Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megmenthetőek a szilikonos sütőformáim vagy dobjam ki? fórum

Megmenthetőek a szilikonos sütőformáim vagy dobjam ki? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. 9089b602ef (válaszként erre: 14. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 20:05

Nem az én tapasztalatom, hanem anyué.

Attól, hogy a Kikában vetted, még lehetett pl. gyártási hibás.

20. syria (válaszként erre: 11. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 19:53

Megválaszoltad a kérdésedet.

Én kihajítanám azokat a szilikonokat.

19. bowie
2014. nov. 8. 19:51
nekem sose lett mosogatógépben se olyan az ízük....próbáld gépben újra mosogatni őket, de úgy, hogy ne tablettát tegyél bele, csak szódabikarbónát
18. emi75 (válaszként erre: 1. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 19:16

próbáld meg kiáztatni, egy-két napon át cserélgetett, meleg vízben, esetleg mosogatószer nélkül átmosatni a mosogatógépben.


Én is mosogatógépben mosom a (noname)szilikonos sütőformát, de még sose jártam így, pedig a 2óra 40 perces vagy a 3.15 perces programot szoktam használni.


Biztos van 30 vagy 45 perc körüli program is a gépen, esetleg ha össze tudod rakni kevésbé szennyezett tányérokkal, poharakkal, azokat simán tisztára mossa ennyi idő alatt is, nem hinném hogy lenne ideje átvenni a szagot.


És elhagyhatod az öblítőt is, ha olyan mosogatószert használsz. Az öblítőnek rém erős szaga tud lenni.

17. ReeeceFice (válaszként erre: 12. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 19:09

Jó meleg , szódabikarbónás vízben próbáld meg kiáztatni.

A szódabikarbónának nagy jó szagtalanító hatása van , és a süteménytől sem idegen.


Egy próbát megér!

16. kisj (válaszként erre: 14. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 18:59
szerintem ezentúl gondold át, hogy mit raksz a mosogatógépbe
15. kisj (válaszként erre: 11. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 18:57

jólírod:

magasabb hőmérséklet, nagyobb nyomás

14. sütiskrimi (válaszként erre: 9. - 9089b602ef)
2014. nov. 8. 18:54
Ez saját tapasztalatod a Tupperes formával? Szoktad gépben mosni? Ahhoz nagyon drága volt, hogy így tegyem tönkre. Amik most átvették az ízt és az illatot, azokat az Kikában vettem.
13. sütiskrimi (válaszként erre: 2. - Arminacska)
2014. nov. 8. 18:50
HA a mosogatószert átvette, attól tartok ugyanígy átvenné az ecetet is.
12. sütiskrimi (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2014. nov. 8. 18:49
Köszönöm, ezt megpróbálom. Arról már olvastam, hogy a római/pataki tálat nem lehet mosogatószerrel mosogatni, mert a szer bemegy az edény pórusaiba, és később sütés közben kioldódik az ételbe. De szilikonformánál ilyenről még nem hallottam...
11. sütiskrimi (válaszként erre: 6. - Kisj)
2014. nov. 8. 18:46
Csak a mosogatógépben történhetett valami szerintem. Amíg kézzel mosogattam, nem volt ilyen gond. Már sokszor használtam ezeket a formákat. Még a mosogatógépet is most tapasztaljuk ki igazán, amikor kiveszem belőle az edényeket, erősen mosogatószer szaguk van. De ez hamar elillan. Talán a magasabb hőmérséklet és nagyobb nyomás (a kézi mosogatáshoz képest)tett valamit a forma anyagával?
10. kisj
2014. nov. 8. 18:40

Nekem mezei minőségű szilikonformáim vannak, igaz, mosogatógépben nem mosom őket, mert nincs olyanom.

A sütivel kapcsolatos dolgokat/edényeket nem is igazán mosogatószerezem.

Nekem ezt tanította a nagymamám.

9. 9089b602ef (válaszként erre: 7. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 18:37

Szerintem a forma anyagának minőségével volt gond.

A másikat, a Tuppereset beleteheted.

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 18:36
Próbáld meg éjszakára hideg vízbe áztatni.
7. sütiskrimi (válaszként erre: 3. - 9089b602ef)
2014. nov. 8. 18:33
Akkor lehet, hogy a szilikonforma minőségével is baj van? Ezek után egy drága Tuppereset bele merjek tenni?
6. kisj
2014. nov. 8. 18:32

Hogy vehették át a mosogatószer ízét?

Nekem is vannak szilikonos formáim, de el sem tudom képzelni ezt a szitut.

2014. nov. 8. 18:32
Nemm értem, mosogatás után kiöblíted, akkor hogy veheti át a sütemény az ízét?
4. sütiskrimi (válaszként erre: 1. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 18:32

Nemrég vettünk mosogatógépet, abban lettek elmosva a formák. Ma muffint sütöttem bennük, és már sütés közben megcsapta az a mosogatószer illat az orrom, amit akkor szoktam érezni, amikor kinyitom a mosogatógép ajtaját, ha lejár a program. Sajnos nemcsak az illat,de az íz is teljesen átjárta a sütiket, ehetetlenek.

Régebben, amikor kézzel mosogattam a formákat, sosem jártunk így. Vajon végleg beleette magát az anyagba a mosószer, vagy megmenthetőek valahogy? Járt már más is így? (Direkt utánanéztem több helyen is, mindenütt azt találtam, hogy a szilikonformák moshatók mosogatógépben.)

2014. nov. 8. 18:31

Inkább dobd ki!

Ha a szilikonos forma anyagába belediffundál valamilyen szer, azt nem hiszem, hogy ki lehetne szedni belőle.

2014. nov. 8. 18:30
Ecetes vagy mosószódás áztatás nem segítene vajon?
2014. nov. 8. 18:27
Megmenthetőek a szilikonos sütőformáim vagy dobjam ki? Átvették a mosogatószer ízét, a süti is ilyen lett tőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook