Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


438. Moncsina (válaszként erre: 437. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 15:16

Én azért választottam ezt a dokit, mert ő csak akkor műt, ha szükségét látja és ez nekem nagyon szimpatikus. És a műtéti eljárásnál is inkább azt veszi figyelembe, hogy minél kevesebb vágás legyen a betegen. Én Tatabányán élek, ide jártam évekig orvoshoz, de az itteni kórházba én nem fekszem be, nagyon sok rosszat hallottam róla.

Ezért mentem a fővárosba és ezzel a dokival több mint egy éve ismerkedtem meg, nekem nagyon szimpatikus az, hogy adjunktus létére nem arcoskodik, sőőőt ha telefonon felhívom megismer, tudja mi a problémám és nagyon jó viszonyba kerültünk, ha bármi bajom van akár hétvégén is hívhatom. Nekem ez sokat jelent.

437. ad96793c81 (válaszként erre: 436. - Moncsina)
2009. aug. 25. 15:13

Ne mondj ilyen butaságokat... ha nem volt lehetőségetek megtartani őket, még mindig jobb megoldás volt, mint nyomorogni 3 gyerekkel. Van egy nagyfiad, rá kell gondolnod. Ami elmúlt, az elmúlt nem tudsz rajta változtatni. E múlton minek rágódni?

Egyébként látom, egyidősek vagyunk:) A kedvedért elővettem a régi orvosi leleteimet. Az én miómáimat 2004. áprilisában vették észre. 6,9; 5,7; 4,5 és sok kicsi 1-2 cm-es. 2007. novemberében gyakorlatilag egy hónap alatt nőttek meg. 14,3; 12,2; 5,4; 5;3 és sok-sok kicsi. Gyakorlatilag nem volt méhem, csak egy nagy miómás göb. És lebeszéltek a műtétről folyamatosan! A közhiedelemmel ellentétben, aki nem követeli, nem küldik műtétre az esetek legnagyobb részében, mivel nincs pénz. Idén áprilisig kellett várnom, orvostól orvosig menni, hogy operáljanak meg.

436. Moncsina (válaszként erre: 434. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 25. 15:05

Szia Katimamo,


39 éves vagyok és van egy 15 éves fiam. A miómák miatt nem szülhetek már, de igazából nem is tervezünk már babát. Szerettem volna a fiam születése után, de nem jött össze sokáig, aztán 2000-ben ikerterhes lettem, de az akkori körülmények miatt nem tudtuk megtartani őket:(, azóta van szerintem ez a mióma, azóta nagyobb a méhem. Biztos Isten büntetése:( Szégyellem magam miatta és még mindig nagyon fáj, de akkor így döntöttünk, nem volt más lehetőségünk:(((

435. ad96793c81 (válaszként erre: 433. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 25. 15:05

Szia! Nem mondtad. Mit csináltattál? Szolgáljon vigaszul: az én férjem színtévesztő. A feketétől a barnán át a vörös különböző árnyalatáig már minden voltam. Soha nem vette észre:) Elővettem az őszi fekete körömcipőmet és jó vastagon bekentem fekete cipőfénnyel. Ilyenkor várok félórát, azután jól átdörzsölöm egy puha ronggyal. Olyan, mintha új lenne. Sajnos van rajta egy kis csillogó csat, amit a macska meg akart szerezni. Mire észrevettem már a cipővel birkózott. Szépen néz ki. Egy kis nedves babatusfürdős ronggyal áttöröltem (nem tetszett neki...), de a narancsos bundának igen fura árnyalata van. És a folyosó is csupa fekete volt.

Egyébként mit válaszoltál otthon, a kérdésükre?

434. dfe0f5c485 (válaszként erre: 432. - Moncsina)
2009. aug. 25. 14:59
szia! megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, és van e gyereked? vagy szeretnél -e még? és ha igen,ezektől a miómáktól még lehet? mert ez nagyon nem mindegy.
433. dfe0f5c485 (válaszként erre: 431. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 14:48
szia! nem tudtam de jót nevettem.buta cica. akkor biztos szép lehet.és te tudtad, hogy ma voltam fodrásznál? itthon kérdezték, hogy nem volt nyitva?
432. Moncsina (válaszként erre: 429. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 14:47

Szia Kriszta,


Igen nekem is több miómám van, a nagy az 6,5x12,5 cm-es, a többi meg kicsi. A vérellátásuk is szuper, a nagyban artéria is fut. A doki csodálkozik is, hogy miért nem nő. Most néztem a régi leleteimet, 2006-ban még 6 cm-s volt, tavaly mérték a fenti értéket, ami a mai napig ugyanennyi.


Épp most beszéltem telefonon a barátnőmmel, jól lecseszett, hogy minek engedtem magam lebeszélni a műtétről, mert csak húzzuk az időt és jobb úgyse lesz. Tudtam hogy ezt fogja mondani, hazafelé a kocsiban mondtam is anyukámnak. Valahol igaza van, de valahol nekem is. A doki abszolut jóindulatúan elmagyaráztott mindent és rám bizta a döntést. Azt mondta az irányítást akkor fogja átvenni, ha panaszaim lesznek, addig az én döntésem. Ő nagyon szeret műteni, de döntsem el én mit akarok, mivel ez a műtét az én esetemben nem sűrgős.

2009. aug. 25. 14:37
Szia Katimamó! Tudtad, hogy a macskabundából nem jön ki a cipőkrém?:) Ráadásul mióta bekentem magam kínai balzsammal, szó szerint köp rám a cica... Délelőtt már tudtam egy kicsit mászkálni, szinte normális a lábfejem és a bokám. Viszont most már a sárga szín is megjelent a lila, fekete és zöld mellett... Többször is megcsodálták idegenek:)
430. dfe0f5c485 (válaszként erre: 428. - Moncsina)
2009. aug. 25. 14:24
szia! nekem az okozott problémát, hogy nem akarták kivenni.szinte már sírva könyörögtem, és nem pedig úgy dőlt belőlem a vér mint a niagara. másik orvoshoz, másik városba kellett ahhoz el mennem, hogy végre ki vegyék. ez volt életem legjobb döntése.
429. ad96793c81 (válaszként erre: 428. - Moncsina)
2009. aug. 25. 14:18

Szia! Nekem fájdalmam nem volt a műtét előtt, de vigyázni kellett mert a végén kis megerőltetés, vagy idegesség hatására is megjött. Ha semmi különös nem történt, nekem is mindig normális volt a ciklusom. De elég sportos életet élek, tahát már a futással is vigyázni kellett. Engem évekig hitegettek, hogy nem kell műteni, de a végén már férfiökölnyiek lettek a miómák. Jelzem az elején sem voltak kicsik. Az utolsó dokim nekem azt mondta, ha teherbeesek, vagy megreped a méhem, örüljek ha eljutok a kórházig, mielőtt elvéreznék... Ha jól emlékszem kb 3-4 héttel a vele való találkozás után már műtöttek is. ha egyszer belevág az ember, mennek gyorsan a dolgok, nincs idő gondolkozni.

Nekem nincs gyerekem, de nem viselt meg lelkileg a dolog. Megkönnyebbültem, mint itt sokan mások is.

Ne hagyd, hgoy bebeszéljék neked, hogy attól mert nincs meg a méhed, kevesebb vagy, vagy nem is számítasz nőnek. A legtöbb emberben ugyanis még mindig él ez a primitív felfogás.

Egyébként elhiszem, hogy most jólesik, hogy nem mész műtétre. De úgy olvastam ki a soraidból, hogy neked is sok miómád van, és ezt előbb-utóbb úgyis meg kell műteni. Jobb túllenni rajta, amíg fiatalabb vagy. Olyan pedig nincs, hogy valaki teljesen felkészül egy műtétre, mindannyiunkban volt félelem, voltak kétségeink. Bár magamról mondhatom, hogy amint kimondta az orvosom (akinek nem tudok elég hálás lenni), hogy műteni kell, sokkal nyugodtabb lettem, mint évek óta bármikor is. Ha te lelkizős alkat vagy, akkor 1-2 év múlva is az leszel, mi változik?

2009. aug. 25. 13:54

Sziasztok csajok!!!


Köszi Mindenkinek a választ, nagyon aranyosak és segítőkészek vagytok, örülök hogy idetaláltam.


Most jöttem meg a "nagyfaluból", nem lesz műtét. Imádnivalóan jófej a dokim, leültetett magával szembe, megkérdezte: na? meséljen... na erre el kezdtem bőgni (nekem ez könnyen megy:-), erre azt mondja: maga azt mondta nekem tegnap a telefonba, hogy felkészült a műtétre, most nem úgy látom...

ööö....izééé...ki a fene szeretné jószántából a vásárra vinni a bőrét??


Szóval azt beszéltük meg, hogy mivel semmilyen tünetem nincs, 28 napra menstruálok, nem kell sűrűn járnom pisilni, a vérzésem a múltkori egy alkalmon kivül teljesen normális lefolyású, ezért várjunk még. Nem tudom, kicsit megnyugodtam, pedig már teljesen fel voltam rá készülve, időpontot is adtam neki tegnap:-) mert a munkám miatt én nem tudok csak úgy ukkmukkfukk befeküdni a kórházba, mert nincs aki helyettem határidőre megcsinálja a melót. Jaaa és a hálóingeket is megvettem már:-)


Úgyhogy lányok most itt tartok. Felkészültem rá, de igazából engem lelkileg visel meg a dolog nagyon. És amilyen kis mimózalelkű vagyok, szerintem utána is nehezen dolgoznám fel elvesztését. Nektek ez okozott problémát? Vagy ti már előtte annyit szenvedtetek a vérzéssel, hogy már öröm volt megszabadulni tőle??


Pussz

427. 4ab67f870d (válaszként erre: 419. - Moncsina)
2009. aug. 25. 09:30

Összeszedhettem volna, most velem van tele a fórum :-))


Szóval:


A hasi szövetek duzzadtak lesznek még pár hétig, ez normális. Ha javasolhatom, ne cipzáros, hanem valami laza derekú cuccban menj, és olyan bugyit vigyél, aminek a dereka fent van, mamabugyit, vagy mit. Lehet, hogy cikinek érzed, de pár napig ki lehet bírni és majd meglátod, hogy kényelmesebb lesz, mintha pont a sebnél lenne a derék, az nagyon tudja macerálni...


A fogyás nálam attól volt, hogy nem lehetett enni, és utána nagyon vacak volt a gyomrom (de ez magánügy, nem függött a műtéttől)


A tisztába tevére javaslom, hogy vegyél a Rossmannban Babydream nevű impregnált babatisztítókendőt, egy százas csomag valami 500 Ft max. Ugyanott van előrenedvesített toalettpapír, szintén fillérekért. Ezeket az ágyban is tudod használni, segítség nélkül, nekem nagyon bejöttek. A babakendő egész testre használható, szóval korrekt nagyon.

426. 4ab67f870d (válaszként erre: 417. - Moncsina)
2009. aug. 25. 09:23
Hétfőn bementem, kedden műtöttek, pénteken már otthon voltam. Sok függ attól, hogyan kezeled a helyzetet műtét után. Ha azt látják, hogy nem hagyod el magad, és rendben is van minden, hidd el, nem fognak aszalni :-)
425. 4ab67f870d (válaszként erre: 415. - Moncsina)
2009. aug. 25. 09:21

Szia, Moncsi :-))


Én csak azt mondom, ugyanazt tervezik veled, mint ami velem is történt (petefészek, méhszáj bent marad), és a szexszel semmi baj :-)) Sőt, lelkileg sokkal felszabadultabb vagyok (nincs fájdalom, nem kell vérzéstől tartani, a védekezés sem gond többé), így az egészet sokkal lazábban tudom élvezni, semmi görcs, semmi szorongás, az élmény is teljesebb. Bár én néha még mindig félek, hogy felébredek az álomból ;-)

424. 4ab67f870d (válaszként erre: 409. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 09:16
Aha! Pont, mint a zsírleszívás után. Állítólag ezen a részen felfejtik a bőrt, az érzés vissza fog állni, kell neki némi idő. Emiatt ne aggódj :-))
423. dfe0f5c485 (válaszként erre: 419. - Moncsina)
2009. aug. 25. 07:31
szerintem szoknyát vigyél, hazafelé, nekem még az is kényelmetlenn volt a kocsiban ülni. ét mindenki fogyott pár kilót a műtét után,még én is csak sajnos én vagyok az egyetlen aki azóta duplán vissza hízta. mit értesz ezalatt, hogy hogyan fogod magad tisztába tenni? nekem a műtét után egyáltalán nem kellett már betét. nyugi!!!!!!!!
422. ad96793c81 (válaszként erre: 419. - Moncsina)
2009. aug. 25. 07:05

Szia Moncsina!


Csatlakozom Katimamóhoz, semmi negítív dologt nem tudok mondani. A szex jobb, mint volt, az életminőségem is rengeteget javult. A vágás a hasamon nem vészes. Most már csak egy vékony vonal bikinivonalban. 5 napig voltam bent, a műtét utáni napon már mászkáltam. Teljes egészében felszívódó varrataim voltak, így varratszedés sem volt. Elcsípték a végét és kész. A hasam kicsit duzzadtabb volt néhány napig, de ez a műtét következménye. A fogyás miatt azonban még így is lötyögött a nadrág rajtam, amikor hazaengedtek. Szerintem a méh eltávolítása és a kényszerfogyókúra együtt okozta a fogyást. Nekem ugyanis polimyómás méhem volt, kívülről már látszott, tehát súlya is volt. A petefészkem és a méhnyak maradt. Ez utóbbit sok esetben azért hagyják meg, hogy a méh sturktúrája ne változzon. Így nem kell hüvelyplasztikát végezni esetleg utólag, ha baj lenne. A peték a hasüregbe kerülve felszívódnak. És én mindig tudom, hogy mikor van peteérésem, mert az ezzel járó tünetek maradtak. Ha már nem menstruálok legyen valami "örömem"...:)

A menstruáció megszűnése pedig nagyon pozitív dolog:)

Ne izgulj, minden rendben lesz!


Lányok, ünnepelek, ma 3 hónapos vagyok:))))

421. dfe0f5c485 (válaszként erre: 415. - Moncsina)
2009. aug. 25. 05:43
szia moncsika! ne parázz, nyugi. az én tapasztalatom. a dokim nevét aranyba kellene foglalni, hogy sok év szenvedés után végre megműtött.nekem hasi műtétem volt, bikini.pénteken műtött kedden jöttem haza.péntek kiesett azt átaludtam. szombaton egyedül talpra álltam, cica mosdás. a petefészkek maradtak,de nekem még nem jutott eszembe, hogy mi lesz a peték sorsa. nem érdekel. nem értem, hogy az ismerősöd miért ijeszteget azzal,hogy a szex megváltozik? szerintem sokkal jobb( próba 2 napja) nem hiszem, hogy az élvezőkédhez hozzá nyúlnak. hidd el, 100-szor jobb minden azóta. én azért se gondolkodnák a műtéten, mert ha már egyszer volt olyan, hogy nem akart elmúlni, akkor többször is lesz.istenem! tudod te hányszor elöntött engem úgy hogy tampon + betét, és mire alkalmam volt cserélni folyt a lábamon?( utazás munkába, haza) azonkívül olyankor ki se mozdultam, hányszor volt, hogy valahova készültünk, addigra váratlanul megjött, és inkább nem mentem,mert soha nem tudtam, hogy mikor önt el megint. évek óta sose tudtam mikor jön, 1 hétre, 2 hétre, pár napra?azóta minden más, a férjem épp a napokba mondta hogy örül neki hogy megműtöttek, mert azóta sokkal nyugodtabbnak lát, nem stresszelek annyit. úgyhogy előre.
420. dfe0f5c485 (válaszként erre: 414. - Prévert)
2009. aug. 25. 05:12
szia.ne irigykedj, azért én is megszenvedtem, a csövek helyett én 3 napig hánytam, mindent.nekem mindegy volt hogy hol csinálják, azthiszem, írtam hogy kecskeméten nem műtöttek meg csak az időt húzták, még évekig is gyógyszerezgettek volna. úgyhogy mikor elmentem a nődokimhoz,annyit tudtam, hogy nagyon rendes,és kiskunfélegyházán dolgozik.ami + 20 km.így össz. 45-50.km. de nem érdekelt engem hogy hol, csak műtsön már meg végre.
2009. aug. 24. 21:59

Kérdés: akiket műtöttek azoknak nagyobb volt a hasa műtét után, mint előtte? Hallottam olyat, hogy hazafelé nem tudta valaki bezipzározni a nadrágját.


A fogyásotok a méh súlya miatt volt, vagy maga a műtét miatt?


Én még attól parázok, hogy a műtét utáni napokban hogyan fogom magam tisztába tenni egyedül:/


Én még meg vagyok áldva két gerincsérvvel is... szal, ha ott még előjön a derékfájásom, akkor nem tudom hogy fognak engem lábraállítani:/ jájjjj... na megyek aludni, mert csak spanolom magam. Holnap reggel megyek a dokihoz, utána jövök ide és megnézem mit írtatok nekem:-)


Léccilécci írjatok!!!!! köszikeeee

2009. aug. 24. 21:46

Jájjj, Anycácska hozzászólását olvastam (105.), engem is a II-en fognak műteni:/

Anyukámnak volt pár hete egy kisebb műtétje ott, mi teljesen meg voltunk elégedve a nővérekkel is, az osztállyal is, meg az orvosunkkal is (fogadott, adjunktus). Remélem nem lesz gond, de az én lakóhelyemen ennél már csak rosszabb a helyzet. Jó, biztos van jobb hely is, de én a dokimban nagyon bizok. Korrekt volt mindig, részletesen elmagyarázott mindent, mikor anyumat vittem be már a betegfelvételnél várt minket.

Hm... kár, hogy ezt olvastam... de végülis kórház ez is, magyar egészségügy, mit várhatunk??

2009. aug. 24. 21:39

Olvasok ám... azért jut megint újabb kérdés az eszembe...

Tényleg csak egy hét a kórház??

2009. aug. 24. 21:38
Arra lennék még kiváncsi, hogy milyen stádiumban lehet hüvelyen keresztül kivenni a méhet? Én kérdeztem ezt a dokimtól, azt mondta az enyémet nem lehet, mert olyan nagy:( Pedig úgy szeretném megúszni a vágást, így is randa a hasam, hát még ha megint összekaszabolják:(
2009. aug. 24. 21:30

Sziasztok,


Én is méheltávolítás előtt állok, van egy nagy és nagyon sok kisebb myomám. Igazából panaszt nem okoz, egyszer volt olyan hogy nem akart abbamaradni a vérzésem, de végülis magától elállt. Nagyon beparáztam tőle. 39 éves vagyok, a dokim egy éve töri a fejét mit tegyen velem, igazából várna is, meg nem is. Azt mondta azt nem akarja, hogy a mentő vigyen, mert abból gáz lehet.


Szóval a babszem benne van a hátsómban. Nekem is vannak kételyeim, félelmeim, sírós is vagyok (alapból is érzékeny). Holnap megyek hozzá megbeszélni a részleteket, jövő hónap közepére tervezzük a műtétet. A petefészkeket benthagyná, és a méhszájat is, így beszéltük meg. Aztán majd a műtét során derül ki, hogy ez összejön-e vagy sem.


Olvasgattam az eddigi hozzászólásaitokat, igazából sok kérdésem lenne, nagyjából megtudtam pár dolgot. Nekem is császárral született a fiam 15 éve, akkor még zipzárt csináltak a hasamra, a dokim azt mondta most is azt fog, minek csináljon T betűt. Érdekelne, hogy ha bent maradnak a petefészkek és termelődik a pete mi lesz annak ott a sorsa? Felszívódik? Ne nevessetek ki, nekem ilyen kis szőkenős kérdéseim is lesznek:-)


Egy ismerős ijesztgetett a szexuális élet megváltozásával is. Én nem akarom, hogy az élvezőkémhez hozzányúljanak!!!! Nektek változott ezzel kapcsolatban valami?


Úgy gondolom, ha befogadtok, én is rendszeres vendég leszek itt.


Üdv. Móni

414. Prévert (válaszként erre: 413. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 24. 20:39

Most akár irigykedhetnék is, nekem még csövem is volt...

Valójában nagy tanulság volt számomra ez az eset, nekem két hetem volt az egészre, felfogni is kevés volt nemhogy utána járni ...

Ne adja az ég, de ha lesz még valaha műtétem, tuti, hogy utána fogok járni az osztályos protokollnak és úgy választok majd kórházat. Bár ahogy az eü alakul, lehet hogy örülhetünk majd, ha egy borbély jut majd.

413. dfe0f5c485 (válaszként erre: 411. - Prévert)
2009. aug. 24. 20:12
nekem is érzéketlen a vágás alatt és felett, és nekem a belső varat felszívódós mert mondta a nődokim mikor voltam kontrolon, akkor elcsípte, de nem is éreztem,egyet ki vett meg is mutatta, szóval mondta, hogy ne ijedjek meg ha véletlen kijön a varat, előfordul de ritkán mert felszívódik. és nekem műtétkor csövem se volt egy darab sem.
412. ad96793c81 (válaszként erre: 411. - Prévert)
2009. aug. 24. 19:51
Ez az, ezt érzem. Mint a lidocain. Múlik, de lassan. Kellemetlennek nem kellemetlen, de aggódtam, hogy csak nekem van ilyen tünetem.
411. Prévert (válaszként erre: 409. - Ad96793c81)
2009. aug. 24. 19:38

Igen, ehhez hasonlót tapsztalok én is,bár én már csak felette és inkább 2 cm. Kicsit olyan mint amikor a fogorvosi érzéstelenítő elkezd hatni és az ember arca "zsibbad".

A varrat egyébként a kezemben maradt bent. A hasamnál sem gondolnám, hogy felszívódóst raktak, mert az egyik legrémesebb műtéttel kapcsolatos emlékem, mikor hűvelyen keresztül vágták elés húzták ki az egyik belső varratot. Gondolom kórházi protokoll kérdése ez is csakúgy mint a véralvadásgátló (ami felénk nincs)lábpólyázás (szintén nincs) viszont hashajtás és beöntés és hólyagkatéter van. És ahogy olvasgattam abban is nagy a különbség, kit mikor állítanak talpra és ehet-e rendes táplálékot a műtét után.

2009. aug. 24. 18:21
sziasztok! bicajoztam megint. kiszaladtam a temetőbe, és jól felhúztam magam. két vénasszony ott rikácsolt. soha nem értem, hogy miért ott kell pletykálkodni. nem is maradtam tovább. más téma. itt mindenki fogy csak én hízok? de csak a hasam nő. szerintetek lehet már tornázni? szerintem nem, de nem tudom. az étvágyam se rossz. mi a fenét csináljak? én nem is látom a hasamat,csak tükörben. úgy is csak akkor ha megemelem ezt a falat hájamat.
2009. aug. 24. 18:13
Apropó, vágás! Akartam már kérdezni, hogy nektek is érzéketlenebb alatta és felette kb. 1,5 cm-rel a bőrötök, mint más helyeken?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook