyet egy orvos.
19. Enissa
márc. 29. 08:53

Az orvosok ez alapján dolgoznak, kell dolgozniuk.

[link]


Ha valakinek, van kedve legörgetheti, itt kb. rálátást kaphat, a betegségeire, hány %-ot kaphat.

Ez egy nagyon vaskos könyv, betegségtípusokkal, azok betegségeinek %-os meghatározásával.

Az orvos ad x %-ot 1-1 betegségre, majd ezeket a százalékokat, egy szorzóprogram állítja ki.

Ezért van az, hogy az orvos által adott % és a tényleges között gyakran megesik a különbség, köszönőviszonyban sem állnak. Ilyenkor mondják a betegek, még számolni sem tudnak ott, mert........

18. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 21:20

Valamelyik papírodon rajta van a betegséged BNO kódja. Ezekre vehetsz igénybe adókedvezményt, ha dolgoztál/dolgozol és fizetsz adót.


Emlő rosszindulatú daganata C50 Az emlő rosszindulatú daganata

C500 Mellbimbó és bimbóudvar rosszindulatú daganata

C501 Az emlő központi részének rosszindulatú daganata

C502 Az emlő felső-belső negyedének rosszindulatú daganata

C503 Az emlő alsó-belső negyedének rosszindulatú daganata

C504 Az emlő felső-külső negyedének rosszindulatú daganata

C505 Az emlő alsó-külső negyedének rosszindulatú daganata

C506 Az emlő hónalji részének rosszindulatú daganata

C508 Az emlő átfedő elváltozása, rosszindulatú daganata

C509 Emlő rosszindulatú daganata, k.m.n.

17. Channa* (válaszként erre: 11. - Tai)
márc. 28. 21:19

CTRL+J=í


Azért egy frissen műtött vagy még épp kemón lévő műtött ember nem számít javulásnak! A rákbetegek sosem lesznek már a régiek. Még vért sem adhatnak soha többet.

Persze, x idő után már esetleg más fokozatba esnek és nem jár nekik rokkantjáradék, de van az az időszak, amikor jár. Nagy műtétek és kezelések mellett lehetetlen szinte dolgozni.

16. Channa* (válaszként erre: 8. - Globus)
márc. 28. 21:13

Igen, tudom, hogy vannak kitételek.

Mindenkinek meg van az igazolása és olyan BNO kódja van, amire jár;)

15. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 19:30

Ha daganat miatt eltávolították a melled, akkor leszázalékolást kérhetsz, az állapotod stagnálásáig, kezelések befejezéséig, akkor kaphatsz ellátást, ha 5 éven belül 3 évet ledolgoztál, 10 éven belül hetet.

Menete, a Kormányhivatalnál kezdődik. Ott kapsz nyomtatványt, amit a háziorvosnak kell kitölteni a zárójelentésed alapján, valamint a már meglévő esetleges betegségeid alapján.

Maga, hogy levették a melled, nem tesz fogyatékossá. Az nem korlátoz a gyógyulási folyamat befejezte után semmiben. Nem egy végtagot amputáltak. Plasztikával jól orvosolható az esztétikai látvány.

Amikor a h.orvos kitölti a nyomtatványt, vissza kell vinni a Kormányhivatalba.

Úgy add be, hogy minden betegséged, az esetleges pszichés is szerepeljen benne. Ezt nem is kell a háziorvosodnak látni elég, ha a pszichiáter kitölti és külön elviszed.

Minden betegség valahány % -ot jelent, tehát mindent-mindent gyűjts össze.

De azért én azt kívánom, hogy ess ki ebből az ellátásból, mert azt jelenti, hogy gyógyult lettél a műtét után!!

14. Tai (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 19:07
Igazán nincs mit és nagyon sok egészséget neked!
márc. 28. 18:15
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat.
12. Tai (válaszként erre: 11. - Tai)
márc. 28. 17:56
"munkásaimat" "komplex"
11. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 17:54

Manapság nem könnyű elérni,hogy leszázalékolt vagyis rokkant minősitést kapjon az ember. Sajnos sem a cukrot,sem a vérnyomást sem veszik figyelembe,mert "népbetegség" lett.

Van olyan kollégám,akinek rák miatt eltávolitották a méhét,3 év múlva megvonták az ellátását,mert a műtét állapot javulásnak minősül. Gondolom mellnél is ugyan ez a helyzet!

Én egy rahabilitációs munkahely telepvezetője vagyok,sajnos sorra veszitem el a munásaimat,mert felülvizsgálatkor nem kapják meg a komlex minősitést!

Nincs ékezetem,sajnos rövid i-vel irok,elnézést érte!

A fogyatékosságot pedig jól irták,szakorvosnak kell igazolnia BNO kód alapján,nagyon szigorúan veszik ezt is már!

10. Tai (válaszként erre: 7. - Tumbo2)
márc. 28. 17:44
Úr Isten! Ezt most hogy?????
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 6. - 55Judit)
márc. 28. 15:49

:-DDDD


Öreg az országút..-))

8. globus (válaszként erre: 5. - Channa*)
márc. 28. 15:16

Azért erre oda kell figyelni, mert a jogszabályban II-es típusú diabból csak a szövődményes, laktóz pedig a BNO előtti hasábban Veleszületett enzimopáthák feltételével együtt teljesül.

Ha szakorvos kiállítja az igazolást, lelke rajta,

Én nem mertem igénybevenni sosem, pedig 12 eve szedek cukorgyógyszert. Férjemnek lelete van kardiomiopátiáról, de ér el NYHA besorolást, ő sem.

1. oszlop +BNO együtt.

Kerültek be új betegségek.

márc. 28. 14:54
az orvos mondta,a kis mellett nyugodtan levághatják,azért nem kár,milyen ember,aki ilyet mond.akinek rövid a cerkája,azért sem kár?
6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Channa*)
márc. 28. 14:52

Jó bizony! Az én munkás éveimben ilyesmi még nem volt.

Ó, de csúnyán megöregedtem!!!🤣

5. Channa* (válaszként erre: 4. - 55Judit)
márc. 28. 14:45

Szinte minden ismerősömnek igénylek vissza ilyet. Cukorbetegség, laktóz érzékenység, rák, stb.

Jó, ha tud ilyenről az ember;)

4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Channa*)
márc. 28. 14:31
Na legalább te tudod. :)
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 14:25

Az biztos, hogy adókedvezményt igénybe vehetsz, ez a tavalyi évre kb. 11.580/hó, idén pedig 13.300 Ft. Természetesen akkor, ha van/volt adó befizetésed!


Mikor kezdődött a betegséged? Visszamenőleg 5 évre vissza lehet igényelni, ha nem idén vagy múlt évben kezdődött a betegséged! Önellenőrzést kell csinálni.


Másról nem tudok. Az, hogy rokkant nyugdíjat kaphatsz e, bizottság előtt dől el.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 14:15
Kedvezmény? Semmilyen. Ha az állapotod kívánja, rokkantosítanak. Inkább az orvosodtól kérdezzél ilyeneket.
márc. 28. 13:28
Mell eltávolítás után milyen kedvezmények vehetők igénybe? Munkahely, vagy rokkantosítás, megváltozott munkaképesség? Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook