Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! fórum

Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
108. michelle.r (válaszként erre: 107. - Andi6020)
2021. nov. 25. 19:27
Nekem is érthetetlen ez a hozzáállás. A bizniszkócsomtól 😝 tanult mondat: minden tudatszintről más a kilátás. 😇
107. andi6020 (válaszként erre: 106. - Michelle.r)
2021. nov. 25. 18:32

Lehet én vagyok a hülye,de ha felbukkanna egy testvér, eszembe nem jutna, hogy a pénzem akarja.

No mindegy.

106. michelle.r (válaszként erre: 105. - Andi6020)
2021. nov. 25. 18:28
Ne fáradj, 13.53-kor indult a fórum és 14.20-kor már eldöntötte, hogy nem kávézik vele.
105. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 18:25
Csórikám. Én biztos adnék neki egy esélyt. Sőt. Örülnék, hogy van egy testvérem.
104. michelle.r (válaszként erre: 51. - Simple)
2021. nov. 25. 18:14

Francokat. Lejátszott a fejében egy fiktív történetet, és elhiteti magával, hogy az a valóság.


Holott lehet, hogy a nővére anyja azért lépett le, mert még el sem váltak, amikor a következő feleség színre lépett. Lehet, hogy bántalmazta. Semmit sem tudunk róla. De a fórumgazdát egyáltalán nem érdekli.


Lehet, hogy a húga azért tiltotta le, mert olyan labilis, hogy a nővére ezen reakciója a földbe taposta.

103. michelle.r (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 18:07

Ne így közelíts. Nem tudhatod, hogy az apád mit mondott az anyjának, amiért az eltűnt az életéből a gyerekével együtt. Nem tudhatod, milyen érzések kavarognak benne azóta is.


Apádnak 34 éve volt rá, hogy törődjön a gyerekével, de inkább úgy élte az életét, mintha nem is létezne. Nyiss egy új fejezetet, és adj esélyt egy új családnak.


Apádnak is nagy szüksége lenne rád, hogy helyre hozhassa, amit elrontott. Segítsd neki!


Majd ráérsz akkor ítélkezni, ha a nővéred valóban csak a pénzedet akarja. De jelenleg ez csak a te, és néhány hozzászóló fejében létező sztori.

102. michelle.r (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 18:00

Honnan tudja, hogy jól menő vállalkozó vagy? Lekérte a főkönyvi adatokat? 🙃


Nem a te dolgod, apukád majd pótolhatja, amit egész életében nem adott meg neki. Már ha erre szüksége van. Ennek a helyzetnek ez a lány az áldozata, legyél vele kedves.

101. fewin
2021. nov. 25. 17:30

A nyuszika esete a medve fűnyírójával


A nyuszika szeretné a kertjében lenyírni a füvet, de nincs fűnyírója. Eszébe jut, hogy elkérhetné a medvéét. Igen ám, de emlékei szerint a medve nem túl barátságos, segítőkész. Nem baj, azért elindul, hátha kölcsönkaphatja. Útközben elgondolkodik:


"Végülis a medve tényleg egy szemét állat. Szinte sosem segít senkinek. Na de mindegy, ha már elindultam, legalább megpróbálom, hátha most jó napja lesz."


Megy tovább, közeledik a medve házához, de megint csak eszébe jut:


"A múltkor a borz is mondta, hogy a medve hogy kiszúrt vele a patakparton; de igazán mástól sem hallottam még róla semmi jót. Kár volt eljönni, csak pocsékolom az időmet. De azért innen már mégsem fordulok vissza, ha már eljöttem, csak sikerül szót érteni ezzel a barommal."


Közben odaér a medve házához, a szép, pázsitos kert közepén, és bekopog. Míg várakozik, megint csak elgondolkodik:


"Tulajdonképpen a francnak jöttem el. Úgysem fogja kölcsönadni, örülhetek, ha ki nem hajít ez a rohadék, meg aztán..."


Ebben a pillanatban a medve ajtót nyit, barátságosan köszönti nyuszikát:


- Szia Nyuszika, miben segíthetek?


- B...d meg a fűnyíródat!

100. 8d00a82c06 (válaszként erre: 96. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 17:29
Egyetértek!
99. 37e1ff8723 (válaszként erre: 95. - Simple)
2021. nov. 25. 17:27
👍
98. simple (válaszként erre: 91. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 17:26
Az a baj, hogy te a saját helyzeted miatt teljesen elfogult vagy.
97. simple (válaszként erre: 96. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 17:24
Nem láttam, itt most arról van szó, amit a fórumindító leírt. Ha azt írja hogy látott egy lila dinoszauruszt, akkor azt fogjuk véleményezni.
96. nemtomki (válaszként erre: 95. - Simple)
2021. nov. 25. 17:22

Honnan tudod, ki mit írt? Talán láttad? :)))

Ismét azt mondom, hallgattassék meg a másik fél is.

95. simple (válaszként erre: 91. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 17:21
Szó nélkül letiltotta! A kérdező annyit írt neki, hogy ez még számára korai, tartsák a kapcsolatot telefonon, és majd később esetleg találkozhatnak. Ezt miért nem lehet megérteni, és elfogadni? Szerinted egy intelligens ember így reagál bármire is? Szerintem nem.
94. simple (válaszként erre: 88. - Dafke)
2021. nov. 25. 17:19
Lehet, hogy fáj, igen. De ha valóban fontos nekem a másik, és tényleg szeretném őt az életembe, akkor hagyok neki időt, és várok rá. Senki nem várhatja el a másiktól, hogy dobjon el mindent és rohanjon hozzá úgy, hogy eddig a létezéséről sem tudott. Engem ha így megkeresne valaki, szerintem olyan sokkot kapnék hogy napokig még válaszolni sem tudnék neki, nemhogy már azonnal találkozni. Miért nem lehet finomabban közeledni, miért kell rárontani a másikra?
93. Napsugár8 (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 25. 17:16
Olvastam! De biztosan ez a személy az a féltestvér??? Első találkozáskor egy kávé mellett én ennek a tisztázására irányítanám a beszélgetést, és esélyt sem adnék arra, hogy az anyagi helyzetről essen szó.
92. 8d00a82c06 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 17:15

Jól a francokat!

Egy nagyképű liba vagy!

Lehet, hogy van pénzed, de lelked az nincs!

91. nemtomki (válaszként erre: 87. - Simple)
2021. nov. 25. 17:11
Hanem hogy viselkedik? Írt üzenetet, a tesója nem akar vele találkozni, esélyt sem ad. Levelezgessenek tovább? Mi lenne a kulturált megoldás? :) Valóban óriási kockázat valakivel leülni egy semleges helyszínen fél órára... Hagyjuk már.
90. Scherlock (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 25. 17:09

:)


Igen, kissé fura fi...

89. Scherlock (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 17:08
Akkor minek ez a fórum? :/
88. dafke (válaszként erre: 87. - Simple)
2021. nov. 25. 17:07

Általában tanultnak tartom magam és kulturáltnak is.

De én átérzem azt a "pofont" is, amit érezhetett ez a féltesó. Talán úgy érezte, ez az egyetlen eszköze van a viszonzásnak. Nem tudom. Csak magamból indulok ki. Nekem nagyon fájt volna.

87. simple (válaszként erre: 73. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 17:02
Hát ezek után én kétlem, hogy tanult, kultúrált nő lenne. Aki kultúrált, az így nem viselkedik. A szó nélküli azonnali tiltás pontosan ennek a képnek az ellenkezőjét erősíti.
86. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 16:54
Már nincs mit gondolkodni rajta, az apja is elismerte, hogy az elsőházasságából született, olvass vissza.
2021. nov. 25. 16:52

Valóban nem kell rögtön rémeket látni, ha egy féltestvér hirtelen felbukkan.

De én először megbizonyosodnék arról, hogy valóban féltestvér-e, a név-azonosság egyáltalán nem biztosíték erre. Éppen ezért egy közös vezetéknév sem jelent semmit, sőt a személyi igazolványba bevésett név sem jelent semmit. Hiszen hány Szabó, Varga, Keresztes, Kiss, Nagy... szaladgál úgy a világban, hogy semmi rokoni kötelék nincs közöttük. És még elvált is, aki később új családot alapított, lehet közöttük kismillió.

FI először ezen a vonalon kellene, hogy elinduljon. Akár a féltesó által adott infó a nagyszülőkről, azok lakhelyéről, akár a saját szülők, nagyszülők által elmondottakból, de pl. az apjáról egy fénykép, amelyet majd megmutatni az édesanyának... valóban féltestvér-e, vagy valaki más?

84. dafke
2021. nov. 25. 16:42

F.I. testvérét sajnálom csak. Lehet, naiv vagyok... De én az ő helyében lehet, hasonlóképp reagáltam volna. Mert felfoghatatlan lenne nekem, hogy nem fért volna bele az életébe egy kv.

De tudod, jobb így naivan odamenni, aztán esetleg pofáraesni, mert mondjuk tényleg a lóvé volt a motiváció. Mint rettegni, hogy jaj, nehogy csak a pénzem akarja. Lehetsz te jól menő vállalkozó. Biztos az vagy, nem tagadom. De hogy egy csepp jóindulat sincs benned, az is biztos.

83. nemtomki (válaszként erre: 82. - _Berry_)
2021. nov. 25. 16:37

Bizony-bizony, a karma előbb-utóbb utolér mindenkit.

Szerintem is örülhet a tesója, hogy nem lesz egy ilyen felszínes, anyagias, önző rokona. Biztos van elég baja enélkül is.

82. _Berry_ (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:35
Jobb is neki, ha nem találkozol vele, mert ahelyett, hogy nyitott lennél, tele vagy előítélettel. Te meg megnyugtathatod magad, hogy előre eldöntötted, hogy egy haszonleső alak. Hát ne csodálkozz, ha esetleg majd valamikor az életedben rólad is már előre döntenek és esélyt sem adnak.
81. Channa* (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
2021. nov. 25. 16:33

Aztán azt is mondta, hogy a helyi lapban a nevével vannak hirdetések, így tudja, hogy jól áll.


És igazad van. Elmenekül a férjétől a gyerekével együtt.

Simán elképzelek egy bántalmazó kapcsolatot, amiért ezt kell tennie egy nőnek.

Ha nem beszélt róla az közös apa, akkor bizony ott gáz van...

80. Ilián (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:30
Tévedsz! Ő érezte jól, hogy ugyanolyan vagy ,mint apád!
79. Ilián (válaszként erre: 25. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 16:27
Egyetértek!Tudod,mindenki magából indul ki.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook