Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megszűnt a Sláger Rádió és a Danubius fórum

Megszűnt a Sláger Rádió és a Danubius (beszélgetős fórum)


106. 4ab67f870d (válaszként erre: 102. - Doxikri)
2009. okt. 13. 07:41

A kislány, akit említettem, 16 éves és imád mindent, ami zene. Nos, fura módon mindig a Slágert kapcsolja be a kocsiban, vagy kéri, hogy "apa, bekapcsolnád a Sláger Rádiót?" És énekli a dalokat, szinte az összeset ismeri, a külföldieket is. Abbára, Flashdance-re buliznak... Szerencsére média szakos osztályba jár a gimiben, szóval van remény a jövő generációja számára. :-)) A lényeg, hogy nem csak a negyven feletti korosztálytól vennék el a csatornát. Amúgy OFF: mit akarnak még elvenni? Oda a tizenharmadik havi nyugdíj, a normális, emberhez méltó időkorhoz való jog, lehetőség, a nyomorú jövedelmekből nincs lehetőség színházba járni, könyveket venni, most már a kedvelt rádióadót is elveszik?

OFF vége.


Amúgy a www.borsonline.hu oldalon a tegnapi számban benne van.

105. klenca
2009. okt. 12. 21:31

Szóljatok le, de én nagyon szeretem reggelenként hallgatni őket. Ugyanis a napi dolgokkal foglalkoznak. Bár sok ember vesz körül, mégis relative magányos vagyok. De ha őket hallgatom, olyan, mintha valakivel beszélgetnék. Nem értek egyet mindenkivel mindenben. De Bochi gondolkodását nagyon szeretem. Az igaz, hogy a múltkor már majdnem felhívtam őket, amikor a Star Wars-ot lükeségnek tartotta, mert nekem akkor is tetszik ez a sorozat. Nem vagyok fun, de szívesen nézem, s azon gondolkodok, hogyan lehet ilyeneket kitalálni.


Szóval, nagyon sajnálnám, ha megszűnne a reggeli Bumeráng adagom.

A Sláger néha tényleg uncsi, de mégis szívesebben hallgatom, mint a helyi adónk tuc-tuc zenéjét.

Igen, szerintem is igaza van annak, aki azt mondta, hogy egy-egy számról egy-egy esemény jut eszünkbe, ami az életünkben akkoriban megtörtént.

Egyszer majd a mai fiatalok is fognak nosztalgiázni a mai zenékre, amik akkor már avittnak fognak tűnni.:))

2009. okt. 12. 21:23
Hajnali 6-kor nagyon jó dolog kutyasétáltatás közben a Bocsiékat hallgatni. Egyből nem leszek álmos. Nagyon szeretem őket! Remélem maradnak.
103. spinneli (válaszként erre: 100. - Doxikri)
2009. okt. 12. 21:20

elektronikus zenében is vannak nagyon igényes zenék, de tudom kb. milyen stílusra gondolsz.


azért itt egy igényesebb, ha van kedv:


[link]

102. doxikri (válaszként erre: 98. - Stulika)
2009. okt. 12. 21:15

Eg yzene akkor jó, ha minél többet hallgatod, annál jobban tetszik. És nem lehet megunni!

Ahogy te is írtad rengeteg olyan zene van, ami már nagyon régóta sláger!

Az már ízlés kérdése, hogy kinek melyik jön be.

A Sláger Rádió ráállt az igényesebb, 70-80-90-es évek zenéjére. Azok hallgatják, akik ezt szeretik.

Én sokszor a 12 éves fiammal együtt hallgatom, éneklem a kocsiban a dalokat...mert ott a Sláger szól!

Ez nem generációs és nem politikai kérdés.

Kár lenne, ha megszűnne!

101. NIKA77
2009. okt. 12. 21:12
ÉN IMÁDOM A SLÁGER RÁDIÓT .MI MINDIG EZT HALLGATJUK.
100. doxikri (válaszként erre: 99. - Spinneli)
2009. okt. 12. 21:10

Ja, csak nem bírom a gépi tuc-tucot( ahogy írta valaki)

Annyi jó hangszer és annyi jó zenész van! Minek kell még ezt is gépiesíteni??!!

Na, mindegy már nem akarok offolni!!

99. spinneli (válaszként erre: 83. - Doxikri)
2009. okt. 12. 21:04

szimpatizátor, ez jó.

:)

98. stulika (válaszként erre: 79. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 12. 20:43

Talán nem ártana a sláger szó jelentést tanulmányoznod. Ugyanis nem azt jelenti, hogy régi zene. Sokkal inkább közkedvelt, felkapott, divatos dolgot jelent. Ugyanis nemcsak zene lehet sláger... Vagy nem hallottál pl. ilyet, hogy "A mobilinternet a sláger" ( [link] De, ha a zenénél maradunk mi a helyzet a mindenkori slágerlistával?

Én a magam részéről nem szégyellem, hogy a zenét, a dallamot szeretem, legyen az pl. akár Gershwin:Rhapsody in Blue (1924), akár Queen:Bohamian Rapshody, vagy Barkley:Crazy. Viszont ki nem állhatom a tuc-tuc zenéket, amik nem a zenei dallamra, sokkal inkább zörejekre épülnek. Én is elmúltam már negyven éves, imádom is a gyerekeket és a fiatalokat, szerencsére sok ilyen emberke van a környezetemben, de a fiatalosságomat nem azzal akarom megőrizni, hogy majmolom őket...:D:D:D

2009. okt. 12. 20:10
Hála az égnek:P
2009. okt. 12. 20:09
Egyébként miért szünik meg? Blikket nem olvasok,és máshonnan sem tudtam róla.
2009. okt. 12. 20:03
Nagyon szeretem a Sláger Rádiót. Minden reggel munkába menet őket hallgatom, néha gondolom, hogy aki lát azt hiszi valami bajom van mert olyanokat nevetek. Nem szeretném ha megszűnne.
94. csillagfürt (válaszként erre: 87. - Judy47)
2009. okt. 12. 20:00
Ahogy a reagálásokból kitűnik, talán többen állunk az egyik oldalon, nem?:)
93. csillagfürt (válaszként erre: 79. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 12. 19:57
Az, hogy kinek mi jut eszébe egy 80-as évekbeli dalról, emberenként változik. De: ha valakinek egy műsor nem tetszik, keres mást vagy kikapcsolja. A készüléken van egy kicsi gomb...Egyébként én még így 1-2 évvel 40 felett is fiatalnak érzem magam:)))
2009. okt. 12. 19:55
Nekem és az ismerőseimnek a Sláger a kedvencünk. A 16 éves kamasz lánynak éppúgy, mint az édesapjának és nekem. Három különböző korosztály. Muszály ezt? Mindent tönkretenni, ami jó??
2009. okt. 12. 19:54
Nem hallottam,mert nem jutottam hozzá az utóbbi hónapokban. Sajnálom mert jó kis zenéket adnak.
90. csillagfürt (válaszként erre: 82. - 98f798c35c)
2009. okt. 12. 19:49
Nagyon jó!!! Hasonlóképpen gondolom én is, mint már lentebb meg is írtam.Pedig ahogy látom, köztünk is van egy tizes, de úgy látszik az ízlésünk teljesen azonos.Az ítélőképességünkről nem is beszélve.
2009. okt. 12. 17:39

A Sláger rádiót egyébként sem hallgatom, mert túl régiek a zenék és én szeretek a jelenben élni, nem a múltban. . . .



Ezek szerint az összes klasszikus és minden ami régi az idejétmúlt is egyben! pl. Shakespeare, Tolsztoj, Homérosz.....sorolhatnám!!!???

88. doxikri (válaszként erre: 86. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 12. 17:34

Nem kéne ennyire felháborodnia Önnek!

Csak az a gond, hogy az Ön korosztálya sokszor gondolja úgy, hogy egy bizonyos életkoron túl, már nem lehetnek az embernek igényei, ennek megfelelően örüljenek, hogy élnek!

Amennyiben Ön nem így gondolta...nos, szeretném megkövetni Önt és bocsánatot kérni, mind Önntől, mind pedig a korosztályához tartozó többi embertől is.

Sajnos nagyon sokszor tapasztalom, - de nem csak én - hogy azokat az embereket, akik a 80-as 90-es években voltak fiatalok, most már leírják!

Pedig higgye el kedves hölgyem, hogy még bőven van energiánk az életre. De ez csak abban a z esetben lehetséges, ha a napjainkat meg tudjuk néha édesíteni egy kis humorral, nevetéssel. Ha ezt a Slágerrádió adja meg, akkor annak a segítségével, ha más akkor mással!

Azt is megdöbbenve tapasztalom, hogy Ön a korom miatt - valószínű csak dühében - magázni kezdett!


Én ezt nem igénylem senkitől, pláne egy olyan oldalon, ahol az emberek ismeretlenül, de gyakorlatilag a gondolataikat és a lelküket osztják meg másokkal!


Szerintem kár volt ebből ilyen nagy problémát generálni én csak rá szerettem volna világítani, hogy szerintem a nevezett rádió az én korosztályom igényeit elégíti ki!

Ezért nem kell elítélni vagy pocskondiázni, mert erre is van igény!


Sajnálom - még egyszer - ha megbántottam Önt!

Remélem, hogy 20-25 év múlva, meg fogja érteni, hogy mire gondolok!

87. judy47 (válaszként erre: 78. - Csillagfürt)
2009. okt. 12. 15:02
Teljesen igazad van.Én 42 éves vagyok és bizony hallgatom a régi zenékat.A mai fiataloknak a tam-tam zenén kivül nem érdekli semmi.
86. 5da2bd95cb (válaszként erre: 83. - Doxikri)
2009. okt. 12. 15:01

"Ha a hozzám hasonló "vének" is zenét akarnak hallgatni, hát a Slágerrádión kívül nem sok lehetőségük van. . . . vagy mi már inkább ne hallgassunk semmit, csak búslakodjunk és tervezgessük a sírfeliratunkat? 20-on felül már nincs is élet,"


A hozzászólásomban nem személyeskedtem, nem minősítettem senkit, és nem hoztam fel az életkorát!

Mégis olyan válaszreakciót kaptam, amit kikérek magamnak! Ilyen hangnemmel nem lehet beszélni! Ha Ön idősebb, pláne elvárható a normális hangvételű kommunikáció! 20 éves vagyok! Igen! Új generáció! Ilyen példát kíván nekem mutatni? Mit szólna hozzá, ha én is elkezdenék személyeskedni és minősíteném Önt és az ízlését az életkora alapján!

Ezesetben biztosan nagy felháborodás lenne! Mindenki részéről! De én intelligensebbnek tartom magam ennél. Ezért ezúton elnézést kérek, hogy véleményem van!

85. judy47 (válaszként erre: 81. - Klenca)
2009. okt. 12. 14:58
Ma a B.ujság is evvel foglalkozik! Érdemes elolvasni.
2009. okt. 12. 14:57

24 vagyok, ha rádió, akkor inkább sláger mint a danubius! Mert az még zene volt! Most meg...


Persze nem megy egész nap a rádió... tuti megunnám. :) És a bumerángot nagyon nem szerettem amíg dolgoztam és a kolléganő kedvéért végig kellett hallgatni minden reggel. :P

83. doxikri (válaszként erre: 80. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 12. 14:45

Senki nem a személyedet támadja, csak én is véleményt mondtam. Nem tartom agymosásnak a rádiót, mert mindenki azt hall ki belőle és annak fogja fel, aminek akarja!

Ez is lenne a célja: szórakoztatás!

az, hogy téged ez a fajta zene 20 évesen nnem érdekel, az a te dolgod, száz másik olyan adó vann, ahol ilyen zenét még csak véletlenül sem játszanak....bár az igazsághoz tartozik, hogy a mai zenék nagy része, pont ezeknek a régi daloknak a feldolgozása, csak éppen hangszer nélküli módban, szimpatizátorra és számítógépre. De az alap a régi.....

Ez a rádió nem a világot akarja megváltani, csak az öket érdeklőket szórakoztatni....és ennek tökéletesen megfelel.

2009. okt. 12. 14:15

Bocs, hogy én is belekotyogok. Nem hallottam róla, és az az igazság, hogy nekem mindegy, mert rádiót sem hallgatok.

Most bizonyára azt kérdezitek, hogy akkor minek szólok bele, jogos, de azért elmondom, hogy mire gondolok.

Többen írtátok, hogy jó hogy megszűnik, valaki azt is írta, hogy van igazság.

Olyan sok rádióadó van. Ki ezt szereti és hallgatja, ki meg azt, ízlés dolga.

Azt azonban nem értem, hogy miért kell örülni annak, ha egy olyan adó szűnik meg, amit a hozzászóló nem is hallgat, miért kell leszólni valakit azért, mert ezen bánkódik. Miért zavar valakit az, hogy olyan adó is van, amit ő nem szeret.

Miért kell fújni egymásra csak azért, mert más zenét hallgat, másképp gondolkodik. Mi lenne, ha mindenki egyformán gondolkodna, egyforma zenét hallgatna stb.? Ki döntené, dönthetné el, és vajon mi lenne az az uniformis zene és gondolkodásmód?

Olyanok lennénk, mint a beprogramozott robotok.

Még belegondolni is rossz.

És még valami, ami a fiataloknak szól. Egyszer Ti is elmúltok 30, 40 50 stb évesek vajh mi lesz az a zene, amit akkor szívesen hallotok, és gondoltok vissza arra, hogy egyszer voltatok tizen, huszon évesek is.

81. klenca
2009. okt. 12. 14:04

Hogy mi van???

Lehet, hogy mostanában keveset hallgatok bármilyen rádiót, de komplett megszűnne Slágerestül, Bumerángostul? Miért?

80. 5da2bd95cb (válaszként erre: 77. - Doxikri)
2009. okt. 12. 14:01

Nem erre akartam kilyukadni, sajnálom! Nem akartam megsérteni senkit! Csupán a véleményem fejtettem ki.

Édesanyám is meghallgatja a mai zenéket, mert unja a régieket. Persze nosztalgiázni ő is szeret.


Viszont úgy érzem nem sértegettem személyesen senkit, nem mondtam senkiről véleményt és nem minősítettem senkit az ÉLETKORA alapján! Semmiképp!

Ez a vélemény viszont a személyem elleni támadásba torkollott, olyan jelentést tulajdonítva neki, amire nem is utaltam!

79. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 78. - Csillagfürt)
2009. okt. 12. 13:54

sláger rádió,benne van a nevében hogy régi zenék.ehhez nem kell hallgatni hogy tudjam.amúgy én is 40 vagyok de a régi zenéket nem hallgatom.mert amikor én fiatal voltam ugyanúgy nyomták a petőfi rádióban,meg a szórakozó helyeken mint most az újakat ma.

És sokszor nekem sem az jut az eszembe egy 80-as évekbeli dalról hogy de jó volt fiatalnak, hanem hogy ezt is mennyit hallottam régen.


Amúgy meg már írtam lejjebb hogy ezt a két fazont ki nem állhatom.tv-ben láttam őket nem egyszer,így a bumerángot elvből nem is hallgattam.

78. csillagfürt (válaszként erre: 76. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 12. 13:38
Talán, majd ha egyszer te is 40 felé jársz, fogod ám szeretni azokat a zenéket, ami a fiatalkorodat juttatják eszedbe...Ha az általad tudatos agymosást nézzük:eszerint nem lenne szabad bekapcsolni sem a tv-t, sem bármelyik rádiót.Ha meg nem hallgatod a Slágert, honnan tudod, mit játszanak.
77. doxikri (válaszként erre: 76. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 12. 11:27

Attól, hogy valaki nem 20 éves és nem a mai zenéket szereti, még nem a múltban él!!

Ha az ember a napi gondjai mellett néha szeretne kicsit lazítani és jól érezni magát, az nem feltétlenül bűn és nem is agymosás!

Ha a hozzám hasonló "vének" is zenét akarnak hallgatni, hát a Slágerrádión kívül nem sok lehetőségük van....vagy mi már inkább ne hallgassunk semmit, csak búslakodjunk és tervezgessük a sírfeliratunkat? 20-on felül már nincs is élet,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook