Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
50100. yzzi (válaszként erre: 50098. - Kajszi72)
2021. febr. 27. 11:36

Biztos, hogy a műtét a ciklus 0-ik napja? A méhemtől függetlenül nem az számít, hol tartok hormonálisan? Vagy maga a műtét mindent lenulláz? Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nem igazán értem, ilyenkor mi hogy működik.

Nagyon örülnék, ha ez "csak" a menzesz lenne és nem valami bajt jelez. Bár nem erre számítottam, azt hittem a műtéttel minden vérzés megszűnik! A dátumot felírom mindenképp!

És mit várhatok, meddig tarthat? Remélem nem 10-13 napig, mint műtét előtt..

50099. Kajszi72 (válaszként erre: 50095. - Muffin91)
2021. febr. 27. 11:11

Biztos, hogy nem klimax. A petrfészkek még hosszú évekig termelik a hormonokat és a zsírszövetben is van dögivel ösztrogén.

Tavasz van, idióta időjárás.

A korai őszülésnek többféle oka lehet. De szerintem eddig nem figyeltél rá van- e és mennyi, mert hosszú hajnál nem annyira szembetűnő az ősz hajszál. Aztán a csut rövid haj, főleg, ha sötétebbre festett, igen érdekes hatású, amikor nőni kezd a festetlen rész. Látványosabb a kontraszt, mint hosszú hajnál, és a nem ősz is ősznek hat, pedig csak világosbarna.

50098. Kajszi72 (válaszként erre: 50096. - Yzzi)
2021. febr. 27. 10:58
Szia. A műtét időpontjától számíthatod a ciklusod 0. napját. Úgyhogy pont időben vagy. Érdemes felírni a mensi dátumokat.
50097. Muffin91 (válaszként erre: 50096. - Yzzi)
2021. febr. 27. 10:49
Szia. Ha nem erősödik a vérzés ill nem válik darabossá, nincs fájdalmad akkor 4 hét után még oké ez szerintem :) A folyás sajnos eltarthat jóideig, nekem 5 hét után múlt el teljesen a barna folyás.
50096. yzzi
2021. febr. 27. 08:38

Sziasztok! Kicsit meg vagyok ijedve, tegnap voltam 4 hetes és tegnaptól élénkrózsaszín maszat volt a wc papíron, ami ma reggelre kicsit pirosasabb lett. Nem nagy mennyiség szerencsére.

Műtét után kb 2.hétig vérezgettem, aztán ez átment húslészerű maszatba, aztán olyan sárgás-barnás valamibe, ami naponta 2-3x volt a papíron.

Tudom, hogy azt mondják, hogy 6 hétig ez belefér, de megijedtem, hogy miért pirosodik vissza..

Azt is tudom, hogy akinek maradt a méhnyak és petefészkek, és nekem maradt, annak előfordulhat menzesz idejében kis vérezgetés, de én nem tudom, hogy mikor menzeszelnék. November 18-tól norcolutot szedtem és december 16-tól folyamatosan véreztem műtétig. Most kezdek nagyon megijedni.

Akinek van tapasztalata vagy véleménye vagy bármi, légyszives írjon! Köszönöm!

50095. Muffin91
2021. febr. 27. 08:33

Sziasztok! Műtét után 7 héttel vagyok. Elkezdtem brutálisan őszülni, a hajam kb 70%-a ősz már. Emelett az izületeim is marhára fájnak, a bőröm is elég rugalmatlanná vált, pedig iszok elég folyadékot. 29 éves vagyok, csak a patefészkek maradtak. Épp most a 6 hetes kontrollon dicsértek meg, milyen szépek a pfészkek... Szóval nem értem. Lehetséges, hogy beütött a klimax? Nem igazán számítottam ilyens dolgora, hogy őszinte legyek 😓

Szép napot mindenkinek! ❤️

50094. Biggi (válaszként erre: 50090. - Kajszi72)
2021. febr. 22. 21:42
Köszönöm a javítást, lehetséges hogy valamit félreértettem, nem tökéletes a német nyelvtudásom én pedig itt kinnt élek, itt is volt a méheltávolító műtétem. Amikor megtudtam hogy ez vár rám és hogy rosszindulatú daganatom van, nem igazán tudtam minden szóra koncentrálni. Nem szerettem volna senkit félre informálni. Utólag is elnézést a téves infóért!❤
50093. yallah2 (válaszként erre: 50087. - Ila2)
2021. febr. 22. 19:31
Az a helyzet, amit írtam. Nekem Mindent kivettek. Igaz ritkább a szex, lévén, hogy a libidó már a Mi korunkban csökken, meg 20 év az csak 20 év, de ha egymásnak esünk akkor ott kő kövön nem marad. KHM!.....
50092. Kajszi72 (válaszként erre: 50091. - Muffin91)
2021. febr. 22. 15:58
Dehogy vagy esélytelen! Lassan őrölnek a malmok, előkerülnek azok is, akiknek szintén nincs méhszáj és elmesélik milyen jól megy a dolog. Türelmesebbnek kell lenned, Te magad írtad, hogy nem csettintés... Hát ez a része se az. ❤
50091. Muffin91 (válaszként erre: 50080. - Kajszi72)
2021. febr. 22. 15:18
Nincs méhnyak se! 😂 Esélytelen vagyok, látod? 😁❤️
50090. Kajszi72 (válaszként erre: 50089. - Biggi)
2021. febr. 22. 15:06

A HPV egy vírus,illetve vírus család, mert jó sok féle HPV van. A rák nem okoz HPV-t.

A HPV okozhat méhnyakrákot, mert a HPV egy jóindulatú daganatot okozó vírus, ami aztán...

Az a HPV amelyik erre képes, nemi úton terjed, nem strandpapuccsal.

50089. Biggi (válaszként erre: 50088. - Zsuzzsi)
2021. febr. 21. 17:39

A HPV lehet ráktól is, de lehet egy közös wc használattól is. Nekem a ráktól volt, de a rákszűrésem is p3-mal kezdődött. 2 hete vagyok túl a méheltávolításon. Természetesen nem megijedzteni akarlak, amúgy a HPV-re nincs gyógyszer, a szervezeted gogja kigyógyítani magát, ezért sok vitamint, és immunerősítőt szedj.

Jobbulást!

50088. zsuzzsi
2021. febr. 21. 12:10
Sziasztok! Én egyelőre csak LSIL eredményt kaptam HPV gyanuval,amire 6 honap mulva hivtak vissza kontrollra es tipizalasra hogy egylatalan van e HPV,es 3 honapig papillocaret kell hasznalnom es immunerosites. Nqgyon kezdo vagyok a temaban,elegge megijedtem,ez mar rak kialakulasahoz vezet vagy vidszafordulhat? Nagyon nagyon felek,tudnatok segiteni,hogy volt e olyan kozuletek akinek ilyen lelettel indult a betegsege? Illetve a papilocare óta ejjel amikor hasznalom fura erzesem van belul,mintha menstrualnek,vagy dolgozna a méhem.illetve nagyon kicsi az az applikator amivel a kremet benlehet juttatni,kicsit aggodom,hogy vajon a mehszajat eleri e a krem rendesen? Koszonom ha segitetek.
50087. ila2 (válaszként erre: 50080. - Kajszi72)
2021. febr. 20. 22:29
És mi a helyzet, ha a méhnyakat is kivette a doki? Még az elején vagyok, 5 napos, egyelőre a pisinek és kakinak is örülök, de most hogy a szexről írtatok, érdekelne. Méh, méhnyak, petevezetők kerültek ki. Két petefészek maradt.
50086. Borsi64 (válaszként erre: 50083. - Yzzi)
2021. febr. 20. 20:29
Szerintem lehet. Én mindig az ágyon tornáztam.
50085. yallah2 (válaszként erre: 50076. - Muffin91)
2021. febr. 20. 19:25
Legyél nyugodt a szexet illetően!! Tapasztalatból mondhatom, hogy idővel rendbejön az orgazmus is és a nedvesedés is. Csak ezt is Újra kell tanulni. Használjatok síkosítót. Durex Play nagyon jó erre. Engem 5 éve műtöttek, de már másfél éve nem kell síkosító.
50084. yzzi (válaszként erre: 50082. - Kajszi72)
2021. febr. 20. 18:47
Köszönöm szépen, rá fogok keresni!
50083. yzzi (válaszként erre: 50078. - Borsi64)
2021. febr. 20. 18:47

Köszönöm szépen!

Rákerestem, megnéztem. Ezeket a gyakorlatokat az ágyban is lehet csinálni? mert én még a földre biztosan nem tudok lefeküdni.

50082. Kajszi72 (válaszként erre: 50077. - Yzzi)
2021. febr. 20. 17:36
Keress rá a krokodil tornára a neten, kezdésnek nagyon jó.
50081. Kajszi72 (válaszként erre: 50079. - Jankriszy)
2021. febr. 20. 17:35
Ó, ez jó hír. Gyors gyógyulást, sok türelmet és kalap kakit továbbra is!🌻
50080. Kajszi72 (válaszként erre: 50076. - Muffin91)
2021. febr. 20. 17:33

A hasad közepét azért nem érzed, mert a zsírszövet laza állagú, az idegek lassabban regenerálódnak.

Az orgazmus azért "kisebb", mert nincsenek méhösszehúzódások. A méhnyaknak lesznek majd összehúzódásai, ahogy telik az idő és gyakorlatozik az ember, de az az elnyújtott orgazmus élmény, amit a megnagyobbodott méhünknek köszönhettünk nem lesz már.

Viszont idővel tónusosabb lesz az orgi, az elején olyan, mintha a homályban, elmosódva éreznénk. Szóval, ez jobb lesz, megígérem. 😁

50079. jankriszy
2021. febr. 20. 15:18

Sziasztok! 2.napos műtött vagyok. Hát nem akartam hinni a fülemnek amikor ébresztett a dokim. Sikerült megmenteni a méhemet, a miómát ki tudták fejteni. Befekvésnél 2x ultrahangoztak és minden lehetséges verziót átbeszéltünk mi lehet a végkimenetel. De csak 25-30% -ot adtak annak, hogy megtudják tartani. Estefelé még bejött a doki, hogy ő azon gondolkodott, hogy nem bikini vizszintes, hanem függőleges vágás lesz, mert így jobban hozzáférnek és ha kell még hely a köldök felé tud vágni. Hát ahogy látom kelett a hely köldökig felvágott. Gyerekek az első felkelés az ágyból gyilkos volt. Ma már ettem, ittam, a katétert is kivették. Megvolt az első pisi. Bélmozgatás is, na itt el se tudtam dönteni a hasam fáj vagy a sebb. Ahh brutál. De jól vagyok

Remélem minden nappal jobb lesz. Kitartás mindenkinek aki még nem esett túl és gyógyulást azoknak akik már túl vannak.

50078. Borsi64 (válaszként erre: 50077. - Yzzi)
2021. febr. 20. 14:45

Szia !

Youtube-én keresd meg Első 6 hét" - Gyógyulást Segítő Program, gyógytorna - Mályvavirág Alapítvány. Itt vannak, hogy mit lelet tornászni. A másik videójukon van a 6 hét utáni torna. Én ezeket tornásztam. Szerintem az mindegy, hogy méhnyakrák miatt vagy más miatt operáltak. A benti részünket mindannyiunknak átszabták és nem árt erősíteni.

50077. yzzi
2021. febr. 20. 11:36

Sziasztok!

Akiknél műtét után a korházban volt gyógytornász, megírná, hogy miket mondott? Milyen testmozgásokat lehet biztonsággal végezni műtét után?

3 hete műtöttek, tornászni még nem tudok csak sétálgatok, de jó lenne valami kis mozgás, amivel nem ártok magamnak.

Köszönöm!

50076. Muffin91 (válaszként erre: 50075. - Kajszi72)
2021. febr. 20. 10:42

Teljesen egyetértek! ☺️ Viszont valóban létezik, aki csettintésre feldolgozza. Nem is egy ilyenről olvastam. Sőtolyat is olvastam, aki foghuzáshoz hasonlitotta. Irigylem őket komolyan 😂


Engem baromira megvisel még mindig, pedig nagyon nagyon vártam a műtétet. Illetve nem is a műtétet, hanem hogy ne betétcseréléssel teljen a napom, ne fájjon már minden egyes porcikám. Egyelőre 'uresnek' erzem magam. Nyilván nő maradtam, de nem az igazi. Reménykedem hogy változik. És mivel engedélyt kaptam a szexre, ki is próbáltam... Hát, az sem olyan mint volt. Teljesen más. Nem nedvesedem, orgazmusom van, de nagyon gyengén érzem. Gondolom idegsérülés, mivel ahasam közepét sem érzem.

50075. Kajszi72 (válaszként erre: 50074. - Muffin91)
2021. febr. 19. 19:37

Ezt senki sem dolgozza fel csettintésre. És nem hiszem, hogy bárki, józan paraszti ésszel elvárna ilyet.

A hysterectomia egy végpont annak az életében, akivel megtörténik. Még akkor is, ha szerencsés és vannak gyerekei.

A köcsög hormonok, amik a műtéthez vezettek eleve labilissá teszik az embert, ez műtét után sem változik.

Viszont ez már egy új állapot, amin nem lehet változtatni. Szépen elsiratjuk a méhünket, elbúcsúzunk tőle, megköszönhetjük, hogy jobb esetben sok éven át tette a dolgát.

A műtét, mint fizikai beavatkozás, sokkolja a testet. Az, hogy felébredtünk átszabva, lassan tudatosul. A stressz, amiben részünk volt az egész műtétesdi alatt, akkor kezd oldódni, feldolgozódni, amikor elkezdünk totyogni, beszélünk a szeretteinkkel, jön a pisi, sikerül a kaka, kiszedik a varratot, stb. Amikor szembesülünk azzal, hogy élünk és működünk. Aztán majd meglepődünk azon, hogy tök egyszerű, hétköznapi dolgok, cselekvések milyen örömöt és önbizalmat tudnak adni. Szerintem. 🌻

50074. Muffin91 (válaszként erre: 50069. - Ila2)
2021. febr. 19. 18:49
Szerintem teljesen normális, hogy érzelmileg labilis vagy. Énis az vagyok. Nekem osztották az észt, hogy hiszti, bolhábol elefantot csinálok stb... Örülök hogy másnak sikerült csettintésre feldolgozni, de el kell fogadni hogy van akit igenis megvisel.kitartast kívánok neked ❤️
50073. Kajszi72 (válaszként erre: 50072. - Ila2)
2021. febr. 19. 10:42

Tapasz levétel után lehet zuhanyozni, kádban áztatni nem szabad, de a cica is oké, végül is a krumpliföldek messze vannak most.😀

Lemoshatod kamillafőzettel is, a lényeg, hogy legyen tisztán és szárazon tartva. Ne használj semmilyen kenőcsöt, se fertőtlenítőt, az első bepunnyasztja és elzárja az oxigént, a második kiszárítja a bőrt. Ne viselj műszálas bugyit, igyál sok vizet, hogy hidratált maradj és kerüld a plusz cukrot. 🌻

50072. ila2
2021. febr. 19. 07:10
Sziasztok! Amíg nincs varratszedés, hogy fürödtetek? Érheti víz a sebet? Vagy addig csak cica?
50071. Kajszi72 (válaszként erre: 50070. - Kajszi72)
2021. febr. 17. 19:46

És a sírás stresszoldás, így jön ki a feszültség, semmi szégyellni való nincs benne.

A könny nem a gyengeség jele.

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook