Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


2007. szept. 16. 16:52
Olyan érdekes ez.Elolvastam amit írt Ági.Nem volt a méretarányosnál nagyobb??Ezt kétlem...Nekem a babusom 3200 gm-mal született mégis annak ítélték meg és helyesen a dokik én sem tudtam volna megszülni.Egy 4 kilós babus???Akárhogy is van nagy baba!!De szerintem ha ennek az anyának mondják hogy műtét lenne jó,nem ment volna bele....
88. fe20557d00 (válaszként erre: 82. - 9c5ea9abb5)
2007. szept. 16. 16:46
És a köldökzsinór tekeredés nagyon sok esetben előfordul.Olyankor elengedhetetlen a műtét hamár szívhang is esik.
87. gerna (válaszként erre: 86. - Contu)
2007. szept. 16. 16:43
Na épp ez az! CSAK többes szám első személyben. Ez nekem olyan "általános" alany.
86. contu (válaszként erre: 85. - Gerna)
2007. szept. 16. 16:37
Én abból gondolom, hogy ott volt, mert többes szám első személyben beszélt.
85. gerna (válaszként erre: 65. - Contu)
2007. szept. 16. 16:19

Olvastam, ami a honlapon van, G.A. beszámolt róla, de hogy ott volt-e vagy nem... számomra nem egyértelmű. Egyébként "nem szükséges ottlennie", mint egy másik nyilatkozatából kiderül:

- Orvos jelenléte nem szükséges az otthonszülésnél, elegendő a bába segítsége. Amennyiben szükséges, a bábák szólnak a szakorvosnak.


Csakhogy ez nem otthonszülés volt, hanem "Születés házában" szülés. Kiderül, csak azért érdekelne, mert G.A.+a bába együtt, talán mégis ki tudták volna szabadítani azt a babát.

84. contu (válaszként erre: 83. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 12:57
Nincs mit! :)
83. 01fde57e09 (válaszként erre: 81. - Contu)
2007. szept. 16. 12:21
Köszi.
2007. szept. 16. 12:15
én is felelőtlenségnek tartom az otthon szülést. inkább a barátságtalan kórház mint valami baja legyen a gyerkemnek! 2 hétig voltam bent, kislányom nyakán kétszer rajta volt a köldökzsinór, végére a szívhangja se volt jó, így gyorsan megcsászároztak.
81. contu (válaszként erre: 80. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 12:14
2007. szept. 16. 12:00
Lányok! Én nem találom Geréb Ágnes nyilatkozatát a lapján. Hol van?
79. eva7
2007. szept. 16. 11:49
Akik otthon szülnek,azok ha árulnának a patikában,gipszelőszettet,azok megvennék és otthon begipszelnék a gyermekeik eltőrt végtagjait...Hát minek menjünk korházba????Vagy ha árrulnának "varrószettet"bestoppolnák a gyermekeik sebeit...Hát minek menjünk korházba???FIGYELJETEK!!!Ez nem vicc!Az a szülő,akinek meghal a babája az otthonszülést követően,szerintem soha nem fogja tudni megbocsájtani magának...Egy életen át kisérteni fogja,soha nem áll talpra utánna!!!!De lehet hogy a következő gyermekét korházban fogja megszülni!!!!Valyon miért???
78. contu (válaszként erre: 75. - Zsuzsa74)
2007. szept. 16. 11:46
Van olyan eset, amikor már mást nem tehetnek, mint hogy kinyomják belőled a gyereket. Ez elég rémes lehet, de amikor a baba már beékelődött a szülőcsatornába, akkor már nem tudnak császározni. A fiammal pont az volt a gond, hogy a fejmérete miatt nem tudott beékelődni, ezért tudtak császározni.
77. contu (válaszként erre: 72. - Aa307eecc0)
2007. szept. 16. 11:43
Valahol a honlapján azt olvastam, hogy az 5 napos tanfolyam, amit előtte el kell végezni, 50000 forintba kerül. A szülésért pedig nem kell fizetni, hanem az alapítványuknak lehet adni pénzt.
76. contu (válaszként erre: 71. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 11:42
Abszolút hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is tegnap este a képek láttán.
2007. szept. 16. 11:39

Én úgy gondolom mindenkinek joga van eldönteni, hol szül. Mérlegeli a kockázatokat (normális esetben)és dönt. A tegnapi esetben is döntött az anya.

Én mind a két gyerekemet kórházban szültem, mindegyikre rá volt csavarodva a köldökzsínór, de nem császároztak, hanem a szó szoros értelmében két doki kinyomta belőlem a gyereket. Hetekig fájt a gyomrom, ahova beletenyereltek.

Most napok óta arról szól a történet, hogy szabályozzák az otthon szülést, a hírek szerint két neves szülész - nőgyógyász írja a javaslatot (Lehet pont azok akik elítélik Geréb Ági tevékenységét). Ha lesznek szabályok akkor is elő fognak fordulni sajnos a tegnapihoz hasonló esetek. Az szinte biztos, hogy az otthonszülések száma emelkedni fog.

74. emily (válaszként erre: 45. - Donyta)
2007. szept. 16. 11:27
Hollandiában fog szülni a barátnőm, ott úgy van, hogy ha megindult a szülés, akkor mész a kórházba, és miután megszültél, ha minden ok, 4 óra múlva hazamehetsz. Vagyis kidobnak... Aztán hat héten keresztül, minden nap 5-6órán keresztül nálad van a védőnő, segít mindenben.
2007. szept. 16. 11:26
Akik otthon szulnek,nem tudják hogy veszélyeztetik a babát és a saját életuket.Ne adj Isten valami komplikácio lép fel,amihez okvetlenul kell az orvosi beavatkozás,akkor mit csinál a bába meg az anya?
2007. szept. 16. 11:17
egyébként gondolom Geréb Ágnes megkéri ennek az árát is. nem tudom mennyibe kerülhet egy otthon szülés, de ennyi erővel elmehetne az "okos" anyuka egy magánklinikára is.
71. fe20557d00 (válaszként erre: 70. - Contu)
2007. szept. 16. 11:11
Megnéztem Geréb Ági honlapján a szüléstörténeti fotókat!Ebbe ugyan mondja már meg valaki mi az intim??Fényképezés szülés közben ...akkor inkább borotválást válsztom.Aztán meg fennt a neten tök mesztelenül szülés közben...na nekem ez már túl alternatív valóban.A képen látható nő tuti nem az intimitás miatt választotta az otthon szülést,mert ez minden csak nem az!
70. contu (válaszként erre: 69. - Aa307eecc0)
2007. szept. 16. 11:03
Engem is baromira felháborít a dolog.
69. aa307eecc0 (válaszként erre: 64. - Contu)
2007. szept. 16. 11:01
Egyáltalán mi a francnak kellett 1 órát várni a köldökzsinór elvágásával?? gondolom ennek az otthonszülésnek az is a lényege, hogy a baba és mama nyugodtan "élvezze egymás társaságát". nem attól lesz valaki jobb anya, hogy otthon a nappaliban/kádban/ a férje ölében vajúdva/ meg a fene tudja hol szül, és utána még egy óráig "összekötve" a babával örül magának. az a normális, hogy szülés után elvágják a köldökzsinórt, megtisztítják, megmérik stb. a babát, ellátják az anyát, ha kell, és utána odaadják neki a gyereket. nagyon sajnálom azt a kisbabát, aki meghalt, de az anyját egyáltalán nem tudom sajnálni.miért nem lehet bemenni abba rohadt kórházba??? mit kell itt különcködni??? semmi baja nem lesz a gyereknek attól, hogy egy kórházi ágyon jön a világra!!! nagyon mérges vagyok!!
68. fe20557d00 (válaszként erre: 67. - Contu)
2007. szept. 16. 10:58
Hát igen valahol én is....:))
67. contu (válaszként erre: 61. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 10:51
Engem is idesorolhatunk, így már legalább négyen vagyunk. :)
66. emily (válaszként erre: 7. - Nike)
2007. szept. 16. 10:50
Naná, mert a kórkázban szülés valamivel gyakoribb, mint az otthon szülés, nemde???
65. contu (válaszként erre: 56. - Gerna)
2007. szept. 16. 10:49
Geréb Ágnes a saját honlapján számolt be róla, hogy mi is történt, szóval ott volt.
64. contu (válaszként erre: 52. - 2ab728965c)
2007. szept. 16. 10:47
Ha annyira figyelnek az emberre, akkor hogy történhetett meg az, amit szintén Geréb Ágika ír le a honlapján? Egy baba megszületett rendben, sírt is. Aztán beszélgettek (gondolom a szülőkkel), majd amikor kb. egy óra múlva el akarta vágni a köldökzsinórt, felhajtotta a takarót, és jé, nem élt a magzat. Olyan jót dumcsiztak, hogy észre sem vették? Aztán sikerült újraélszteni, de ki tudja, milyen maradandó károsodást okozott neki a dolog.
63. emily (válaszként erre: 3. - Petrikek)
2007. szept. 16. 10:47
Pontosan. Egy szülésnél nem az ÉN kényelmem fontos, nem NEKEM kell jól érezenem magam, hanem a picinyemet minél nagyobb biztonságban tudni...
62. contu (válaszként erre: 47. - LoLiNa)
2007. szept. 16. 10:43
Mélységesen egyetértek Veled.
61. fe20557d00 (válaszként erre: 57. - 2ab728965c)
2007. szept. 16. 10:11

Hé!Azért arról sem cikkezenk agyba főbe,hogy az időben történt műtét vagy beavatkozás miatt egészséges újszülött jött a világra!Ugye?Ahogy persze az eltusolt ügyekről sem....de mint már máshol is írtam amikor komplikáció lép fel az orvos beavatkozik ami nem vonja maga után hogy sikerül sérülés nélkül megmenteni,de az esély ott van és "megteszenk mindent".Egy megfelelő időben megfelelő helyen történő beavatkozás életmentő lehet!!!No azért ez nem mindegy!Ugye?

A szűkebb környezetemben 3 ismerősöm köszönhtei babáját a kórházi beavatkozásnak...továbbá a munkám során rengeteg ilyen estről hallok.Ő velük mi lett volna otthon?Az mint régen.....:(vagy az ami tegnap történt ennél a szülésnél.(

2007. szept. 16. 09:37
Egyáltalán nem értek egyet az otthonszüléssel, a kórház igenis azért van, hogy ott szüljünk. Komplikáció bármikor felléphet, és nyilván nagyobb az esélye, h.ott megtudják menteni a babát/anyát.Nekem biztos halálfélelmem lenne végig, ha otthon kéne szülnöm. Aki megengedheti magának, az mehet magánkórházba, ott biztos jobban odafigyelnek rá.de ha csak 1 "sima" közkórházban annál a nőgyógyásznál szül valaki, aki végigkísérte a terhességet, megbízik benne, ott sztem nem lehetnek nagy bajok. persze a legtöbben az ügyeletes orvoshoz kerülnek, és előfordul, hogy az orvos tojik rájuk, de én inkább bevállalnám azt, minthogy otthon szüljek. nem tudom más hogy van vele, de nekem a kórház igenis biztonságérzetet nyújt, és a nekem kellenne a tudat, hogy ott van az orvos és a műtő a közelemben. ez pszichésen is biztos meghatározná a szülésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook