Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megszűnik az adójóváírás fórum

Megszűnik az adójóváírás (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. jún. 19. 14:27
Mindenesetre nem máról-holnapra fogják megszüntetni az adójóváírást!
2010. jún. 19. 14:24

Az adójóváírás gyakorlatilag alamizsna. Sztem. nem az a gond, ha azt megszüntetik, hanem az lenne gond, ha ezt valamilyen más forrásból nem "csöpögtetnék" vissza. A béreket kell rendezni, és nem alamizsnákat találni ki különféle beceneveken.


A családoknak kedvezményeket kell adni, amiért hajlandóak gyereket vállalni és felnevelni.

A dolgozóknak rendes bért kell adni. Nem alamizsnát kell juttatni a dolgozónak, hanem BÉR-t.


Pontosan azért írtam, hogy fokozatosan két év alatt veszik el, és amúgy is többtényezős a dolog, és, hogy nem kell pánikolni, mert tök felesleges ez a pánik, amit az emberek ezzel az egésszel gerjesztenek mostanában. Több fórumon is ezt látom (nem itt a Hoxán, hanem máshol is), és nem nagyon látok olyat, hogy valaki azt mondaná, hogy: "ok, adjunk nekik időt, majd meglátjuk, hogy mi lesz ebből a gyakorlatban"... mindenki azonnal ítélkezik, mielőtt még bármi kár is érte volna a gyakorlatban...


Nyugi már!!!! Amit elvesznek, azt valamilyen formában vissza is fogják juttatni. Csak átláthatóbb lesz a pénz útja oda-vissza (remélhetőleg). Elméletileg erről szól az egész, és nem arról, hogy mit vesznek el.


Az a baj, hogy már így vagyunk szocializálódva, hogy csak azt vesszük észre, hogy mit vesznek el, és meg sem halljuk, ha azt mondják, hogy amellett mit adnak.


Azt is meg kell hallani, hogy ADÓKEDVEZMÉNYEK is lesznek még, és azt is, hogy HATÓSÁGI ENERGIAÁRAK, meg egy csomó egyéb pozitív dolog! Pl. a GYES-t is visszaadják annak, akitől az előző kormány elvette...


Ez miért talál süket fülekre? Folyamatában kell látni a dolgokat... és ez csak akkor fog kiderülni, amikor már benne leszünk.

Nem lehet előre tudni mindent.

7. f298247b9c (válaszként erre: 6. - Syria)
2010. jún. 19. 13:57
Szerintem is.A 67ezer forintos gyedből ha csak 5 rongyot vonnak le,az is érvágás.
6. syria (válaszként erre: 4. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 19. 13:35
Azért nem árt, ha az ember előre tud dolgokat, mert akkor jobban fel tud készülni rá.
2010. jún. 19. 13:18

Ahogy O'Neill ezredes mondaná: "Ezen a hidon majd akkor megyünk át, ha odaértünk."

Bocsi, nem birtam kihagyni:))


A mi fizetésünk is kevesebb lesz, a mi viszonylatainkban elég sokkal (úgy értem, ha a kevésből elvesznek, jobban megérzi az ember)

4. a26b2a1b7e (válaszként erre: 2. - 471f3bbb7a)
2010. jún. 19. 13:15
Majd megtudjuk pontosan akkor, amikor már lényeges lesz tudni. Minden napnak éppen elég a maga baja.
3. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - F298247b9c)
2010. jún. 19. 13:14
Állítólag két év alatt fogják fokozatosan megszüntetni. De közben emelkedni fog a minimálbér is. És közben lesznek valamiféle adókedvezmények a családokra vonatkozóan is. Illetve a közüzemi díjakat meg akarják szabni.... Több tényezős a dolog. Nem kell pánikolni egyből...
2010. jún. 19. 13:06
Ezt tényleg jó lenne tudni pontosan...
2010. jún. 19. 12:59
Ez mit jelent majd pontosan?15000-rel kevesebb gyedet fogok kapni?Vagy eleve nem vonnak le annyi adót,és ezért kb ugyanannyi lesz a pénzem?Mikor lép egyáltalán életbe?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook