Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás után ..... fórum

Megcsalás után ..... (beszélgetős fórum)


25. hahód
2022. okt. 20. 18:31

Nem értek egyet azzal, hogy mindkét fél felelős a megcsalásért. A kapcsolatért igen.

A megcsalás annak a felelőssége, aki ezt a döntést meghozta. Persze a megcsaló sokszor a megcsalt félre kenni a dolgot...mert felelősséget vállalni nem akar.

Például annak a felelőssége, hogy ha valami baj van a kapcsolatban, akkor szólni, beszélni kell róla a másiknak és együtt változtatni.

De sokan inkább hallgatnak, egy szót sem szólnak. Várják, hogy a párjuk gondolatolvasóként kitalálja, hogy mi a baj. Ha ez nem történik meg, akkor jön a sértettség és a harag. Előfordulás, elhidegülés, megcsalás.

Vagy a másik eset, amikor az egyik félnek komoly önértékelési problémái vannak és a partnertől várja, hogy oldja ezt meg...ami képtelenség. Ezért külső kapcsolatokat keres a hűtlen fél, ahol begyűjtheti az elismerést (amiből sosem elég).

Vagy az a helyzet, amikor valaki elköteleződésre képtelen, stb.

Jó pár ok van a hűtlenség mögött, ami a hűtlen fél személyiségéből ered. Ezekben az esetekben hiába a mindent megadni akaró partner, a megcsalás nagy valószínűséggel meg fog történni.

Kellő önismeret, belső munka, gyerekkori kötődési sérülések, későbbi traumák átbeszélésére, megértésére, feldolgozására van ahhoz szükség, hogy a hűtlen fél (és persze a megcsalt partner) rálásson a kapcsolatot romboló döntések okára.

Ehhez mindenképpen szakember segítsége kell.

Ha ilyen mélységig le tud menni a hűtlen fél, akkor várható valódi változás. De ha már felismeri, hogy valami nem jó...az már egy lépés az önismereti úton. Ha a hűtlen fél helyre akarja hozni, amit elrontott, akkor muszáj mélyen magába néznie, akármennyire is fájdalmas dolog ez.

Mindehhez kellő elszántság, bátorság, kitartás és sok idő kell.

2022. máj. 2. 07:48
Nem ettem
2022. máj. 1. 22:12

Huszadik évében a házasságnak úgy alakult, hogy csak minden másnap. (húsvét, karácsony)

27 évvel fiatalabb volt, gyorsabban vetkőzött mint én - megtörtént.

Elmondtam, lehet picit bele is szerelmesedtem a fiatalkába.

Feleségem segítette a lelkemet, tanácsot adott hogyan ne vegyem észre ( munkahelyi lamur ), hogyan felejtsem el.

Azóta heti öt felpörgetett éjszaka, reklamáció ha elalszom.

22. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 19:59

Feltárni a kiváltó okokat? Szerintem azt nem lehet nehéz. Viszont helyrehozni - no azt már nem egyszerű.

Főleg ha csak az egyik fél töri miatta magát.

21. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 16:25

Van olyan helyzet, mikor kizárólag egyik fél a felelős.


Mégis van kutyából szalonna, ritka, és drága ára van.

2022. márc. 29. 16:09
Hát nem tudom... Ha egy üzletben átcseszik a fejemet, nem megyek oda többet. Bár egy párkapcsolat más jellegű viszony, mégis ugyanezen elv alapján gondolkodom. Lehet még egy esélyt adni, hátha csak egyszeri dolog volt, de a megcsalt személyt tuti felemészti majd a bizalmatlanság és általában az újabb esélyt is eljátszák. Tudom, a szeretet sok mindent felülír, de van egy határ. Én például a hazugságokat még nagy ritkán el tudom tűrni, bár a bizalom már akkor is meginog. De a megcsalás főbenjáró bűn. Ha a párodnak vmi hányzik a kapcsolatból, akkor mondja meg neked, ne egy másik nő ágyába rohanjon. Ha az egyik félnek baja van a másikkal, úgy tiszta a dolog, ha még azelőtt próbálja rendezni, h megcsalná a párját, nem pedig utána.
2022. márc. 29. 15:04
A megoldás kulcsa nem csak abban van, hogy a kiváltó okok mik voltak (noha az is lényeges!), hanem fontos lenne tudni, hogy a másik fél külső kapcsolata mióta és milyen mélységben tart?! Azonban kevés az a férfi / nő, aki maximális őszinteséggel, mindent bevall (kezdve az érzelmi kötődés erősségétől a titkos vágyak kielégítéséig), pedig a teljes képhez ezt is látni és láttatni kellene.
18. Tündi89 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 14:56
Igazából feltárni nem sikerült a kiváltó okot,meg nem is gondolom azt hogy en lettem volna a hibás benne.Megbocsájtottam neki,együtt maradtunk,elfelejteni nem fogom soha,elmondtam neki hogy bizalmat olyan téren ne is várjon tőlem,és ha mégegyszer hasonlót tapasztalok mint abban az időben,nem fogok neki könyörögni,ordibálni,nem fogom eltűrni azt hogy megaláz,semmibbe vesz mint azokban a hetekben,hanem csendben kilépek az életéből.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2022. márc. 29. 14:50
:(
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Otsike)
2022. márc. 29. 14:16

Sokminden nem mindegy.

Mit ér az egész ha az asszony innentől kinyalja a seggét neki az sem lesz elég és újra félremegy ?

15. Otsike
2022. márc. 29. 14:11
Az nem mindegy, hogy kinek mi a megcsalás.
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 13:50
Dehogynem. Kutyából is lehet remek szalonna.
2022. márc. 29. 13:49
Köszönöm mindenki válaszát, remènyt adtatok.
2022. márc. 29. 13:48
Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan vagyunk... Mindenhol csak azt hallom, olvasom, hogy kutyából nem lesz szalonna. Pedig èn hiszem, hogy kèt ember ha igazán szereti egymást, mindent meg lehet oldani. Nem lehet csak az egyik felet hibáztatni. Nyílván nem ez a megoldás, nagyon nem... De valamivel eljutott idáig. Annyira fáj ...
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 13:12
Létezik.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 12:56

Igen.

De lelkileg nem egyszerű.

Eltelt több mint 10 év, de néha nem egyszerű visszafogni magam, hogy ne vágjam hozzá.

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 12:55

Létezik, ha mindkét fél akarja (nagyon akarja), és hajlandó érte tenni és változtatni, ha nem, akkor visszasüllyednek a posványba. Persze ehhez mindkét félnek magába kell néznie, a másiknak ki kell mondania, hogy mi vezetett idáig.

Egyébként meg szerintem nagyon egyénfüggő, mert ha onnantól valaki (mondván elszállt a bizalom) és állandóan kutat, vagy jeleket keres, akkor semmi értelme...

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 8d00a82c06)
2022. márc. 29. 12:37
Nektek sikerült helyrehozni utána?
7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. márc. 29. 12:37

Ahogy mondod.

A bizalom évtizedekre elszáll.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 12:36
Igen.
2022. márc. 29. 12:33
Mintha kiteptek volna a szivemet a helyerol... Egyebkent belattam hogy a pár mindket tagja felelos a megcsalasert. Èn is hibas vagyok.
4. Alnisa (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. márc. 29. 12:25
Aztán már nem égetően, de fáj és mindig ott motoszkál...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. márc. 29. 12:21
Tapasztalatbol?
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 12:16
Létezik, de sokáig égetően fáj!
2022. márc. 29. 12:14
Olyanok válaszát várom, akiknek sikerült feltárni a kiváltó okoat, megcsalás után ès sikerült jobb kapcsolatot kialakítani. Lètezik ilyen??

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook