Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megtartanád? fórum

Megtartanád? (beszélgetős fórum)


141. EsztyMorgan (válaszként erre: 136. - Mazsinka)
2013. jún. 24. 20:31
Szintén :) szerintem 15 évesen már nyugodtan meg lehet tanulni, hogy mi is az a munka. 18 évesen már nem biztos, hogy értékelni fogja a munkát, mert a szülők simogatják az egóját és persze, hogy egy idő után majd tojik mindenkire.
140. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2013. jún. 24. 20:21

Én semmiképp nem vállalnám be, főleg ha a férjem ennyire nem akarná....

Persze lehet, hogy meggondolja magát, de mi van akkor ha ez neki már túl sok lenne, esetleg máshogy szeretne már élni, mert elég a kettő gyerek?

Tudod volt már rá példa(persze az ellenkezőjére is), hogy a pasi fogta magát és dobbantott, mert nem ilyen életre vágyott....

Szóval én nem tartanám meg, nekem is elég a kettő gyerek(5 éves ikerlányok), véletlenül sem szülnék többet, pedig elég tűrhető anyagi körülmények között élünk.DE, az sem minden.

139. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2013. jún. 24. 19:29
Ha a férjem nem akarná, semmiképp nem. Amúgy ha ennyien lebeszélnének, akkor nem lehet olyan rózsás a helyzetetek.
138. Szerénke83 (válaszként erre: 136. - Mazsinka)
2013. jún. 24. 18:24

Van különbség a fiúk és a lányok között (főzésre gondolok elsősorban).

De füvet tuti fog nyírni (már mnost is tolja a játék fűnyírót) és szerintem más kerti munkát is fog csinálni a mamánál.

Nem vagyok híve annak, hogy dolgozzon vki tiniként nyáron, dolgozik (effektive tanul) egész évben, így nyáron pihenjen.

Ráér még megízlelni milyen is a való világ 18 évesen és nem akarnám elvenni a gondtalan tinédzser éveket.

Persze, ha dolgozni szeretne menjen, de nem fogom elküldeni:)

137. csgybzs (válaszként erre: 1. - Erus30)
2013. jún. 24. 18:14

Rávenni sehogy nem tudod, biztosan megvan az oka annak, hogy nem akarja. Lehet, hogy csak a kezdeti "sokk"...

De ha nem fordul át benne vágyakozásba, akkor én a már meglévő gyerekeimet és a férjemet választanám. Egy embrió elvetetésével nem leszel gyilkos.

Nagyon nagyon alapos beszélgetés, okok megkeresése a férjjel, aztán meglátjátok.

136. Mazsinka (válaszként erre: 127. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 18:04

5-6 nyarat végigdolgoztam, gimis koromban kezdtem, ami belenyúlt az egyetemista éveimbe. De ugyanúgy mentem kapálni, dohányt és paprikát szedni, szalmát hordani, mint a felnőttek 15 évesen is, sőt korábban. Gyümölcsszedés, fűnyírás, kerti munkák, főzés 12 éves koromtól fogva, és minden más porondon volt. Nem értem, miért kell minden munka alól kivonni a gyerekeket, kamaszokat. Aztán meg megy a csodálkozás, hogy máshoz sem értenek 20 éves korukra, mint a bulizás, ez kell, az kell, de egy épkézláb ebédet nem tudnak megfőzni, fogalmuk sincs, melyik oldaláról kell a seprőt megfogni és társai. Erről a szülő tehet.


Nem kell, hogy végigdolgozza a nyarat, kidolgozza a belét, de a pihenésen kívül igenis meg lehet mutatni egy 15 éves gyereknek, hogy mi fán terem a munka. Meglehet, még tetszene is neki egy kis önállóság.

135. Szerénke83 (válaszként erre: 133. - Krisz42)
2013. jún. 24. 17:53
Persze, az élet igazolja, én egyelőre nem látom negatív oldalát a bölcsinek (leszámítva és persze a legnagyobb rossz, hogy nem velem van:()
134. Szerénke83 (válaszként erre: 130. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 24. 17:51

persze, hogy nem árt meg neki, de én akkor is úgy gondolom, hogy ha nem muszáj ne dolgozzon 15 évesen nyáron.

Hanem pihenjen, nyaraljon:)

133. Krisz42 (válaszként erre: 129. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 17:27
Az,h ártott-e neki valami,nem ost fog kiderülni.Én voltam bölcsis és ott semmi gond nem volt velem,végig közösségi ember volta,viszont mikor az ember felnőttként kikerül a világba vagy nagyon kemény leckék árán jön rá,h mennyire rossz a hozzáâllása a dolgokhoz vagy esetleg megtanulni is képtelen lesz és nem fogja érteni,miért nem boldog,mi hiányzik,stb.A gyereked lelkét nem fogod tudni helyretenni.Ez mind csak felnőttként derül ki,mert van,aki kamaszként is elviselhetetlen,aztán lenyugszik és megváltozik.
2013. jún. 24. 17:24

A fórumindító kérdésére a válaszom: megtartanám!

Nekem három van, de akár a negyediket, ötödiket is megtartanám, ha véletlenül összejönne, de hivatalosan már nem tervezünk többet.

131. Kistanítónéni (válaszként erre: 115. - Jollymama)
2013. jún. 24. 17:22
Nekem mindegyik bölcsis vagy volt. Nem látom, hogy nem kötődnének. A legnagyobb mindjárt 16 éves és nem veszem rajta észre, hogy lelki sérült lenne, sőt kifejezetten jó a kapcsolatunk.
130. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 127. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 17:12
Pedig egy kis reklamujsag-kihordas, dinnyearulas, stb. nem art meg neki.
129. Szerénke83 (válaszként erre: 123. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 24. 17:02

A bölcsődében én úgy gondolom csak jót tanult eddig a fiam, nagyon sokat fejlődött, sok mindent megtanult (pld. közösségben lenni). Nem lesz majd nagy gond az óvodai beszoktatásnál, remélem. Imádja a gondozónéniket, ők is a fiamat. Szeretet, kedvesség veszi körül

Nem hiszek az általánosításban és abban, hogy csak az a jó, ha 3 éves koráig a gyerek otthon

marad.

Ha a család úgy működik jól és a szülők kiegyensúlyozottak, akkor a gyerek is az lesz:)

2013. jún. 24. 16:59
Jó lesz ha 18 évesen kezd dolgozni:)
127. Szerénke83 (válaszként erre: 126. - Mazsinka)
2013. jún. 24. 16:58

Egyetem mellett és nem 15 évesen!

A kettő nem ugyanaz.

Persze nem árt meg. De nem hiszem, hogy feltétlenül dolgoztatni kell nyáron egy 15 éves gyereket, ha mindene megvan.

Ha extra igényei vannak akkor persze, menjen el dolgozzon meg érte, de ha megtehetjük, akkor nem fogom dolgozni küldeni 15 évesen nyáron.

126. Mazsinka (válaszként erre: 112. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 15:44

Nem baj az, ha meg akarod kímélni a gyereked ettől. Bár kicsit rossz megfogalmazás az, hogy "megkímélsz" valakit attól, hogy dolgozzon. Talán az szégyen, vagy esetleg valami rossz, szégyenletes időtöltés? Nem hinném. Én is dolgoztam nyaranta egyetem mellett. Nem mondanám, hogy szörnyű volt, azt sem, hogy fantasztikus. Egyet azonban megtanultam: a pénz nehezen jön, könnyen megy. Miután megtapasztaltam a saját bőrömön, hogy mennyi munkával jár megkeresni egy cipőre valót például, jobban megbecsültem a cipőt, a pénzt, kevésbé herdáltam, mint korábban, amikor csak zsebpánzként az ölembe huppant. Akkor sosem gondolkoztam el azon, vajon a szüleim mit, mennyit tesznek azért, hogy nekem legyen egy jó cipőm, amit aztán nem vigyáztam meg eléggé.


Nem mondom, hogy mártírnak kell lenni, és a gyereknek igenis dolgozni kell, mert csak akkor tanulja meg, mi az élet, de egy kis munka még senkinek sem ártott meg.

125. vberni01 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2013. jún. 24. 15:32

Gondolj bele: hogy fogod magad érezni abortusz után? Milyen érzés lesz? Milyen lesz utána a viszonyod a férjeddel, anyósoddal? Hányszor fogsz sírni a meg nem született gyermeked miatt?


Ha ezeken túl tudsz lépni, vetesd el!

2013. jún. 24. 15:28
Kb. 25 ev utan kiderul.
123. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 108. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 15:24
Nyugtával szabad dicsérni a napot, majd a végén kiderül, hogy mit mondhatsz el. Istenem, de jól döntöttem, vagy azt, hogy valamit a legjobb akaratom ellenére elrontottam.
2013. jún. 24. 15:24
Remélem meglesz a jó döntés. Drukkolok hogy mindenkinek (apának,babának és anyának is) szivére való döntés legyen. Nekem mennem kell mert ébredeznek a szegény rossz sorsú nagycsaládban nevelkedő gyermekeim. És feladom a függetlenségem délutánra egy kis társasozás ,fagyizás ,vagy esetleg egy nagyobb séta erejéig a focipályára amit még a 13 éves fiam is élvez és újjongva örül ha anyát beborítja a kapuba mert akkora gólt tudott lőni. :)
121. Cippora (válaszként erre: 118. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 15:22
Igen,szerintem is :) a pihi is kell azért.
120. Cippora (válaszként erre: 115. - Jollymama)
2013. jún. 24. 15:22
Nem értek egyet,az enyém bölcsis és imádja.Riogattak mindenfélével,mégsem lett semmi baja,ugyanolyan kiegyensúyozott,boldog 2 éves mint volt.Ha megvan a kötődés és a bizalom,az meg lesz akkor is ha bölcsis lesz.Az ovit meg kifejezetten hasznosnak tartom,kell a közösség,és ezt a játszótér nem adhatja meg...
119. EsztyMorgan (válaszként erre: 115. - Jollymama)
2013. jún. 24. 15:20

Talán igazad van...

De sajnos sokan kénytelenek mondjuk 2 évesen bölcsibe adni a gyermeküket, mert mondjuk nagymama nincs, se rokon aki segítene. A pénz meg kell.

118. Szerénke83 (válaszként erre: 116. - Cippora)
2013. jún. 24. 15:18
De ne az egész nyarat dolgozza végig. Az 1 hónap ideális:)
117. Szerénke83 (válaszként erre: 115. - Jollymama)
2013. jún. 24. 15:18

Én is ott voltam az első lépésnél, szónál és mégis ment bölcsibe.

Mert visszahívtak dolgozni és tudod, ha nem mész találnak mást. Na akkor lettem volna felelőtlen, ha egy jól fizető állás veszni hagyjak.

Nem ártott a kötődésünknek, nagyon anyás Máté.

116. Cippora (válaszként erre: 112. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 15:16
Én meg sose dolgoztam nyáron,viszont szeretném ha a gyerekem majd dolgozna,persze nem egész nyáron,hanem mondjuk 1 hónapot.És nem azért mert egy szadista állat vagyok,hanem mert szerintem rengeteg mindent lehet ebből tanulni,én bánom hogy anno kihagytam.Érdekes :)
2013. jún. 24. 15:15
Akárki akármit is mond, igen megsínyli a gyerek a bölcsit és még az ovit is,mert a 3 éves az kicsi ,előtte meg kifejezetten árt a kötődés kialakulásának. Sosem szültem volna azért csak hogy legyen és aztán 6 hónaposan(akkortól van bölcsi) vagy akár 1,5 évesen bölcsibe adjam. yEgyik sem anyám asszony katonája ,mindhárom fiam iskolás szeptembertől,de tudják hogy mindíg számíthatnak rám,mert én voltam ott az első szónál ,első lépésnél és amíg erőm engedi velük is leszek.
114. EsztyMorgan (válaszként erre: 112. - Szerénke83)
2013. jún. 24. 15:15
Felfogás kérdése. Én nem tartom ezt a mai napig olyan nagy etwasnak amitől majd meg kéne kímélni a gyerekemet.
113. Cippora (válaszként erre: 102. - Jollymama)
2013. jún. 24. 15:14
De ezt az emberek nagy része nem teheti meg,és én őszintén megmondom nem is lennék háztartásbeli soha.Nekem kell az,hogy független legyek mindenféle szempontból...
2013. jún. 24. 15:12

15 évesen én is dolgoztam nyáron és emlékszem jó volt megvenni a márkás dolgokat.

De nem volt nyaram, mert dolgoztam. Miért baj az, ha valaki ettől meg akarja kímélni a gyerekét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook