Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás a szex hiánya miatt.....a kapcsolat egyébként működik... fórum

Megcsalás a szex hiánya miatt.....a kapcsolat egyébként működik... (beszélgetős fórum)


150. c33bd8536b (válaszként erre: 147. - Elszabadult hold)
2011. febr. 8. 07:58

Én úgy látom, a barátnőd saját magáról ír. Nem érdeklik a pasik, nem tartja túl fontosnak a szexet, nem vonzák a kalandok. Hogy lehetne ezt a felfogást ráhúzni akármelyik másik emberre? Aki 22 évig jól elvolt szex nélkül, az nem "kordában tartja magát", hanem alacsony a libidója, vagy aszexuális.


Arról pedig "az a boldogság nem boldogság, ha közben mások boldogtalanok lesznek tőle" csak annyit, hogy ez miért lenne egyoldalú? Ezzel a logikával, a topikindító férje sem lehet boldog, ha azt látja, hogy a mellette élő ember boldogtalan.

149. veledjooo (válaszként erre: 147. - Elszabadult hold)
2011. febr. 8. 07:38
Ok! ;)
148. 6f773a273c (válaszként erre: 147. - Elszabadult hold)
2011. febr. 8. 07:27
nagyon okos a barátnőd!pont így gondolom!
2011. febr. 7. 21:39

Itt egy barátnőm véleménye, aki nem hoxa tag de meséltem neki erről a témáról és ezt írta nekem vissza. Megosztom veletek:

"Azt gondolom, hogy az, hogy az ember kiélje magát, arra ott van a házasság, komoly kapcsolat előtti időszak. Akkor semmi gond azzal, hogy éled az életed. De mikor összekötöd az életed egy másik emberrel, aki szeret és aki bízik benned, akkor már nem csak a te életedről van szó. Hanem felelős vagy egy másik ember boldogságáért is. Mert ő hisz benned. És bár lehet úgy alakítani a dolgokat, hogy ne derüljenek ki, de erre nincs garancia. Másrészt pedig az én lelki világomba nem fér bele a hamisság. A kalandok meg engem nem vonzanak. Írtam már neked, hogy nekem nem kellenek pasik. Mert nem érdekelnek. A szex meg nekem olyan dolog, hogy megvoltam nélküle 22 évig, most se tartom túl fontosnak. Az nálam csak másodlagos dolog. Az ami meg vele van, csak egy baleset. De mivel felnőtt ember vagyok, így kordában tudom magam tartani. Ha van valakim, aki fair velem, és bízik bennem és szeret, akkor tartozom neki annyival, hogy nem csapom be, mindegy hogy tudja vagy nem. Hogy legyek boldog, ha tudom, hogy ő boldogtalan lenne, ha rájönne, hogy akit tisztel és szeret, az becsapja. Ez számomra nem öröm. Nem az élet élvezete. És ezért néha le kell mondanunk dolgokról. Ami lehet, hogy abban a pillanatban nem a legjobb, de hosszú távon megéri. Az a boldogság nem boldogság, ha közben mások boldogtalanok lesznek tőle. Én egy ilyesfajta boldogságot nem akarok. Ez vagyok én, ez az életem. Ha már egyszer döntöttem, akkor vállalom a következményeit. Mert csak akkor vagyok boldog, ha ezzel nem ártok másoknak. A "szeretőt" nem teszem boldogtalanná, mert nem ígértem neki semmit, de a férjemnek igen. És ez számít. Ha csalódást okozok másoknak, attól nem leszek boldog, hanem csak boldogtalan. Az keserű édesség". Szerintetek?? :)

146. missanonim (válaszként erre: 142. - @IviBaba@)
2011. febr. 7. 17:22

Szivesen beszélnék Veled erről 20 év múlva:-) A lányom egy évvel fiatalabb Nálad, és mindig istenként tekintett az apjára. No, ő lepődött meg legjobban mikor kiderültek a turpisságok.

De nem szeretnék vitázni, mint mondtam azt kivánom, hogy Neked jobb legyen.

És nem vagyok megkeseredve, végül is így jártam jobban, hanem egész egyszerűen tényszerűen írtam le a dolgokat.

145. mona180 (válaszként erre: 144. - Syria)
2011. febr. 7. 17:12
egyetértek:)
144. syria (válaszként erre: 143. - E31f48b5f6)
2011. febr. 7. 16:19
Szerintem pedig egy tapasztalt, gyakorlatias ember véleménye.
143. e31f48b5f6 (válaszként erre: 105. - Missanonim)
2011. febr. 7. 14:33
Ez egy kiábrándult, megkeseredett ember véleménye.
2011. febr. 7. 12:57
na de végülis nem a győzködés a fórum célja, én nagyon sajnálom hogy ebben a világban a paráznaság egy elfogadott sőt mi több támogatott dolog lett....de persze úgyis a saját lelkiismerete szerint fog dönteni a hölgy. Azért a próbálkozást sosem szabad feladni. Hátha rendbe jönne minden.
2011. febr. 7. 12:55
Ja amúgy igaz,mindent nem mesélnek el a szülők a gyermekeknek...bár édesanyám a legjobb barátnőm és mindent tudunk egymásról...hidd el,biztosan őszinte. És én is hozzá.
140. @IviBaba@ (válaszként erre: 138. - Missanonim)
2011. febr. 7. 12:52

Sajnálom,hogy így történt de tudod az különbözteti meg az embert az állatoktól hogy képes uralkodni "ösztönein"

Édesapám ilyen ember, fontos neki a család és az igazi értékek! Őt így nevelték! A fejem teszem rá,hogy nem csalta meg édesanyám. A házasságuk nem mintaboldogság. Ki mondta,hogy felhőtlen boldogok? De mindenütt vannak problémák, az új házasságban is lesznek, a szerető is egyszer unalmas lesz...mindig ugyanaz megy.

Csak kívánom,hogy higgy ebben,nem tündérmese,mert ahogy most írod soraid fájdalommal teli és szomorúsággal. Van olyan férfi,aki kitart egy nő mellett és hűséges. VAn olyan gyülekezet,ahol ez irányadó mérték és törekednek a hűségre mind a férfiak,mind a nők!

De vallásosság nélkül is vannak. CSak kevés.

139. mona180
2011. febr. 7. 12:40

soha nem tudhatjuk mire gondol a másik mikor meglát egy nőt lehet épp arra hogy de jó lenne ha ő lenne a csaja, de ilyen re nem szabad gondolni akkor az egészet megette a fene.

a bizalom a jó házasság alapja.

138. missanonim (válaszként erre: 135. - @IviBaba@)
2011. febr. 7. 12:36
Sajnálom , de nem tudhatsz a szüleid legféltettebb magánéletéről. Lehet 25 évet úgy is együtt élni, hogy kifelé minden szép, bent meg kitudja mi van. Én is pont 25 éve mentem férjhez. 16 évig mindenki-beleértve engem is- úgy tudta, hogy a föld legcsodálatosabb házasságában élünk. Egyetlen hétvége alatt derült ki minden turpisság, nevezetesen, hogy az exférjem a mértéktelen étvágya miatt a 16 évből 15 éven át csalt meg azzal, aki épp jött. Azt kívánom, hogy Nálatok minden oké legyen. De tudd, hogy a tündérmesék nem léteznek.A tündérmeséknek csupán 1 %-a az. Kívánom, hogy te és a szüleid ebbe tartozzanak!
137. mona180
2011. febr. 7. 12:33
az én nagymamám idejében az is "bűn" volt ha valaki terhesen ment férjhez.
136. mona180 (válaszként erre: 135. - @IviBaba@)
2011. febr. 7. 12:32
Manapság, ne viccelj régen is volt csak nem nyíltan csinálták mikor még voltak cselédek a cseléd volt a ház urának szeretője. Nem a szappanoperákból szedtem.
135. @IviBaba@ (válaszként erre: 105. - Missanonim)
2011. febr. 7. 12:08

:D inkább ez önmagad és a megcsalt elhagyott emberek megnyugtatására szolgál úgy érzem. A szüleim ezüstlakodalmasak lesznek idén, és szeretik egymás és hűségesek. A szerelem elmúlik, természetesen hiszen az egy fellángolás, olyan mint a NAGY Ő nem létezik,mi tesszük azzá azt az embert,akit szeretünk.

Majd ha a szüleim meghaltak kéne megírnom hogy van még sírig tartó hűség?

Vannak emberek,akik igenis küzdenek egy normáért amely megfelel erkölcsi,irányadó mértékeknek. MAnapság ez elveszett...

134. @IviBaba@ (válaszként erre: 103. - Tündérlány76)
2011. febr. 7. 12:03
szerintem nem természetes....csak a férfiaknak az. Bár vannak kivételek :)
133. @IviBaba@ (válaszként erre: 80. - Missanonim)
2011. febr. 7. 12:01

:) köszi de úgy vélem ez nem kor kérdése! A házasság számomra mindig is szent volt és az is marad :D 24éves vagyok :P de hidd el volt olyan 2évem ami lehet neked sosem :D vagy sok nőnek életében nem :)

Az igaz,hogy van még mit megtapasztalnom, de a bölcsesség nem kor kérdése :) Van,amikor a fiatalabb tisztábban lát. Történelem :)

132. mona180 (válaszként erre: 131. - Veledjooo)
2011. febr. 7. 11:51
ezzel egyetértek és ha jobban bele gondolunk akkor mindenkit hagytak már el legalább egyszer mert nem sokan maradnak az első szerelemmel egész életükben ugye:)
131. veledjooo (válaszként erre: 129. - Missanonim)
2011. febr. 7. 11:48

... ezt senki se tudhatja előre, és szerintem se kell vele foglalkozni, éljük a mát.

Sokszor nem is baj, hogy szétmennek emberek. Ha azok, akik így vagy úgy de külön mentek már a párjuktól, hm... volt párjuktól, átértékelnék, hogy vajon így jutottak-e előbbre (nem pont anyagi téren értem), vagy ha bennragadnak a kapcsolatban.... hát szerintem érdekes dolgok jönnének ki. :)

130. mona180 (válaszként erre: 129. - Missanonim)
2011. febr. 7. 11:43
Bocs nem azt írtam hogy miattam hagyta el,persze nem gondolom és nem is tudhatom biztosan, de nem azzal foglalkozok hogy mi lesz 10-20 év múlva hanem azzal hogy működjön úgy a házasságunk hogy ne is keljen erre gondolnom :D
129. missanonim (válaszként erre: 128. - Mona180)
2011. febr. 7. 11:29
És miből gondolod, hogy 10 év múlva nem téged hagy el majd egy másik nő miatt?
128. mona180
2011. febr. 7. 11:26

a fiatalok közt is van aki helyesen lát néhány dolgot de az első kopp és rájönnek még sem így volt.

én 24 évesen olyan férfi felesége vagyok akinek elöttem volt párja és tőle két gyereke 20 évesen én sem gondoltam hogy ma egy ilyen férfi felesége leszek na meg persze a gyereke anyja.

20 évesen én is másképp láttam a dolgokat de változnak a dolgok és a sorsunk meg van írva:D

127. 68cdf054fc (válaszként erre: 125. - Veledjooo)
2011. febr. 7. 11:24
Ebben is van valami:) Mondjuk en ezt a ,,hogy kell megtartani a pasit,, dolgot annak a szajabol utalom hallgatni aki pl.25eves (de a kor mindegy), nemkell dolgoznia, csak annyi gondja van hogy kozmetikushoz vagy fodraszhoz menjen, na ilyen neis mondja meg mert rosszul leszek:))
2011. febr. 7. 11:19
Minden fiatal azt hiszi, hogy majd ő megváltja a világot. Én is azt hittem anno. Csúnyán összevesztem 20 évesen a 40 éves barátnőmmel emiatt. Neki lett igaza;-)
125. veledjooo (válaszként erre: 124. - 68cdf054fc)
2011. febr. 7. 11:15

Tudod, már a nagyszámok törvénye alapján általánosítunk. :)

Amúgy nem támadás volt, félreértetted... amikor egy 20 éves meséli, hogy őőőőneki teljesen másképp van/lesz, akkor akik már megéltek egyetsmást (igen, a boldog 20 éves kort is) csendesen mosolyognak, és kis félmondatokkal jelzik, hogy ajajajjjj, lehet ez még másképp is.... de igazad van, ne legyen. :))

Csak tudod, azért az is furi, hogy 20 éves szerelmes leány próbálja megmondani, hogy hogyan kell megtartani a pasit... pedig hidd el, akik már túl vannak egy-két csalódáson, urambocsá 1-2 gyerekkel, az égvilágon mindent megpróbáltak, kipróbáltak, többet mint amire fiatalon még gondolni mertek. :)

124. 68cdf054fc (válaszként erre: 122. - Veledjooo)
2011. febr. 7. 11:09
Ez igy van sajnos.Csak azt nemertem hogy miert kell azt tamadni aki leirja hogy milyen boldog milyen joll megvannak stb...Nembiztos hogy ugy fog jarni ,attol mert 10igy jart.,
123. mona180 (válaszként erre: 108. - Liat20)
2011. febr. 7. 10:56

és mekkorát fogsz koppanni mikor a gyereked apja félrelép és nem azért mert nem kapja meg tőled a napi adagot. Egy kapcsolat alapja nem a szex az csak fontos része meg majd mikor a pasid első alkalommal visszautasít megnézném az arcod.

Lehet hogy fiatalon gyerek nélkül minden nap megteheted hogy ágyba búj a pasiddal de amint megvan az első gyerek örülsz majd ha luk van a seggeden.

122. veledjooo (válaszként erre: 121. - 68cdf054fc)
2011. febr. 7. 10:55
... így van, de ettől függetlenül a megcsalás-megcsalatás sajnos népbetegség manapság, és mindenki megtalálja rá a megfelelő okot és indokot.
121. 68cdf054fc (válaszként erre: 120. - Veledjooo)
2011. febr. 7. 10:50
Hat nemigy van?:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook