Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megszületett a gyermekem, felborult az életem fórum

Megszületett a gyermekem, felborult az életem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. kisstiti (válaszként erre: 36. - Aniju)
2012. máj. 8. 07:14
Én most érzem csak rosszul magam, nem vagyok mindig ilyen!
37. aniju
2012. máj. 8. 07:13
Ébrednek a kiskirálylányok, de még benézek, remélem, sikerül egy kis lelket öntenünk beléd! Fel a fejjel, tényleg a babád a minden, de magaddal is kell törődnöd, hogy kerek egész mamája legyen! :)
36. aniju
2012. máj. 8. 07:09

És igazatok van, akinek nem tecc, csinálja meg felmosást, ha böki a szemét.


És ne próbáld szerintem elmismásolni, neked VAN szülés utáni depressziód.


Én Szegeden élek, az egész család Pesten. = NINCS napi szintű segítség = baromi hamar ki kellett rángatni magam belőle, mielőtt totál becsavarodok.


A férjemmel meg már terhesen is 'közöltem', h ha nem segít, akkor petrezselyem leszek. Az elején elég gáz volt, de most már belejött, még ha nem is automatikus nála egy két dolog.

2012. máj. 8. 07:06
és mindenkinek felborul kivéve ahol van nagyszülő aki sokat segít és vigyáz a gyerekre. Én 3éve nem voltam egyedül sehol és nem aludtam ki magam és gondolom nem vagyok egyedül. Ha depis vagyok nem mondom senkinek és nem hagyom rátelepedni magamra.
34. Anika70 (válaszként erre: 9. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 07:05

Mennyi idős a kislányod?

Nekem pl. 8 hónapos és ez idő alatt egyetlen barátnőm maradt!

A Férjem 3 hetente jár haza, kamionozik.

Anyukám a másik 5 éves unokájára vigyáz, szóval nincs segítségem.


De én így is boldog vagyok és meglátod, Te is így leszel, csak gondolom még szokatlan a helyzet.

A kislányodban mindent meg talász majd, ami fontos neked!

33. 74f8c12b8e (válaszként erre: 26. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 07:05
Hívd őket fel,hogy szeretnél beszélgetni,és kikapcsolódni,és megtudni ,mi van velük
2012. máj. 8. 07:04
Nekem csak arra lenne szükségem, hogy valaki szóljon hozzám 3 mondatot! Beszélgessen velem. Előítéletek és kioktatás nélkül.Semmi másra.
31. aniju
2012. máj. 8. 07:04

Próbálj meg egy kicsit pozitívkodni! Ne haragudj, de süt, h bedepiztél. (az elején én is)

Nem kell, h minden csilli- villi legyen, most a babád a legfontosabb és te! Sz..rd le a porcicákat.


Az meg elég gáz, ha nem segítenek... sajnálom.. :(


Különben sose tudtam aludni nap közben, a babákkal se. Szép lassan hozzá szoktam. De a mami félórát a saját lelked miatt próbáld beiktatni. Nem mindegy ám! :)

2012. máj. 8. 07:04
ez minden újdonsült anyukánál így van szerintem de ha hagyod eluralkodni magadon annál rosszabb lesz. Örülj neki hogy jó az idő így pár hetes babát is kivihetsz sétálni, ismerkedhetsz más babakocsit toló anyukákkal, és igenis vedd rá magad hogy össze kell kapni. Lehet ez keményen hangzik de én is hónapokig éjszakáztam a gyerekkel (a kicsivel is volt hogy 2 volt ébren), a férjem hajnalban ment későn jött haza, szüleim nem élnek , anyós dolgozik, nővérem detto, pest mellett lakunk htt semmi nincs , nem vezetek ergo sehova nem tudtam menni csak sétáltunk sétáltunk rengeteget a kicsivel. Hidd el segít.
2012. máj. 8. 07:03
pihenni muszáj mert megkattansz előbb-utóbb. sz.rd le mit mondanak a családtagjaid, vagy menj át agresszív kismalacba. nem tetszik a kupi? fogj seprűt porszívót és állj neki, nekem nincs rá időm b.meg. ezzel befogod a szájukat
2012. máj. 8. 07:02
Ez tenyleg szules utani depresszio! Vigyazni kell vele, mert az ember kepes becsavarodni tole. Nekem egy dolog miatt volt nehez az elso ev: mindenki jott a jobbnal jobb tanacsokkal, folyton azt ereztettek, hogy ahogy en csinalom az nem jo. En orultem volna ha bekenhagynak, de nem. Most 2. babat varom, es mindenkit ki fogok dobni, aki nem csak latogatoba jon, es az intimszferankat megzavarja. Bar azt hiszem sokmindenben bebizonyitottam, hogy nekem jobb modszereim vannak mint a csaladban" jol bevallt modszerek". Talan ezuttal maguktol is bekenhagynak. Nem... ugy nem erzik magukat eleg fontosnak!
27. bnedora (válaszként erre: 6. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 07:01

Képzeld ez régen is így volt, és gondolom másnál is így van. A férjem reggeltől Mikulásig dolgozott, volt 2 kisgyerekem, iskolába jártam, majd dolgozni is.

Nem kell pánikba esni, szép nyugodtan megcsinálni azt, amit kell.

2012. máj. 8. 07:00
Szülés utáni depresszió? Nem. Eygszerűn csak elhagytak.
25. aniju
2012. máj. 8. 07:00

Figyi, nekem kettő lett hirtelen. :) Nálunk az első 6-8 hét ultra gáz volt, utána szép fokozatosan kialakult valamiféle napirend.


Ha tudok főzni, azt is velük teszem, kint 'ülnek' velem a konyhában. Takarításhoz segítséget kértem, mert az ikrekkel ez az, amit nem akarok csinálni.


A 'barátaim' egy része lekopott, ez tény, akinek nincs gyereke, azt hiszi, h csak a kakis pelus tud nálunk téma lenni, pedig annyira örülök, amikor kiszakadok 1-2 órára. ;)


Most 4,5 hónaposak és tényleg egyre könnyebb. Egy kicsit rájuk is kell erőszakolni,h mit akarsz kialakítani, nekik is alkalmazkodni kell a családhoz. Igyekszem észben tartani,h legyen 'mami félóra' a napban.


A férjem? Hümm... :) Sokat segít, mikor hazajön, de amióta gyerekei vannak, mindent elfelejt, a két kedvenc mondata a majd holnap és a mindjárt. Ká idegesítő, egyébként. Főleg,h eddig az évfordulókat nem felejtette el. :( Úgy tűnik, örüljek,h amikor hazaér, babázik... :)

2012. máj. 8. 06:59

Ha napközben alszok, ki csinálja meg a házimunkát?

Senki sem segít, még akkor sem, ha kérem.

2012. máj. 8. 06:58
Több támadás ért a családomtól a szülés óta, mint eddig egész életemben. Azért mert rossz kedvem van? 3-4 órát alszom éjszaka. Ki lenne akkor fitt és kedves?
2012. máj. 8. 06:52

Tudom, mit érzel:)

Szokj hozzá... ez már egy másik élet, és nagyon kell alkalmazkodni. Az elején szinte lehetetlen olyan időt lopni magadnak, amikor csak az van, amit te szeretnél...

Én minél akaratosabb valaki, annál nehezebb... én tudom...:D

21. pinkdreams (válaszként erre: 9. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 06:50
Ezt hívják szülés utáni depressziónak... El fog múlni egy idő után.
20. irgum-burgum (válaszként erre: 6. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 06:46

Nálam is ez a szitu,ne izgulj meg lehet szokni....

Néha amikor lehet csinálunk egy bográcspartit vagy szalonna sütést és akkor kikapcsolódok egy kicsit,de a szürke hétköznapok sajnos abból áll,hogy gyereket gondozok,háztartást vezetek,magamra nem jut idő.De hát ezt vállaltam,amikor megszültem őket:-)

és nem bánom

2012. máj. 8. 06:38
Ha meg a barátaid elhagytak, akkor keress másokat. Lesznek biztosan olyan anyukák, akikkel együtt hordjátok tanácsadásra a gyerekeiteket. Nyilván ilyenkor már az ember azokkal tud tartalmasan beszélgetni, akikkel hasonlóak a gondjaik.
18. futóbajnok (válaszként erre: 6. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 06:35
Én úgy gondolom, segítséget kérni nem szégyen, ha másképp nem megy.
2012. máj. 8. 06:33
Nekem 2 hónapig nem ment, hogy főzzek, mossak, takarítsak. Anyukám jött segíteni. Magas maradt a vérnyomásom, állandó fejgörcsöm volt. De aztán, mikor kitapasztaltam, mikor fog aludni a baba, én is akkor pihentem.
16. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Futóbajnok)
2012. máj. 8. 06:32
én megértem a fórumindító gondját. gyerek előtt fogalmam se volt róla tulajdonképp mivel is jár és az összes hülye magazinban csak a rózsaszín ömlengés megy, hogy milyen nagyszerű, milyen csodálatos az anyaság, a babák mindig csak ettek meg aludtak :) na ehhez képest a valóság nagyon kiábrándító tud lenni, főleg ha az embernek nincs kisgyerekes ismerőse aki elmesélné mivel is jár valójában. az elején folyamatos fáradtsággal, az alvásidő megtalálásával és kialakításával, az első fél év nagyon kemény tud lenni, főleg az elsővel
15. jooeva
2012. máj. 8. 06:30

A barátok és a család esetleg tapintatból vonult kicsit háttérbe, hogy belerázódj az anyaságba.

Ha neked ez így nem jó, mond el nekik.

Teljesen más lesz így az életed, de nem feltétlenül rosszabb!

Valóban lesznek dolgok, amik háttérbe szorulnak, de ügyesen meg lehet oldani, hogy legyen időd magadra, a párodra és a barátokra is.

6 évig voltam itthon a gyerekeimmel, de nem bántam meg 1 percét sem.

Élvezd az anyaságot, a pici babát, mert olyan hamar felnőnek.....

2012. máj. 8. 06:30
Szerintem jót tenne Neked egy kis B vitamin, erősítene az idegrendszereden. Csak kérdezd meg a háziorvosodat erről.
2012. máj. 8. 06:27
Természetes érzés, a terhesség alatt mindenki veled foglalkozott, naponta sokszor kérdezték, hogy érzed magad. Most áll vissza minden a régi kerékvágásba, ne keseredj el, ha úgy érzed, hogy felborult az életed. Egy új rendszer alakul ki, amit csiszolgatni kell és utána újra helyeden érzed magad.
12. futóbajnok (válaszként erre: 9. - Kisstiti)
2012. máj. 8. 06:26
Mostantól Ő lesz a legfontosabb.
2012. máj. 8. 06:25

Miért, mire számítottál?

Először én is azt hittem, na, jön 3 év nyugi. De aztán minden napra volt egy csomó teendő. Fokozatosan kell megszokni, hogy hogyan osztod be úgy az idődet, hogy egy idő múlva tudj főzni, takaraítani is mellette. Nekem szerencsére a nőgyógyász felhívta a figyelmem, hogy "pihenjek rá" még terheskoromban a feladatra, mert utána nem fogok unatkozni...

2012. máj. 8. 06:24
ezt hogy érted? mennyi idős a kicsi? mi a múltkor azon röhögtünk a párommal hogy miben változott az életünk. nem akkor alszunk amikor akarunk, hanem amikor hagyják. napközbeni alvás persze :) nem csinálhatom/juk azt és akkor amikor szeretnénk, hanem akkor ha békén hagynak vagy együtt csináljuk a gyerekekkel
2012. máj. 8. 06:23

Szomorú és üres vagyok. Pedig boldognak kéne lennem!

Kaptam egy gyönyörű kislányt, de elvesztettem mindenkit aki azelőtt fontos volt nekem...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook