Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbízhatunk egy ingatlanirodában? fórum

Megbízhatunk egy ingatlanirodában? (beszélgetős fórum)

2014. okt. 29. 11:30
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy mostanában valaki kötött e szerződést az adott céggel? Mi holnap mennénk lakás nézőbe. Láttam az itteni kommentek nem a napokban kerültek ide, ezért kérdezem. Köszi előre is!
2012. szept. 4. 23:20

Sziasztok!Engem is próbál átverni mindennel a cég

(B E).Betanított bűnözők, a lehúzásra szakosodtak, valakit 700 ezerrel vertek át és szó nélkül módosítják a szerződést, és tájékoztatók nélkül fenyegetőznek, természetesen nincs főnök, több szálon fut az egész, kérek mindenkit aki bármiféle átverés áldozata lett az írjon rám privibe, megoldjuk, ezért vagyok itt, véget kell vetni ennek az egésznak ha törik ha szakad.Era

2011. szept. 4. 21:18
Köszönöm a hozzászólásokat, másik lakást kerestünk, ahol úgy megy minden, ahogy illik.Azóta az ingatlanos csajtól se egy e-mail, se egy telefon, semmi, szóval eléggé füstszagú mostmár tényleg.Még jó hogy nem vágtunk bele.Persze, tegye az ember ügyvédnél letétbe a pénzt, de az ügyvédnek is fizetni kell, az meg ugye plusz pénz.De azért köszi.Az meg nem is tudtam, hogy az átutalást 30 napon belül visszahívhatom.Ez tök jó.Köszi.Tényleg normális, hogy lecsekkolnak, viszont az, hogy ha rákérdezek, hogy ez nekem gyanús, és a lehető legfinomabban, szóval utána meg nem is keresnek, na az már nem semmi.Szóval azért vigyázzatok.
21. simple (válaszként erre: 13. - 474687f420)
2011. aug. 20. 12:20
Mondom, hogy tedd letétbe a pénzt egy ügyvédnél! Ha ebbe nem mennek bele, akkor átverés az egész és azonnal tudni fogod. Előre nem utalunk soha semmit!!!!!!!!!
20. michelle.r (válaszként erre: 19. - 474687f420)
2011. aug. 19. 21:56

Valószínűleg külföldi tulajdonosa van a lakásnak és itthon megbízott egy ingatlankezelő céget.

Macerás, de ettől még nem biztos, hogy inkorrekt. Bármilyen átutalást 30 napon belül visszahívhatsz a magyar törvények szerint. Az is normális, hogy lecsekkolnak.


Bár azt nem értem, miért nem szerződnek a kaució megfizetése nélkül.

2011. aug. 19. 21:44

Hát ez az, az ígért szerződésmintát még nem kaptam meg.Állítólag ez egy cég és a tulajának a neve lesz a papíron.

Hülye nem vagyok én is tudom ezeket, csak kíváncsi voltam, hogy én vagyok csak ennyire gyanakvó, ahogy az ingatlanos látja, vagy igazam van.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - 474687f420)
2011. aug. 19. 21:01

Figyi egy lakást a tulajdonosától bérelsz - VAGY a nevében szerződéses alapon eljáró ingatlanos cégtől.


Ehhez egy bérleti szerződés készül, mely szerint te bérlői viszonyt alakítasz ki **xy magánszeméllyel** vagy **xy BT-vel**, hogy bérled tőlük a lakás. Ki van a szerződésben? Megkapdtad emailben/kinyomtatva a szerződés szövegét? Kivel állnál szerződéses viszonyban a végén?

2011. aug. 19. 20:57
Nem, egy cég adja bérbe, de ha a nevén van a lakás, szerintem akkor is átverhet, mostmár nagyon füstszagúnak tűnik a dolog.
16. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - 474687f420)
2011. aug. 19. 20:54

Nem értem a probémát. Láttad a TULAJDONI LAPOT, ami bizonyítja, hogy kinek a nevén van a lakás?


Akkormeg?

2011. aug. 19. 20:48
Hát ez sztem úgy gáz, ahogy van! Keress másik lakást, van ezer.
2011. aug. 19. 20:03
Ja és azt mondta, küldi a mintaszerződést, és az adatlapot, amit nekünk kell kitölteni de utána mikor 2-ször hívtam, akkor már ment el otthonról és azóta sem küldte.És azt mondta megy az irodába, erre a gyerekei hangját hallom, mert ugye mondta hogy vannak, szóval nem az irodába volt,ahová elvileg mennie kellett a papírjaim miatt.
2011. aug. 19. 20:01

Köszi szépen a válaszokat, kivettünk már egy pár lakást, de ilyennel még nem találkoztam.A kp-t elutasítják, csak utalás van.És azt ugye előre kell.Azzal fogadkoznak, hogy nekem a bank ad egy papírt, hogy az lesz a bizonyíték.A cég magyar is meg nem is és a nem magyar tulajnak rá kell bólintania, miután feladtuk a kauciót, meg leellenőríztek minket,hogy tényleg ott dolgozunk e ahol, vagyis a cég valós e amibe be vagyunk jelentve.

De itt már kicsit bibi, mert először azt mondta, hogy a tulajnak úgy küldi ki a papírt, hogy látnia kell hogy feladtuk a kauciót,aztán belement, hogy aznap adjuk fel, mielőtt aláírjuk a szerződést.A kulcsot pedig csak szerződéssel adják, úgy sem lehet, hogy először aláírjuk a szerződést, majd amielőtt költöznénk egy tali és átadják a kulcsot, tehát, ha feladom a lefoglalót, akkor 2 hét mire kiderül hogy azzal is leléptek e.Nekem gyanús, de nagyon kéne a lakás.Azt mondja eddig senki nem kötött bele ebbe.

Vele még csak telefonon beszéltem egy kollégája mutatta meg a lakást, mert ő nem ért rá.Na most legyek okos.Nagyon tetszik a lakás, de félek, hogy átvernek.Akkor futhatok a pénzem után!

2011. aug. 19. 19:01

Ja és ha már utalok, akkor azt szeretném ugye bizonyítva látni, hogy az illetőnek más köze is van a lakáshoz, minthogy van egy kulcsa.


Én a Kazinczy utcai, akkor vadonatúj albimmal jártam úgy, hogy a szerződés a "Bradley Edwards and associates" nevére szólt, de nekem fogalmam nem volt, hogy a lakást mutogató csajnak milyen viszonya lehet a céggel, mert ő valami magyar kft alkalmazásában állt. Mondtam, hogy tulajdoni lapot akarok látni, valamint az ő cégének a szerződését a Bradley Edwards-szal, sőt bizonyítékot, hogy ő egyáltalán a kft alkalmazásában áll.

Kulcsa bárkinek lehet!


Nagy volt a szájhúzás, de aztán csak bemehettem az irodába, és megnézhettem a papírokat. Ennek dacára a pénz kulcs ellenében személyesen került átadásra, és ekkor írtuk a szerződést is - méghozzá ott az üres lakásban.

2011. aug. 19. 18:57
Egyébként az index fórumon sok lakóparknak saját topikja van, nézted ott, hogy nem tudnál-e esetleg már ott lakó bérlővel információt cserélni?
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 474687f420)
2011. aug. 19. 18:55

Bevett gyakorlat szerint időpont a lakásba, te viszed a készpénzt, és az előre kinyomtatott átvételi elismervényt két példányban, ők hozzák a kulcsot. Bejárjátok még egyszer a lakást, leltárt készítetek, hibákat - repedés, kivitelezői hiányosságok - függelékbe beteszitek, szerződés aláír, pénz odaaad, kulcs elvesz, mindenki boldog.


Vagy mégis mi a fenét képzelnek?

2011. aug. 19. 18:46
Albérlet, és eddig minden albérlő előre utalt, mert ők nem foglalkoznak kp-vel.Nem vevő vagyok, csak albérlő, ezért nincs ügyvéd. Egy cég adja ki a lakást, és nem magánszemély, ezért nincs kp.A férjem is attól fél, hogy lelépnek a pénzzel, de ez egy új építésű lakópark és ott ad ki lakásokat egy cég.Voltunk is megnézni én ezért remélem, hogy nem csesznek át.Nagyon tetszik a lakás és ahhoz képest olcsó is, szeretnénk kivenni.Viszont ők csak így tudják, a szerződésben lesz benne, hogy a kauciót elutaltuk és azt mondták, hogy szerződés is csak akkor jöhet létre, ha a pénz a számlán van.
8. Aville (válaszként erre: 6. - Mandarin_x)
2011. aug. 19. 17:21
Albérletről van szó!
2011. aug. 19. 17:20
Semmiféleképpen ne utalj előre. Ha te önszántadból befizetsz vagy utalsz egy számlára pénzt, akkor azt a bank neked nem fogja visszaadni. Polgári peres eljárásban követelheted az összeget vissza. Ha ragaszkodnak az utaláshoz, akkor kizárólag szerződés és kulcsátadás valamint birtokbavétel után utalj. Amikor mentek aláírni a szerződést, legyen ott az ingatlanos, a tulaj és ti, és kp csengessetek ki mindenkinek, ami jár. Ez a legtisztább.
2011. aug. 19. 17:13
ha te vagy a vevo miert nincs ugyveded? ha van, o mit mond?
2011. aug. 19. 17:10
nem lehet megbízni
2011. aug. 19. 17:09

Én előre nem utalnék senkinek semmit.

Ingatlanos voltam régebben.

2011. aug. 19. 17:09
KAUCIÓ az egyébként.
2. simple (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2011. aug. 19. 17:08
Ügyvédnél tegyétek letétbe a pénzt. Azt csak akkor kapják meg, ha megvalósult az ügylet. Szerintem ez a legtisztább, így mindkét fél teljesen védve van.
2011. aug. 19. 17:06

Lakást szeretnénk kivenni, de ahhoz, hogy aláírjuk a szerződést, el kell utalnunk a foglalót(30.000) és elvileg el kellene a kaukciót is, ami 200.000.A kaukció utalását sikerült elintézni, hogy szerződéskötéskor adjuk, de elvileg úgy csinálják, hogy utalnak az emberek és utána írják meg a szerződést.

Megbízhatunk valakiben, aki mutatott egy lakást, viszont ti utalnátok előre egy számlaszámra.Elvileg csak az a papír lenne, amit a bank ad, hogy elutaltuk a pénzt, azzal mehetek valamire, ha lelépnek a pénzzel?Okosítsatok légyszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook