Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megkerestem, hogy mit jelent a böff saláta. Finom lehet, megenném! fórum

Megkerestem, hogy mit jelent a böff saláta. Finom lehet, megenném! (beszélgetős fórum)


febr. 29. 14:24

Vannak dolgok, akiket nem magyarítunk.

Fouchet orokke "Fo/usé marad,mert rosszult hangzik a neve magyarul.

febr. 29. 01:19
sose hallottam rola,de kivancsiva tettel es utana nezek.
11. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Pasionella)
febr. 28. 23:03

Elhiszem, mint írtam ez régen volt, több mint 30 éve, én így emlékeztem rá.

Persze biztos aki csinálja jobban tudja.

Nekem csak beugrott az emlék, a drága barátnömről.

febr. 28. 22:35
Azért hívjuk franciasalatanak mert ahhoz hasonlítjuk leginkább pedig nem is hasonlít 😊 valahogy raragadt. Az erdélyiek is és a románok is boeuf-nak hívják és a legtöbb családból nem hiányzik az ünnepi asztalról.
9. Pasionella (válaszként erre: 7. - Piroska52)
febr. 28. 22:33

Nincs összetörve pépesre kicsit sem 😊 legalábbis ha normálisan csináljak nincs, az egyedüli ami pépes hatást kelt benne a husi.


Felteszunk húslevest, többnyire csirke. A husilevesben főtt répát és husit kockazzuk. Külön főzünk krumpli, szintén kockázzuk. Savanyú uborka is kerül bele szintén kockázva és zöldborsó, vagy konzerv vagy mirelit, a mirelit esetében nem szabad tulfozni (így lesz sokaknál pépes)

Gyakorlatilag kb mindenből egyenlő aranyt kockazunk majd két tojásból és 1-1.5dl olajból házi majonézt készítünk, só, bors és kész.

Isteni és napokig eláll.

Nálunk nincs sem karácsony sem húsvét boeuf nélkül 😊

8. michelle.r (válaszként erre: 3. - Vikyci)
febr. 28. 20:23
Boeuf - csak sikerült magyarosítani 🙃
7. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Birebora)
febr. 28. 20:16

Igen, de nem olyan mint amit mi csinálunk, kicsit össze volt törve, pépesre, emlékeim szerint. Régen volt, hisz a barátnőm már 30 éve itt hagyta a földi létet.

Csak most feljött ez az emlék.

6. birebora (válaszként erre: 5. - Piroska52)
febr. 28. 18:55
Biztos finom lehet egyébként.
5. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Birebora)
febr. 28. 15:20
Én ezt Erdélyben hallottam , mikor a barátnőm mondta, csinál egy kis ,,,böfföt,,, kiderült olyan mint a franciasaláta.
febr. 28. 14:45

Nem hallottam még. Én ezt francia salátának hívom azzal a különbséggel, hogy nem teszek bele húst.

A húsleves maradjon húsleves.

febr. 28. 14:41
Mindenesetre elég fura a neve, hallottam már korábban is, de sosem néztem utána mi is ez.
febr. 28. 13:28
Biztos finom, én is megenném! Készítek majd.
febr. 28. 13:28
"Megkerestem, hogy mit jelent a böff saláta. Finom lehet, megenném!"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook