Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? fórum

Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
134. lepke99 (válaszként erre: 132. - Kobri29)
2013. jan. 31. 09:30
Azért van aközött különbség, hogy a melegek összes divatját, kívánságát teljesítsük és aközött, hogy fujj ez b.zi. Ez tipikusan ballibi hozzáállás, hogy amikor egy másik csoport összes hülyeségét nem fogadja valaki ujjongva, akkor rögtön rásütik a rasszista, homofób, gyűlölködő... stb. bélyeget.
133. d71ef05a8e (válaszként erre: 132. - Kobri29)
2013. jan. 31. 09:24

Na, ez volt olyan gyors, elhamarkodott és vak ítélet, mint maga a homofóbia.


Egy-két hozzászólást ki lehet ragadni, aztán visítani tőle, az igaz.


Többen is leírták, hogy huszonéveseket akkor sem tartanának alkalmasnak tini (!) nevelésére, ha hetero, ugyanis korukból, és nem nemi identitásukból fakadóan még nem alkalmasak rá. Amúgy egy kamasszal a negyven éves apja is nehezen boldogul időnként, ezen nincs sok tagadni való.Ebből mennyit kell megérteni ahhoz, hogy farkast ordítsunk és homofóbozzunk? Annyit, amit TE leírtál.


Ezen a fórumon NEM volt gyűlölködés mostanáig:(

132. kobri29
2013. jan. 31. 09:17
Kegyetlen belegondolni, hogy ennyire sok a vaskalapos homofób. Az meg még fájdalmasabb, hogy valószínűleg az ennyire homofób heteróknak a gyerekei is azt tanulják egészen kicsi kortól, hogy aki más, azt meg kell vetni és utálni kell anélkül, hogy megismernék vagy tudnánk róla bármi konkrétumot. Sőt, engem még az is megdöbbent, hogy valakinek az is egyértelmű, hogy aki a húszas évei elején van, az nem lehet elég jó és elég felelősségteljes szülő független a nemi identitásától. Csak remélem, hogy az én fiaim sosem lesznek ennyire begyöpösödöttek és szűklátókörűek. :(
131. adb20ce52a (válaszként erre: 127. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 08:57
Mikor olvastam az írást a témában, én is pontosan erre gondoltam :). Hogy én ha a saját nememhez vonzódnék de gyereket szeretnék, biztos így oldanám meg, hogy legalább egy kicsit a sajátom legyen. :)
130. d71ef05a8e (válaszként erre: 129. - Selena78)
2013. jan. 31. 08:31

A bölcs természet soha nem tette lehetővé, hogy a homoszexuálisok szaporodjanak. Ez most durvábban, csúnyábban hangzik, mint ahogy gondolkodom róluk, de ez az igazság.


Nem a létük megléte vagy nemléte a kérdés, virágozzék minden virág. De látod, van egy határ, amit nem ember húzott meg.

129. selena78 (válaszként erre: 118. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 23:33

"egyes felállások egyszerűen nem képesek temrészetes úton szaporodni. Márpedig a természet legfőbb célja a fennmaradás, vagyis a szaporodás."


Ne haragudj, de ez az érved azon az egyszerű tényen bukik, hogy VANNAK homoszexuálisok. És amennyire a történelemből tudjuk, mindig is voltak. Pedig - a létük evolúciós zsákutca lévén - már rég el kellett volna tűnniük. De a bölcs természet újra és újra kitermeli azt a nagyjából azonos százalékot. Vajon miért? Mert, ugye, a homoszexuálisok is hetero kapcsolatból jönnek a világra... Nem kell nekik maguknak szaporodniuk, hogy fennmaradjanak.

2013. jan. 30. 23:02
Szerintem teljesen felesleges azon vitázni,hogy mi a természetes és mi nem.Ettől még az ő identitásuk nem fog megváltozni. És a hozzájuk hasonló meleg fiúké, lányoké sem. Attól,hogy mindenkinek mást jelent a családmodell, még nem kell feltétlenül elítélni a másikat, csak mert nekik más adatott. Ők is emberek, csak mások,mint az átlag. DE attól még ők is érző lények.
127. 731e5b9ffb (válaszként erre: 78. - Adb20ce52a)
2013. jan. 30. 22:54
A leszbikusoknak szerintem elég ritkán van szükségük örökbefogadásra, ugyanis ott 2 nő is van, aki teherbe eshet, ha családot akarnak. És szerintem könyebb egy kis spermát szerezni hozzá, mint egy nőt, aki kihordja a meleg férfiak gyerekét.
126. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 124. - Kszb)
2013. jan. 30. 22:32
Azért csak-csak az egy férfi+egy nô a természetes...alapjáraton.
125. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 124. - Kszb)
2013. jan. 30. 22:30
Persze a fiúk sem autót rajzolnak mindig... :D
124. kszb (válaszként erre: 122. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 30. 21:50

hát, legalább a gyerek is tudta, h ki a vezérkan a háznál :DDDD

Viccet félretéve, anyuka elég gyakran hívhatja csak nemes egyszerűséggel faxnak apukát.... meg vki megtanította neki lerajzolni is.... ennyit a hetero család tökéletességéről...

123. Krisz42 (válaszként erre: 121. - Kszb)
2013. jan. 30. 21:43
Teljesen felesleges pszichológiai szempontbòl megközelíteni a dolgot.3gyerekem van,mindegyik más,egyébként meg teljesen mindegy,milyen családmodellt látnak,mert a környezetük nagyon befolyásolja őket.Tizenévesen nem az élettapasztalat szâmìt,akkor legyőzhetetlennek,sérthetetlennek gondolja magát az ember,ez viszi előre.A környezetében,médiában sok mindent tapasztal.Attól nem lesz meleg,mert olyan modell van előtte,főleg hogy kamaszként ha fiú,akkor a lányokra izgul,teljesen mindegy ki neveli.Akkor az intézetis képtelen lenne családalapítára.Teljesen igazad van.
122. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 121. - Kszb)
2013. jan. 30. 21:38

Volt szerencsém ilyen gyermekrajzokat láti.

A legmegdöbbentôbb az volt, ahol az apa helyett egy hatalmas fallosz volt rajzolva... :(

121. kszb (válaszként erre: 114. - Névtelenutazó)
2013. jan. 30. 21:27

a gyerekeknél gonoszabb nincs.... bmiért képesek kikezdeni a kortársaikat. Atrocitások érik a hetero családok gyerekeit is a szülők miatt.

Az intézetben hol van apaminta a gyerek előtt? Még anyaminta sincs, max "Katika néni" minta.....

Melyik a jobb? Családmodellt látni, átélni, még ha azonos nemű szülőkkel is, vagy abszolút nem tudni, h milyen egy család?

Nem értem, h különböző kifogásokat keresve, miért nézitek hülyének a gyerekeket? Azért mert gyerek? És a korából adódóan kevesebb élettapasztalata van, mint nekünk? Egy gyerek pontosan tudja, h hol a helye a világban, családban. Csak nézegess családrajzokat, és egy 3 éves rajzán is pontosan felismerhetően elhelyezi magát.....

120. Krisz42 (válaszként erre: 116. - C7a878c6b5)
2013. jan. 30. 21:15

Ez Kanadában már így van-ott êltem 10évig.Az iskolában azt tanítjâk,h van akinek van anyukája,apukája,van akinek csak egyik van és van,akinek két anyukája vagy két apukája van.

Mondjuk én azt is erősíteném,h a normális a legelső felállás,de...és itt lehet magyarázatot adni,mert az se jò,ha minden magyarázat nélkül hagyjuk a dolgokat.Viszont kinn emiatt a gyerek nincs kitéve gúnyolódásnak,bár mindenhol vannak buta emberek,rosszul nevelt gyerekek,tehát máshol is cikizhetik őket,de itt biztos jobban ki lenne téve ennek.

119. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 118. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 21:02

Erre gondoltam én is.

Amikor házaspárok ezrei várnak kisbabára, akiknek a szerelmét nem áldotta meg kisgyermekkel a természet....

118. d71ef05a8e (válaszként erre: 117. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 30. 20:58

Maradjunk annyiban, hogy amikor már nagyon ódivatú dolog "normálisról" és "nem normálisról" beszélni, (sőt, az embert majdnem megkövezik, hogy hogy veszi magának a bátorságot, hogy eldöntse, mi normális és mi nem, és ugye nézőponttól függően bármi lehet normális állítólag), akkor a bölcs természet gondoskodik egy bizonyos határról: egyes felállások egyszerűen nem képesek temrészetes úton szaporodni. Márpedig a természet legfőbb célja a fennmaradás, vagyis a szaporodás. Ez elsődleges.


(Mindnekit kérek, hogy most ne keverjük ide a gyermektelen házaspárokat, akiknek csak segítséggel lehet babájuk)

2013. jan. 30. 20:51

Tetszik, nem tetszik, a világ kétpólusú:

férfi + nô;

hím + nôstény;

Nem giliszták vagyunk, nem is havasi gyopárok.

Àllítólag a gerincesek fejlettebbek :D

116. c7a878c6b5 (válaszként erre: 114. - Névtelenutazó)
2013. jan. 30. 20:44

Eddig csak olvastam, de most hozzászólnék.


Sajnos az ilyen attrocitások abból adódhatnak,hogy a hetero szülők hogyan nevelik a gyerekeiket. szerintem,ha minden gyereknek elmagyaráznák időben, mondjuk a szexuális felvilágosítás után nem sokkal,vagy nemes egyszerűséggel már pici koruk óta toleranciát tanítanának nekik a szülők...

115. névtelenutazó (válaszként erre: 99. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 20:41
Szerintem is így van. Leginkább az látszik valószinűnek hogy a genetikai+pszichoszoceális tényezők különös, szerencsétlen egybeeséséből adódóan lesz egy gyermek homoszexuális.
114. névtelenutazó (válaszként erre: 112. - Kszb)
2013. jan. 30. 20:39

Igazad van, ugyanis én nem is attól tartanék adott esetben hogy a fiú homoszexuális lesz. Egy gyermek pszichoszexuális fejlődése sokkal bonyolultabb annál, mintsemhogy homo lesz vagy hetero. Gondljunk az ún. apaminta, férfiminta kérdésére vagy Jung animus-anima elméletére.

A pszichoszexuális fejlődés lélektanában szerintem túl sok a fehér folt ahhoz, hogy hogy egy gyereket nyugodtan bele lehessen dobni ilyesmibe.

Az már csak a hab a tortán hogy a gyerkőcöt a kortárs közösségekben milyen atrocitások érnék egy ilyen helyzetből adódóan.

2013. jan. 30. 20:16

Megmondom őszintén, én anno külföldi bébiszitterkedésem alatt ismertem meg homoszexuális párokat. A Család, akiknél laktam, a legfinomabban szólva is liberális nézeteket vallott. VSintén volt közöttük orvos, volt szakács is például.


Az orvos párhoz gyakran eljártunk látogatóba. POntosan olyanok voltak, amilyennek egy orvost elképzel az ember, náluk a homoszexualitás nem nyilvánult meg semmilyen jellegzetesnek vélt mozdulatban, hangszínben, viselkedésben. Azonban az sem lenne teljesen igaz, ha azt mondanám, csak a hálószobában voltak mások.


A homoszexualitás a legtöbb kultúrában egyfajta magánnyla is jár, éppen ezért a melegek keresik egymás térsaságát, és ez gyakran egyfajta szubkultúrát is jelent. Hogy csak néhán ykiragadott példát említsek: irodalom, kulturális programok, stb.


Tehát nem tartom igaznak, hogy a melegek csak a hálószobájukban élnek másképp, min t ahetero-k (nem mintha mi tudnánk egymásról, hogy pontosan mit csinál a hálóban, szerencsére). Ezzel együtt, aki intelligens és olyan típusú ember, akivel minden adott ahhoz, hogy barátokká váljunk, akkor barátokká is válunk, függetlenül attól, hogy meleg-e.


Itt Magyraországon a melegek megbélyegzése és emiatt magánya szerintem még sokkal nagyobb, mint külföldön. Éppen ezért a közösségépítésnek még nagyobb szerepe lehet. És mint minden közösségben, itt is rengeteg féle ember van. Amit ebből mi mondjuk egy parádén a tehrautón látunk, az - és most előre is elnézést kérek- finoman szólva nem a teteje ennek a közösségnek. Még talán az intelligens melegek maguk sem vállalnának velük szívesen közösséget.

112. kszb (válaszként erre: 55. - Névtelenutazó)
2013. jan. 30. 20:12

egy olyan korú gyerek, akit ők emlegetnek már önmaga is csajozik :) túl van már az ödipusz szindróma korszakán, és pontosan tudja, h mire való a pisilője (pisilésen kívül):)

A közösség manapság amúgy is erősebb nevelő hatással van a gyerekekre, mint a család, a suliban/ oviban meg vannak lányok is, a pedagógusokat nézvén pedig asszonyok is.

Kizártnak tartom, h vki azért legyen meleg, mert a szülők azok. Vagy annak születik vki, vagy nem. Persze manapság "divat" lett azonos neművel kipróbálni a szexet, de ettől még nem meleg az, aki kíváncsiságból/ aktuális agymenésből kipróbál ilyesmit.

111. lepke99 (válaszként erre: 88. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 30. 20:12
nem csak ott
110. kacsa118 (válaszként erre: 109. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 30. 20:07

Ez szerintem nem attól függ, hogy valaki meleg vagy hetero.

Én is ismerek nem egyet, nem kettőt. És őszintén szólva, talán a legjobb emberek a környezetemben!

109. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 76. - C1a46ddede)
2013. jan. 30. 20:04
Volt szerencsém több homoszexuálist ismerni. És mindegy, hogy orvos, gyógyszerész vagy közalkalmazott volt, emberi magatartásában egyik sem volt még az általános udvariasság csúcsán.
108. M0ncsa (válaszként erre: 95. - 712a5d68c1)
2013. jan. 30. 20:03
Ott a pont :)
107. adb20ce52a (válaszként erre: 105. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 19:47

Nekem az a meglátásom, hogy manapság igen kevés gyerek nő fel ideális körülmények között...


Gondolok itt arra, hogy nehéz az élet manapság idehaza. Vagy az anyagiak miatt, vagy a sok elvált szülő miatt, vagy a sokat/ távol dolgozó/ műszakban dolgozó szülő miatt. És itt a káros szenvedélyeket meg egyebeket nem is említeném.


Már a mai generáció is nagy bajban van párkapcsolati téren és nem azért, mert melegek neveltek minket. :)

106. adb20ce52a (válaszként erre: 102. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 19:42

Szülőtől a saját gyermeket csak úgy vesznek el, ha igen nagy a baj... ha esetleg az óvoda feljelenti a szülőket, mert ütve-verve van a gyerek, akkor meg vannak dorgálva, meg eljár hozzájuk a családvédelmis.


Hány olyan gyerek van, aki csak az óvodában vagy iskolában tud enni, otthon semmi, de a szülei nevelhetik...


Közben meg más aki tudna etetni és szeretni egy árvát, nekik nem engedjük, mert elképzeljük, hogy mit csinálnak a hálószobájukban?


Nem gondolom, hogy egy gyerek ha ilyen közegben nő fel (meleg nevelőkkel) akkor ő azt fogja gondolni, hogy ez a normális, hiszen nem egy zárt közösség ez, jár iskolába- óvodába, utcán, néz tv-t stb. Ettől nem lesz meleg, ahogy a meleg sem lett hetero csak azért, mert a szülei azok.


Inkább csak elfogadóbb másokkal szemben.

105. d71ef05a8e (válaszként erre: 103. - Gumicsirke)
2013. jan. 30. 19:38

Én nem is gondolnám, hogy attól lenne valaki meleg, hogy meleg pár neveli. DE hogy nem tud mintát kapni a férfi-nő kapcsolat természetéről, a rá váró később házasságban betöltött nemi szerepről, stb.


EZ egéybként probléma lehet a gyermekküket egyedül nevelő szülőknél is. Nem, nem lesz meleg a gyerek, de nem könnyíti meg az életét mindez a saját párkapcsolataira nézve, főleg, ha nagyon csúnya válást kell elvislenie (és temrészetesen ugyanez vonatkozik arra is, ha a házasélet kész pokol. Csak megint nem az a mérce)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook