Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megengednéd a saját gyerekednek? fórum

Megengednéd a saját gyerekednek? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Idhikai (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 12:11
Annak idején közösen találtunk arra a lakásra. Nem akartunk venni, de nem lehetett kihagyni. :) Az én lakásomra lett terhelve a hitel (még egy év és lejár). Amazt már el is adták, és belefektették egy családi házba. Ki akarták fizetni, hogy ne legyen az én lakásomon a teher, de úgy éreztem, hogy ezzel tudok segíteni, hogy gyorsabban haladjanak. Jövőre lejár, akkor viszont az én lakásom felújítása következik. :)
49. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 12:03
Nem. Nyújtózzon addig, ameddig a takarója ér! Egyrészt. Másrészt nem azért güriztem saját házért, annak fenntartásáért, hogy öregségemre veszélybe kerülhessen egy élet munkája.
48. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 11:46
hát hazakullogni tudott volna.de a munkahelye-nem azért ment el 18 éves korában a fősuliba,kollégiumba,hogy aztán hazakullogjon.
47. forrest2010 (válaszként erre: 44. - Idhikai)
2021. okt. 12. 11:31
... akkor valahol nagyon szerencsés a gyereked !!! az enyém + hála Istennek annyit vállalt , amennyit elbír , mert ha bármilyen kölcsönt vett volna fel , akkor már elúszott volna a házikója + a belefeccölt pénz , mert én a havi 100-ból nem tudnám fizetni az ő kiadásait is :( :( max hazakulloghatotott volna :( :( :( hamá' nem lenne fedél a feje fölött ! :( :(
46. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 10:00
adóssága az nincs,de ha jelentkeznének az örökösök a részükért,mármint a fél ház rájuk eső részéért.őszintén nem is értem,olyan zsugori,vett magának az unokaöcsém olyan gatyába való gumit.nem adott belőle.az apám forogna a sírjában,ha látná,mindenkit kisemmizett.pedig ő volt a szép,kedvenc lánya.aztán mondta,hogy életében még ekkorát nem csalódott,mint benne.
45. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Idhikai)
2021. okt. 12. 09:52
én sajnos kisnyugdíjas vagyok.
44. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 09:19
Megengedtem, persze. Sőt fizetem is a hitelt, szívesen.
43. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 09:08
én sem vagyok vele tisztában.az apámék odaajándékozták a telket a sógornőmnek.hogy az előző fiú ne örököljön semit.sokkal később tudtuk meg,engem nem nagyon érdekelt,de a húgom rettentően fől volt háborodva.aztán építettek rá egy házat,nem mondom a lány szülei jobban segítettek,mert nekik is volt föld,részvények.még dolgoztak,az enyémek már rég nyugdíjasok voltak.szóval,kinek a nevén volt a ház,nem tudom,de az öcsémet egy szatyorral tették ki.pedig hát elment albérletbe,jó munkája volt,aztán föladta.hogy a lányom apja meghalt,a lakás felének a harmada jár neki.de rendesek a fiúk,nem kicsinyesek,örültek a húguknak.rendesek,mint az apjuk.
42. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Sirga)
2021. okt. 12. 07:38
... nálunk mindkettőnk nevén van a házunk , annakidején nem jutott el az agyamig h hogy a manóba kértek kezest a házhoz és aki elment ? kezesnek ? az a feleség testvére volt :) mikor ott a ház fedezetként ?! aztán megmagyarázták h a feleség nevén nincsen semmi ! hát kiakasztott rendesen ! nebaccamármeg !!! leéltek együtt 30-40-50 évet / mondjuk én azért ezt még életembe elrendeztem volna !!! / mert az is más tészta ha 60-70 éves kora környékén a zember megtalálja álmai nőjét/pasiját ? az azért ne legyen már olyan könnyű örökség !!!
2021. okt. 12. 07:17
... rengeteg cifraságot lehet olvasni a neten is :( :( 1x olvastam az egyiknél h a tulajjal megcsináltatna dolgokat , mert haszonélvezőként ő bizony nem költ rá !!! miközbe ő lakja , ő amortizálja , ő nem költ arra amibe él ?! ... mint hajdanán a szolgálati lakásnál , a benne élő juszt se szigetelte le a feje felett lévő padlást , mert nem az övé a ház !!!! a marh.ja nem fogta fel h a fűtése is eleve kevesebbe kerülne ha áldozna rá 1 kicsit !!! ha övé ? ha nem ?! lakja 30-40 éve !!! és azóta a fűtésére 3x 5x annyit kidobott !!! :( :(
40. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Sirga)
2021. okt. 12. 07:10
... dehát az unokaöcsédék az adósságot is " megkapják " nemcsak a házat !!! attól h valaki kiesik a sorból , attól még az örökösnek is kellemetlenebb részek is jutnak ! miért érne kevesebbet a saját tehermentes házatok ? ráépítettek anyudra ?!!!!
39. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
2021. okt. 12. 07:06
... milyen adóssága van a húgodnak ?!!!!!!!!!!!! mert ha több lenne az adósság , mint az örökség , akkor le is lehet mondani ! és akkor az adósság is megszűnt , de a húgodnak akkor huzatos lesz a híd alja !!! mert neked legalább van hol laknod !!!
38. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Sirga)
2021. okt. 12. 07:00
... olyan sok mindent olvas az ember itt-ott-amott :( régen olvastam valahol h a 2 testvér egymás kezese lett 1- kölcsönnél , az egyik igyekezett minél előbb megszabadulni az adósságtól , mikor visszafizette ? a másik bacott a sajátját tovább fizetni !!! és mit tesz Isten ? mivel a tesó volt a másiknak a kezese ? hát tőle vonták , ahelyett h ráterhelték volna a valódi adósra v ... az eredeti adóstól igyekeztek volna behajtani !!! de amíg a kezesség azt jelenti h " fizet a nem fizető helyett ?!!!!!!!!!!! / addig nincs az az ember ! aki helyett fizetnék !!! /
37. Sirga (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
2021. okt. 12. 06:35
Szemét húzás lenne, ha velem fizettetné ki a tesóm a saját hitelét, de sajnos még megtörténhet. :(
36. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Forrest2010)
2021. okt. 10. 11:22
miért.itt is mindenki külön akar költözni,még,ha régi házat is vesz,felújítja.az anyám is pár hét után otthagyta az apámat,anyósostul.de utána ment.
35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Sirga)
2021. okt. 10. 11:19
én is mondtam a húgomnak,ha nem fizeted ki az adósságot,rád száll az örökséggel együtt.
34. Sirga
2021. okt. 10. 11:05

Anyám belement ebbe azért, hogy a nővéremnek legyen saját háza. Nem számolta ki, hogy 91 évig kell élnie ahhoz, hogy még életében kifusson a hitel. A majdani közös örökségünk a fedezet, ráadásul anyám adóstárs is. Ha anyuval történik valami, öröklöm az adósság felét, plusz az adóstársi státuszt - vagy lemondok az örökségről. (Plusz bármi is lesz, emiatt a mi saját - tehermentes - házunk is sokat veszít az értékéből.) Ha tesómmal történik valami, unokaöcsémék öröklik a házát, anyu - vagy én - meg az adósságát.

Csak elrettentő példaként ...

33. forrest2010 (válaszként erre: 30. - Csillagszem38)
2021. okt. 10. 02:28
... pontosan ! legalább a szülőbe kell némi előrelátásnak lenni , ha saját magát is földönfutóvá teszi a szülő ? akkor a gyerekének sem lesz hova menni !
32. forrest2010 (válaszként erre: 31. - _Berry_)
2021. okt. 10. 02:25
... gondolom a fiatalok /mint általába/ nem akartak a szülővel együtt lakni :( mindenki önállóságra törekszik , csakhát nem így kellene ! sajnálom azt a szülőt , aki így jár :( :(
31. _Berry_ (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2021. okt. 9. 22:23
De akkor legalább költöztek volna össze, az albérleti díj meg mehetne a törlesztésbe.
30. Csillagszem38 (válaszként erre: 26. - Forrest2010)
2021. okt. 9. 20:37

of course:) es oda is fogom engedni, ha eljon az ido, par ev mulva:)


barmi tortenhet, ami miatt sor kerulhet ilyen ugyletre, de hiaba az ember gyereke, esznel kell lenni, kulonben mindenki eladosodik a .csaba.

2021. okt. 9. 19:59
nem
28. forrest2010 (válaszként erre: 27. - _Berry_)
2021. okt. 9. 19:11

... mert abból csak a töredéke adósságra futotta :((( nem igazán tudták felmérni a teljesítőképességüket !!!


... itt a faluba , szembe velünk is befulladt az építkezése 1 emberkének , a felsége elvált tőle , elege lett a pasi szerencsétlenkedéséből !!! a ház elúszott és még örülhetett ha ennyivel megúszta :( :(

27. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2021. okt. 9. 18:52
De ha eladta, akkor abból miért nem fizette ki a hitelt? Szerintem aki képes ilyet megtenni a szülővel, az előtte sem lehetett nagyon megbízható.
26. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Csillagszem38)
2021. okt. 9. 18:08
... de ha van 1 másik ? akkor odaengedhetnéd h ne kelljen eladósodnia !!! annak , aki albérletben él ? annak is inkább lenne megoldás ha van hova odaköltözni , nem pedig kifizetni 1 rakás pénzt albérletre !!! ami többnyire kidobott pénz !
25. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 17:59

Hát ez sok dologtól függ.


Nem engedném a gyerekemnek, hogy olyan adósságba verje magát, ami túlzottan meghaladja az anyagi lehetőségeit/lehetőségeiket.


Miért van erre szükség, mi a probléma?


Azért kérdezem, mert lehet, hogy van más megoldás is, ami mindenkinek megfelel.

2021. okt. 9. 17:43
Én gyerekként sosem kérnék ilyet a szüleimtől. Ha vmi gáz lenne a hitelemmel és fedél nélkül maradnék, még mindig haza tudnék menni hozzájuk. Azért kíváncsi lennék, hogy az adott gyerek is hajlandó lenne-e jelzálogot tenni a saját házára, ha mondjuk a szülő kérné.
2021. okt. 9. 16:34
Nem.Miért? Mert az élet kiszámithatatlan,főleg mostanság.
22. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 15:52
Én sem, pedig jól kereső a fiam, de a mai világban sosem lehet tudni, mi lesz holnap. Legalább egyikőnknek maradjon fedél a feje fölött, ahova viszont jöhet bármikor :)
2021. okt. 9. 15:45
Ez így igaz🤩
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook